ناگفته‌های مداح بیت رهبری: همه به رهبر پشت کرده‌اند

منصور ارضی، مداح صاحب‌نام بیت رهبری.

حسین علیزاده (دیپلمات پیشین در فنلاند) 

در کشورهای پیشرفته ارزیابی مداوم و مستمر از محبوبیت رهبران سیاسی از طریق نظرسنجی‌های گوناگون یک روش متداول است تا رهبران از جایگاه خود در افکار عمومی آگاهی یافته و در صورت عدم اقبال مردم، در تصمیم‌های خود بازنگری کنند. این رهبران می‌دانند که ادامه سیاست‌های نادرست می‌تواند بقای آنان را در قدرت سیاسی با خطر مواجه کند.
 
اما در غیاب نظرسنجی‌ها و از آن بالاتر غیاب رسانه‌های آزاد که بازگوکننده حقایق جاری در بستر جامعه هستند، ارزیابی محبوبیت رهبری همچون علی خامنه‌ای در کشوری همچون ایران چگونه امکان‌پذیر است؟
 
منصور ارضی پرده‌ها را به کنار می‌زند:
 
منصور ارضی، مداح صاحب‌نام بیت رهبری، اخیرا در سخنانی بی‌سابقه به استناد «مشاهداتش»، بیاناتی را اظهار داشت که در ارزیابی جایگاه رهبری حائز اهمیت است. او گفته که «... مسئله اینه که جامعه مریض شده. همه پشت کردند به رهبری... چون (خودم) شنیدم دارم براتون درد دل می‌کنم. از زبان مومنین شنیدم که به آقا (خامنه‌ای) حرف نامربوط می‌زنند؛ مومنین!!» - سایت بازتاب ۱۳ مهر ۹۱-
 
از نظر جامعه‌شناسی حقایق جاری در بستر یک جامعه چیزی نیست که قابل کتمان باشد. زشتی‌ها و زیبایی‌های رهبران جامعه سرانجام برملا می‌شوند.
 
در ارزیابی از سقوط جایگاه رهبر جمهوری اسلامی دیگر نیاز به «نهضت نامه‌نگاری» به ابتکار محمد نوری‌زاد نیست. مداحان بیت رهبری خود بهترین واگوکننده شأن و منزلت رهبر هستند. چه سخنی روشن‌تر از این که منصور ارضی به صراحت اظهار می‌دارد که همه به رهبر پشت کرده و به او حرف نامربوط می‌زنند. «مومنین» آنانی هستند که منصور ارضی نمی‌تواند در ایمانشان شک کند. آن‌گاه چنین افرادی به رهبر سخن نامربوط (احتمالا ناسزا و دشنام) می‌گویند. چنین مشاهداتی بهترین گواه از سقوط آزاد جایگاه رهبری در میان «خودی‌ها» است.
 
او خود علت اینکه مومنین به رهبر نامربوط می گویند را موشکافی می‌کند و حکایتی را نقل می‌کند که کسی یا کسانی را دیده که به نان شب خود محتاجند (.. من کسی رو می‌شناسم که می‌گفت روزی سه هزار تومان هزینه خرید نان خانه‌ام هست و الان اون رو هم نمی‌تونم بخرم و توان ندارم. حاجی تو به من بگو چکار کنم. از طرفی اجاره خانه، پول رهن خانه، هزینه مدرسه فرزندان و دانشگاه و غیره خیلی سخت شده).
 
منصور ارضی سپس به نقل خاطره‌ای از خود می‌پردازد که از کمک ۷۰ میلیون تومانی که خیرین در اختیار او گذاشته بودند همه در عرض یک ماه تمام شده‌است. (باورتون نمیشه غیر از جهیزیه در ماه گذشته حدود ۷۰ میلیون تومان دوستان تقبل کردند و دست من رو هم در خرج کردن اون باز گذاشتند. الان چیزی برای من نمونده. می‌فهمی چی می‌گم یا نه؟»
 
در ادامه وی با مقایسه نابهنجاری‌های دوران پیش و پس از انقلاب اسلامی اوضاع کنونی را بدتر ارزیابی کرده و می‌گوید «فیلم می‌سازند از.. فحشا و آلودگی‌های زمان پهلوی... درسته که بوده، ولی بابا جان الان که اوضاع خیلی بدتر شده».
 
