تصمیم به خروج نخستین نفرازحلقه اول احمدی نژاد، اندک اندک جمع مستان می روند آن ور آب!

انگیزه نخست که از خارج کردن اعضای نزدیک به احمدی نژاد به ذهن می رسد، مصون نگه داشتن آنها از برخوردهای قضایی و امنیتی و رسیدگی به پرونده آنهاست، اما با توجه به امکان غافلگیری دیپلماتیک اصولگرایان توسط احمدی نژاد در ماه های آخر، احتمالات دیگری نیز می تواند در انگیزه این خروج از کشور مطرح باشد

            تصمیم به خروج نخستین نفرازحلقه اول احمدی نژاد، اندک اندک جمع مستان می روند آن ور آب!

با نزدیک شدن به ماه های پایانی دولت دهم، زمزمه خروج برخی نزدیکان محمود احمدی نژاد از کشور شنیده می شود.
 
به گزارش خبرنگار بازتاب، ازمدتها قبل موضوع دادن ماموریت خارج از کشور به تعدادی از نزدیکان محمود احمدی نژاد برای مصون ماندن آنها از پیامدهای احتمالی پایان دولت دهم و ناکامی کاندیدای مورد حمایت دولت در انتخابات آینده شنیده می شد، اما در فاصله شش ماه تا پایان دولت، این زمزمه ها جدی تر شده است و در اولین گام، گفته می شود قرار است حمید بقایی، معاون اجرایی احمدی نژاد و از اعضای اصلی حلقه نخست وی، اسفند ماه تهران را به مقصد نیویورک یا ژنو ترک کند.

براساس اطلاعات خبرنگار بازتاب، مقدمات ماموریت دیپلماتیک برای بقایی انجام شده و قرار است وی به عنوان نماینده ایران در سازمان ملل جایگزین خزایی شده یا مسئولیتی مشابه به وی در ژنو سپرده شود.
 
از سوی دیگر، برای تعدادی از نزدیکان هاشمی ثمره نیز درخواست ویزای آمریکا شده است، اما مشخص نیست این افراد از خانواده خواهر هاشمی ثمره (خیراندیش) هستند که فعالیتهای نفتی دارند یا دیگر اقوام وی را شامل می شوند.
 
اگرچه انگیزه نخست که از خارج کردن اعضای نزدیک به احمدی نژاد به ذهن می رسد، مصون نگه داشتن آنها از برخوردهای قضایی و امنیتی و رسیدگی به پرونده آنهاست، اما با توجه به امکان غافلگیری دیپلماتیک اصولگرایان توسط احمدی نژاد در ماه های آخر، احتمالات دیگری نیز می تواند در انگیزه این خروج از کشور مطرح باشد.
 
قابل پیش بینی نبودن رفتارهای احمدی نژاد، موجب شده است تا هر احتمالی درباره طرح وی برای غافلگیر کردن اصولگرایان در آستانه انتخابات، بعید به ذهن نرسد و طبیعتا ایالات متحده آمریکا نیز در مرکز تحرکات مربوط به سیاست خارجی قرار خواهد داشت. هرچند تاکنون جراغ سبزهای احمدی نژاد به رابطه آمریکا با بی اعتنایی کاخ سفید مواجه شده است.
 
گفتنی است، در صورت تحقق این موضوع، بقایی نخستین فرد از حلقه 5 نفره نخست احمدی نژاد است که کشور را قبل از پایان دولت ترک خواهد کرد. ،باید دید آیا مشایی، رحیمی، ملک زاده و سید حسن موسوی نیز تصمیمات مشابهی خواهند گرفت یا با احمدی نژاد تا آخرین روز خواهند ماند.

