ساخت بزرگراه‌های ویژه دوچرخه در پایتخت دانمارک

حدود ۳۵ درصد از ساکنان پایتخت دانمارک دوچرخه‌سواری را به سیستم حمل‌و ‌نقل درون شهری یا استفاده از اتومبیل شخصی ترجیح می‌دهند. مسئولان کپنهاگ در پی ساخت ۲۶ مسیر ویژه دوچرخه‌سواری از حومه تا مرکز این شهر هستند.


تردیدی نیست که دوچرخه‌سواری برای سلامت بدن مفید است. به عنوان مثال کسانی که هر روز دوچرخه‌سواری می‌کنند کمتر به بیماری‌های قلب و عروق دچار می‌شوند؛ حتی اگر مسیر دوچرخه‌سواری خیابان‌های شهر باشد.
 
مسئولان شهر کپنهاگ، پایتخت دانمارک، در نظر دارند با گسترش مسیرهای دوچرخه‌سواری در این شهر، هزینه‌های درمانی را کاهش دهند. در این شهر ساخت ۲۶ مسیر پرسرعت دوچرخه‌‌سواری طراحی شده است.
 
با استفاده از این مسیرها امکان طی‌کردن مسافت ۱۵ کیلومتری از حومه تا مرکز کپنهاگ آن‌هم با سرعت متوسط ۲۰ کیلومتر در ساعات، در ۴۵ دقیقه فراهم می‌شود.
 

کپنهاک به شهر دوچرخه‌سواران معروف است


 
این مسیرها تنها چند تقاطع با خیابان‌ها دارند؛ به همین دلیل توقف تنها پشت چند چراغ قرمز اجباری است. هدف از ساخت این مسیرها ترغیب بیشتر مردم به استفاده از دوچرخه برای طی مسیرهای درون شهری است.
 
در نظر گرفتن تأثیر مثبت هر کیلومتر دوچرخه‌سواری بر سلامت
 
افزایش شمار دوچرخه‌سواران ترافیک و تولید گاز دی‌اکسید کربن را کاهش خواهد داد.
 
علاوه بر آن سیاستمداران دانمارکی امیدوارند با آغاز بهره‌برداری از این ۲۶ مسیر، هزینه درمان و سلامت جامعه سالانه ۴۰ میلیون یورو کمتر شود.
 
محاسبه پژوهشگران اتریشی نشان می‌دهد که تأثیر مثبت هر کیلومتر دوچرخه‌سورای بر سلامت بدن به طور متوسط ۹۰ سنت از هزینه‌های درمانی کم می‌کند.
 
ایفا باکال، شهردارمحیط‌زیست کپنهاگ، در گفت‌وگو به تارنمای اینترنتی اشپیگل تصریح می‌کند که ترغیب ساکنان خارج و داخل شهر به استفاده بیشتر از دوچرخه‌سواری مزیت‌های بسیاری به همراه دارد.
 
او می‌افزاید: «از صد سال پیش که ما ساخت مسیرهای دوچرخه‌سورای را آغاز کردیم، همکاری با محله‌های اطراف شهر برای ساخت مسیرها بهترین کاری بود که می‌توانستیم برای دوچرخه‌سواران انجام دهیم.»

حدود ۳۵ درصد از ساکنان کپنهاگ برای طی مسیر روزانه خانه تا محل کار یا دانشگاه استفاده از دوچرخه را به سرویس حمل و نقل عمومی یا اتومیبل شخصی ترجیح می‌دهند. دلیل آن هم نیاز به وقت کمتر برای طی‌کردن مسیر است.
 
سرمایه‌گذاری کلان با بازدهی مطمئن
 
تمامی مسیرهای جدید ویژه دوچرخه در کپنهاگ پس از طراحی اولیه توسط دوچرخه‌سواران آزمایش شدند. بیشتر دوچرخه‌‌سواران از توقف مکرر پشت چراغ قرمز گله‌مند بودند.
 
در نتیجه نقشه مسیرها بازنگری شد و در محل تقاطع‌ها زیر گذر یا پل‌هایی در نظر گرفته شد تا امکان حرکت سریع با توقف کم فراهم شود.
 
در محله‌های داخل شهر که از توقف پشت چراغ قرمز گریزی نیست، حدود ۴۰ تا ۵۰ متر مانده به چراغ راهنمایی نمایشگری نصب شده که با شمارش معکوس زمان سبز شدن چراغ را نشان می‌دهد.
 
در نتیجه دوچرخه‌سوار می‌تواند سرعت خود را با زمان سبز شدن چراغ راهنمایی تنظیم کند.
 