تطهیر رهبر
 
واگویی مشکلاتی از این قبیل آن هم از زبان مداحان بیت رهبری به چه منظور صورت می‌گیرد؟ منصور ارضی و امثال او چنان «ذوب در ولایت»‌اند که هرگز قصد تخریب رهبر را ندارند. برعکس آنان با تخریب دیگران به دنبال تطهیر رهبرند. در همین سخنان ردپای تخریب احمدی‌نژاد و دولتش را به خوبی می‌توان یافت. (پول و طلا و دیگر مسائل مادی... با نقشه‌ای که دست خود دولت و ایادیشونه (ایادی دولت افزایش یافته و) اینجور مردم رو گرفتار کرده‌است).
 
این سخنان ساده‌لوحانه به منظور نقطه‌گذاری و ایجاد فاصله بین احمدی‌نژاد و رهبری گفته می‌شود تا اولا رهبر را از همه معضلات جامعه تطهیر کرده و در ۹ ماه منتهی به پایان دوران ریاست احمدی‌نژاد همه ناملایمات را بر گرده او افکنند.
 
در راستای تطهیر رهبری و درک بیشتر از آنچه در حلقه مومنین! در انتقادهای جدی از رهبر می‌گذرد، سخنان اخیر محسن رضایی قابل ملاحظه است. او می‌گوید «کسانی که می‌گویند سیاست‌های رهبری و سیاست گروهی خاص در ایران موجب پدید آمدن تحریم‌ها شده‌است، سخت در اشتباه هستند. دشمن از مدت‌ها قبل این برنامه را در مقابله با ایران پیاده کرده‌است و روشنگری‌های رهبر انقلاب راهبردی اساسی در "موفقیت در برابر تحریم‌ها" است». - سایت بازتاب ۹ مهر ۹۱-
 
اینکه چگونه این ثناگویان می‌توانند دفاع جانانه رهبر از احمدی‌نژاد را که روزگاری او را «رئیس‌جمهور دانشمند» توصیف کرده و برجسته‌ترین ویژگی او را «بازگشت به گفتمان انقلاب ۵۷» شمرده بود، تطهیر کنند جای بسی شگفتی است چرا که هرچه بر طبل رسوایی احمدی نژاد بکوبند، وجاهت رهبرشان را بیشتر برباد خواهند داد که «نظرات او را نزدیکتر به خود در مقایسه با نظرات هاشمی رفسنجانی» در نماز جمعه ۲۹ خرداد ۸۸ دانسته بود؛ رهبری که  به گفته محمدرضا باهنر اگر توصیه‌های او نبود دست کم ۹ تن از وزیران پیشنهاد احمدی‌نژاد برای کابینه دومش از مجلس «همسو» به دلیل بی‌کفایتی رأی اعتماد نمی‌گرفتند.
 
محسن رضایی در حالی از راهبردهای رهبر انقلاب در موفقیت در برابر تحریم‌ها سخن می‌راند که سایت او (بازتاب) به نقل از ایسنا در گزارشی از سقوط ارزش ریال در عراق و مشکلات زائران ایرانی گزارش داده که «نزول ارزش ریال ایران موجب رفتار سرد کسبه عراقی با زائران ایرانی شده‌است. فروشندگان عراقی در قبال عرضه کالا از ایرانیان، به جای ریال دلار و ارزهای دیگر مطالبه می‌کنند». در ادامه گزارش، مقایسه جالبی انجام شده میان ارزش ریال در برابر دینار عراق به شرح زیر:
 
سال ۸۱: هر ۱۰ هزار دینار عراقی با ۱۰۰۰ تومان مبادله می‌شد.
 سال ۸۴: هر ۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰ دینار عراقی با ۱۰۰۰ تومان
 سال ۸۷: هر ۳۰۰۰ دینار برابر ۱۰۰۰ تومان
 سال ۸۸: هر ۲۵۰۰ دینار برابر ۱۰۰۰ تومان
 سال ۸۹: هر ۲۰۰۰ دینار برابر ۱۰۰۰ تومان
 سال ۹۰: هر ۱۰۰۰ دینار برابر ۱۰۰۰ تومان
 سال ۹۱ خردادماه: هر ۱۰۰۰ دینار برابر ۱۴۵۰ تومان
 سال ۹۱ مردادماه: هر ۱۰۰۰ دینار برابر ۱۷۰۰ تومان
 سال ۹۱ اول مهرماه: هر ۱۰۰۰ دینار برابر ۲۱۵۰
 سال ۹۱ دهم مهرماه: هر ۱۰۰۰ دینار برابر ۲۸۰۰ تومان
 
