طائب : زیارت ضریح جدید امام حسین(ع) تکریم شعائر اسلامی بود

حجت الاسلام مهدی طائب در گفتگوی اختصاصی با پارسینه، در خصوص ساخت ضریح جدید امام حسین (ع) در داخل ایران و استقبال بی نظیر مردم از این ضریح عنوان کرد: خداوند متعال در قرآن می فرماید «وَ مَن یُعَظِّمْ شَعَائِرَ اللَّهِ فَإِنَّهَا مِن تَقْوَى الْقُلُوبِ» یعنی هرکس شعائر الهی را تعظیم و تکریم نماید، آن نشانه تقوای دلهاست. استقبال از ضریح جدید امام حسین نیز جزو همین شعائر الهی بود و تقوای مردم را نشان داد.

حجت الاسلام طائب در ادامه افزود: هرکجا که معصیتی و فعل حرامی صورت نگیرد و در کنار آن نام امام حسین نیز زنده شود، عبادت است. ساخت ضریح جدید برای سالار شهیدان در ایران و این استقبال بی نظیر مردمی از آن هم که باعث زنده نگه داشتن نام امام حسین(ع) شد، نیز عبادت است.

وی خاطرنشان کرد: همه به خوبی دیدند که مردم با چه اشتیاقی در مسیر این ضریح آن را زیارت می کردند و این حرکت در حقیقت تکریم نام امام حسین(ع) بود.

این روحانی در خصوص برخی شبهاتی که درباره زیارت این ضریح عنوان شده بود، گفت: اکثر این شبهات از سوی وهابیون و برای تضعیف مکتب شیعه طرح شده بود اما به راستی اگر وهابی ها قرآن را قبول دارند، بر اساس آیه ای که به آن اشاره کردند باید بدانند که تکریم شعائر الهی از دستورات خداوند متعال است.

پس از گزارش پارسینه درباره نظر علما و مراجع درباره استقبال مردم از ضریح جدید امام حسین علیه السلام، علی درستکار، مجری تلویزیون در وبلاگ خود انتقاداتی را در این خصوص مطرح کرده بود.

حجت الاسلام طائب در ادامه با اشاره به اینکه لزومی برای پاسخ دادن به وهابیون نمی بینم، تصریح کرد: این جماعت هیچ منطقی ندارند و اگر اهل منطق و خرد بودند، جنگ با رژیم صهیونیستی را رها نمی کردند تا وضعیت مسلمانان اینگونه شود. 

وی ادامه داد: البته در حقیقت وهابیت ساخته سرویس های جاسوسی انگلیس است و ذات آنها این قبیل شبه افکنی ها است. بنابراین لزومی به پاسخ دادن به این جاسوسان وجود ندارد.

