خواب های خامنه ای و خواص با بصیرت در بازی با آینده ایران

 جهت نمایش ویدئو در یوتوب اینجا کلیک کنید.
جهت دانلود ویدئو اینجا کلیک کنید.

آیت الله علی خامنه ای در بخشی از سخنان خود در نشست با روحانیون خراسان شمالی، با اشاره به وظایف سنگین روحانیت در شرایط کنونی، اوضاع کنونی کشور را با روزگار پیامبر اسلام در جنگ احزاب مقایسه کرد. او گفت:« امروز نیز همانند شرایط جنگ احزاب در دوران پیامبرهمه دشمنان ملت ایران در سطح بین المللی و منطقه ای، دست به دست یکدیگر داده اند، تا ایستادگی و عزم راسخ این ملت را بشکنند اما همانگونه که در آن جنگ، مؤمنان به خود ترس و تردید راه ندادند، ملت ایران هم با تلاش برای افزایش قدرت و توانایی های خود، در مقابل فشارها ایستاده است.»

اعتراف سرداران سپاه جمهوری اسلامی

 بهروز بهبودی
www.bbehbudi.com
contact@bbehbudi.com

پیش از این رهبر ایران در انتقاد از کسانی چون رئیس بانک مرکزی که شرایط ایران را چون شعب ابی طالب دانسته بودند، جمهوری اسلامی را در شرایط مسلمانان در جنگ های بدر و خیبر قرار داده بود، اما در خراسان این تشبیه ها را نیز تغییر داده، از تشبیه دیگری استفاده نمود تغییری که اهدافی را به شرح زیردنبال می کرده است.

الف) استفاده از احساسات مذهبی و تحریک آنها

رهبر ایران می کوشد تا با استفاده و به عبارت بهتر سوءاستفاده از احساسات و گرایش های دینی مردم ایران آنان را به مقاومت بیشتر در برابر فشارها فراخواند.  او در تشبیهاتی از این دست خود را در جایگاه پیامبر می نهد، مردم را نیز با مسلمانان با اخلاص صدر اسلام مقایسه می کند و عناصر سست را هم با منافقان. کشورهای دنیا در این تشبیه در جایگاه کفار قرار دارند. با این تشبیه از مردم خواسته می شود همانطور که مسلمانان صدر اسلام، پایداری کردند و به دستورهای پیامبرشان گوش دادند آنها  نیز از جانشین پیامبر در این روزگار پیروی مطلق داشته باشند.

رهبر ایران در چرایی استفاده از این تشبیه می گوید: در جنگ احزاب عده ای منافق و سست ایمان، مؤمنان را مورد عتاب و خطاب قرار می‌دادند که چرا کوتاه نمی آیید و سیاست خود را عوض نمی کنید اما یاران واقعی پیامبر(ص) در پاسخ به آنها می گفتند: ما از این فشارها تعجب نمی کنیم و نمی هراسیم و به راه خود ادامه خواهیم داد.» آیت الله خامنه ای در حالی خود را در جایگاه پیامبر می نهد که از یاد می برد پیامبر اسلام هم در این جنگ و هم در جنگ بدر به مشورت با مسلمانان پرداخت و به آنان اجازه داد تا نظرات خود را ابراز دارند. حتی اگر بپذیریم در حل مشکلات پیش آمده امکان نظرخواهی از همه مردم وجود ندارد ـ که این طور نیست ـ رهبر ایران می تواند دایره مشورت خواهی خود را از حلقه یاران با بصیرت! فراتر برده و از همه گروه ها و احزاب نظرخواهی کند، اما آیا رهبری با ویژگی های او به چنین کاری تن می دهد؟ بی شک نه. آیت الله خامنه ای تنها آن بخش از تشبیه را مصادره به مطلوب می کند که موید قدرتش باشد و فراتر از آن هیچ حقی برای مردم قائل نیست. چنانکه در همین تشبیه آنها را حتی تهدید به مقاومت اجباری می کند.