در نهایت هم اگر پرهیز از چراغ قرمز ممکن نباشد، میله‌های نصب شده‌اند که دوچرخه‌سوار می‌تواند به آنها تکیه کند. سکوهایی به ارتفاع ۲۰ سانتیمتر هم ضرورت پیاده‌شدن از دوچرخه را برطرف می‌کنند.
 
هزینه ساخت این ۲۶ مسیر پرسرعت برای دوچرخه‌سواران ۳/۳ میلیون یورو خواهد بود. سیاستمداران دانمارکی البته به بازده این سرمایه‌گذاری اطمینان دارند.

+159
رأی دهید
-33

zahra50 - کپنهاگ - دانمارک
دانمارکی ها درصد بالا ییشون آخر معرفت و شعورن .یکی از بزرگترین اسباب بازی فروشی های زنجیره ای دانمارک به مناسبت عید فطر به خانواده های مسلمان بیست و پنج درصد تخفیف میدهد.و جالب اینجاست که درصد بالایی از همین خانواده های مسلمان دانمارکی ها و مغازه هاشونو نجس میدونن و ترجیح میدن با مسافرت به کشورهای خودشون در تعطیلات برای بچه ها لباس و اسباب بازی تهیه کنند.فکر میکنید میتونن از این تخفیف چشم پوشی کن؟
شنبه 28 مرداد 1391 - 10:03
negeen - کلن - آلمان
هاهاهاها دانمارک تازه راه ۲ چرخه درست کرده،،در صورتی‌ که هلند آلمان و،،،،، سالهای ساله جاده دوچرخش مشخص،،
شنبه 28 مرداد 1391 - 10:52
perser68 - فلوریدا - امریکا
این که زیاد مهم نیست،آخوند جماعت فاسد هم خیلی‌ بیشتر از این تو صنعت مسچرت سازی هزینه می‌کنن!چه حرفا!
شنبه 28 مرداد 1391 - 11:46
delmorde - یوتوبوری - سوئد
امیدوارم دولت ایران هم از این طرح پر فاید که هم برای سلامت مردم مفید است هم کم کردن ترافیک و هزینه های دولت بهره بگیرد. سودجویان و خائنین به ایران و ایرانی که منظورم صدالبته بیشترسرمایه داران ماست امیدوارم مانع اجرای طرح نشوند. و دولت به کارخانجات دوجرخه سواری ایران کمک کند که برای تشویق مردم دوچرخه را با نصف قیمت کنونی که مطمئنا بازهم انان سود بیشتر خواهند برد مستقیما بدون واسطه دلالهای حریص بفروشد.
شنبه 28 مرداد 1391 - 11:55
minna - هلسينكي - فنلاند
خیلی‌ خوبه، خوش به حالشون.
شنبه 28 مرداد 1391 - 12:10
pink panther - ابیجان - ساحل عاج
خیلی‌ کوچولو کپنهاگن و خیلی‌ خوشگل
شنبه 28 مرداد 1391 - 15:26
perser68 - فلوریدا - امریکا
zahra50کپنهاک دانمارک. این مسلمون‌هایی‌ که تو گفتی‌ از فرط گشنگی اون جا اومدن،فکر نمیکنم که چشم پوشی کنن،چشم دوزی خواهند کرد!
شنبه 28 مرداد 1391 - 21:31
zahra50 - اتاوا - کانادا
negeen کلن دوست عزیز در گزارش هم آمده خطوط دوچرخه از صد سال پیش ساخته شده .ولی اگر بیایید اینجا میبینید تمام خیابانهای اصلی و قسمت عمده خیابانهای فرعی دارای خطوط دوچرخه هستند.منتها معمولا به رنگ آسفالت و قسمتهایی هم آبی.این یک تصمیم جدید و طراحی مدرن تر و امن تر هست برای جذب دوچرخه سواران بیشتر.
یکشنبه 29 مرداد 1391 - 00:49
parsm - دانمارک - کپنهاک
negeen - کلن - آلمان :. هم میهن گرامی به نظر میاد که به دانمارک نیومده باشید. ولی من آلمان و هلند آمدم . جهت اطلاع بگم تقریبا تمام خیابانهای اصلی و فرعی در شهر و روستا ها محل مخصوص دوچرخه وجود داره و این طرح جدید ساخت اتوبان مخصوص فقط دوچرخه هاست یعنی این مسیر ها پیاده رو و ماشین رو در کنارش نیست بنابر این دوچرخه سوارها میتونن با امنیت و سرعته بیشتر برانند
دوشنبه 30 مرداد 1391 - 01:40
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.