+28
رأی دهید
-120

amir-amir - تورنتو - كانادا
بله از مردم به طرق مختلف باج مى گیرید و گنبد و بت خانه شرک درست مى کنید روانه کشور هاى بیگانه, حیف و میل و غارت اموال عمومى به نوع دیگرى
شنبه 2 دي 1391 - 15:08
dara20 - تهران - ايران
خفه شو یابو، یک مشت روانی‌ و روان پریش ترافیک ایجاد کردند و مانع رسیدن مسافرین فرودگاه شدند. واسه جنازه ۱۲۰۰ سال پیش ریاکارانه خودتونو جر میدید.
شنبه 2 دي 1391 - 15:47
میکایل - مالمو - سوئد
بی‌شرف‌ها پول این ملت بد بخت را بدید به چین و روس و فلسطین و لبنان و عراق که تحویلتو ن بگیرند،با آعک ایده خر بیسواد که طرف دار برای خودتون دردت کردید بتازید،آنها هم به خریت خودشان پی‌ خواهند برد آنوقت وای به حالتون.
شنبه 2 دي 1391 - 15:30
mohammad.avaz - تهران - ایران
امام حسین نیازی به اینا نداره دل‌ چندتا فقیر را شاد کنید تا امام حسین خوشحال بشه
شنبه 2 دي 1391 - 16:16
Tiz bin 4 - پاریس - فرانسه
پس خود کثافتتون رو کا انگلیسیا آوردن چی‌ ،،،،،،،،،؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شنبه 2 دي 1391 - 16:34
دارچین - همدان - ایران
حسین، عباس، زینب، رقیه و بقیه دار و دسته عاشورا دور و بر من آفتابی نشین که حوصله هیچکدومتونو ندارم.
شنبه 2 دي 1391 - 16:35
compatriot - تورنتو - کانادا
یه نگاه به قیافه این بابا بندازید و خودتون قضاوت کنید که این فسیلها بر ایران ما حکومت میکنند.
شنبه 2 دي 1391 - 16:59
persiangulf2535 - لند‌ن - انگلیس
این ملا خبیث که قیافش مثل وزق میمونه باید هم این حرف رو بزنه چون اسم امام حسین شده منبع رزق و روزی وحکومت این دزدها وشیادهایه روغگو.
شنبه 2 دي 1391 - 17:15
bozorg - همدان - ایران
دوست ندارم ادم سیاسی باشم دوستم ندارم کسی به امام حسین توهین کنه ولی خوش دارم همه با تفکر جواب بدن واقعان چرا امام حسین مگه مرد نبود مگه دشمن ستمگر نبود مگه پرهیزگار نبود پس چه نیازی به این کارها داره امام حسین واقعان دولتمردان ما دنبال چی هستن مردم از امام حسین چی میخوان یاد بگیرن نه واقعان کسی میدونه
شنبه 2 دي 1391 - 16:31
vabaye akhondi - ایران - ایران
همهٔ انهای که دنبال این قفس طلای عر عر کردند بدبختهای هستند که گردن شما مفتخورهای جانیرا کلفت می‌کنن،بالاخره روزی میرسه که عقلو دانش جای سفاهتو خریت را بگیره
شنبه 2 دي 1391 - 17:28
abdolmalek - رامسر - ایران
طائب مردک روانی.کسی که مدام زنش را بابت سوظن و مشکلات روانیش کتک میزند...و آنوقت دم از پاسداشت شعائر و ارزشهای والا میزند
شنبه 2 دي 1391 - 17:29
khorramdin babak - فرانكفورت - فرانكفورت
آره تو بمیری. شما گفتید ما هم باور کردیم. ۱۵۰۰ سال دنبال امام حسین دویدیم. نتیجه. یک مشت شیخ ریاکار و دزد. بیکاری، دزدی، فحشا ، ۷ میلیون محتاد. مجلس دستبوس قاجاری. دزدی ۳۰۰ دی. خر تو خر دولتی. دروغ . صیغه ۸ سال . سرکوبی زنان، شریهتمداری، شاه علی‌ دزد. سپا و بسیج قاچاقچی. زمین کار و شما با پرهی هنوز سخن از حسین می‌‌کنید
شنبه 2 دي 1391 - 17:17
garmsari - یورک - بریتانیا
این جرا این شکلى هست.خداوند بوزینکان را بر ایران حاکم کرده است.
شنبه 2 دي 1391 - 18:43
naderan - یوتوبوری - سوید
نون خونه شونه با همین کارها هزاران ملاه نون میخورن خر زیاده اینها هم صاحبان خرها
شنبه 2 دي 1391 - 18:44
tabarzinn - یوله - سوئد
آیا میشه اونهایی که با این "شعائر الهی" مخالفت دارند به خیابانها بیان و نفرت خود را از این وضعیت نشان بدهند. خاک بر سر اون شاه اسماعیل صفوی که اجدادِ این آخوندهای "جبل آ ملی‌" جنوب لبنان رو ۵۰۰ سال پیش به ایران آورد. یه حزب یا یک گوینده مثل آدم در ایران پیدا نمیشه جواب امثال اینو بده؟