نمونه‌ای از توهم‌های رهبری
 
ثناگویان علی خامنه‌ای در حالی دامان او را از کژی در مدیریت کشور مبرا می‌دانند که او در ریز و درشت اداره کشور گاه آشکار و گاه نهان دخالت دارد. در بحران سقوط ارزش ریال، محمود بهمنی رئیس کل بانک مرکزی در بهمن ۹۰ در رابطه با تصمیم اتحادیه اروپا برای تحریم بانک مرکزی ایران به پیشنهاد انگلیس  گفته بود که کشور در وضعیت شعب ابی طالب (تحریم جانکاه چند ساله مسلمان در صدر اسلام در منطقه‌ای به نام شعب ابی طالب) قرار خواهد گرفت. او گفته بود «تا پیش از زمانی که ماجرای (حمله به) سفارت انگلیس پیش آمد دلار ۱۳۰۶ تومان شده بود اما این مسئله (حمله به سفارت انگلیس) موجب شد قیمت دلار باز هم در بازار افزایش یابد. مسائل ارزی به صورت مستقیم وابسته به مسائل تحریم است... اگر بانک مرکزی را تحریم کنند به مثابه این است که ما چند سال در شعب ابی طالب ماندگار شده‌ایم».
 
چنین ارزیابی‌هایی از بحرانی که می‌تواند دامان اقتصاد کشور را بگیرد برای هر درس‌ناخوانده‌ای هم آسان است. اما به رغم هشدارهای رئیس بانک مرکزی، رهبر جمهوری اسلامی، کشور را متوهمانه در شرایط بدر و خیبر (پیروزی‌های درخشان صدر اسلام) ارزیابی می‌کند. (این روسیاه‌های بدمحاسبه‌گر، تصور می‌کنند نظام اسلامی در شرایط شعب ابی طالب است. نیست این جور. ما امروز در شرایط شعب ابی طالب نیستیم. "ملت ایران امروز در شرایط بدر و خیبر قرار دارد"... این راهی است که با بصیرت انتخاب شده‌است... جمهوری اسلامی امروز کجا؟ بیست سال و سی سال قبل کجا؟ دشمنان جمهوری اسلامی هیمنه و باد و بروت آن روزشان کجا و ضعف و انکسار امروزشان کجا؟- ۱۹ دی ۹۰-
 
آینده‌ای که رهبری برای نظام خود پیش‌بینی کرده‌است:
 
خامنه‌ای در همین سخنرانی آینده نظامش را به خوبی ترسیم کرده‌است. او برای دوام نظام جمهوری اسلامی دو شرط را برشمرد. این دو عبارتند از:
 الف) ایستادگی قاطعانه "هویت جمعی" نظام اسلامی.
 
ب) حضور هوشمندانه مردم در صحنه که به گفته او «موجب می‌شود که هیچیک از توطئه‌ها و کیدهای دشمن تأثیرگذار نباشند».
 
حال اگر این شروط را با اطلاعاتی که از رسانه‌های رسمی جمهوری اسلامی قابل دستیابی است ارزیابی کنیم، سرنوشت نظام روشن خواهد بود.
 
در خصوص شرط اول اختلافات مقامات ارشد نظام با یکدیگر بر همگان روشن است.
 
در خصوص شرط دو نیز سخنی صریح‌تر از مداح رهبری نیست که گفت «همه پشت کرده‌اند به رهبری و.. از زبان مومنین شنیدم که به آقا (خامنه‌ای) حرف نامربوط می‌زنند».
  