ب) تهدید مخالفان

رهبر ایران با این تشبیه البته باز قصد دارد تا مردم را به دو دسته کلی موافق و مخالف تقسیم کرده و مخالفان را منافق بخواند زیرا آنها سست عنصر هستند و در برابر فشارهای دشمن تاب نمی آورند. از همین جا تکلیف مردمی را روشن می کند که احتمالا در آینده به دلیل فشارهای اقتصادی به خیابان ها خواهند آمد و حق و حقوق خود را طلب خواهند کرد. به عبارت دیگر رهبر انقلاب  از هم اکنون برای مردم خط و نشان می کشد که در صورت مقاومت نکردن در برابر فشارهای خارجی در زمره منافقان سست ایمان قرار خواهند گرفت و با منافقان نیز به شدت بر خورد خواهد شد. ناگفته نماند علاوه بر مردم مخاطب این تعبیر کسانی نیز هستند که سخن از مذاکره با آمریکا به میان می آورند زیرا آنها هم سست عنصرانی هستند که از رهبر ایران می خواهند جام زهر را بنوشد و در برابر خواسته های جهانی سر تسلیم فرود آورد.

بنابر اشاره قرآن در سوره احزاب، منافقان و کسانی که در دل هایشان بیماری بود،مى‏گفتند خدا و پیامبرش جز وعده‏هاى دروغین به ما نداده‏اند، بنابراین رهبر جمهوری اسلامی با استفاده از این آیات می خواهد به مخاطب چنین القا کند که وعده های داده شده جمهوری اسلامی تا به امروز دروغین نبوده و اگر کسی چنین گمانی دارد باز در زمره منافقان است. به عبارت بهتر رهبر ایران مردم را به سکوت و عدم پرسشگری درباره تمام عملکردهایی فرا می خواند که کشور را به این روز کشانده است. او در سخنرانی روز اول خود از مسئولین می خواهد مسئولیت پذیر باشند، اما عمده مشکلات را به گردن دشمنانی می اندازد که با تحریم های خود کشور را محاصره کرده اند.

رهبر ایران امروز پس از حدود سه سال و نیم از وقایع انتخابات سال 1388، به گونه ای دیگر همان حرف ها و تهدیدهای نمازجمعه معروف خود را ادامه می دهد، سخنانی که باعث شده بود، نیروهای سپاه و بسیج به جان مردم افتاده و به سرکوب آنها بپردازند. در آن روز هم مردم سکوت نکرده و به خیابان ها آمده و از سرنوشت رای هایشان پرسیده بودند. اما ایشان از این ماجرا به قشون کشی خیابانی تعبیر کرده و ریخته شدن خون مردم را به گردن رهبران جنبش سبز انداخته بود.

ج) امیدوار کردن مردم

آیت الله خامنه ای به ایجاد روحیه امید و امیدواری در مردم بسیار تاکید دارد این نکته را در سخنرانی دیدار با معلمان در همین خراسان شمالی می توان دید. او از مخاطبان خود می خواهد تا در مدارس و دانشگاه ها دائما، روحیه امید به آینده و حرکت و نشاط دمیده، از هرگونه القای یأس و ناامیدی پرهیز کنند.امر و نهی کردن های این روزهای وزارت خانه های ارشاد و اطلاعات هم به رسانه ها درباره چگونگی انعکاس اخبار، در راستای ایجاد همین روحیه است. دادن وعده های واهی، امروز را به فردا می تواند برساند و این سیاستی بوده که در دوره احمدی نژاد همواره امروزِ مردم را در آروزی فردایی بهتر به فردا می رسانده و فردا هم دوباره امروزِ مثل دیروز بوده است. برای این سیاست که در جمهوری اسلامی کارآمد بوده، تضمینی همیشگی وجود ندارد به همین دلیل رهبر ایران برای آن روز هم سلاح سرکوب را آماده خواهد داشت. در واقع آیت الله خامنه ای از مردم می خواهد در برابر گرسنگی و فقر صبور بوده  و به آینده ای امیدوار باشند که با عملکرد این حکومت اصلا متصور نخواهد بود.

د) هشدار درباره جنگ

چنانکه می دانیم مطابق با برخی از اقوال تاریخی، در جنگ احزاب مسلمانان حدود یک ماه در محاصره کفار شبه جزیره عربستان  قرار داشتند، اما پس از آن در نبرد درگرفته پیروز میدان شدند. هرچند پس از افزایش تحریم ها مقامات جمهوری اسلامی همواره خود را در وضیعت جنگ دیده اند و کار غرب را به نوعی اعلان جنگ علیه خود، تشبیه رهبر انقلاب به نوعی ناظر به آینده است و جنگی که در منطقه رقم خواهد خورد و چنانکه در مقاله ای دیگر خاطر نشان کرده ام سپاهیانش انتظار آن را در سوریه می کشند. بنابراین رهبر ایران با این تشبیه به جنگی نیز اشاره می کند که در پس این محاصره اقتصادی وجود دارد و البته خود را پیروز آن نبرد معرفی می کند.

