دکتر دندانپزشک دستیارش را به دلیل "جذابیت زیاد" اخراج کرد

یک دندانپزشک در آمریکا به دلیل "جذابیت خیره‌کننده" دستیارش، او را اخراج کرد. به گفته این پزشک او می‌خواسته با این کار ازدواجش را نجات دهد. دادگاه به نفع وی رأی داده و خشم کاربران اینترنتی را برانگیخته است.

ملیسا نلسون
 

ملیسا نلسون به مدت ۱۰ سال به عنوان دستیار پزشک در مطب دکتر جیمز نایت کار می‌کرد اما یک روز، ناگهان و بدون هیچ‌گونه اخطار قبلی وی از محل کارش اخراج شد، آن هم با توجیه‌ کم‌سابقه‌‌ دکتر نایت که دلالت بر آن داشت که این خانم ۳۲ ساله چنان "جذابیت خیره‌کننده‌ای" دارد که وی برای آنکه ازدواجش را نجات دهد، چاره‌دیگری به جز اخراجش ندارد.
 
خانم نلسون، متأهل و دارای دو فرزند، در برابر حکم اخراجش ساکت نماند و این موضوع را به دادگاه کشاند. اعضای هیئت منصفه دادگاه به تازگی پس از بررسی پرونده و شنیدن اظهارات هر دو طرف اعلام کردند که در حکم اخراج خانم نلسون هیچ‌گونه تبعیض جنسیتی اعمال نشده و برای همین هیچ دلیلی مبنی بر ابطال این حکم وجود ندارد.

دکتر دندانپزشک دستیارش را به دلیل "جذابیت زیاد" اخراج کرد

خانم نلسون و خانواده اش


 
بر اساس گزارش‌ها تمامی اعضای هیئت منصفه مرد بوده‌اند.
 
بر اساس اظهارات مطرح شده در دادگاه در ۹ سال نخست کار ملیسا نلسون در مطب، دکتر نایت رفتاری کاملا عادی با وی داشته اما پس از گذشت این مدت شروع به ایرادگیری از پوشش و لباس‌های وی کرده و مدعی آن شده که لباس‌های تنگ خانم نلسون حواس او را پرت می‌کنند.
 
آنگونه که ملیسا نلسون اظهار داشته، دکتر نایت همچنین چندین بار جملاتی نامتناسب در مورد ظاهر و جذابیت سکسی‌اش به وی گفته است. دکتر دندانپزشک چندین بار نیز خارج از ساعات کاری پیامک‌های تلفنی با مضمون‌هایی آزار‌دهنده برای دستیارش فرستاده و حتی پرسش‌هایی خصوصی در مورد روابط جنسی وی با همسرش مطرح کرده است.
 
ملیسا نلسون پس از دریافت این پیامک‌ها تصمیم می‌گیرد به آنها اعتنایی نکند و جوابی به این پیامک‌ها نمی‌دهد. در همین حال همسر دندانپزشک این پیامک‌ها را در تلفن همراه شوهرش پیدا می‌کند و به این ترتیب او را مجبور به اخراج ملیسا نلسون می‌کند.

دکتر دندانپزشک دستیارش را به دلیل "جذابیت زیاد" اخراج کرد

دکتر نایت و همسرش


 
گفته شده است که شوهر ملیسا نلسون پس از اخراج همسرش، با دکتر نایت ملاقات می‌کند و دکتر دندانپزشک به وی اطمینان می‌دهد که خانم نلسون هیچ تقصیری نداشته، اما وی از این واهمه دارد که اگر او را اخراج نکند "ممکن است دیر یا زود وسوسه شود تا با او رابطه برقرار کند".
 
"این رأی هیچ‌وقت علیه یک مردها صادر نمی‌شد"
 
حکم دادگاه عالی آیووا واکنش‌های خشمگین کاربران در اینترنت را به دنبال داشته است. در همین حال ملیسا نلسون نیز در گفتگویی تلفنی با شبکه تلویزیونی سی ان ان این حکم را ناعادلانه خوانده و گفته است که رأی دادگاه "پیامی به مردان است که آنان می‌توانند هر رفتاری که می‌خواهند، در محل کار از خود نشان دهند".
 
از سوی دیگر وکیل دکتر نایت با ابراز خرسندی از رأی صادره آن را "موفقیتی برای حقوق خانواده در آمریکا" دانسته و گفته است که دکتر نایت دستیارش را "نه به خاطر جنسیتش بلکه به خاطر رفتارش در محل کار" اخراج کرده است.
 
ملیسا نلسون در گفتگو با سی ان ان تأکید کرده است که هیچ‌گاه با رئیسش ارتباط نداشته و هیچ‌گونه احساس عاشقانه نیز نسبت به وی نداشته است.
 
در پی انتشار گسترده تصویر ملیسا نلسون در اینترنت، همزمان بسیاری از کاربران معترض به حکم دادگاه، دست به انتشار تصویر دکتر جیمز نایت در شبکه‌های اجتماعی زده‌اند و هدف خود را از این اقدام برقراری "تساوی جنسیتی" اعلام کرده‌اند.
 