+104
رأی دهید
-88

malih - شیراز - ایران
کاش خودش میرفت! یه چیزی هم میذاریم روش میدیم
یکشنبه 10 دي 1391 - 20:02
میکایل - مالمو - سوئد
این کمال نامردی که مموشی رو تنها بذارند،باید همشونو ممنوع الخروج کنند، که ثروت ایران را بردن و حالا میخوان در بروند تمام مرزها رو باید ببندن ،تا داغ پول هائیکه دزدیدن بمون دلشون...
یکشنبه 10 دي 1391 - 20:18
arash. pm - دهلی - هندوستان
یه مشت ادم پست بی پدر مادر مملکت خوردن رفتن اسلامتنون بخوره تو سرتون ............
یکشنبه 10 دي 1391 - 20:39
ghafas - مشهد - ایران
قابل توجه وطندوستان نیویورک نشین
یکشنبه 10 دي 1391 - 22:10
minajun - تهران  -  ایران
آمریکای حـ...ٔ کثافت که میگه ما با اینا رابطه نداریمو نمیخواهیمو.. ولی‌ سر بزنگاه فراریشون میدن آشغالا همشون با همن
یکشنبه 10 دي 1391 - 22:36
Negah* - فرانکفورت - المان
به به از این مملکت خر تو خر.... مملکت ما شده امن و امان.. از همدان تا طبس و سیستان.. مشهد و تبریز و ری و اصفهان.. ششتر و کرمانشه و مازندران.. امن بود، شکوه دگر، سرمکن.. بشنو و باور مکن...دزدان ایران را بدزدیدند لعنت بر دشمنان آزادى ایران
یکشنبه 10 دي 1391 - 22:19
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
احمدی نژاد چون منتخب اصلی‌ گرگ پیر بوده یقیناً همه اختلاس را به او بخشیده ، اکنون هم چون از او می‌ترسند که لوشان دهد اینگونه برنامه‌ها را غلیظ کرده اند که دستش را ببندند ، بهتر است احمدی نژاد شروع کند به نوشتن خاطراتش در این مدت و دات حکومت را بیش از پیش رو کند ، چون دوره آاش تمام شود اگر هم زنده آاش بگزارند و مانند سعید امامی خودش را نکشند و به زنش هم در زندان تجاوز نکنند و از او به زور اعتراف نگیرند که با مشأیی رابطه نزدید داشته ، نمی‌گذارند نطق بکشد البته به امید خدا تا آن زمان حکومت آخوند با نشان گیری اسرائیل به قلب سیاه خانه فساد سقط شده اند .
یکشنبه 10 دي 1391 - 23:08
sting68 - گنبد - ایران
8 سال ماموریت و سیطره نماینده شیطان ( دجال نژاد ) تا چند ماه دیگه به پایان میسره و ویرانی و خاکستر کشوری بر باد رفته به بازماندگان عصر ظلمت به ارث میرسه
یکشنبه 10 دي 1391 - 23:20
massoudoslo - اسلو - نروژ
انک اندک جمع مستان میرسند !! بعدش هم میان اینجا و صبح تا شب تو این تی وی ها فقط زر میزنن . هشت سال مملکت رو دادند به حال الهی ها حالا آمدند تو سرزمین کفر و صهیون بقیه زندگیشون رو راحت بگزرونند ! این هم از چاپلوسان و نوکران ولایت وقیح احمق . یک مرد و فقط یک مرد هم در بین تون نیست همه از هم بدتر هستید مشتی دیوانه بیسواد بی رحم و شفقت که به زن و بچه های دوست و اقوام خودتان هم رحم نمیکنید چه برسد به بیت المال یا خود ملت ایران .
یکشنبه 10 دي 1391 - 23:34
barfoburan - ژوهانسبورگ - آفریقای جنوبی
حرامیان تاریخ
یکشنبه 10 دي 1391 - 23:36
مارتین الله - دابلین - ایرلند
شیرزان ایرانی-استکهلم سوئد: این قسمت که گفتی " حکومت آخوند با نشان گیری اسرائیل به قلب سیاه خانه فساد سقط شده اند ." معنیش چی میشه ؟. بیشتر میتونی توضیح بدی ؟
یکشنبه 10 دي 1391 - 23:59
