زندگی برای سیگاری‌‌ها در بریتانیا دشوارتر می‌شود

بریتانیا در نظر دارد با پیروی از استرالیا مقررات سختگیرانه‌تری را بر فروش دخانیات در این کشور اعمال کند. به موجب قانون تازه تمامی سیگارها فارغ از مارک تجاری خود بایستی در جعبه‌های یک شکل و سبزرنگ عرضه شوند.
 

بریتانیا از جمله کشورهایی است که به طور سنتی از اعمال تدابیر سختگیرانه بر فروش دخانیات استقبال می‌کند. مقامات این کشوراینک در نظر دارند بر شدت این سختگیری‌ها افزوده و کنترل شدیدتری را بر تبلیغات دخانیات به اجرا بگذارند.
 
روزنامه "گاردین" با استناد به اطلاعات یک منبع آگاه نوشته است که ملکه الیزابت دوم طرح قانونی جدید را به هنگام بازگشایی پارلمان در ماه مه در اختیار نمایندگان قرار می‌دهد. به موجب این طرح تمامی سیگارها صرف نظر از مارک تجاری خود بایستی در پاکت‌های یک شکل به رنگ سبز برای فروش عرضه شوند.


 
تصاویر هشداردهنده نسبت به مضرات استعمال دخانیات بایستی در آینده در بریتانیا در اندازه‌ای بزرگتر به چاپ برسند
 


روی این پاکت‌ها همچنین بایستی تصاویر هشداردهنده نسبت به مضرات استعمال دخانیات در اندازه‌ای بزرگتر به چاپ برسند. نام‌های تجاری سیگارها نیز بایستی همگی رسم‌الخطی یک شکل یافته و در اندازه‌ای بسیار کوچک روی پاکت‌ها درج شوند.
 
افزون بر این موارد کشیدن سیگار در خودرو، چنانچه یکی از سرنشینان زیر ۱۶ سال باشد، ممنوع است.
 
بر اساس این گزارش دولت بریتانیا به این نتیجه رسیده است که تبلیغات تجاری قوی شرکت‌های دخانیات یکی از عوامل کلیدی گرایش جوانان این کشور به سمت کشیدن سیگار است.
 
پا جای پای استرالیا
 
دیوید کامرون، نخست‌وزیر بریتانیا، اخیرا با اشاره به قوانین سختگیرانه استرالیا از لزوم در پیش‌گرفتن چنین رویکردی در بریتانیا نیز سخن گفته، اما به طور دقیق تاریخ مشخصی را اعلام نکرد.


نگرانی‌های دولت بریتانیا از گرایش روز افزون جوانان به استعمال دخانیات در پی انتشار یک گزارش در مجله پزشکی "Lancet" افزایش یافته است.
 
به استناد این گزارش وضعیت سلامت عمومی و میزان امید به زندگی در دو دهه اخیر در بریتانیا در مقایسه با دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا و کشورهایی نظیر کانادا، استرالیا و آمریکا با کاهش روبرو بوده است.
 
در این گزارش عادات غلط غذایی، نوشیدن مشروبات الکلی و نیز مصرف بالای مواد مخدر در میان بریتانیایی‌ها از جمله عوامل مؤثر ذکر شده بودند.
 
هم اکنون تبلیغ سیگار بدون استثنا در بریتانیا ممنوع است و از آوریل سال گذشته نیز توتون و تنباکو تنها در محفظه‌های ویژه در فروشگاه‌ها عرضه می‌شوند.