یکی از کاربران در توئیتر رأی دادگاه را به دور از انصاف دانسته و نوشته است: «چنین رأیی هیچ‌وقت علیه یک مرد صادر نمی‌شد.»

+91
رأی دهید
-51

faridfarid53 - رامسر - ایران
خوب بنده خدا واسه جلوگیری از وسوسه شیطانی این کار رو کرد بنظر کار بدی نیست
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 18:47
boomfang - آبادان - ایران
هالا اگه ایران بود یه کارش میکرد از شوهرش طلاق بگیره وباقی ماجرا.......
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 19:03
boomfang - آبادان - ایران
هالا اگه ایران بود یه کارش میکرد از شوهرش طلاق بگیره وباقی ماجرا.......
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 19:03
eqqe - بوگوتا - کلومبیا
واقعا ؟؟ این یعنی جذابیت زیاد ؟!!!!
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 19:36
shervin-iran - خرم آباد - ایران
یا این دکتر خیلی زن ندیده است و معنای جذابیت "خیره کننده" رو نمی دونه..یا من خیلی سلیقه ام بالاست که این زن در نظرم عینهو اورانگوتان 5 ساله نابالغ می می مونه..........
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 20:19
Wikiileaks - لندن - انگلستان
این کجاش خیلی‌ جذاب بود، بابا داف‌های ایرانی‌ رو ندیدن پس !!!!!!که تو مطب‌های تهران کار می‌کنن، اصن تا میبینیشون ، خود بخود خوب میشی‌
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 20:48
sarah1 - نیویورک - امریکا
چنین رأیی هیچ‌وقت علیه یک مرد صادر نمی‌شد***چون یک مرد نمیتونه پوشش سکسی داشته باشه ولی ما اینجا میبینیم خانم ها با چه پوششی میرن سره کار, خوشحالم که دادگاه به نفع دکتر تموم شده. البته پوشش و آرایش خانم ها در امریکا به نسبت ساده تر از ایران هست.
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 22:49
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
به نظر من هم رای دادگاه ناعادلانه بوده از فردا هر خانمی که نخواهد به رئیسش پا بده به این رای بیکار میشود.
جمعه 8 دي 1391 - 01:18
sepherdad - سیدنی - استرالیا
"این رأی هیچ‌وقت علیه یک مردها صادر نمی‌شد". اتفاقا توی اینجا به پوشش مرد سر کار خیلی‌ حساسن.
جمعه 8 دي 1391 - 02:41
massoudoslo - اسلو - نروژ
احسنت به این دادگاه که نه تیمارستان ! چطور میشه یک نفر رو بخاطر قیافه و شرت و دامن و لباس و ظاهر تو امریکا از کارش اخراج کنی !!؟ اون دکتر هم احتیاج به روانشناس داشته و کودنه .
جمعه 8 دي 1391 - 07:21
speedy_dubai - دبی - امارات متحده عربی
یعنی واقعا نمیدونین داستان چیه؟ خب معلومه اقای دکتر از این خانم خوشش میومده کم کم استارت زده با اس ام اس انچنانی و سوالای جنسی که کم کم برسه به هدفش و ایجاد رابطه..بعدش که فهمیده واقعا امکان این داستان نیست..و اس ام اسش هم که تو خونه توسط حاج خانم لو رفته...الکی دادبیداد راه انداخته که مثلا.......................................
جمعه 8 دي 1391 - 15:39
nmayandeh khoda - هایدلبرگ - آلمان
عجب آدم خری بوده این آقای دکتر !!،، من آدرس خودم را میدم بفرست بیاد اینجا برای من کار کنه !
جمعه 8 دي 1391 - 17:59
anti-US - مونترئال - کانادا
sarah1 - نیویورک - امریکا: موافقم
جمعه 8 دي 1391 - 19:40
anti-US - مونترئال - کانادا
"" بر اساس اظهارات مطرح شده در دادگاه در ۹ سال نخست کار ملیسا نلسون در مطب، دکتر نایت رفتاری کاملا عادی با وی داشته اما پس از گذشت این مدت شروع به ایرادگیری از پوشش و لباس‌های وی کرده و مدعی آن شده که لباس‌های تنگ خانم نلسون حواس او را پرت می‌کنند. "". خب بنده خدا حق داشته؛ طرف خوشگل و خوش اندام با لباس نامناسب میرفته سر کار؛ دیگه دکتره چقد باید خودش رو کنترل میکرد که تمرکزش رو از دست نده؟!
جمعه 8 دي 1391 - 19:26
exam292 - تهران - ایران
Royan - کالیفرنیا - آمریکا: همه ی این مسائل ریشه در رعایت نکردن حریم بین زن و مرد بیگانه است! که متاسفانه شماها به این اصل اعتقادی ندارید...
‌سه شنبه 12 دي 1391 - 14:32
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.