خبرگزاری بسیج‌دانشجویی : دانشجویان فقط شیشه‌ مشروب را شکستند , شاید تخریب سفارت، کار خود انگلستان باشد

«خبرگزاری دانشجو» (وابسته به بسیج دانشجویی) نوشت:

 یک شاهد عینی که در تجمع دیروز دانشجویان مقابل سفارت انگلیس و تسخیر آن حضور داشت، در گفت و گو با این خبرگزاری، روایت خود را از حواشی این تجمع تشریح کرد که در ادامه می آید:

 اطلاعیه هایی که بر در و دیوار دانشگاه بود خبر از یک مراسم مذهبی و اعتراض گونه جلوی سفارت استعمار پیر می داد.

 ساعت حدود 3.30 دقیقه به مقابل سفارت انگلیس رسیدیم، مراسم ساعت 2.30 شروع شده بود همان موقع عده ای از کسانی که آنجا بودند بالای دیوار سفارت رفته بودند و پرچم های عزای حسینی را تکان می دادند.

 قبل از آن عده ای از مردم داخل رفته بودند، پرچم انگلیس را پایین کشیده و پرچم جمهوری اسلامی ایران را بر افراشته بودند.

 به نظر می رسید مردم دل پری از انگلیس داشتند که اینطور به زور از در و دیوار سفارت به داخل مجموعه نفوذ کرده بودند؛ من هم سعی کردم و با دومین گروه که وارد سفارت شد وارد شدم.

 آن موقع خبر خاصی نبود فقط اینکه 3 دستگاه کامپیوتر از طبقات بالای ساختمان به جلوی در سفارت پایین انداخته شده بود.

 هاردهای این کامپیوترها هم در همان لحظات اول گم و گور شد، عده ای از آن افراد هاردها را برداشته بودند.

 بعد از آن حدود نیم ساعت افراد پشت حفاظ ورودی سفارت ایستادند و کسی کار خاصی انجام نمی داد تنها شعار می دادند آن هم پراکنده ولی صدای شعارهایی که از بیرون می آمد به طور مشخص شنیده می شد.

 حدود پنجاه تا شصت نفر از افراد آمدند بیرون اما هنوز نفراتی که 150 تا 300 نفر برآورد می شدند داخل بودند.

 موقع اذان مغرب که شد فشارهای مردمی از بیرون سفارت بیشتر شد تا اینکه حدود 20 دقیقه بعد از اذان یک گروه حدود 1700-2000 نفری خود را به داخل سفارت رساندند و بعد از آن اتفاقاتی که داخل سفارت افتاد بیشتر شبیه به هرج و مرج بود.

 آن چه که از فضای سفارت دیده می شد یک ساختمان با حریم های حفاظتی شدید در جلوی درب اصلی در سمت راست، یک ناقوس و کلیسا کمی جلوتر در سمت چپ، ساختمان های تشریفاتی به علاوه کتابخانه ای بسیار خاص و اتاق های خدماتی بود که در آنها وسایل حیرت انگیزی وجود داشت مثلا چند دست لباس غواصی و...قابل توجه اینکه مشروبات الکلی بشدت و با تنوع بسیار بالا در آشپزخانه ها، اتاق ها و ... وجود داشت و اگر می خواهی کمی فضا برای شما تداعی شود در ذهن خود کاخ های سعد آباد ولی با تجهیزاتی بسیار مدرن تر را به یاد آورید، آشپزخانه های بسیار تشریفاتی، اتاقی پر از لباس و به علاوه یخچال هایی پر از مواد خوراکی مختلف و بعضا حرام مانند گوشت های حرام و در پشت کتابخانه و در حیاط پشتی استخری به نسبت کوچک وجود داشت.

 از محوطه داخلی که خارج شدیم در سمت راست به ساختمان های اداری برخورد کردیم که از خوراکی ها و لباس ها معلوم بود آنجا محل مشترک فعالیت های اداری کارمندان ایرانی سفارت و کارمندان انگلیسی است؛ فضای اداری ساده اما مجهز به انواع تجهیزات اداری بود.

 در تمام اتاق های بخش اداری بیسیم و چند خط تلفن وجود داشت حتی پریزهای اتاق ها و شیرآلات موجود همه از نوع رایج در اروپا بود و در نهایت پشت این ساختمان ها فضای کارگاهی و تعمیرات قرار داشت.

 مجموعه اداری و مجموعه مسکونی از طریق یک دیوار به هم متصل بود. دانشجویانی که وارد سفارت شده بودند هیچ اقدامی برای تخریب اموال آن نکردند جز اینکه چند شیشه مشروب را شکستند اما با ورود جمعیت زیادی تخریب ها شروع شد.

 از یک سو دانشجویان سعی می کردند از فضای سفارت حفاظت کنند از سوی دیگر افرادی مایل به تخریب اموال داخل سفارت بودند و بر تخریب اصرار می ورزیدند.

 معلوم نبود این افراد که به تخریب اصرار داشتند در چه گروه یا حزبی بودند اما کاملا مشهود بود که دانشجو نبودند؛ بعضی هم فقط برای تخریب آمده بودند بعید نیست که خود استعمار پیر می خواست به وسیله اینان اهداف رسانه ای خود را تامین کند.

 چیزی که بسیار قابل توجه و غیر عادی به نظر می رسید این بود که درب تمام اتوموبیل ها، اتاق ها و مجموعه ها باز بود که شاید کمتر کسی به آن توجه می کرد و اینکه در چنین فضای شدید امنیتی بسیار غیر طبیعی به نظر می آمد.