شنبه 2 دي 1391 - 18:37
razmandeh - استکهلم - سوئد
ببت پرستی‌ بوسه بر طلا و جواهر جهل و نادانی حماقت فکرشو بکنید کسی‌ که ۱۰ متر پارچه به دوره سرش می‌بنده دیگه خون به مغزش واسه فکر کردن نمی‌رسه !!!!
شنبه 2 دي 1391 - 17:57
فضول میرزا - استكهلم - سوئد
خب معلومه که تو و امثالهم باید از این حرفها بزنید! این حرفها اجناس دکان شما هستند! روزی لری از جائی میگذشت و دید که بوی خورشت قیمه میآید. وارد مجلس شد و شکم سیری از غذا خورد. پس از اینکه حسابی سیر شد از بغل دستیش پرسید که علت این پذیرائی چیست؟ بغل دستی گفت که امروز عاشوراست و خیلی وقت پیش در همچین روزی شمر سر امام حسین را برید! لره دستی به سبیلهای چربش کشید و گفت: الهی دستش درد نکنه!
شنبه 2 دي 1391 - 18:17
greentree - تهران - ایران
این هم حرفی‌ از یک شیطان اسلامی ،،اگه به حساب‌های بانکی‌ این شیطانها دسترسی‌ پیدا کنیم اون وقت می‌فهمیم برای چی‌ چنین دو آتشه از اسلام دفاع میکنه ،،فقط کافیه حساب‌های بانکی‌ این اوباش اسلامی رو بررسی کنند که ببینند چه قدر غارت کرده تا به حال
شنبه 2 دي 1391 - 18:59
kurosh_alman - فرانکفورت - آلمان
اون مردمی که به زیارت این ضریح میروند یک مشت احمق بیسواد بدبخت هستند.... ننگ بر جمهوری اسلامی که با نامه خدا و امام روز روشن دزدی و حقه باز ی....
شنبه 2 دي 1391 - 19:18
massoudoslo - اسلو - نروژ
ملا و بی شرف هایی در این لباس هستند که سخت آرزوی عاقبت شیخ فضل الله را دارند .
شنبه 2 دي 1391 - 19:14
a.ahooraei - کلن - آلمان
برو بابا جمع کن برو و اون چندتاشون هم که توی ایران چال کردند با خودتون ببرید مدینه و کربلا چال کنید و این کشور را ترک کنید.
شنبه 2 دي 1391 - 19:54
espirit - اتویل - آلمان
اگر از جیب خودش خرجش را داده بود هرگز این اراجیف را نمی گفت.... اینها دین ندارند فقط خدا می داند کی را یا بهتر بگویم چی را پرسش می کنند. هدفشان این بود ایرانیان را بی دین کنند. موفق هم شدند. البته اگر توجه کنید ایرانیان یهودی یا ایرانیان بهایی یا سایر اقلیتهای ایرانی همه ایمان خودشان را حفظ کردند. فقط ایرانیان مسلمان زاده دینشان را هم برای ریش و لباس اینها قربانی کردند.
شنبه 2 دي 1391 - 20:31
1k adame sadegh - تورنتو - کانادا
درب این دکان بازار را ببندید که حنایتان پیش ملت ایران دیگر رنگی‌ ندارد.
یکشنبه 3 دي 1391 - 05:02
akbarboy - تبریز - ایران
عشق به امام حسین عشق به خوبیهاست ایشون رهبر یک تفکر ظلم ستیز ه ابدیه اما چیزی که ادمو ناراحت میکنه سوئ استفاده حکومت از نام مقدس ایشونه تا به حکومت جهل و ظلم بیشتر دوام بده
یکشنبه 3 دي 1391 - 07:37
kobalt - کرج - ایران
شیعیان به دنیا نشان دادند قبر پرستی دین جدیدیه و اینا سر هر قبری گر یه میکنن حتی اگه مرده ای هم توش نباشه گریه کنید مسلمانا گریه کنید ثوابه .
یکشنبه 3 دي 1391 - 11:06
دارچین - همدان - ایران
اون احمقهایی که دارن با آب و تاب از حسین حرف می زنن طوری که انگار دیروز پیشش بودن و باهاش یه دست ورق هم بازی کردن، آخه بدبختها یه مذهب جعلی سراسر دروغ از پدر و مادر احمق تر از خودتون به ارث بردین ،اینها همش ساخته و پرداخته آخوندهای صفویه برای خر کردن امثال شماها
یکشنبه 3 دي 1391 - 20:42
homi homi - اصالت - ایرانی
یکی بگه چرا ضریح طفلان مسلم توقزوین ساخته شده ؟ جدی میگما !.
یکشنبه 3 دي 1391 - 23:23
Iran e azad - هورتن - نروژ