+317
رأی دهید
-49

Iran man azad - آلمیره - هلند
مگه غیر از اینکه خدا لعنتش کنه که خودش پایین نمیاد میخواد انقدر وایسه اون بالا تا با خفت و خاری بیارنش پایین
‌سه شنبه 18 مهر 1391 - 15:18
kabootar - لاهور - پاکستان
الف) ایستادگی قاطعانه "هویت جمعی" نظام اسلامی. ب) حضور هوشمندانه مردم در صحنه که به گفته او «موجب می‌شود که هیچیک از توطئه‌ها و کیدهای دشمن تأثیرگذار نباشند»..............هیچکدام از این 2 شرط امکانپذیر نمیباشد چرا که عامه جامعه از این نابسامانی ها و بی عدالتی ها رنج میبرد.
‌سه شنبه 18 مهر 1391 - 15:22
greentree - تهران - ایران
این رهبر نیست این موجود خدای بدی‌ها و زشتی هاست ،این همان شیطان یک دسته که ۳ سال پیش کودتا کرد و هزاران نفر را به خاک خون کشید ،تمامی‌ مشکلات ایران توسط همین شیطان و اوباش‌های اطرافش بوجود آمده
‌سه شنبه 18 مهر 1391 - 15:30
شهادت - تهران - ایران
آخی تنهایی تنهایی انقلاب کردی ها. حالا تنهایی تنهایی بشین واسه خودت حرف بزن ببینم کجا رو میگیری. جانم فدای رهبر
‌سه شنبه 18 مهر 1391 - 15:34
greentree - تهران - ایران
باند حجتیه و احمدی نژاد چه قدر زیرک بود که این شیطان یک دست را فریب داد و بله قربان گویان تمامی‌ قدرت را به دست گرفت حالا همین باند که پسر رهبر هم جزیی از آن هست دنبال تجزیه ایران و تقسیم قدرت بین خودشان هستند یعنی‌ همان که آمریکا و انگلیس سال‌ها به دنبالش هستند
‌سه شنبه 18 مهر 1391 - 15:34
m_r - سیدنی - استرالیا
با درود. جالب است که خودشان نه اسرائیل نه آمریکا نه الفاظ و صفاتی که سال‌ها است بکار و بیان میکنند مثل دشمن منافق بیگانه از این قبیل خودشان دارند یواش یواش با مدارک نشان میدهند چه کار که با مردم و کشور ایران نکردند.
‌سه شنبه 18 مهر 1391 - 15:43
alavi2000ca - استکهلم - سوئد
آیا رهبری که خود را کشتی بانی‌ مینامد که "بنده برگزیده خداوند و معصوم" است میتواند اساسا یک آدم نرمال در نظر گرفته شود؟! یا یک بیمار اسکیزوفرنی است که از یک طرف دچار توهم "دشمن" است و از طرف دیگر دچار توهم "خود خدا بینی‌"؟ نام او یک لکه سیاه در تاریخ ایران زمین است همین!
‌سه شنبه 18 مهر 1391 - 16:15
alireza 66 - تهران - ایران
خوشم به هوشت.تو با این هوشت چرا رییس جمهور نشدی!!
‌سه شنبه 18 مهر 1391 - 16:38
mohd6161 - اشکنان - ایران
مگه رهبر خودش نمیدونه چرا نشسته سکوت کرده میترسه جاشو از دست بده
‌سه شنبه 18 مهر 1391 - 16:44
bardia.kaviani - زوریخ - سوییس
سید علی‌ از همون اولش هیچ اعتباری در بین ما ایرانی‌‌ها نداشت چونکه اون اصلا ایرانی‌ نیست
‌سه شنبه 18 مهر 1391 - 16:54
baharmazaheri - عجمان - دبي
به زودی به زباله دان تاریخ خواهید رفت تا دنیا دنیاست لعنت و نفرین میشی روانی بی‌‌ پدر مادر خآمنه .....انسانهای مفید مثل آتاتورک یا گاندی چطور نام نیک‌ و سازندگیی تو کشورشون کردن وتو چه ویرانیی !!!!!!!!!نسلها نابود شد ننگ ایران به بمیر....
‌سه شنبه 18 مهر 1391 - 16:31
baharmazaheri - عجمان - دبي
خواهش می‌کنم اول بزارید مطلب منو بیت رهبری اینترنت آزاد داره حـ... میبنه خودش مرسی‌
‌سه شنبه 18 مهر 1391 - 16:32
pervisir - تهران - ایران
