هشدار نماینده مجلس ایران درباره آینده نظام سیاسی این کشور

علی مطهری، نماینده مجلس ایران می گوید که اگر اعضای گروه جبهه پایداری که خود را برای انتخابات مجلس آماده می کنند، بر کشور حاکم شوند "نظام و انقلاب ظرف مدت کوتاهی نابود می‌شود."

                                                هشدار نماینده مجلس ایران درباره آینده نظام سیاسی این کشور

جبهه پایداری دومین گروه بزرگ و اصلی طیف سیاسی اصولگرا در ایران است که با محوریت محمد تقی مصباح یزدی، روحانی محافظه کار تشکیل شده است.

علی مطهری که انتقاد شدیدالحنی علیه جبهه پایداری کرده، فرزند مرتضی مطهری روحانی نظریه پرداز انقلاب اسلامی است که در ماه های اول پس از انقلاب بهمن ۱۳۵۷ مورد سو قصد قرار گرفت و کشته شد.

آقای مطهری به ایسنا، خبرگزاری دانشجویان ایران گفته است نگاه و برداشت این گروه از موضوع ولایت فقیه، "تنگ‌نظرانه و سخت‌گیرانه است فقط خود را اصولگرا و انقلابی واقعی دانسته و بقیه را منحرف می‌داند، این نگاه جبهه پایداری، نگاه بسیار خطرناکی است."

"در انتخابات گذشته در بین اصولگرایان اگر فردی تصمیم داشت سراغ کاندیدای دیگری برود عده‌ای به او حمله می‌کردند که شما حق ندارید کاندیدای دیگری را مطرح کنید، چون ما احساس می‌کنیم میل آقا [آیت الله خامنه ای] به فرد الف است . . . نتیجه آن می‌شود که افرادی که طرفدار دو آتشه ولایت فقیه هستند می‌گویند پس فرد الف حتما باید رأی بیاورد و مخالفان می‌گویند باید کاری کرد تا فرد الف حتما رأی نیاورد، در چنین فضایی جامعه دوقطبی شده و حالت بسیار خطرناکی ایجاد می‌شود که دیدیم انتخابات سال ۸۸ به چه صورتی شد"

علی مطهری

جبهه پایداری متشکل از شماری از وزرای اخراجی دولت محمود احمدی نژاد، جمعی از اعضا فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس و شماری از سیاستمداران و روحانیون نزدیک به رهبر ایران است.

آقای مطهری می گوید: "اعضای این جبهه بقیه اصولگرایان را یا مردودین فتنه یا خواص بی‌بصیرت می‌دانند، بنابراین حکم به خروج بخش عظیمی از اصولگرایان از حوزه انقلاب می دهند و این اعتقاد، اعتقاد خطرناکی است."

منظور از "جریان فتنه" در فضای سیاسی حاکم بر ایران، میرحسین موسوی و مهدی کروبی دو رهبر مخالفان دولت ایران هستندکه اکنون در حبس خانگی به سر می برند. "مردودین فتنه" نیز به همراهان این دو اطلاق می شود. در عین حال منظور از "خواص بی بصیرت" هم سیاستمداران شناخته شده ای است که مرزبندی خود را با رهبران مخالف دولت به شکل پررنگی ترسیم نکردند و از آقایان موسوی و کروبی فاصله نگرفته اند.

جبهه پایداری که آقای مطهری به شکل کم سابقه ای درباره اهداف آن در صورت پیروزی در انتخابات انتقاد کرده، رقبای خود از جمله کمیته ۱۵ نفره اصولگرایان را متهم می کند که مرزبندی روشنی با آنچه که "جریان فتنه" خوانده می شود، ندارند.

آقای مطهری در ادامه انتقاد خود گفته است که "از نظر بنده برخی از اعضای جبهه پایداری خود از مردودین فتنه هستند، آنان با عملکردشان در تشدید بحران و فتنه سال ۱۳۸۸ نقش داشتند، آنان تخلفات طرف خودی را ندیدند و قضاوت عادلانه و منصفانه نداشتند و با برخوردهایی که با معترضان داشتند باعث جری شدن طرف مقابل و شعله‌ورتر شدن آتش فتنه شدند، این افراد با پخش مستقیم دادگاه‌ها، با اتهام و تهمت‌هایی که به بسیاری از معترضان زدند فضا را تندتر کردند."