ايران ازاد - لندن - انکلیس
اره دیکه این حـ...ا با دلارهای دزدی میزنن از ایران بیرون ، با کذرنامه های امریکایی یا اروبایی ،،،، بعدشم ٢ سال که کذشت میان تو VOA مخالف دولت جدید ازشون نظر می خوان همه هم می دانن ولی ما إیرانی هستیم زود فراموش می کنیم ،،،، احمقی نراد هم میره اتقاقی هم براش نمی افته و یک خر میاد از اون بدتر ،،،،،
دوشنبه 11 دي 1391 - 00:00
rezgar - لینشوپینگ - سوئد
خیلی هم چیز عجیبی نیست که دوروبریهای احمدی نژاد هم مثل دوروبریهای خاتمی به خارج از کشور بیایند و به یک نوع دیگر فعالیت برای رژیم ایران بکنند سران نظام اخوندی انقدر فزیب کار است که بعضی از افراد کارکشته شان را به خارج از کشور به نام مخالف نظام کوچ میدهند. در این چند سال بارهای بار دیدیم بعضی از دوروبریهای خاتمی به خارج از کشور پناهنده شده اند و الکی مخالف حکومت وقت ایران هم هستند و این بار نوبت دوروبریهای تازه وارد احمدی نژاد است به خارج از کشور کوچ کنند و در بین مخالفان رژیم ایران حضور داشته باشند و مثل ضد اطلاعاتیها برای فریب خودرا ضد رژیم اخوندی معرفی کنند و حتی وقتیکه از طرف مجریهای شبکه های خبری از این افراد تازه وارد هم دعوت شود تا در رسانه خبریشان بر علیه رژیم بحث و گفتگو کنند برای فریب اذهان عموم و اشغال کردن شبکه های خبری قبول میکنند. نابود باد تاروپود هرچه اخوند کلاش و فریب کار !
دوشنبه 11 دي 1391 - 00:23
ALEX _ LONDON - لندن - انگلستان
بهتره اینطوری بگین اندک اندک جمع دزدان میروند
دوشنبه 11 دي 1391 - 01:27
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
دوستان عزیز جمهوریخواه این عاقبت هر دوره ریاست جمهوری در ایران است از الان تا صد سال دیگه برای اینکه ریاست جمهور فکر میکند که هشت سال وقت داره باید خودش و خانواده اش و هفت نسل آینده اش را تامین بکند که وقتی دوره اش تمام شد واز خر مراد پائین آمد دیگه دغدغه ای نداشته باشد. ملت هم از حق و حقوق خودشون و مرزها و محدویت های دولت خبر ندارند و فکر میکنند که این طرف که الان رئیس جمهور شده حق داره که ایران را بالا بکشه و کلا رئیس جمهور شده که حال کند و اگر احیانا خدمتی هم از دستش در رفت و به کشور کرد که دیگه میشه بت زمان و نور چشمی ملت.
دوشنبه 11 دي 1391 - 03:41
مهرداد2538 - تهران - ایران
به وضوح روشن است که هدف تحریمهای آمریکا هدف قرار دادن بنیهء اجتماع و مردم ایران برای چپاول هر چه بیشتر منابع این کشور است. اگر غیر از این است چرا مهره های حکومت را پناه می دهد؟
دوشنبه 11 دي 1391 - 03:47
omidvaran - نورکل - امریکا
تمام دعواها سرلحاف ملاست
دوشنبه 11 دي 1391 - 05:57
شهادت - تهران - ایران
باز هم یک تحلیل بی اساس. البته این جور تحلیل ها از جیب آمریکا و انگلیس در میان و یک سری وطن فروش این تحلیل ها رو قرقره میکنن. 34 ساله که دارین تحلیل غلط قرقره میکنین خسته نشدین؟؟؟!! ما که تو ایران اسلامی داریم راحت زندگیمونو میکنیم و از نظام ولایت فقیه هم دقاع میکنیم. شما تو این 34 سال چه کردید؟ یک مورد نام ببرید که مردم ایران از نظریات شما ها پیروی کرده باشن. پس ما نتیجه میگیریم که 1- شما ایران رو نمیشناسید. 2- شما شعور سیاسی ندارید 3- بی غیرت شدید. البته اگر موارد دیگری هم به نظرم رسید بهتون میگم. بادرود به ولایت فقیه و روح پر فتوح امام خمینی حرفهامو به پایان میبرم.
