سفر قاتل فراری از بانکوک به زندان ایران

قاتل فراری به بانکوک وقتی در سفر به ایران زندگی زیرزمینی‌ای را آغاز کرد نمی‌دانست سایه پلیس را بالای سر خود خواهد دید. دعوای درون‌گروهی فروشندگان شیشه کافی بود تا پسر جوانی که دخالتی در اختلاف نداشت به کام مرگ فرو رود.


ساعت 17 عصر 7 تیرماه سال 88 پلیس 110 در جریان مرگ خون‌آلود مردی در بیمارستان 7 تیر قرار گرفت و ماموران کلانتری 168 سیزده آبان خود را به بالای سر جسد رساندند. بررسی‌های اولیه نشان داد جوانی 25 ساله به نام «امیر» در محله 13 آبان با وارد آمدن 5 ضربه چاقو دچار خونریزی شده و با وجود انتقال به بیمارستان از پا درآمده است. با دستور بازپرس دانشور از شعبه هفتم دادسرای عمومی و انقلاب شهرری، پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار اداره 10 پلیس آگاهی تهران قرار گرفت.در بررسی ادعاهای شاهدان صحنه درگیری مشخص شد قربانی به همراه یکی دیگر از دوستانش در یک نزاع و درگیری دسته‌جمعی شرکت کرده که در زمان درگیری با 3 پسر به نام‌های «محمد» 32 ساله، «یوسف» 31 ساله و «سعید» 29 هدف چاقو قرار گرفته و آنان با شکستن شیشه‌های پراید امیر پا به فرار گذاشته‌اند.با این ردپاها کارآگاهان دریافتند یکی از فراری‌ها یوسف نام دارد و یک شرور در زمینه فروش شیشه است که مدتی پیش از سوی پلیس امنیت دستگیر شده و 10 روز پیش از جنایت از زندان آزاد شده است. دستگیری یوسف در دستور کار قرار گرفت و کارآگاهان موفق به شناسایی مخفیگاه وی در خیابان سجاد شمالی شدند و پس از اطمینان از حضور یوسف در خانه‌اش وی را روز 7 آبان‌ماه 85 دستگیر کردند.

 


فرار قاتل اصلی از ایران


یوسف در اعترافات خود شرکت در درگیری خونین را پذیرفت و گفت: سعید و محمد با مرد دیگری به نام «رسول» در کار خرید و فروش شیشه هستند که در همین رابطه با رسول دچار اختلاف مالی شدند و طبق ادعای سعید و محمد، رسول باید 22 میلیون تومان به آنها پرداخت می‌کرد. روز حادثه، من به همراه سعید و محمد به در خانه رسول رفتیم اما وی در خانه نبود. در مدتی که جلوی خانه رسول ایستاده بودیم، برادرش به نام «حمید» به همراه یکی از دوستانش به نام امیر در حالی که مست بودند از راه رسیدند. حمید از زیر پیراهن خود یک چاقو درآورد که این کار باعث درگیری شد و محمد نیز چاقویی را که از پیش آورده بود برداشت و همزمان با وی من نیز قمه‌ای را برداشتم. من حمید را تا اواسط کوچه دنبال کردم و وقتی برگشتم دیدم که امیر، نیز فرار کرده و چون نمی‌دانستم که وی چاقو خورده با محمد شروع به شکستن شیشه‌های پراید قربانی جنایت کرده و هر 3 سوار خودرو شده و فرار کردیم. فردای آن روز شنیدم که دوست سعید به نام امیر کشته شده است. یوسف در بازجویی‌ها افزود: محمد نیز فردای آن روز فهمید قاتل است به خاطر همین خود را به مرز ‌رساند و به صورت غیرقانونی ایران را ترک کرد. با راهنمایی‌های یوسف، همدست دیگرشان که سعید نام دارد در فاز یک شهرک اندیشه دستگیر شد و وی نیز ادعا کرد قاتل کسی جز محمد نیست.


3 سال بعد


کارآگاهان ویژه قتل در بررسی‌های اطلاعاتی پی بردند عامل جنایت با خروج غیرقانونی از ایران به کشور تایلند و شهر بانکوک رفته است با این سرنخ پلیس اینترپل وارد عمل شد تا اینکه اطلاعاتی از بازگشت محمد به خاک ایران به دست کارآگاهان جنایی رسید.در این شاخه تیم ویژه‌ای مخفیگاه محمد در طرشت را شناسایی کرده و با مراقبت شبانه‌روزی سرانجام ساعت 11:30 شب 21 آبان‌ماه سال جاری وقتی وی از خودرویی پیاده می‌شد دستور ایست دادند که محمد سعی کرد فرار کند ولی با شلیک چند تیر هوایی وی زمینگیر شد. محمد به کارآگاهان گفت: بعد از قتل به کشور تایلند رفتم اما پس از مدتی و به خاطر مشکلات مالی مجبور به بازگشت به ایران شدم.

+33
رأی دهید
-82

keyanrad - منچستر - انگلستان
حالا بگید حقشون چی هست باید اعدام بشن یا نه اونهایی که میگید حکم اعدام باید نباشه . حق این لاشی ها چی هست شیشه میفروشن جون مردم رو بیچاره می کنند آدم هم می کشند بعد میگن حکم اعدام نباشه
‌پنجشنبه 25 آبان 1391 - 13:50
a.ahooraei - کلن - آلمان
keyanrad - منچستر - انگلستان---هی نگو اعدام که توی این مقطع حداقل نمی تونی چیزی بگی ,چونکه مقتول هم مث قاتل یه موادفروش بوده که از راه فنا کردن جوانان زندگی اعیانی میکنند.
‌پنجشنبه 25 آبان 1391 - 20:54
classic - تهران - ایران
چه کسی امیر را کشت؟!. برداشت اول:. برادرش به نام «حمید» به همراه یکی از دوستانش به نام امیر در حالی که مست بودند از راه رسیدند. برداشت دوم:. فردای آن روز شنیدم که دوست سعید به نام امیر کشته شده است. سوال: کارآگاهان عزیز پیدا کنید این امیر دوست چه کسی بوده در آخر! . و در واقع چه کسی امیر را کشت!
‌پنجشنبه 25 آبان 1391 - 21:47
Labe karoon - اهواز - ایران
موضوع اینه که این افراد تایلند،بهشت دنیا رو هم به لجن کشوندن.
جمعه 26 آبان 1391 - 00:49
فراوانی - قطر - قطر
چرا این ایرانیها فکر میکنند هر چیزی را می شود با نابود کردن از بین برد با کشتن قاچاقچی چیزی درست نمیشود کشتن کار خوبی نیست کی میخواهید آدم بشید آخه وبجای کشتن کمی فکر کنید کشتن راحت ترین کار برای توجیح نابودی است در حالی که ریشه هنوز انجاست
شنبه 27 آبان 1391 - 11:34
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.