سخن پایانی

سخنرانی های آیت الله خامنه ای در خراسان شمالی نشان داد او نسبت به سه سال و نیم گذشته نه تنها هیچ تغییر و تحولی را در خود به وجود نیاورده، بل بیشتر از گذشته با تکیه بر لجاجت ها و تحلیل های از سر توهم، در پی تنگ کردن هر چه زیادتر عرصه بر مردم ایران است. او نمی خواهد اشتباهاتش را بپذیرد و انتظار دارد مردم تبعات ناشی از آنها را بدون هرگونه پرسشگری و یا اعتراضی تحمل کنند. آیا در چنین شرایطی دنیا باز هم می خواهد و یا اساسا می تواند جانب مردم ایران را فروگذاشته و با نظامی که رهبری اینگونه اصلاح ناپذیر دارد به مذاکره بپردازد. عملکرد و رفتار رهبر ایران نشان می دهد نظام او نیز قابلیت اصلاح ندارد بنابراین پیش از آنکه دور تازه سرکوب های مردم به سبب فشارهای اقتصادی ناشی از تحریم ها آغاز گردد، بهتر آن است که دست مردم ایران برای یاری فشرده شود.

بهروز بهبودی

نیویورک - 12 اکتبر 2012

+780
رأی دهید
-77

khorramdin babak - فرانكفورت - فرانكفورت
از کرامت شیخ خامنه‌ای قسمت اول:. روزی مریدان شیخ را گفتند: دختران ما در امارات خرید و فروش می‌شوند!شیخ. فرمود: ملالی نیست.. شیوخ آنجا برادران مایند و تجارت با آنان. حلال!!!مریدان گفتند: سن فحشا به دوازده سال رسید!!شیخ فرمود: خیالی. نیست.. سن تکلیف نه سال است!!!مریدان گفتند: فقرا کلیه هاشان تمام شد،. قلب‌ها را می فروشند!!شیخ فرمود: اشکالی نیست.. فقط ایمانشان را. نفروشند!!!. مریدان گفتند:جوانان غرق اعتیاد و افیون و اکس شده اند!!. شیخ فرمود:مادام که در مجالس مختلط لهو و لعب نکنند ملالی نیست !! !. مریدان گفتند:مردان سه جا کار می کنند و از مردی رفته اند اما همچنان. مقروض و بدهکارند!!. شیخ فرمود:هنوز از دوازده شب که به خانه میایند تا اذان صبح زمان کافی. برای نماز شب دارند پس اشکال وارد نیست!!!. مریدان گفتند:هر روز بر تعداد نوزادان سر راهی افزوده میشود !!. شیخ فرمود:بچه‌های بالای پنج سال را به پرورشگاههای محیطی بفرستید تا در. شیرخوارگاه آمنه جا گشاده گردد!!!
شنبه 22 مهر 1391 - 20:26
khorramdin babak - فرانكفورت - فرانكفورت
از کرامت شیخ خامنه‌ای قسمت ۲:. مریدان گفتند:از سوخت خراب وآلودگی هوا جوانان چپ و راست سکته می کنند و. کودکان سرطان خون گرفته اند!!. شیخ فرمود:دنیا را اعتبار نباشد . پشت سر وزارت نفت غیبت نکنید !!!. مریدان گفتند: مردم از فقر و بدبختی و بی‌عدالتی افسرده و گریان و نالانند !!. شیخ فرمود:مرحبا ! بسیار گریه کنید تا گناهانتان آمرزیده شود !!!ناگاه. مریدی سبک عقل از آن پشت عربده زد: وا مصیبتا.. وا اسلاما!! در میدان. ولیعصر چند تار مو بیرون همی زدندی...!!!!. شیخ خشمگین شد و کف بر دهان آورد و ناسزا و سخط گفت و هروله کنان براه. افتاد و مریدان خشتکها از پا بکندندی و بر سر نیزه‌ها کردندی و زنجیرها و. قمه‌ها و پنجه بوکسها برداشتندی و عربده کشان برای ارشاد به موقعیت اعزام. شدندی
شنبه 22 مهر 1391 - 20:27
shima-irani - گلاسکو - اسکاتلند
تمام این بازی ها و ایجاد مشکل و رنج برای مردم یک مملکت هفتادو اند میلیونی فقط و فقط برای منافع شخصی و ارضائ حس جاه طلبی عده ای معدود .. مملکته داریم ؟
شنبه 22 مهر 1391 - 21:37