دوشنبه 11 دي 1391 - 06:02
sama128 - شیراز - ایران
کثیــــــف تــــرین حـــــــکومت بر روی کره زمین از زمان خلقت آدم تا پایان جهان ( روز قیامت ) حکومت غیر دینی و غیر اسلامی و کثیف جمهوری غیر اسلامی ایران هستش چرا؟؟؟؟ چون به اسم دین و به اسم خدا : آدم کشت – بی عدالتی را گسترش داد – دزدی کرد – اختلاس کرد – تجاوز کرد- مال و اموال مردم را غارت کرد – باند بازی و ضدو بند را ایجاد و ترویج داد . زندانی کرد – شکنجه کرد- اعدام های ناحق کرد و .............. اینه اسلام ناب ناب محمدی بخور بزن ببر کسی به کسی هم نیست فقط صلوات یادت نره این مهم و ضوع مرتب بگیر دائم الوضوع باش با وضوع اختلاس دزدی تجاوز کن مثل آقای مددی در دانشگاه زنجان فوق لیسانس الهیات با تز پایان نامه معـــــــــــــــــــــــــــراج
دوشنبه 11 دي 1391 - 07:17
sinasarmast - تهران - ایران
شیر زن و ..مفت خورهای دیگه...لطفا ... ایران متعلق به ایرانی پر غروره
دوشنبه 11 دي 1391 - 07:24
sama128 - شیراز - ایران
شهادت - تهران - ایران از کجا بهت میرسه که صدات از جای گرم و نرم درمیاد ...
دوشنبه 11 دي 1391 - 11:48
طاطا - تهران - ایران
شهادت تهران ایران یه سر به دکترت بزن قرصات تموم شده
دوشنبه 11 دي 1391 - 14:01
Saman sepehr - لوییزیانا - آمریکا
خودتون هم میدونید که در ایران فقط اداى یک کشور جمهورى رو در میارن و یک جمهورى واقعى نیست.(با بودن رهبر که همون شاه هست).در ضمن بالاخره رئیس جمهور بقول شما روزى از خر مراد پیاده خواهد شد. شاه که مثل پیرمرد دوال پاى سفر هاى سندباد، اگر سوار خر مراد بشه که دیگه پایین نمیاد.آیا شما شخصا"" قبول میکنید که یک نفر فقط به خاطر داشتن نسبت خویشاوندى و نه چیز دیگر ولینعمت فرزند تحصیلکرده و باسواد شما بشه؟و فرزند شاید پروفسور شما با دیدن یک ولیعهد مثلا" نوباوه تا کمر خم بشه و دستش رو ببوسه؟!
دوشنبه 11 دي 1391 - 16:18
Saman sepehr - لوییزیانا - آمریکا
فراموش کردم. خطاب من به Royan - کالیفرنیا بود.
دوشنبه 11 دي 1391 - 16:21
perser68 - فلوریدا - امریکا
sinasarmastتهران ایران. غرورت رو بگذار تو کوزه تفالشو بخور!انقدر هم بال بال نزن!
دوشنبه 11 دي 1391 - 18:16
kobalt - کرج - ایران
بعد از ظهور اصلاح طلب چیها حالا منتظر نزول اجلال مموتچیها به بلاد کفر باشیم در دار الحرب پستهای بیشماری در انتظار برودران است مثل رئیس دفتر مطالعات شرق وغرب جنوب وشمال شمال غربی جنوب شرقی نیمکره و تمام کره مصاحبه و دعوت از این جماعت الدنگ هم بعهده نیمه رسانا های احمقتر از خودشونه .اونائیم که تو هیچ سوراخی نمی گنجن کوپن نونی میگیرن و تواین سایتها راه برودرا رو ادامه میدن اپوزیسیون هم تو شاه ومصدق ورجوی وفدرالیسم و سوسیالیسم کارگری پشتک وارو بزنه بلاخره یه طوری میشه.
دوشنبه 11 دي 1391 - 20:21
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