به گفته آقای مطهری اعضای جبهه پایداری "کوچکترین انتقاد مؤثری به نحوه‌ مناظره [محمود] احمدی‌نژاد، حادثه کوی دانشگاه [تهران] و [بازداشتگاه] کهریزک نکردند."

نیروهای لباس شخصی که خود را وفاداران به رهبر ایران معرفی می کنند، در جریان سرکوب اعتراضات به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ایران، وارد کوی دانشگاه تهران شدند و با ضرب و شتم دانشجویان خسارات گسترده جانی و مالی به آنها و خوابگاهشان وارد کردند.

جبهه پایداری به محوریت محمد تقی مصباح یزدی تشکیل شده است

بازداشتگاه کهریزک هم که آقای مطهری به آن اشاره کرده، یک بازداشتگاه غیر رسمی در جنوب تهران بود. در این بازداشتگاه شمار کثیری از معترضان به نتایج انتخابات نگهداری می شدند که به گفته برخی از سیاستمداران ایرانی "شرایط غیر انسانی" بر آن حاکم بود. نحوه نگهداری و سپس آزار و اذیت معترضان بازداشتی در کهریزک به شکلی بود که به کشته شدن دست کم سه نفر از بازداشت شدگان از جمله فرزند یکی از سیاستمداران نزدیک به محسن رضایی انجامید. این بازداشتگاه به دستور آیت الله علی خامنه ای رهبر ایران، برچیده شد.

انتقاد جریان های سیاسی ایران از یکدیگر در شرایطی در حال بالا گرفتن است که ثبت نام از نامزدهای داوطلب نمایندگی در انتخابات مجلس ایران، هفته آینده به مدت هفت روز آغاز می شود.

علی مطهری که دست به انتقاد کم سابقه ای از جبهه پایداری زده، برادر همسر علی لاریجانی، رئیس فعلی مجلس شورای اسلامی نیز هست.

آقای لاریجانی در طیف دیگر سیاستمداران اصولگرا یعنی کمیته ۱۵ نفره انتخاباتی اصولگرایان قرار دارد که رقیب جبهه پایداری محسوب می شود.

نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی روز دوازدهم اسفند در ایران برگزار می شود و کمتر از سه پس از آن در هفتم خرداد سال ۱۳۹۱ دوره جدید قانونگذاری در ایران آغاز خواهد شد.