amir-amir - تورنتو - كانادا
سرانجام ایشان نه تنها جام زهر را خواهند نوشید بلکه به غلط کردن هم خواهند افتاد یک نادان که هنوز فکر مى کند در عصر شتر زندگى مى کند مى خواهد براى ٦٩ میلیون نفر تصمیم بگیرد
یکشنبه 23 مهر 1391 - 01:08
sia2012 - تهران - ایران
ببینید چقدر از کلمه شهید و شهدا و مردن و مبالغه گویی مذهبی استفاده شده:. حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (شنبه) در دیدار خانواده های شهیدان، جانبازان و ایثارگران استان خراسان شمالی، پدیده شگفت آور رویش های جدید و بیشمار انقلاب اسلامی در نسل جوان را نتیجه برکت خون شهیدان دانستند. رهبر افزودند: برخی افراد به دلایل مختلف همچون احساس خستگی یا تردید در گذشته خود و یا فریفته شدن به لبخند دشمن، از مسیر انقلاب خارج شدند اما در مقابل، به برکت خون شهیدان، رویش های جدید و فراوانی در نسل جوان بوجود آمده که سراسر کشور را لبریز از روحیه ایستادگی، ثبات و عزت کرده است.
یکشنبه 23 مهر 1391 - 02:13
طالب حق - تهران - ایران
نمیدونم چی شده . باورم نمیشه . الان یوتیوب بازه . علاوه بر این که میشه فیلم ها رو توی این سایت نگاه کرد ، خود سایت یوتیوب رو هم میشه بدون فیلتر شکن باز کرد . حتما اشتباهی شده . بزودی برطرف میشه . شاید هم ارتش سایبری خواب های جدید دیده و میخواد یه کارایی کنه .
یکشنبه 23 مهر 1391 - 07:03
masoud-karaj - کرج - ایران
شماها بالا برید پائین بیایید این مملکت داره راه خودش رو پیدا میکنه و پیش میره درسته مشکلاتی هست اما به حول قوه الهی مرتفع میشه بیشتر این مشکلات هم از سر دست اندازهائی است که شما شکم سیرها درست می کنید اما خواهید دید که پیروزی از ان ماست .
یکشنبه 23 مهر 1391 - 16:13
iirani - تهران - ایران
اگر کسی فکر میکنه اینا حتا یه قدم عقب بکشن سخت در اشتباهه برید زندگی نامه شیخ فضل الله رو یه نگاهی بندازید حاضر شد هزاران هزار ایرانی کشته بشن ولی عقب نکشید اینا مردم رو نفهم میدونن و خودشون رو قیم
یکشنبه 23 مهر 1391 - 16:17
roshanak-mahi - تهران - ایران
سخنرانی های آیت الله خامنه ای در خراسان شمالی نشان داد او نسبت به سه سال و نیم گذشته نه تنها هیچ تغییر و تحولی را در خود به وجود نیاورده، بل بیشتر از گذشته با تکیه بر لجاجت ها و تحلیل های از سر توهم، در پی تنگ کردن هر چه زیادتر عرصه بر مردم ایران است.
یکشنبه 23 مهر 1391 - 16:53
dokhtar khoob - دوحه - قطر
چرا خامنه‌ای ریغه رحمتو سر نمی‌کشه یه ملت از شرش خالص شن
یکشنبه 23 مهر 1391 - 17:12
ديگه وقتشه_1982 - ایران - ایران
تورنتو_کانادا_جمعیت ایران چند نفره?69میلیون نفر اشتباه نمیکنی
یکشنبه 23 مهر 1391 - 19:52
Shadan Shirin Sokhan - هایدلبرگ - آلمان
khorramdin babak - فرانکفورت - فرانکفورت. --- دکلمه بسیار زبای شما را خواندم و لذت بردم !، محفوظ باشید دوست عزیز !
یکشنبه 23 مهر 1391 - 23:26
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
