ارتش آمریکا شکار هواپیمای بدون سرنشین توسط سپاه پاسداران را تکذیب کرد

 

کشورهای خاورمیانه هواپیماهای نوع اسکن‌ایگل را برای مصارف مختلفی به کار می‎گیرند


آمریکا سرنگونی هواپیمای بدون سرنشین این کشور توسط سپاه پاسداران ایران را تکذیب کرده است.

پیش از این فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران ایران گفته بود که یک فروند هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی توسط یگان های پدافندی این نیرو "گرفتار و در اختیار گرفته شد."

ساعاتی بعد از این گزارش، سخنگوی مرکز فرماندهی ناوگان پنجم آمریکا مستقر در بحرین گفته است که یروی دریایی ایالات متحده تمامی هواپیماهای بدون سرنشین خود در منطقه خاورمیانه را شمارش کرده و هیچیک از این هواپیماها از جمله هواپیماهای نوع اسکن‌ایگل که ایران مدعی شکار آن شده، مفقود نشده است.

سخنگوی مرکز فرماندهی ناوگان پنجم آمریکا همچنین اظهارات فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران در مورد تجاوز هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی به حریم فضایی ایران را تکذیب کرده و گفته است که عملیات نیروی دریایی آمریکا در منطقه خلیج فارس منحصرا در آب های بین المللی صورت می گیرد.

منابع خبری ایران خبر سرنگونی هواپیمای بدون سرنشین را از نوع اسکن‌ایگل توصیف کرده آن را به طور گسترده منتشر کردندو

تلویزیون ماهواره ای عرب زبان "العالم" متعلق به دولت ایران، تصویری از فرماندهان سپاه پاسداران را هم نشان داده که در حال بازرسی یک فروند هواپیمای بدون سرنشین هستند که سالم به نظر می رسد.

در گزارش های منابع خبری ایران آمده است که این هواپیمای بدون سرنشین "در روزهای اخیر" به عملیات گشت زنی و جمع آوری اطلاعات مشغول بود. با این همه اما مشخص نیست که این هواپیما در چه نقطه ای و به چه نحوی سقوط کرده یا سرنگون شده است.

هواپیمای بدون سرنشین اسکن ایگل حدود یک متر و بیست و پنج سانتیمتر طول دارد و توسط شرکت آمریکایی بوئینگ تولید می شود.

به گزارش خبرگزاری رویترز، تعدادی از کشورهای خاورمیانه هم دارای این نوع هواپیما هستند و آن را در انواع ماموریت ها از جمله حفظ امنیت سکوهای نفتی خود در منطقه خلیج‌فارس به کار می گیرند.

خبر سقوط یا سرنگونی هواپیمای اسکن ایگل، نخستین گزارش در مورد برخورد نیروهای نظامی جمهوری اسلامی با هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی نبوده است.

ماه گذشته، منابع خبری جمهوری اسلامی گزارش کردند که هواپیماهای نیروی هوایی سپاه پاسداران به سوی یک فروند پهپاد جاسوسی آمریکایی از نوع پردیتور که به حریم هوایی ایران نزدیکی شده بود شلیک کرده و هواپیما مجبور شده است منطقه را ترک کند.

وزارت دفاع آمریکا تیراندازی به سوی این هواپیمای بدون سرنشین را تایید کرد اما افزود که این حادثه زمانی روی داد که پهپاد آمریکایی بر فراز آب های بین‌المللی پرواز می کرد و در این حادثه، به این هواپیمای بدون سرنشین آسیبی نرسید.

همچنین، سال گذشته، منابع ایرانی اعلام کردند که یک فروند پهپاد جاسوسی متعلق به سازمان مرکزی اطلاعات آمریکا - سیا - را که از مرز شرقی ایران وارد این کشور شده بود هدف قرار گرفته. گزارش های بعدی حاکی از آن بود که ایران توانسته این هواپیما را با اندکی خسارت به زمین بنشاند و با بررسی آن، ساخت هواپیماهای مشابه را امکانپذیر کند.