+71
رأی دهید
-27

khosh bavar - يزد - ايران
علی مطهری، تو همان کسی‌ هستی‌ که " چهارشنبه سوری " را ننگ میداند و آنرا طرد می‌کند ! پس تو هم به درد ایران ما نمیخوری !
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 08:44
محمداصلی - تهران - ایران
افرادی مانند علی مطهری ، کواکبیان و خاتمی سعی دارند سقوط حکومت آخوندها را به تاخیر اندازند . زیرا نمایشی از چند صدایی و تکثر را در حکومت القا میکنند و بخشی از جامعه با شنیدن حرفهای آنها به اصلاح نظام امیدوار میشوند در حالی که واقعیت چنین نیست و شخص خامنه ای و حوزه های آخوندی با جدیت هرچه تمام تر به دنبال پیاده کردن حکومت اسلامی و تسلط مستبدانه و بی چون و چرای شخص ولی وقیح و روحانیون بر تمام امور شخصی و عمومی زندگی مردم بیش از این هستند . مردم باید طعم واقعی اسلام مورد نظر آخوندها را بیشتر بچشند و معنی واقعی آن را بهتر درک کنند تا متوجه عمق فساد و انحراف و نکبت این مدل از اسلام شوند .
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 09:37
gol andam - ژنو - سویس
من از این چیزا ،،،هیچی‌ نمی‌فهمم ،،،فقط میگم آخوند نباشه کشور درست میشه،،،
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 10:25
romano - تهران - ایران
دو کلمه مادر عروس! داستان خاتمی و مطهری و امثال شجره طیبه داستان کنیز و خاتون و کدو از حضرت مولانا هستند. خاتمی و .. نقش کدو بازی می‌کنند. گول نخورید که یاد گربه نره و روباه مکار بیفتید که هر حکومتی داستان این جنگ زرگریست آدم خوبه و آدم بده. آدمه که متحول می‌شه و آدم بده خوشبختانه حنا دیگر رنگی ندارد و بانگ رفتنتان نواخته شده و می‌توانید آنرا در بازار دلار و طلا بشنوید. دلار 1100 تومان داشتید و 1 درصد نرخ رشد حالا که دارد سیر دیوانه وار طی می‌کند. خداحافظ ولایت خدا حافظ آخوندیسم بدرود (پیشاپیش دست معجزه هزاره سوم را برای شکستن کدو می‌بوسم او بود که کدو شکست و خاتون هلاک کرد)!
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 10:29
bastan - ساری - ایران
انسان با تغییر زمان تغییر میکند.و نفی چهارشنبه سوری از پدر ا یشان بود.اما من شهامت و شجاعت ایشان را در بین آن همه آدم بی‌ خاصیت ستایش می‌کنم.ایکاش ده‌‌‌ نفر مثل ایشان در مجلس داشتیم.علی‌ مطهری یک مسلما واقعی‌ است.اما دیگران نه‌.ریا کارند.جاه طلبند.چاپلوس و دروغ گو هستند.پلیدی به‌‌ فرهنگ انسانها تعلق دارد .نه‌ به‌‌ دین آنها.ناا مسلمانهایی داریم که خیلی‌ آدمهای درستی هستند.اما این انتظار از دینداران بیشتر است.دین بعید با وجدان و شرافت همراه باشد و گر‌ نه‌ ارزشی ندارد.
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 12:24
amir58 - مشهد - ایران
علی مطهری انسان صادق وعادلی هست همین مهمه حالا هرایده ای که داشته باشدواسه خودش بارزشه.!!!!!!!!همه بدبختی این کشوربخاطر همین افراط هاست درانقلاب 58همین پدران وپدربزرگهای ما بودند که همه جوگیرشدند و بجای اصلاحات وایجاددمکراسی مرگ برشاه سردادند....وحالابرعکس...........
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 14:17
Royan - بوخوم - آلمان
bastan - ساری - ایران /بابا شما دیگه چقدر ساده هستی‌ "شهامت و شجاعت "!!!!!، علی‌ مطهری مثل احمدی نژاد به دستور خامنه‌ای می‌خواد رای جمع کنه بعد پدر ملت را در بیار میگه بذار خودمو جا کنم آنوقت ببین چه‌ها کنم، این حرفها واسه کشیدن مردم پای صندوق رای است پس این سالها این آقا کجا قایم شده بود?
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 15:34
khosh bavar - يزد - ايران
پارمیدا عزیز، باور کن، خیلی‌ زیبا، شیوا، آرام و متین حرف دلم را زدید، پس همواره شاد و شیوا باشیم !
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 18:13