اینها همه اش از غرور و مجیزگوییهای بیمورد است که انسان را به پرتگاه میبرد .بلاخره همه انسان هستند و جایزالخطا .اینقدر ازمن هم تعریف و تمجید کنند وبگویندمن امام و.. هستم از راه بدر میشم .همانطور که رهبر لیبی و شاه ایران و .. به اشتباه فکر کردند و شد دیر برای سامان دادن.درس عبرت زمانی خوبه که دیر ازش درس نگیری.
‌سه شنبه 18 مهر 1391 - 17:48
parviz1 - کترینگ - انگلستان
رهبر!!!!!!!!!!! اگر پول یا مفت مملکت نبود این مرتیکه پول تریاک و شیره که هیچ پول نان خالی‌ هم نمیتونست امروز در بیاره تا شکم توله سّگ هاهشو سیر کنه.همه ملا شدن.چون از ملا خوری راحتر هیچ شغلی نیست.یکی مشت مفتخور بی‌ مغز شدن همه کار کشور .
‌سه شنبه 18 مهر 1391 - 17:45
reza.28 - لندن - انگلستان
اون کفتاره بیت رهبری اگه هر روز هم بکنی تو چاهه مستراب از این سواری نمیتونی پیادش کنی ،فکر میکنید نمیدونه مردم چی بسرشون آمده
‌سه شنبه 18 مهر 1391 - 18:40
بت شکن - مونترال - کانادا
همچین میگه "همه به رهبر پشت کرده اند که انگار خدای نا کرده رهبر قزوینی بوده و ما نمیدونستیم!!! خوب رهبری که خودشر نماینده خدا روی زمین می‌پندارد و به حرف و نظر هیچ صاحب نظر با سود و تحصیل کرده‌ای اهمیت نمیدهد و فقط افراد تملق گوی و بله قربان گوئی مثل شما را تحمل می‌کند آخرش همین است که اقرار می‌کنید!!
‌سه شنبه 18 مهر 1391 - 18:45
kurosh_alman - فرانکفورت - آلمان
احتمالا رهبر قزوینی شده که بهش پشت کردن... مرده شور اون رهبر را ببرند با تو که اینقدر رهبر رهبر نکنید
‌سه شنبه 18 مهر 1391 - 18:58
kobalt - تهران - ایران
هاچ اغا ارزی فقط پشت کردن یا با پشتشون کار دیگه ای هم کرده اند .
‌سه شنبه 18 مهر 1391 - 19:11
paya55 - چیچست - ایران
شهادت - تهران - ایران. باکی داری ....میزنی ساندیسی
‌سه شنبه 18 مهر 1391 - 20:10
hamid411 - لس آنجلس - آمریکا
شهادت - تهران - ایران. انشاالله زودتر به آرزوت برسی‌!!!. مکه بخل نیستیم! میگن ارتفاع ساختمون پلاسکو تو خیابون جمهوری جواب میده، امتحانش رو پس داده!!! برو اون بالا بگو "جانم فدای رهبر" بعد بپر پایین!
‌سه شنبه 18 مهر 1391 - 22:08
hamid shojaei - تهران - ایران
.... آقای رهبر را همه مورد عنایت قرار میدهیم ، مداح دو زاری ، نگران نباش ، می‌خوای ماله تو را هم مورد عنایت قرار بدیم ؟ پفیوز .....
‌سه شنبه 18 مهر 1391 - 20:19
zebelkhan - لوس آنجلس - آمریکا
شهادت - تهران - ایران - مسیح پسر مریم - تهران - ایران - anti.kafer - دبی - امارات - morid - بوشهر - ایران - danial nabi - استکهلم - سوئد - brother - لندن - انگلیس - با علی مدد و بقیه گدازادگان نوکر رژیم که نامتان از قلم افتاده!. میگم جان شما کارتن خوابهای دخمه بسیج چه قابلی دارد! کل بسیج و سرباران سپاه و تمامی عرب زادگان بی وطن و مزدوران ساعتی هفت هزارتومانی فدای آغا (غ) سگ علی عظمی. اسد در حال تهیه سر پناه برای خودش و خاندان نکبتی اش است. بزودی نوبت آغا سگ علی عظمی رهبر معتادان جهان هم میرسد با این تفاوت که دیگر اینها جایی ندارند بروند. جیره و مواجب مزدوران که قطع شد یکی یکی .... از حماس شروع شد که رفت سمت ترکیه و دیگر تره به ریش عظمی هم خورد نمی کند و بعد نوبت حسن سگ الله گروهبان گارسیای لبنانی میرسد. در نتیجه خودمان خدمت آغا میرسیم چون جایی ندارد در برود! شما مزدوران هم تا گیر مردم نیافتادید از برج میلاد بپرید پایین! تضمینی شهید راه سگ علی عظمی میشوید!! بپرید بقیه اش با من!