همیشه در سخنان آقایان یک چیزی سوم شخص غایب به نام (دشمن) وجود داره! حالا هم که دیگران به خریت آقایان ملا در تبدیل مقبره امام زده‌ها و خود ائمه به بتکده حرف میزنند و آن را خلاف اصل اسلام می‌دانند،آقایان از دشمن مسلمانی به نام (وهابیون) نم میبرند که اسلام را به صورت اصلی‌ آن اجرا میکنند و کارهای آقایان ملا را جعل اسلام می‌دانند.
یکشنبه 3 دي 1391 - 23:21
akbarboy - تبریز - ایران
kobalt ,دارچین اونی که گفتین به غایت حد لایق شماست کلا این سنی جماعت خیلی پرروئن ما اگه ائمرو دوست داریم به خاطر اینکه از خوبیهاشون به ما یه چیزایی گفتن انصافا میشه بگید چرا ادم احمقی مثل معاویرو دوست دارید واسه من بد جوری جای سواله در ضمن به کوری چشم شماها جان و مال و جوونیم فدای لب تشنه حسین
دوشنبه 4 دي 1391 - 07:17
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
اگر ایرانی‌ بودید هرگز از امامی که گفت(((بدترین عرب از بهترین ایرانی‌ برتر است!! ایرانیان را باید به بند کشید)) حمایت نمیکردید یا بی‌ سواد لمپن هستید یا تخم و ترکه ی همان عربها!!!!
دوشنبه 4 دي 1391 - 12:33
دارچین - همدان - ایران
akbarboy - تبریز - ایران: گفتی که ائمه رو دوست داری به خاطر این که از خوبیهاشون گفتن، کدام خوبی؟ همین امامهاتون برده خرید و فروش میکردن، زنان و دختران رو که در جنگها اسیر می شدن، به کنیزی می گرفتن. برو ببین همین حسن و حسین چند تا زن و کنیز داشتن.چند تا برده داشتن. دعوای حسین و یزید سر یک دختر زیبارو به اسم ارینب شروع شد. حسین این دختر رو با ن... از دست یزید درآورد و یزید هم دنبال انتقام بود.
دوشنبه 4 دي 1391 - 14:34
akbarboy - تبریز - ایران
مشکل بشر در تمام طول تاریخ فقط یک کلمه بوده تعصب تعصب و باز هم تعصب هیچ وقت دوست نداریم عقایدمونرو عوض کنیم متا سفانه در قرن 21 خیلی از کاربرای سایت دم از عرب و عجم میزنن چه برسه به 14 قرن قبل ادمایی که فکر میکنن عرب ادم نیست چه منطقیرو میشه تو گوششون فرو کرد اگه پیامبر به سان شما نزاد پرست بود هیچ وقت سلمانرو جزو عزیزتزین اصحاب خودش قرار نمیداد متاسفانه اون زمان هم افرادی اونجا بودن که عین شما فکر میکردن و قایل به عرب وعجم بودن و میبینیم که تلاشهای پیامبر هم نتونسته این تفکررو ازبین ببره جدا از این اگه امام حسین با یزید بیعت میکرد زیباترین زنان عرب نصیبش میشد متاسفم که فشارهای جنسی دوران جوانی رو بعضی نظراتی که میدیم تاثیر مستقیم داره و همرو با متر خودمون میسنجیم در کل باید با عقاید هم ساخت هر کی هر طور راحته زندگی کنه ما مسئول زندگی دیگران نیستیم اما احترامرو نباید فراموش کرد بازم میگم ایکاش میدونستید عشق به امام حسین چه شکلیه چه جوریه چه اوضاعیه قربون خدا برم با این ابرمردی که افریده
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 08:11
hamed004 - آبادان - ایران
خواهشمندیم اینطور درباره بزرگان دین تهمت نزنید درسته اینها دارن سو استفاده میکنن چون هود امامان با اینجور ول خرجیا مخالفن مثلا امام علی ع میفرماید اگه تمام ثروت دنیا داشتم یک درهمش به کعبه اهدادنمی کردم چون به جیب کسانی جز فقرا میره ...ولی این هیولاها چطور همچی منحرف کردن دیگه به خودشون بستگی داره
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 11:47
Nina2000 - نیوکاسل - انگلستان
ببینید چطور سرمایه و پشتوانه ملت را دو دستی تحویل اجنبیها میکنند به خاطر یک مشت خرافات ای لعنت به روح حسین و حسن وفاطمهوعلیو عمر و۰۰۰ که دشمنان شماره یک پارسیان بودند و مسبب بدبختی و عقب افتادگی ایران
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 17:43
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.