محمداصلی - تهران - ایران
خوش باوری تان اینقدر زیاد است که باوردارید هرجا پیام بگذارید به پارمیدای عزیزتان میرسد!
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 04:11
Royan - بوخوم - آلمان
محمداصلی - تهران - ایران/ خیلی با حال گفتی من رفتم ببینم که پارمیدا چی نوشته ولی اثری ازش نبود! خوش باور جان دوستان را سرکارگذاشتی؟
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 23:47
khosh bavar - يزد - ايران
من نمی‌دانم، که این " اصلی‌ " اسم فامیلی شما است، و یا اینکه شما محمد اصلی‌ هستی‌ که بدنبال فاطی اصلی‌ میگردی، زیرا محمد اصلی‌ که گردن نمیزد و شما هم جای شکرش باقی‌ است که قصد گردن زدن مرا ندارید ?! و شما هم حتما قصد دارید با این اسم عجیب تان بدنبال پیروان اصلی‌ باشید که فکر کنم شما باید از من خوش باورتر باشید ! و این دخالت شما مرا به یاد " برادر و خواهر ساندیسی " در دنیاد حقیقی‌ میندازد و ما هم حتی در دنیاد مجازی از دست تعقیب و دخالت محمد اصلی‌ نباید احساس امنیت و آرامش بکنیم و با این کارتان هیچ تفاوتی با محمد تقلبی ندارید !
‌پنجشنبه 1 دي 1390 - 01:44
محمداصلی - تهران - ایران
خوش باور دوست داشتنی من از طریق خواندن کامنت های زیبایتان نسبت به شما ارادت پیدا کرده ام و قصد ناراحت کردنتان را نداشتم . اگر دلخور شدید معذرت می خواهم . ولی عزیز دل برادر وقتی در فضای مجازی عمومی از زیبایی و شیوایی بیان حرف دلتان از سوی پارمیدای عزیز سخن می گویید به دیگران حق بدهید که پیگیر خواندن این حرف دلتان باشند و اگر نیافتند دخالت کنند . ضمنا من میخواستم با نام حقیقی خود یعنی محمد عضو شوم چون قبلا کس دیگری استفاده کرده بود نتوانستم و یک آن به ذهن قاصرم خطور کرد عنوان محمد اصلی را برگزینم که امید وارم بخاطر عجیب بودنش به بزرگواری خود ببخشید .
‌پنجشنبه 1 دي 1390 - 17:01
khosh bavar - يزد - ايران
Royan جان, یعنی‌ من اجازه ندارم، بدون اینگونه گوشزدها با دخترخاله‌ام تبادل نظر کنم ؟!
‌پنجشنبه 1 دي 1390 - 17:23
khosh bavar - يزد - ايران
محمداصلی - : با درود خدمت دوست گرامی‌ محمد عزیز، مرا ببخشید که یک کم تند رفتم و بد منظورم را رساندم ولی‌ این تندروی من بخاطر ترس از تجربه یی هست که ما در دنیای حقیقیی از اینگونه " دخالتها " داشتیم و شما هم چه زیبا همانند پارمیدا عزیز و با نگارش شیوا به من جواب دادید و چون من انشای قوی ندارم و بارها شده که افسوس میخورم که چرا نمیتوانم منظورم را مانند دیگران به سادگی برسانم، و با خواندن اینگونه نظر‌ها لذت میبرم و هم یاد میگیرم ! بهرحال اسم بسیار زیبائی دارید و با آشنایی با شما خوشوقتم و اسم من هم فرهاد کنجکاو است که امیدوارم لحظه‌های شیوا و شیرینی‌ باهم داشته باشیم و باور بفرمایید من هم از خواندن نظر محمد عزیز لذت میبرم، پس همواره شاد و باهم شیوا باشیم !
جمعه 2 دي 1390 - 00:17
محمداصلی - تهران - ایران
خوش باور عزیز اینکه عذر خواهی مرا پذیرفتید نشان دهنده شخصیت شماست و نشان می دهد عنوانی که برگزیده اید برازنده شما می باشد . به هر حال امید وارم بزرگواری و منش والای شما الگویی باشد برای کاربرانی که جز توهین به دیگران حرف دیگری برای گفتن ندارند .
جمعه 2 دي 1390 - 05:11
khosh bavar - يزد - ايران
دوست گرامی‌ و عزیز، افسوس از این کلام و انشا ضعیفم، که نمیتوانم آنچه را احساس می‌کنم بزبان آورم، و چون من تجربه‌های آنچنانی با بزرگانی چون شما کردم ، این تجربه‌ها به من امید و نیرو و عشق می‌ورزد که وقت و بیوقت در خدمت شما عزیزان باشم و من کوچکتر از انم که عذر خواهی شما را قبول کنم، پس به امید لحظه‌های به یاد ماندنی در این لحظه های حساس !
جمعه 2 دي 1390 - 17:14
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.