واکنش مقام دولتی به حضور آیت‌الله خامنه‌ای در فیسبوک: عضویت جرم نیست

یک مقام دولتی در ایران در واکنش به عضویت آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، در فیسبوک گفته است که "عضویت در شبکه های اجتماعی، جرم نیست، اما دور زدن سامانه فیلترینگ برای دسترسی به این شبکه ها جرم محسوب می شود."

                                واکنش مقام دولتی به حضور آیت‌الله خامنه‌ای در فیسبوک: عضویت جرم نیست

مهدی اخوان به‌آبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی در ایران گفته است که اطلاعیه ای از دفتر آیت‌الله خامنه‌ای مبنی بر تایید حضور او در فیسبوک ندیده و حکومت ایران تصمیمی هم برای رفع فیلتر از سایت شبکه های اجتماعی نظیر فیسبوک ندارد.

صفحه فیسبوک رهبر ایران، در تاریخ ۲۳ آذر (۱۳ دسامبر) ایجاد شد و اطلاع‌رسانی علنی راجع به آن، سه روز بعد از طریق صفحه توییتر آیت‌الله خامنه‌ای صورت گرفت.ه است.

از ابزار 'براندازی' تا 'فعالیت های مفید'

دبیر شورای عالی فضای مجازی در ایران پنجم دی (۲۵ دسامبر) به خبرگزاری مهر گفت: "در شبکه های اجتماعی فعالیت های مفید زیادی اتفاق می افتد که قسمتی از جامعه مجبور می شوند از روش های دور زدن فیلترینگ برای دریافت این خدمات استفاده کنند."

مقام های ایرانی شبکه‌های اجتماعی نظیر فیسبوک و توییتر را ابزارهای "جنگ نرم" و "براندازی مخملی" توصیف کرده اند و پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ و اعتراضات گسترده به نتایج آن، این سایت ها را فیلتر کردند.

آیت الله علی خامنه ای پیش از این در یک اظهارنظر فقهی گفته بود که عضویت در این شبکه‌های اجتماعی به شرطی که همراه با "ترویج فساد، تقویت دشمنان اسلام و مسلمین و یا خوف ارتکاب گناه" نباشد، مانعی ندارد.

وبسایت محافظه‌کار الف، متعلق به احمد توکلی از نمایندگان مجلس ایران، پیش از این با انتشار یادداشتی از راه‌اندازی صفحه فیسبوک رهبر ایران انتقاد کرده و نوشته بود این سایت در شان رهبر جمهوری اسلامی ایران نیست و همچنین با توجه به فیلتر بودنش در ایران، عضویت رهبر در آن اقدامی تناقض‌آمیز به نظر می‌رسد.

دفتر آیت‌الله خامنه‌ای، فعالیت چشمگیری در فضای مجازی داشته و علاوه بر اداره یک سایت اینترنتی بسیار فعال و به لحاظ فنی پیشرفته، بر روی شبکه‌های اجتماعی فیس‌بوک، توییتر و اینستاگرام (یک شبکه اجتماعی به اشتراک‌گذاری عکس) نیز حضور دارد.

ویکتوریا نولاند، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در واکنش به حضور آقای خامنه ای در فیسبوک گفته بود که به صفحه او مراجعه خواهد کرد و می خواهد بداند که در این صفحه چه چیزهایی منتشر شده. خانم نولاند به شوخی گفته بود که کنجکاو است بداند که آقای خامنه‌ای چقدر" لایک" دریافت می‌کند.

صفحه فیسبوک آیت الله خامنه ای بیش از ۲۲ هزار لایک دریافت کرده است. اعضای فیسبوک با لایک زدن بر چنین صفحاتی به شکل روزمره از مطالب جدید آن مطلع خواهند شد.

