گشت و گذاری در محله‌های لندن: اسمیت فیلد

بی بی سی : لندن امسال میزبان مسابقات المپیک است و هزاران نفر برای دیدن بازیها و همینطور گشت و گذار در لندن به این شهر می آیند. جاذبه های توریستی لندن کم نیستند و معروفترین جاهاش مثل ساعت بیگ بن و یا میدان ترافالگار برای همه آشناست. اما فرانک عمیدی به محله هایی سرزده که کمتر توریستی به سراغشان می رود. محله هایی که حس و حال امروز لندن رو به عنوان شهری پرجنب و جوش و چند فرهنگی به خوبی نشان می دهند.

 جهت نمایش ویدئو در یوتوب اینجا کلیک کنید.
جهت دانلود ویدئو اینجا کلیک کنید.
+102
رأی دهید
-65

bahram-g - آمرسفورت - هلند
چه گزارش هدف دار کثیفی! این که نمایش قصابی و یک ساختمان قدیمی‌ بود نه گزارش محله‌های قدیمی‌ لندن. می‌خواهید به مردم ایران بگویید اینجا غذا و گوشت هست و اما ایرانی‌ گرسنه است؟! می‌خواهید نشان دهید کلیسا‌ها مکان‌های تمیزی هستند که چند آدم محجوب آنجا دعا میکنند اما افرادی خشن در مساجد خرابه ایران صیغه میکنند و از دعا خبری نیست؟! خوب من برایتان گفتم. آفرین ... بلی انگلیس بهترین جای دنیاست. همه چیزتان را بفروشید و با هر بدبختی به انگلیس بیایید. اینجا غذا هست و امکانات و البته دموکراسی. رهبرانی منصف و سیاستمدارانی راستگو اینجا آینده شما و فرزندانتان را تضمین میکنند. ایران را هم اگر خواستید برای دیدن همان چند خرابه تاریخی‌ ببینید و اما دانشمندان انگلیسی‌ با نفت شما جادو میکنند و چرخ صنعت و دهکده جهانی‌ میچرخد. همه چیز مرتب است. و اما لندن شهر بی‌ نظیر چند فرهنگی‌ است. ۹۰% خارجی‌‌ها اینجا حمالی میکنند و اما مرغ اینجا فراوان است و همه خوشحال هستند....
‌چهارشنبه 18 مرداد 1391 - 10:53
مصدق السلطنه - لندن - انگلیس
خیلی از چیزهائی که برای ما ایرانیها بی ارزش است و حتی نگاه هم بهش نمیکنم از دید انگلیسیها بگونه دیگریست. ارزش میدهند وقت وتفکر صرف میکنند وهمان چیز بی ارزش را به دنیا با قیمتی گزاف فقط نشان میدهند/ در انگلیس و در دنیا هیچ چیزی برای انگلیسها بی ارزش نیست چون اول تفکر میکنند بعد..... بر عکس ما ایرانیها.....و تجربه تلخ را میخواهیم چندین بار تجربه کنیم/ از یک صندلی کهنه شکسته که روزی فلان کس شان روش یک بار نشسته چنان پولی در میاورند در سال که شاید برابر کار کردن چند صد کارگر در کشور های دیگر باشه.....
‌چهارشنبه 18 مرداد 1391 - 11:19
ARAMESH2 - سیدنی - استرالیا
Smithfield اینجاهم داریم اصلا منطقه خوبی‌ نیست
‌چهارشنبه 18 مرداد 1391 - 11:51
ParsaUK - منچستر - انگلستان
قابل توجه مسلمانانی که در اینجا پناهنده میشوند. انگلستان یک کشور مسیحی‌ است و کلیساها بخشی از تاریخ، فرهنگ و تمدن این کشور است.
‌چهارشنبه 18 مرداد 1391 - 15:08
alirreza - استکهلم - سوئد
عجب خبرنگار خوش هیکلی بود :)
‌چهارشنبه 18 مرداد 1391 - 16:13
Jalal50 - بیرمینگهام - انگلستان
این خانم گزارشگر چه کپل پهن و گنده ای داره. لول
‌چهارشنبه 18 مرداد 1391 - 19:53
Dracula - ترانسیلوانیا - رومانی
این خانم گزارشگر عجب باسن بزرگی‌ داره.و خیلی‌ سخت سعی‌ می‌کنه کلمات انگلیسی‌ رو با لهجه تلفظ کنه.کلا برنامه جالبیه.
‌پنجشنبه 19 مرداد 1391 - 02:06
nader46 - لندن - انگلیس
ها‌ها هااااااا امان از دست ایرانی‌!!تو اینهمه کلیسا،هنر،حرفهای تاریخی‌،،دقیقا زوم کردیم رو باسن!؛)))البته الان که با چشم بصیرت نگاه کردم،،هم چین بزرگ و گنده هم نیست!!,,اگه باسن بعضی‌ از سیاهپوست هارو ببینید چی‌ میگید؟!!یه سیاهپوست میگفت بعضی‌ از آفریقایی‌ها باسن دختران نوزاد را تا مدتی با تخته‌های مخصوص می‌بندن،تا باسن به مرور گنده،گرد,و قلمبه بشه=)
‌پنجشنبه 19 مرداد 1391 - 15:49
zahranaz - سیدنی - استرالیا
دلت هم بخواد ارامش ما در محله اسمیت فیلد سیدنی زندکی میکنم خیلی هم باحاله
جمعه 20 مرداد 1391 - 11:51
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.