مقام های ایرانی آن زمان گفتند که پهپاد سرنگون شده در شرق ایران از نوع رادار گریز بود و مقامات آمریکایی، با تایید اینکه این هواپیما به منظور انجام ماموریت شناسایی در مورد فعالیت های هسته ای جمهوری اسلامی وارد فضای ایران شده بود.

آمریکا خواستار بازگرداندن این هواپیما از سوی ایران شده بود.

+133
رأی دهید
-32

Azadikhah - تكسل - هلند
این مدل پهباد رو که سرچ میکنیم خیلی کوچیکه!. اما در کل حرکت جالبی زدن.
‌سه شنبه 14 آذر 1391 - 15:33
Arashmmb - تهران - ایران
دادا گرفتن خوبش هم گرفتن. إیرانی هارو دست کم گرفتن نمی دونند ما پارتها پارتیزانیم نمی دون ند ما مخترع شطرنجیم اره دادا
‌سه شنبه 14 آذر 1391 - 17:42
arsham2369 - تهران - ایران
دمش گرم خدا وکیلی بهترین نخبهها رو داریم دم همتوون گرم
‌سه شنبه 14 آذر 1391 - 17:53
arsham2369 - تهران - ایران
دمش گرم خدا وکیلی بهترین مهندسای و نخبهها رو داریم دم همتوون گرم
‌سه شنبه 14 آذر 1391 - 17:53
morid - بوشهر - ایران
دیکتاتور جهان چه بخواد چه نخواد این اتفاق خوشایند و پیروزمندانه نیروهای رزمنده ایران را باید برای دومین بار تایید کند!!! از خود نمی پرسیم که جنایتکاران آمریکایی چرا شب و روز برعلیه مردم ایران توطئه می کنند این پست فطرتان حتی از صدور دارو به کشور ما عملاً ممانعت می کنند و برخی از ما نازک دلان حاضر نیستیم کمتر از گل به روی کثیف آنان بیاوریم چرا تسلیم طلبی؟ می توانید در جنگل وحوش از کفتار خواهش کنید با شما مهربان باشد؟
‌سه شنبه 14 آذر 1391 - 18:15
ir2013 - کرج - ایران
آمریکا فکر می کنه پهباد قبلی شانسی بوده ولی الان بیشتر از این آبروش نره داره تکذیب می کنه
‌سه شنبه 14 آذر 1391 - 19:21
faridfarid53 - رامسر - ایران
هی یانکی. ما اینییییییییییییییییییییییییییم. زنده باد ایران و ایرانی
‌سه شنبه 14 آذر 1391 - 19:51
antikaselis - اصفهان - ایران
سال قبل که RQ170 به دام ایران افتاد تمام امریکاییها و طرفداران آنها تکذیب کردند.ولی بعد اوباما تایید کرد.همچنین سال قبل در یک فروم امریکایی ،یک امریکایی گفت: " وقتی ما با ماهواره هامون میتونیم نوشته های روزنامه رو ،رو زمین بخونیم چه نیازی به پهپاد داریم.ایران دروغ میگوید".اتفاقا همون موقع اوباما خبر رو تایید کرد.لینک خبرش رو تو رویترز براش گذاشتم .
‌سه شنبه 14 آذر 1391 - 20:06
antikaselis - اصفهان - ایران
ضمن اینکه این سایت چه اهدافی رو دنبال میکند کاملا مشخص است. خبر باد گلوی مسئولان امریکایی رو در این سایت گذاشتن نشانه ی چیست؟کمی فکر لازم است.
‌سه شنبه 14 آذر 1391 - 20:08
parvaz 1 - پلیموس - انگلیس
morid-بوشهر - ایران - فقط جهت اطلاع میگم ، در کامنت شما درستش این بود که بجای کلمه (پستفطرت) از کلمه غیر انسانی و یا ضد بشری استفاده میکردی ، چون کلمه پست فطرت معنای بسیار بد و دارای بار منفی خیلی خیلی سنگینی هست که نه در مورد اعمال آمریکا و نه در مورد غریزه کفتار ، بلکه فقط و فقط نسبت به آخوندهای شیعه صدق میکند