‌سه شنبه 18 مهر 1391 - 22:32
arash_1932 - مشهد - ایران
خاک بر سر رهبری چلاق با این حمایتهای کورکورانش از انتری نژاد.
‌سه شنبه 18 مهر 1391 - 23:37
iran313 - مشهد - ایران
همیشه اونی که فحش میده بدبخته و از ناچاری فحش میده خواب اگه مردین بیاین مملکت رو درست کنین نه اینکه از اون طرف قمپوز در میکنی جوجو رهبر فلان رهبر فلان بخوابین بابا 9دی یادتون رفته 40میلیون ریختن بیرون بقیه سر کار بودن شما چند نفرید 1میلیون نهایتا 10میلیون دیگه راه نداره
‌چهارشنبه 19 مهر 1391 - 00:58
pashmakjon - عالمو - آمریکا
مواظب باشین زیاد به رهبر پشت نکنید چون رهبرتن اخیرا از قزوین هم دیدار داشته
‌چهارشنبه 19 مهر 1391 - 07:17
Hamid411 - لس آنجلس - آمریکا
zebelkhan - لوس آنجلس - آمریکا. دمت گرم!!!. iran313 - مشهد - ایران. فعلا که گند زدین به مملکت، نمیدونستم تو ساندیسی ها کمدین داریم!!! ٩ دی؟! شوخی میکنی! نه؟. اگر اتوبوس مجانی و پول نفت و ساندیس نبود یه آلاع هم نمیامد! مثل اینکه یادت رفته یکی از هم ...ساندیس خورد تو چشمش همون روز که شد مسخره عالم!!.
‌چهارشنبه 19 مهر 1391 - 06:23
داود-شیدا - تبریز - ایران
تا زمانی که مقدسات خشک و خالی بر جامعه ایران حاکم است عده ای مفت خور با باورها و انسانیت مردم بازی خواهند کرد-آگاهی بهترین سلاح در برابر دیکتاتوریست نه فوش دادن و ...
‌چهارشنبه 19 مهر 1391 - 10:40
zebelkhan - لوس آنجلس - آمریکا
Hamid411 - لس آنجلس - آمریکا. پاینده باشی دوست عزیزم. خبرهای موثقی از فروپاشی رژیم نکبت بار اسلامی بدستم رسیده. پرداختهای داخلی به شدت مختل شده و دولت ریال کافی ندارد. برای چاپ اسکناس و درمان دردهای روزمره ناچار به مصرف ذخیره طلا شده اند چون حساب ذخیره ارزی میلیاردها دلار منفی است! تحریمها کمر رژیم را شکسته و حقوق سپاهیان و مزدوران اینها به تعویق افتاده. بزودی بحران ارزی به بحران ریالی تبدیل میشود و منجر به فروپاشی کامل اقتصادی و شورشهای گسترده مردمی خواهد شد. مرگ فرعون اعظم ایران هم نزدیک است. به امید رهایی ایران عزیز از چنگال اهریمن دینی و برقراری نظامی دموکراتیک و سکولار با حضور تمامی آرا و عقاید.
‌چهارشنبه 19 مهر 1391 - 17:20
نفر قبلی - تهران - تهران
بیشرف مگه خودت نبودی که میگفتی مدیونه کسی پای مجلس روضه من بشینه و به احمدی نژاد رای نده و امام حسین رو کردی نماینده افتخاری ستاد انتخاباتی احمدی نژاد حالا چه مرگته که از چپ و راست تیکه بار احمدی نژاد میکنی؟؟؟یه وقت احتمالا ربطی به کاهش بودجه امسال دفتر مصباح یزدی که تو روضه خون سرقفلی اصلیش هستی که نداره که هان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
‌چهارشنبه 19 مهر 1391 - 18:47
paya55 - چیچست - ایران
iran313 - مشهد - ایران. شماها هنوز اونجاتون میسوزه از قیام خودجوش مردم.9دی تون چندتا ساندسیخوار مزدور رو جمع کردین با هزاران اتوبوس و با پول بیت المال خالی کردین تهران.حقتونه اونجاتون هنوزم بسوزه...
‌چهارشنبه 19 مهر 1391 - 22:10
toolate - ایران - ایران
این رهبره یا بت!!!!!!!
‌چهارشنبه 19 مهر 1391 - 22:49
farahnazb2 - آبادان - ایران
لعنت به کوچک وبزرگشون که ایران راویران وملت رابیچاره کردند.
‌پنجشنبه 20 مهر 1391 - 17:57
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.