Royan - کالیفرنیا - آمریکا/ تا حالا چندتا پروفسور با پادشاهان و ملکه ها برخورد داشتند و مجبور بودنند تا کمر دولا شوند و دستشونو ببوسند, مگه در زمان صفوی و عثمانی و قاجار زندگی میکنیم ؟ اینها فقط سمبل و نشان اتحاد یک ملت هستند و پارلمان است که برای کشور تصمیم میگیره , اغلب کشورهای اروپائی سلطنتی هستند , ژاپن سلطنتی است به نظر من این دلیل خیلی ضیعفی است که بخاطرش کشور را بدست یه عده دزد و گرگ گرسنه بدیم ,
دوشنبه 11 دي 1391 - 21:05
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
Saman sepehr - لوییزیانا - آمریکا/ به نظر من بیشتر باید به فکر یکپارچگی و اتحاد کشور بود نه اینکه به فردیت فرد فکر کنیم همین عدم وابستگی و اتحاد ملی و فکر نکردن به مجموعه و اجتماع و نتیجه نهائی است که ما ایرانیان و ایران را به این روز انداخته بس که فردی و فقط به خودمون فکر کردیم به نظر من احترام گذاشتن به سلسله ای که تمام هم و غمش را در راه پیشرفت ایران و خدمت به وطن گذاشته نباید باعث پدید آمدن حس خود حقیر بینی بشود بلکه باید حس قدردانی و سپاسگذاری محسوب بشه , آیا فکر کردید که همه فرزندان یک کشور پروفسور نیستند و نخواهند شد و باید کسانی باشند که به این فرزندان خدمت بکنند و آیا وضعیت فرزندان ایران در زمان قاجار با وضعیت فرزندان ایران در زمان پهلوی یکسان بود , آیا وضعیت فرزندان ایران در زمان حکومت جمهوری اسلامی برابر با زمان پهلوی است ,
دوشنبه 11 دي 1391 - 21:06
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
Saman sepehr - لوییزیانا - آمریکا/من در مورد خویشاوندی و ولینعمت حرف نمی زنم در مورد خدمت کردن به ایران دم میزنم خدمات این خانواده به ایران غیر قابل انکار است. پس چرا ما باید آینده فرزندامان را به آزمایش و خطا بسپاریم و هر چند سال یکبار احساس ندامت و پشیمانی بکنیم این آزمودن ها با توجه به سطح رشد فرهنگی و سیاسی مردم ایران غیر از هدر دادن وقت و سرمایه و چه مادی و چه معنوی ارمغانی نخواهد داشت فقط تصور کن اگر انقلاب نشده بود الان شرایط ما و فرزندان ما چگونه بود و این 34 سال چه لطمه بزرگی به این ملت زد. وقتی گزینه سالم تری نداری آزمودن خطاست.
دوشنبه 11 دي 1391 - 21:07
Saman sepehr - لوییزیانا - آمریکا
فکر میکنید که خانواده هاى سلطنتى مورد اشاره بامیل خود حاضر به پذیرفتن قدرت مردم شدند؟ در فیلمهاى ملاقات شاه با صاحب منصبان آیا کسى را میبینید که خم نشده و دست ایشان را نبوسد براى عرض چاکرى؟آیا انصافا" شما وجه تشابه اى بین حکومت پهلوى و حکومت پارلمانى مورد اشاره خود میبینید؟ آیا فکر نمیکنید علاقه شخصى باعث میشه خیلی از ایرادات کسانى رو که دوست داریم نبینیم؟
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 02:29
Saman sepehr - لوییزیانا - آمریکا
Royan-کالیفرنیا-آمریکا- شما معتقد به سیستم سلطنتى هستید که فقط حالت سمبلیک داشته باشه (طبق مثالهایی که زدید).آیا بنظر شما پهلوى ها اجازه چنین کارى رو مى دادند؟آیا من یا شما حاضریم قدرت خود را با دیگران تقسیم کنیم.در کشورهاى مورد بحث شما خانواده سلطنتى در امور سیاسی هیچ کاره هستند و فقط و فقط یک سمبل براى اتحاد مردم و نه چیز دیگر.در ضمن اروپا براى رسیدن به این نقطه از مرحله گذار عبور کرده.در تمام کشورهاى اروپایی مورد بحث و ژاپن تا سالها پادشاه و امپراطور ، خداوندان روى زمین بوده اند.