+98
رأی دهید
-14

greentree - تهران - ایران
هر چه قدر دموکراسی‌ و آزادی در جهان بیشتر بشه کشور انگلیس هم فقیر تر می‌شه ،،چرا که این جزیره‌ کوچیک هیچ چیزه خاصی‌ نداره و حتی صنعتی هم نیست مثل آلمان ،،پس فقط انگلیس نیمی از درآمدش را از طریق حساب‌های بانکی‌ رهبران دیکتاتور تامین میکنه و نیمه دگر را از راه توریست و خدمات و تکنولوژی .
‌پنجشنبه 17 اسفند 1391 - 20:05
afshinmiauuu - هلسینکی - فنلاند
امیدوارم روزی برسه که تمامی‌ زالو صفتان که از خون مردم تغذیه میکنند دورانشون به سر برسه و به درک برن...سیگار که همه میدونن ضرر داره باید مثل مواد مخدر غیر قانونی باشه!
‌پنجشنبه 17 اسفند 1391 - 21:15
greentree - تهران - ایران
انگلیس نیمی از ثروتش را توسط دیکتاتور‌های افریقا یا آسیا تامین میکنه ،،چرا که تمامی‌ این دیکتاتور‌ها مثل خامنه‌ای یا صدام میلیارد‌ها دلار در بانک‌های انگلیس حساب دارند ،و این پول هیچ وقت دیگه بر نمیگرده به این کشور‌ها ،،
‌پنجشنبه 17 اسفند 1391 - 20:01
winnie1987 - بيرمنگهام - يوكي
greentree - تهران - ایران مردهٔ این اطلاعاتتم. عرض به حضور شما انگلیس کشتی‌ سازی، قطار سازی، موتور سازی، موتور جت سازی، تجهیزات نظامی و غیره و غیره و غیره تولید میکنه، بماند که تولیدات فرهنگی‌ آموزشی این کشور بعد از آمریکا دومین هست. اکثر هواپیماها یی که شما سوار میشید از موتور ساخت رولز رویس استفاده میکنند، کمپانی انگلیسی‌ [BSA] عنوان بزرگترین پیمانکار نظامی رو در جهان در 2012 در اختیار گرفت. [BP] یا شرکت نفت انگلیس یکی‌ از بزرگترین پیمانکاران اکتشاف و استخراج نفت در جهان هست (اگه نگم بزرگترین)، جالبه که انگلیس هنوز کانال جبل الطارق رو کنترل میکنه. کمپانی [Marshall] معروفترین تولید کنندهٔ امپلیفایر در جهان به همراه کمپانی‌های دیگه مثل [Orange] و [Ashdown] و غیره در جهان معروف هستند. لیورپول مرکز صنایع سنگین انگلیس هست از کشتی‌ و نفتکش و هواپیما تا قطار و غیر و غیره.. در ضمن بهترین مارک‌های مشروب مثل [smirnoff] و [johnny walker] هم انگلیسی‌ هستند. انگلیس در صادرات چایی هم اید طولایی داره.
‌پنجشنبه 17 اسفند 1391 - 22:15
winnie1987 - بيرمنگهام - يوكي
اصلاح می‌کنم [BAE] صحیح هست نه [BSA]..
‌پنجشنبه 17 اسفند 1391 - 22:19
artvardiyaa - لندن - انگلیس
green tree : فقط ماشین استون مارتین Aston Martin به تنهایی‌ تو وتمام کشورت رو یه‌جا قورت میده، بشین بچه به زا باد بیاد.
‌پنجشنبه 17 اسفند 1391 - 23:52
artvardiyaa - لندن - انگلیس
green treeهمین وبweb هم که اینقدر باهاش حال میکنی‌ مخترعش یک انگلیسی‌ هست بی‌سواد :)
‌پنجشنبه 17 اسفند 1391 - 23:56
ali1111 - تهران - ایران
گرین تیری - تهران - ایران. تعجب می‌کنم از این کامنت شما، انگلیس جز هفت کشور صنعتی جهان است و یعنی‌ شما داری این هم نفی میکنی‌؟!! من اصلا نمیخواهم صنعت اینجا را تک تک اسم بیاورم ولی‌ این هم قبول دارم که سالها است که این کشور شدیدا وابسته به سیستم فایننس و بانکی‌ شده. مگه تعداد دیکتاتورهایی که تو این کشور هستند چقدر اند که بخواهند خرج همه را بدهند، در ثانی‌ به همون نسبت از همان کشورها آنقدر بدبخت بیچاره آماده که باید یک چیزی هم روش بگذرند بدهند شکم اینها را سیر کنه!! نه‌ عزیز این کامنتت را بد اومدی، البته ما همگی‌ روزهای بارانی داریم و امروز هم روز بارانی تو بود!!
جمعه 18 اسفند 1391 - 03:06
greentree - تهران - ایران
تعجب می‌کنم از شما که در انگلیس هستید و از ان کشور اینطور ۲ آتشه طرفداری می‌کنید ،انگلیس حتی پول هوا خوردن را هم از مهاجران و دانشجو‌های خارجی‌ میگیره ،بعضی‌ از دانشگاه‌های انگلیس هم مدرکشون اصلا در فرانسه و آلمان قابل قبول نیست به خاطره اینکه از دانشجو‌ها تست نمیگیرند و فقط بنا به حضور و فعالیت دانشجو بش نمره میدند ..
جمعه 18 اسفند 1391 - 03:50
greentree - تهران - ایران