‌سه شنبه 14 آذر 1391 - 20:35
محمداصلی - تهران - ایران
با توجه به سوابق بیشمار قبلی در مورد دروغگویی حکومت شیطانی ملایان حاکم بر ایران مانند پرونده ستار بهشتی و دکتر پوراندرجانی و ندا آقاسلطان و ... به احتمال بالای 99% داستان سرایی ملاها در مورد شکار هواپیمای بدون سرنشین دروغ است و اطلاع رسانی امریکا در مورد اینکه این هواپیما به ارتش امریکا تعلق ندارد درست است زیرا اگر غیر از این بود مانند دفعه پیش امریکا تایید میکرد .
‌سه شنبه 14 آذر 1391 - 20:54
hajar - سلیمانیه - کردستان عراق
سپاه اعلام کرده لطفا امریکا امشب یکبار دیگه هواپیما های بدون سرنشینش را بشماره
‌سه شنبه 14 آذر 1391 - 19:55
ufo-alien - تهران - ایران
این کثافتها کی به شکستشون اعتراف کردن که الان بکنند .. باید بگند یکی اش نقص فنی بوده این رو هم تکذیب کنند ..همیشه پی چپاولند نه تنها ما بلکه تمام دنیا هستند فقط به خاطر یک ملعون کثافت که هزاران ساله بشر درگیرشه لعنت بر سر دمدارهای شیطان پرست و همجنس بازتون ... بی شرف های فراماسون تکذیب نکنی چی بگی بگی ایرانی با این همه تحریم پیشرفته ترین پهباد ها را سالم به زمین می شونه که چین و روسیه آرزو داشتند فقط پهباد (آر کیو ۱۷۰) را از نزدیک ببینند ... هنوز متوجه نیستید در این مملکت با کی طرفید به زودی کل دنیا م به این واقعیت اعتراف خو اهد کرد صاحب اصلی منطقه بین النهرین زادگاه اکثر ا بزرگان تاریخ کیست و چرا این منطقه هزاران ساله در نهایت تو جه بشر یته....
‌سه شنبه 14 آذر 1391 - 20:30
shirdel - لندن - انگلیس
سلیمانیه-۰ عراق این آخرشه ,مرسی‌,سپاه اعلام کرده لطفا امریکا امشب یکبار دیگه هواپیما های بدون سرنشینش را بشماره.
‌سه شنبه 14 آذر 1391 - 22:13
ارديبهشت - بارسلون - اسپانیا
لطفا برین برادران اختلاسگر را شکار کنید!
‌سه شنبه 14 آذر 1391 - 22:25
امیر صدر عباسی - کرج - ایران
درود بر شرف فرزندان ایران زمین دست مریزاد به امید نابودی دشمنان
‌سه شنبه 14 آذر 1391 - 22:40
Hamid411 - لس آنجلس - آمریکا
ساندیسی ها چه شیر شدن اینجا!!! نفس کش میطلبن!!! جو گیر نشین بابا!! بعد از خبر فتو شاپ تهباد(!) عمود پرواز یه همچین دورغی لازمه
‌سه شنبه 14 آذر 1391 - 23:47
paksan - آمریکا - آمریکا
هیچ کشور قبول نکرده و من عکسهای پهباد رو تو اینترنت دیدم انگار این یکی که اینا نشون می دن تقلبیش باشه یه جورایی انگار از روی عکسهای اینترنتی کپی شده باشه و وقتی فیلمهایی که شبکه های ایران نشون می داد رو دیدم شکم به یقین تبدیل شد که این اصل نیست و کپی ساختن چرا اول اینکه اصلا نه موتور نه دوربین و قسمتهای مهمش رو نشون ندادن فقط پره فلزیش که و بدنه رو نشون دادن که ساخت اون از روی اطلاعاتی که روی اینترنت هست کار ساده ای هستش (درضمن همه اطلاعات این پهباد از نظر اندازه و مشخصات روی اینترنت هست) دوم اینکه اگر شکار کردید چرا تو تاریکی و از دور و با زاویه های خاص این پهباد رو نشون می دید؟ شک نداره؟چون قسمتهای اصلی رو اگر نشون بدن حقه برملا می شه.نکنه اینم از اسرار نظامیه؟که نباید کسی ببینه؟ بعدشم این خبر بعد از هدف قرار گرفتن پهبادشون در فلسطین اشغالی و برملا شدن دروغشون در ساخت اولین پهباد عمود پرواز که توسط سایتهای داخلی رسوا شد و آبروی سپاه و بسیج و صداوسیما که برگزار کننده و تبلیغ کننده این خبر بودن رفت اتفاق می افته
‌چهارشنبه 15 آذر 1391 - 00:32
abdolmalek - رامسر - ایران
آقا بهپاد شکار کردیم و اله کردیم و وله کردیم...این نظام ولایی اساسش دروغ و نیرنگ و عوامفریبیه..چرا میگین آمریکا کم آورده...چی زرت و پرت میزنین اینجا. ما انگشت کوچیکه ایالات متحده نمیشیم...پس اینقدر الکی و از روی دلخوشی واسه خوتون کف نزنین..پاینده و سر افراز باد ارتش مستحکم ایالات متحده
‌چهارشنبه 15 آذر 1391 - 06:18
shahre aftabi - سن دیگو - آمریکا
دست مریزاد،اتفاق پیرزمندانه،دیکتاتور جهان،مخترع شطرنج،دادا گرفتن خوبشم گرفتن،نخبهها،نقص فنی‌ شیطان پرستان،سری جدید آلبوم دوشواری۲ ،کامینگ سون
‌چهارشنبه 15 آذر 1391 - 07:29
shahre aftabi - سن دیگو - آمریکا
دست‌مریزاد،تکذیب،نخبهها،شیطون همجنسباز،دادا گرفتن خوبم گرفتن،مخترع شطرنج،دیکتاتور جهان؛ در آلبوم جدید دوشواری۲ کامینگ سون
‌چهارشنبه 15 آذر 1391 - 07:44
victory835 - تهران - ایران
زرشک!! زهی خیال یاطل. آخ که اگر جنگی در بگیره اونوقت خشتک زردشده جماعت ساندیسی دیدن داره. چند روز قبل با یکی از مهندسین شرکتهای داخلی که قبلاً خدمات مخابراتی انجام میداد و الان در خدمت صنایع دفاع هستند صحبت میکردم بعنوان نمونه یکی ار پروژه هاشون بهینه کردن بی سیمهای پی آر سی امریکایی بوده که در زمان جنگ استفاده میشد( سالهاست که تولید نمیشود) از اون موقع تا الان فقط تونستن دکمه های تنضیمات دستگاه رو از انالوگ به مدل دیجیتال تبدیل کنند و درنهایت درست کار نکرده و اذعان داشت که همون مدلهای اصلی کاربردی تر هستند. اقایون توانایی طراحی یک بیسیم رو ندارند اونوقت دم از جنگ الکترونیک میزنن.دوستان خردمند سایت توجه داشته باشید که سیاست فعلی مبتنی بر بلف زدن و دروغ پردازیه همین و بس. به ترولهای جماعت تهی مغز ساندیسی گرفتار نشوید دوستان.
‌چهارشنبه 15 آذر 1391 - 10:16
daewoo.racer.gte - ایران - ایران
ما که نمیدونم.ولی اگر گرفتن دمشون گرم من که خیلی حال کردم
‌چهارشنبه 15 آذر 1391 - 21:07
amirkurd - کردستان خراسان - ایران
سلام حالا هر چی . گرفتن یا نه . .آقایون برن به گشنگی مردم فک کنن
‌پنجشنبه 16 آذر 1391 - 09:28
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.