masoud-karaj - کرج - ایران/ پیروزی !!!!!! کدام پیروزی ؟ پیروز در چی ؟ خودت هم نمیدونی چی نوشتی و هدفت چیه و اصلا دنبال چی هستی فقط حرف هائی که تو مخت کردند را تحویل میدی ولی یکبار بار هم از خودت نپرسیدی این پیروزی که میگویند چی هست. پیروزی در حکومت و در زندگی یعنی داشتن آرامش و رفاه و آینده و امکانات بهداشتی و پزشکی و پیشرفت صنعت و کشاورزی و تولیدات سقف و سرپناه , حقوق کافی , خرج و دخل مناسب , امکانات تحصیلی و آموزش و تربیتی , عدم فقر و فحشا, اعتیاد و بیکاری پیشرفت صنعت و کشاورزی و تولیدات ....... خالا بگو ببینم در این 33 سال کدوم یکی از اینها را بدست آوردی که دم از پیروزی میزنی , اون پیروزی که برای تو ازش تعریف میکنند و تو مغزت کردنند نائل شدن به شهادت و دیدن حوریان بهشتی است. او ن پیرزوی برای تو نیست برای آخونداست که با شهید کردن امثال تو تا آخرین نفرشون 100 سال عمر کنند بیدار شو.
یکشنبه 23 مهر 1391 - 23:29
paksan - آمریکا - آمریکا
خامنه ای بدون دشمن مثل چاقوی بدون دسته اس اگر آمریکا و اسرائیل نباشند این آدم هیچ کابردی نداره و تمام رهبری هاش و سیستم های اطلاعاتی و بسیج مخوفش نه برای دشمن بلکه برای مردم یا همان عوامل دشمن است که باید سرکوب شوند در مملکتی که دزدان و قاچقچیان و قاتلان آزادند و سیاسیون رو معترضان در بند میشه فهمید که دشمن چه کاربردی داره .دنیا داره آماده تحریم اصلی نفت ایران می شه و با افزایش قیمت بنزین در آمریکا که بدون بالا رفتن قیمت نفت هستش نشانه هایی از جراحی بزرگ در راه است و تنها راه رفع توهم از این آدم تحریم نفت و قطع شدن پول مفت نفت از سفره آقاست تا بفهمه دیگه پول قلمبه نفت نیست که با دست و دلبازی خرج لبنان و سوریه و ...کنه و بسیجی ها حراستی ها و سپاهیان مخلص و زرمندگان جعلی و جانبازهای تقلبی هم باید کار کنند و چماق بدست بودن دیگه حقوقهای میلیونی نداره
دوشنبه 24 مهر 1391 - 07:14
yaghi003 - خاش - ایران
سلام دوستان شما اینا رو نمی شناسین به زودی اتفاق عجیبی تو دنیا می افته اینکه خامنه ای می گه قله سعادت یعنی اینکه حکومت خون خار ایران وسوریه و لبنان می خوان در دنیا جای امریکا رو به روس ها بدن یعنی امریکا و اسرایل نابود می شن یعنی به اسرایل وامریکا حمله هسته ای می شه فکر می کنید روس ها به ایران وسوریه ولبنان بخاطر پول صلاح می ده نه اینجوری نیست چینم باهاشون هم دستن حرف های منو جدی بگرید الان کشور ما اقتصادش داره نابود میشه الان حکومت مجبور فعلا برای رسیدن به اون قله تاخیر ایجاد کنه مجبور که ارانیوم 20درصد بخره تا اونا کمی تحریم ها رو کمتر کنند ولی در اینده برای رسیدن به قله حرکت میکنه این حرف های مون داشته باشید چی گفتم
دوشنبه 24 مهر 1391 - 11:02
dokhtar khoob - دوحه - قطر
مسعود _کرج خدایی چندتا ساندیس خوردی راستشو بگو
دوشنبه 24 مهر 1391 - 15:30
takalom - ناتینگهام - انگلیس
از صدات خوشم اومد ،من رو یاد فیلم هندی قانون (وی جی) انداخت ،بی خیال سیاست بیا بریم دنبال یه کار نون و ابدار ،دوبلری ...
‌سه شنبه 25 مهر 1391 - 17:45
Rezgar - لینشوپینگ - سوئد
مردم ایران چقدر ساده هستند که در دستان ضحاک خامنه ای اسیر شدهاند.
‌سه شنبه 25 مهر 1391 - 19:49
داماهی - بندرعباس - ایران
شیخ ریا که میگویند یعنی همین دیگه.
‌سه شنبه 25 مهر 1391 - 22:41
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.