شما وقتی‌ در فرانسه یا آلمان یا سویس دانشجو هستید کارت دانشجویی شما خیلی‌ اعتبار داره به طوری که تمام بلیط قطار یا اتوبوس یا مترو برای شما نصف قیمت یا مجانی‌ هست ،،در ضمن خوابگاه دانشجویی در سویس اصلا پول برق را نمی‌گیره و مجانی‌ هست برای دانشجو ،،حالا انگلیس را ببینید حتی پول نفس کشیدن و توالت هم از شما میگیره ..تازه مردم کشورهای اروپای شمالی واقعا سالم و تحصیل کرده هستند ولی‌ نسل جوان انگلیس مشتی سیگاری و الکلی
جمعه 18 اسفند 1391 - 03:58
مازراتی - دنور-کولورادو - امریکا
هیچ وقت از انگلیس خوشم نیامده با اینکه اونجا هم زندگی‌ کردم. ولی‌ کشور به قول بچهای تهران. کشور کفی هست
جمعه 18 اسفند 1391 - 10:17
artvardiyaa - لندن - انگلیس
Green tree: این اطلاعات غلط رو از کجا آوردی پسرم ؟ شما خودت اینجا زندگی‌ کردی یا فقط از اینو اون شنیدی ؟ من زمان دانشجوییم همچی‌ برام نصف قیمت بود. حتا پول آب و برقمم دولت داد ، لووول ، بابا شماها کی‌ هستین دیگه ! یه‌مشت آدم عقب افتاده تو ایران نشستن واسه خودشون حرف موفت میزنن !!!! گربه دستش به گوشت نمیرسه میگه پیف پیف لووول .
جمعه 18 اسفند 1391 - 11:30
ali1111 - تهران - ایران
گرین تری - تهران - ایران. صحبت طرفداری نیست، صحبت این است که اگر من در رابطه با واقعیتی صحبت می‌کنم نباید نظر شخصی‌ خودم هم قاطی آن کنم! دانشگاه‌ها اعتبار مختلف دارند ولی‌ اگر شما بزنید رنکینگ دانشگاه ها: هر سال ۴ تا ۵ دانشگاه از انگلیس برترین‌های دنیا است(نام نمی‌برم) چون ما در حدی نیستیم که بخواهیم در باره اعتبار آنها نظری بدیم...ولی‌ اگر صحبت از دانشگاه‌های درجه ۳ و ۴ می‌کنیم!، این دیگه میل آن شخص است که می‌خواهد اینجا تحصیل کند یا کشور دیگر! ناراحتی‌ نداره، جایی باید باشید که راضی‌ هستید، مانند اون دوست از آمریکا، ایشان اینجا راحت نیست و در کلردو راحت است...من ۲ سال پیش دنور بودم، مردم از سرما!! اینجا راحت ترم، مشکلی نیست که انقدر سختش می‌کنیم. موفق باشید.
جمعه 18 اسفند 1391 - 12:37
artvardiyaa - لندن - انگلیس
:Greentreeبجای اینکه اینقدر حرف مفت بزنی‌ برو وایسا توی سفه برنج هندی ! اینقدر اراجیف بهم نباف آقای توهم
جمعه 18 اسفند 1391 - 13:20
winnie1987 - بيرمنگهام - يوكي
greentree - تهران - ایران هموطن خوبم هیچ طرفداری دو آتشه از انگلیس نمیکنم، ولی‌ نباید توهم داشت که انگلیس فقیر هست. اگر چه "فقیر" زیاد داره، ولی‌ انگلیس فقیر نیست و در آامد زیادی از صنایع خودش داره. حرف شما هم کاملا درست هست و جامعه انگلیس ناهنجاری زیادی داره. ولی‌ با این حال فکر می‌کنم به نسبت از جامعه ایران بیمار تر "نیست". انگلیس رو به کشور‌های دیگه ی اروپا ترجیح میدم، مهاجر ستیزی به نسبت از فرانسه و آلمان و سوئد و نروژ کمتر هست. درسته که تحصیل در انگلیس بسیار گران تر هست، ولی‌ تو همین وب سایت خوندیم که در آلمان حساب بانکی‌ برای دانشجویان ایرانی‌ باز نمیکنند. این رو باید دونست که انگلیس یک کشور چند فرهنگی‌ هست و دولت به عقاید و مذهب و فرهنگ همه تا حد امکان احترام می‌ذاره. شما اینجا که به یک اداره دولتی مراجعه میکنی‌ میبینی‌ به چند زبان با شما صحبت میکنند، چینی‌، هندی، پاکستانی‌، بعضا فارسی، عربی‌ .. انگلیس واقعا شرف داره به آلمان و فرانسه و غیره. زبان اسانی‌ داره برای یاد گیری و به خصوص برای زنان از تمامی‌ ملل احترام بی‌ حد و حصری قائل میشوند.
جمعه 18 اسفند 1391 - 14:06
shayad chizi digar - ناتس - انگلستان
با درود به همۀ هموطنان عزیز، نهایت سپاس رو دارم از کاربران عزیز ali1111 و winnie 1987 که با هموطن دیگرشان در نهایت ادب برخورد کردند و مطالب خود را بیان نمودند. به واقع اینگونه سخن گفتن است که می تواند ما را رشد دهد. به امید روزی که همۀ ما در سایۀ ادب تنها به دنبال حقیقت باشیم.
جمعه 18 اسفند 1391 - 20:41
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.