ایران از کشف بزرگترین محموله مواد مخدر در شرق کشور خبر داد

مدیر دفتر مبارزه با مواد مخدر و جرائم سازمان ملل متحد در کنار پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا- زاهدان، ۲۸ تیرماه ۱۳۹۰ 

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی از کشف «بزرگترین» محموله مواد مخدر ظرف یک روز در ۳۰ سال گذشته خبر داده و گفته است در این عملیات که در سیستان و بلوچستان صورت گرفته، یک قاچاقچی نیز کشته شده است.
 
به گزارش روز شنبه، ۱۸ آذرماه، خبرگزاری مهر، حسین ذوالفقاری گفته است که پس از ۱۸ روز کار عملیاتی، در نهایت در یک درگیری ۳۶ ساعته در هنگ مرزی جکیگور در سیستان و بلوچستان، «۱۱ تن و ۳۶ کیلوگرم» مواد مخدر کشف و ضبط شده است.
 
به گفته این مقام مسئول، طی این درگیری که در سه نقطه در جریان بود، یک نفر از قاچاقچیان مواد مخدر کشته و تعدادی نیز مجروح شدند که مجروحان به خاک پاکستان گریخته‌اند.
 

وی با بیان اینکه بیش از «۱۰ تن از این محموله تریاک و مابقی حشیش بوده است»، افزوده که «کشف چنین محموله بزرگی از مواد مخدر طی سال‌های پس از انقلاب در سیستان و بلوچستان بی سابقه است.»
 
به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا، حسین ذوالفقاری گفته است که از ابتدای سال جاری تا ۱۶ آذرماه، «۷۹ تن» مواد مخدر در «شرق و هرمزگان» کشف و ضبط شده است که طبق گفته غلان نبی کوهکن، فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان، «بیش از ۵۶ تن» از این مواد در مرزهای این استان توقیف شده است.
 
بر اساس آمارهای رسمی، ایران که در مسیر انتقال مواد مخدر از افغانستان به اروپا و خاورمیانه قرار دارد، از آغاز سال ۲۰۱۲ تا کنون «بیش از ۳۵۰ تن مواد مخدر» توقیف کرده است.
 
مقام های ایران می گویند که طی ۳۰ سال گذشته و در جریان عملیات مبارزه با قاچاق مواد مخدر ، «بیش از چهار هزار» نیروی پلیس و سرباز کشته شده‌اند.
 
اگرچه جامعه بین‌المللی اجرای مجازات اعدام برای افراد مرتبط با قاچاق مواد مخدر در ایران را همواره محکوم کرده است ولی بارها از اقدامات ایران برای مبارزه با قاچاق مواد مخدر تقدیر به عمل آورده است.
 
در این زمینه، دفتر مبارزه با مواد مخدر و جرایم سازمان ملل که برای مبارزه با قاچاق مواد مخدر به ایران خدمات مختلفی چون خدمات مالی ارائه می‌کند، بارها از ایران تقدیر کرده است.
 
این در حالی است که به گفته خبرگزاری فرانسه، آمریکا مقام‌های ایران به ویژه اعضای سپاه پاسداران را به دست داشتن در قاچاق مواد مخدر متهم می‌کند. ایران در مقابل می‌گوید که گسترش مواد مخدر در ایران کار غرب و سرویس‌های اطلاعاتی اسرائیل است.

+85
رأی دهید
-14

boomfang - آبادان - ایران
ما هم باور کردیم !!!!
یکشنبه 19 آذر 1391 - 22:44
dara20 - تهران - ايران
فردا همین مواد مخدر را سربازان گمنام آقا در کشور توزیع میکننند.
یکشنبه 19 آذر 1391 - 22:57
pars_iran - دوسلدرف - آلمان
مژده مژده بشارت. از فردا تریاک آرزن میشود . با تشکر از زحمات برادران قاچاق چی‌
یکشنبه 19 آذر 1391 - 23:33
Tourkan - کپنهاگ - دانمارک
اختلافات سپاهینیان عمیق تر می‌شه، سپاه خودش قاچاق را اداره می‌کند
دوشنبه 20 آذر 1391 - 01:09
hemed - سن ديگو - امريكا
تریاکشو بین خودشون تقسیم می‌کنن، کرک، هروئین، مابقی واسه نسل جوان توضیح می‌کنن
دوشنبه 20 آذر 1391 - 08:43
goleshab - اوگسبورگ - المان
برید یک عده دیگه از زندانیان سیاسی به جرم قاچاقچی اعدام کنید . دستتون دیگه رو شده این مواد هم همه مال خودتونه بار جدید واستون رسیده . بیچاره اونهایی‌ که باید به خاطر جرمی‌ که مرتکب نشدن اعدام بشن .
دوشنبه 20 آذر 1391 - 09:44
hossein-87 - تهران - ایران
با تشکر از نیروی انتظامی به خاطر کار ارزشمندش و درود به شهیدان مبارزه با مواد مخدر.
دوشنبه 20 آذر 1391 - 11:40
exam292 - تهران - ایران
قابل توجه وطن فروشهای خائن"طی ۳۰ سال گذشته و در جریان عملیات مبارزه با قاچاق مواد مخدر ، «بیش از چهار هزار» نیروی پلیس و سرباز کشته شده‌اند" این نشون میده که اربابای استکباری و صهیونیسمتون توی این جبهه هم دارن با ما می جنگن....
دوشنبه 20 آذر 1391 - 11:55
karkas - اصفهان - ایران
تماما بین علما و پا ممبریها تقسیم و مصرف می‌شه.....................از اون عکس رهبر هم پیداست روزی ۲،۳ لولشو فوت می‌کنه
دوشنبه 20 آذر 1391 - 20:04
exam292 - تهران - ایران
karkas - اصفهان - ایران: کافر همه را زکیش خود خواند!!!
‌پنجشنبه 23 آذر 1391 - 06:57
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.