90 درصد خانواده‌های ایرانی دچار کمبود کلسیم هستند

سرپرست دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: طبق آخرین بررسی که توسط انیستیتو تحقیقات کشور انجام شده نشان می‌دهد که 90 درصد خانوارهای ایرانی دچار کمبود کلسیم هستند.

به گزارش مهر، دکتر زهرا عبداللهی اظهار داشت: این میزان کمبود به این معنی است که مردم منابع غذایی که تأمین کننده کلسیم هستند و مهمترین آنها شیر و مواد لبنی است را به اندازه کافی مصرف نمی‌کنند.
 
وی افزود: مطالعات بیو شیمیایی که در کشور انجام شد نیز کمبود ویتامین د را نشان می‌دهد که درصد قابل توجهی از مردم دچار کمبود ویتامین "د" هستند و این ویتامین خودش برای جذب کلسیم لازم است یعنی وقتی کسی کمبود ویتامین د دارد به طبع آن دچار کمبود کلسیم خواهد داشت.
 
این متخصص تغذیه، بحث آموزش و فرهنگ سازی مردم را یکی از راه‌های موثر برای جبران کمبود ویتامین "د" و کلسیم عنوان کرد و گفت: مردم باید منابع غذایی حاوی کلسیم را در برنامه غذایی خود بیشتر داشته باشند زیرا بر اساس عادت و رفتار مصرف در کشور کم است.
 
وی ادامه داد: شیر غنی شده با کلسیم و ویتامین "د" اگر در بازار باشد می‌تواند بخشی از نیاز بدن را به این مواد مغذی تأمین کند که در این رابطه بحث غنی سازی محصولات غذایی با کلسیم و ویتامین "د" را در دستور کار قرار داده‌ایم.
 
عبداللهی همچنین یادآور شد: توزیع شیر غنی شده با ویتامین "د" در مدارس یک اتفاق خوبی است که اگر این اتفاق رخ دهد شیوع کمبود کلسیم در گروه‌های سنی مختلف پایین می‌آید.

+61
رأی دهید
-10

مستانه شرق - هایدلبرگ - آلمان
آیا هرگز خبر شاد کننده ای را از وطن نخواهیم شنید.....
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 16:27
bita tehrani - ونکوور - کانادا
روایت است که با دست یابی‌ حکومت به انرژی هسته یی همه این مشکلات ریشه کن میشود.
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 16:17
amoo uk - لیدز - انگلیس
اون %۱۰ هم جنایت کاران دفتر علی‌ گدان از هر لحاظ تامین با ثروت مردم و خون مردم ، البته فقط کمبود ویتامین نیست مردم بیکارن ، پولی‌ ندران همین‌ها ۱۰۰۰ مشکله روحی‌ روانی ایجاد کرده یعنی‌ فقر و فحشا در کشور ثروتمند و اسلامی علی‌ گدا .
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 16:22
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
90% مردم ایران دچار کمبود دولت شاهنشاهی وطن پرست و میهن دوست و در خدمت ملت هستند تازه قبل از انقلاب ایرانیان به رشد جسمی درست حسابی رسیده بودنند و قدشان نسبت به گذشته بلندتر شده بود که دوباره توسط عن قلاب اسلامی دچار بدبختی و گرسنگی شدند.
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 18:10
nashmeili - آمستردام - هلند
لعنت بر جمهوری اسلامی که هیچ خبر خوشی برای ملت نداشتند.
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 19:16
Jiddu_Krishnamurti - هامبورگ - آلمان
برعکس به نظر من 100% مردم ایران دچار کم عقلی هستند.
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 22:50
hana257 - تهران - ایران
بدبختی اینه که حالا شیر لیتری 2500 تومن هم خوردی علاوه بر کلسیم باید آنتی بیوتیک و هورمون رشد و وایتکس رو هم بدنت جذب کنه. واقعا توی ایران خراب شده از هر چیزی به اندازه یک اپسیلون هم سالم نمونده.
‌چهارشنبه 29 آذر 1391 - 14:29
exam292 - تهران - ایران
"مستانه شرق - هایدلبرگ - آلمان" و "nashmeili - آمستردام - هلند" : رسانه هایی که شماها به واسطه ی اونها اخبار ایران رو میگیرید، مگس صفتند!!! فقط چشمشون دنبال کثافت و آلودگیه!!! (فقط برای نمونه:۱‌ – با تلاش محققان علوم پزشکی کشور قوی ترین چسب بافتی دنیا در ایران ساخته شد 2- استفاده از لیزر در ساخت پوست مصنوعی 3– دانشمندان ایرانی موفق به ساخت نای مصنوعی شدند ۴‌ – پژوهشگران ایرانی موفق به ابداع روش جدید مدل‌سازی سه بعدی تصاویر پزشکی شدند ۵‌ – ساخت چهار داروی نو ترکیب برای بیماران ام اس ومبتلایان به هپاتیتc ‌‌ که در واقع ساخت نخستین داروی نو ترکیب انسانی به نام گاما اینترفرون‌ ‌‌(‌گاما ایمونکس) سرآغاز ورود ایران به عرصه تولید داروهای نوترکیب به عنوان سومین کشور تولیدکننده این دارو پس از آلمان و آمریکا، می باشد...)موفق باشید
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 04:44
sahel67 - تهران - ایران
exam292 - تهران - ایران این چیزای که گفتی دولت انجام نداده چه بسیار مغزهای کشور که در خارج ایران چه کار ها که نکردن که به سلامتی این ته تهمه مغزا هم به خاطر مغز پوک شما تا چند سال دیگه میزارنمیرن
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 15:17
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.