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 01:59
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
Saman sepehr - لوییزیانا - آمریکا/ بله اجازه یه همجین کاری را میدانند فقط مستلزم زمان و رشد فکری و آگاهی سیاسی مردم بود , به یکباره این کار نمیشد انجام داد و به قولی هم انقلاب 57 همین منظور بود ولی نتیجه آن را دیدیم زمان پهلوی تازه مردم از پیله زندگی قاجاری و اندرونی و بیرونی و چادر و چاقچور بیرون آمده بودنند تازه دو نسل جوان وارده دانشگاهها شده بودنند و هنوز اجتماع ایرانی جنبه اش به پای کشور های اروپائی نرسیده بود و این احتیاج به تحصیل فرزندان و ارتباط با خارج از کشور و دنیا دیده گی مردم ایران داشت ......
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 20:11
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
Saman sepehr - لوییزیانا - آمریکا/ که متاسفانه افرادی مثل شریعتی و بازرگان و بنی صدر و غیره که با بورسیه شاه به خارج از کشور رفتند خود فروخته انگلیس و روسیه از آب در آمدند و خائن به وطن شدند, خانواده سلطنتی ایران خاری بود به چشم انگلیس و سایر کشورهای سلطنتی اروپائی که چشم دیدن یه شاهنشاه ( امپراطور) در خاورمیانه را نداشتند و از رشد ایران در خاورمیانه میترسیدند و شورش سال 57 در جهت نابودی ایران توسط برنامه ریزیهای غرب و خیانتهای خائنین وطنی به ثمر رسید این ملت نادان از پادشاهش که کشور را روی دنده رشد و پیشرفت انداخته بود حمایت نکرد و دنبال کسانی رفت که چوب لای چرخ این پیشرفت میگذاشتند و دودش به چشم خودشون رفت. اگر کمی منصف باشیم مبارزه شاه با امثال خمینی و انقلابیون به حق بود چون هر حکومتی با کسانی که در صدد لطمه به بهبود کشور هستند مبارزه میکند , شاه میدانست که هر چه که رشته است توسط این خائنین پنبه خواهد شد و ایران را به قهقرا و تحجر 1400 سال پیش سوق خواهد داد ....
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 20:13
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
Saman sepehr - لوییزیانا - آمریک /حتی اگر خود شما یه ماکت شهر بسازی اجازه نمیدهی که بچه ات آگاهانه یا ناآگاهانه قصد بر تخریب آن داشته باشه , تاسف آور و بدتر اینکه این خائنین 2500 سال سلطنت در ایران را از بین بردنند و این سند اصالت و نجابت یک کشور در طول تاریخ است مثل اینکه کسی شجره نامه شما را پاره کند و درصدد از بین بردن هویت خانواده گی شما باشد. آره من به یه حکومت سلطنتی بها میدم و این رای من است مثل خیلی های دیگه نسل جوانی که اصلا در زمان پهلوی نبوده ولی امروز گلایه اش را به پدر و مادرش میکند و آنان را نادان خطاب میکند , مثل خیلی از کسانی که در آن زمان زندگی کردنند و امروز حسرتش را میبرند.
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 20:13
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.