فرزند مهدی کروبی: در انتقال پدرم به بیمارستان تعلل می‌کنند

محمد تقی کروبی، فرزند مهدی کروبی و از رهبران مخالفان دولت در ایران، روز جمعه سوم آذرماه  گفته است، به رغم «نگرانی» درباره وضعیت سلامتی مهدی کروبی، مقام‌های امنیتی در انتقال پدرش به بیمارستان برای مداوا تعلل می‌کنند.
 
محمد تقی کروبی به سحام نیوز، وب سایت نزدیک به مهدی کروبی، گفته است، خانواده او روز پنجشنبه با مقام‌های امنیتی برای انتقال پدرش از حصر خانگی به بیمارستان به توافق اولیه رسیدند اما تا جمعه شب هنوز اینکار انجام نشده است.
 
طبق این گزارش  پنجشنبه «مقامات امنیتی در تماس با خانواده آقای کروبی، از اعلام موافقت خود برای انتقال ایشان به بیمارستان خبر داده بودند. لیکن علیرغم این اعلام موافقت و علیرغم نگرانی‌ها در خصوص وضعیت جسمی ایشان مقامات امنیتی تا لحظه انتشار این خبر، از انتقال آقای کروبی به بیمارستان، سر باز زده‌اند.»
 
هفته گذشته به دنبال بیماری مهدی کروبی و بروز  «علایم هشداردهنده»، وی برای معاینه به بیمارستانی در تهران منتقل شد . روز دوشنبه ۳۰ آبانماه  فرزند مهدی کروبی در گفت وگو با رادیو فردا تایید کرد که پدرش پس از معاینه به محل حصرش بازگردانده شده است.
 
پیشتر فرزند مهدی کروبی گفته بود، از چند هفته پیش در جریان ملاقات‌ها، اعضای خانواده مهدی کروبی متوجه کاهش وزن، بی‌اشتهایی، سرگیجه و حالت تهوع او شده بودند.
 
در همین حال، محمد تقی کروبی روز جمعه به سحام نیوز گفته است: «علیرغم توافق اولیه مقامات امنیتی مبنی بر انتقال آقای کروبی به یک بیمارستان هنوز این امر اتفاق نیافتاده است.»
 
محمدتقی کروبی می‌گوید: «به رغم  این که  تمام مدارک پزشکی و نتیجه آزمایشات را در اختیار خانواده و پزشک معتمد ایشان قرار دهند، تنها کپی بخشی از آزمایشات را به خانواده تحویل داده‌اند. در حالی که بنا به گفته پزشکان معتمد خانواده آقای کروبی، برای بررسی کامل وضعیت ایشان نیاز به داشتن اصل تمامی مدارک و آزمایشات پزشکی ایشان است.»
 
فرزند مهدی کروبی بر در اختیار قرار دادن کامل مدارک پزشکی پدرش از سوی نهادهای امنیتی و یا انتقال آقای کروبی به بیمارستان مورد نظر خانواده برای انجام آزمایشات کامل و درمان تاکید کرده است.
 
محمد تقی کروبی همچنین گفته است که  روز جمعه «مجددا پزشک تحت امر نهادهای امنیتی، آقای کروبی را معاینه نموده است. این دومین باری است که پزشک معتمد نهاد امنیتی ایشان را معاینه نموده و علیرغم تجویز دارو، هیچ تغییر مثبتی در روند درمان ایشان دیده نشده است.»
 
فرزند مهدی کروبی همچنین تصریح کرده است:  «آنچه که مهم و نگران کننده است، عدم برخورداری آقای کروبی از حقی است که زندانیان سیاسی و غیر سیاسی در حوزه درمان از آن برخوردارند و حق طبیعی و اولیه یک زندانی است.»
 
طبق این گزارش هم اکنون یکی از اعضای خانواده مهدی کروبی همراه وی است.
 
مهدی کروبی و میرحسین موسوی، دو نامزد معترض به نتیحه انتخابات ریاست جمهوری ایران در سال ۱۳۸۸، در بهمن ماه سال ۱۳۸۹  از معترضان خواسته بودند تا تظاهراتی در حمایت از اعتراضات در کشورهای عربی برگزار کنند.
 
به دنبال حضور معترضان در خیابان ها در روز ۲۵ بهمن سال ۱۳۸۹،  زهرا رهنورد، فاطمه کروبی، مهدی کروبی و میرحسین موسوی تحت بازداشت خانگی قرار گرفتند. پس از مدتی  فاطمه کروبی از حصر خانگی خارج شد.
 
میرحسین موسوی در حدود دوماه پیش به دنبال عارضه قلبی به یک بیمارستان در تهران منتقل و تحت آنژیوگرافی قرار گرفت.

+42
رأی دهید
-22

ordak - بن - المان
مثلان میخوای چی‌ بگی‌؟ پدر دزد و بیوجدان اخوند تو جانش ازیزتر از جان فرزندان خلق است که تو زندانها شکنجه پوست و از اوستخونشون کنده و جا می‌کنه؟حقش بود مردک دزدو مرگ موش میدادن تا دمش مثل احمد خمینی سیخ بشه.انگل اجتماع و ته مونده طویله خمینی
شنبه 4 آذر 1391 - 10:41
PERSIANSPIDER - مشهد - ایران
از روحانیت محترم میخوام باهم خورده اختلافات رو کنار بذارند همه با هم دست در دست هم بریم اسرائیل رو بمب بارون کنیم ،،با این وضع به هیچ جایی‌ نمیرسیم ! جونیمون رفت یه جهودم نکشتیم !!!!!
شنبه 4 آذر 1391 - 10:23
Rojdk - کوپنهاگ - دانمارک
همین کروبی ٨ هشت سال واسه جمهوری اسلامی قانون تصویب کرد، سگ زرد برادر شغال است
شنبه 4 آذر 1391 - 11:35
naderan - یوتوبوری - سوید
باشه فردا زنان اعتراض مکنن .چون ایران یک زمان چهارتا مرد بودن.حالا؟؟
شنبه 4 آذر 1391 - 12:58
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
PERSIANSPIDER - مشهد - ایران. تنها صفتی که لایق امثال توست --اسلامی قاتل!!!!!!!! مثل اجداد عربت از عربستان!!!
شنبه 4 آذر 1391 - 14:57
طاطا - تهران - ایران
بابای مفتخورت مگه خونش از امیرها و ترانه ها و نداها سرخ تره؟ این همه سال چاپید و هر غلطی دلش خواست کرد الان هم باید تقاص بده. سیاست پدر مادر نداره . باید فکر اینجاش رو هم میکرد. هر چند که من به کل قضیه مشکوکم
شنبه 4 آذر 1391 - 17:01
perser68 - فلوریدا - امریکا
PERSIANSPIDERمشهد ایران. آرزو تو د ل کورت بمونه!تو قلب ناپاکت بمونه!!!!!!!!!!
شنبه 4 آذر 1391 - 23:26
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
خود کرده را تدبیر نیست, نگران نباش بابات و نظام از یه قماش هستند از پس هم بر میایند؛ ولی مگه به امام رضاتون زهر نداند ؟ بابات هم روش یک سگ کمتر در ضمن چرا ناراجتی آدم به این مومئنی باید آماده مردن باشه که به محبوبش برسه شاید سر از بهشت در آورد و حوریان بهشتی بهش خدمت کردنند.
یکشنبه 5 آذر 1391 - 00:33
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.