+26
رأی دهید
-78

Behnam1978 - شتوتگارت - المان
من هم یه سایت برای خامنه‌ای درست کردم.بی‌ زحمت یه سریع bezanid...آیت‌الله سید علی‌ خامنه‌ای
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 22:40
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
"در شبکه های اجتماعی فعالیت های مفید زیادی اتفاق می افتد ..." یکی از این فعالیتها آگاهی دادن به ملت و رسوا کردن نظام جنایتکار اسلامی و نشان دادن چهره واقعی و خوی وحشی و غیر متمدن و متجچر اسلام است. خامنه ای لایک را از کسانی میگیرید که آماده هستند با هر خبری از او هیکلش را زرد بکنند .
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 23:40
exam292 - تهران - ایران
"Behnam1978 - شتوتگارت - المان" و "Royan - کالیفرنیا - آمریکا" و .. اگه تاریخ مصرفتون تموم بشه، اونوقت اربابای استکباریتون شماها رو پرت میکنن توی سطل زباله!!! (اینو، خودتون بهتر میدونید ولی به روی مبارک نمیارید!!!)
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 06:41
بت شکن - مونترال - کانادا
"یک مقام دولتی در ایران ..... گفته است که "عضویت در شبکه های اجتماعی، جرم نیست، اما دور زدن سامانه فیلترینگ برای دسترسی به این شبکه ها جرم محسوب می شود."کسی‌ هست از طرف من بی‌ شعور! و نفهم! به این مقام با شعور! و با فهم! بگه: "چطوری میشود عضو یک شبکه اجتماعی که فیلتر هست بود ولی‌ بدون فیلتر شکن وارد آن‌ سایت شد"؟؟
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 06:51
kabootar - لاهور - پاکستان
بدون ورود به سایت میشه عضو شد ؟
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 09:21
shirzan - برلین - آلمان
22 هزار لایک دریافت کرده ؟؟؟ یعنی فقط تو ایران 75 میلیونی 22 هزار جیره خوار داره؟
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 09:21
طالب حق - تهران - ایران
خودش فهمیده چی گفته ؟ اگه عضویت توی فیس بوک مشکلی نداره چرا فیلتر شده ؟ حتما فیلتر کنندگان این سایت ، همه مردم ایران رو مفسده تشخیص دادن دیگه . این وسط فقط یکی مفسده نیست و میتونه با افتخار توی فیس بوک عضو باشه ، اون هم کسی نیست جز مقام مزخرف رهبری (گم شه ظله العالی) . اه اه اه . حالم بهم میخوره از این ریا کارهای منافق .
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 09:37
compatriot - تورنتو - کانادا
آقای توکلی خودت را جر وا جر نکن. الان ۳۳ ساله که تمام تناقضات در انقلاب شما جمع شده! خودتون خبر ندارید. مردم یه عمره که ازتون کنده شدن خودتون هم همینطور ولی‌ فعلا جیبتون ول کن نیست. یه سفره گسترده است کلی لاشخور دور و برش!
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 11:22
Behnam1978 - شتوتگارت - المان
اگسم۲۹۲ - تهران - ایران بگیم ارباب من اوروپأ ئی‌ هستند...بدبخت برو بمیر که اربابهای تو عرب هستند...تو باید خودت خودتو تو زباله بندازی..
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 12:36
مهر آسا - تهران - ایران
ما همان نسل جوانیم که ثابت کردیم - در ره عشق جگر دارتر از صد شیریم -هر زمان بوی خمینی(ره) به سر افتدما را - دور سید علی خامنه ای(حفظ اله) می گردیم - آمریکا و مزدورانش از دست ما عصبانی باشید و از این عصبانیت بمیرید
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 20:46
exam292 - تهران - ایران
Behnam1978 - شتوتگارت - المان: احسنت، حداقل تو یکی شهامتش رو داشتی و اقرار کردی!!! .. ارباب من هم "خدا" ست، بجز خدا، جلو هیچی سر تعظیمم رو فرود نمیارم....
جمعه 8 دي 1391 - 22:08
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.