 در نهایت حدود ساعت 7.40 بود که سردار رادان وارد سفارت شد و به افراد داخل سفارت اولتیماتوم داد، عمده دانشجویان در اثر اولتیماتوم نیروی انتظامی از سفارت خارج شدند و کسانی که نسبت به این اولتیماتوم بی توجه بوده و مقاومت می کردند با اعمال فشار و زور خارج شدند.

 رفتار نیروی انتظامی تا قبل از اولتیماتوم سردار در عین ممانعت از ورود، بسیار محترمانه بود اما پس از اولتیماتوم عده ای هر چند اندک به شکل فجیعی کتک خوردند و حتی عده ای راهی بیمارستان شدند.

+45
رأی دهید
-93

Freeman-Freedom - لندن - انگلیس
از کسانی‌ که سنگ دزدان مدینه را بر سینه میزنند بیش از این انتظاری نیست. این هم همچون داستان دروغین غدیر خمّ می‌باشد به همراه هزاران دروغ شاخ دار دیگر. زنده باد آزادی، مرگ بر دژخیم!
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 22:38
keyvan_aria - لوزان - سوئیس
ما هم هیچ عکسی ندیدیم:).. ایرانیان یو کی لطفا چند تا عکس خوب به این پست اضافه کنید که ببینیم فقط شیشه مشروب شکسته یا نه....مرسی
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 22:50
amir-amir - تورنتو - كانادا
دریک جمله به طور خلاصه خامنه اى دو راه بیشتر ندارد یا اینکه جام زهر را سر بکشد و یا اینکه غربى ها را تحریک به حمله نظامى کند
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 22:52
Taraneه - کبک - کانادا
بسیجیهایی که انقدر خودکشی‌ در راه نظام می‌کنید رهبرتون فقط بهتون ساندیس خورنده که با دیدن غذا انقدر دستپاچه شدی؟ برای ۱ لقمه نون حروم که با منت بهتون میده و وادارتون می‌کنه کف پاشو ببویسید و براش ضجّه بزنید انقدر خودتون ذلیل می‌کنید.
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 23:14
شنقول - ساتهمپتون - انگلیس
مشروب بود که بود به شما چه ؟ بی‌ شعورها شما آبرو واسه ایران نذاشتید ! نفرین بر شما عرب زادهها!
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 23:16
shaggikhoshgel - بیرمنگام - انگلستان
آیه تو روح آدم دروغگو،من موندم اگه این بهشتو جهنمی که اینا ازش حرف میزنند وجود داشته باشه اینا واقعا جاشون تو جهنّمم نیست،فقط زباله دن
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 23:20
reza تورونتو - ترونتو - کانادا
اکر انها که داشتن تخریب می کردند ادمهای استعمار پیر بودند پس معلوم میشه که تا کجا نفوز کرده این پیر استعمار تمام عوامل حکومت نوکر انگلستان هستند از رهبرش تا سردار رادانش .مرک بر حکومت جمهوری انگلیسی اسلامی ایران
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 22:57
winnie1987 - بيرمنگهام - يوكي
بیچاره‌ها ربدوشامبر رو با لباس غواصی اشتباه گرفتن..
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 23:59
MIRZADEH I ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف
من این حرکت به هیچ وجه تایید نمیکنم.اما ته دلم میگم‌ای کاش رئیسعلی‌ دلواری زنده بود.
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 00:07
zhandark - نیوکسل - انگلستان
شما هایی که معلوم نیست از کدوم باغ وحشی در رفتین ،شعور ندارین بفهمین که محوطه سفارت هر کشوری جزو خاک اون کشور محسوب میشه! همچین میگه مشروب و مواد غذایی حرام که انگار انگلیسی ها اینا رو تو مسجد جامع جاسازی کرده بودن و اینا پیدا کردن !
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 01:15
romano - تهران - ایران
Freeman-Freedom - لندن - انگلیس شما مطمئنی اونهایی که سنگ به سینه نمیزنن دزد نیستن. یا هرچه باور ایرانیهاست اخ جیگر بابا. داستان من حمایت از دزدان مدینه بقول تو نیست داستان ملت بدبخت و مظلومیه که همه چیزش مورد توهین و آزاره هر کس می‌رسه مثل یک فلک زده‌ایه که کنار خیابون افتاده بهش یک لگد می‌زنه بگه اره منم زورو ام. آقا چهارتا شیاد ابن الوقت که نون مذهب رو از روز اول دارن تو این مملکت می‌خورن صدای خودتم در نیومده الان برج رو برج ساختن چرا به اعتقادات بدبخت کارگری که الان داره تو سرما و گرما سگدو میزنه دو تا دونه نون ببره خونش وصل می‌کنی مردی خیلی راست می‌گی که نمی‌گی بیا حکومت رو بردار. ماکه هرچی از این مردم بدبخت دیدیم خوبی بود یعنی من دور دنیا رو گشتم از مردم ایران با صفاتر، رحیم تر دست و دلبازتر و با احساستر نیافتم بدی فعلیشون هم ناشی از فقر و ظلمه وگرنه ایرانی صورت سرخ می‌کنه که آبرو داری بکنه بخاطر همون اعتقادات مورد مضحکه امثالکم. روح و تنم ایران و ایرانی با همه خوبیها و بدیهاش.
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 02:02
porshe - تهران - ایران
دروغگوها
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 02:24
porshe - برلین - المان
دیگه همه اینا رو میشناسن
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 02:32
nikroo - لوس آنجلس - آمریکا
اینها همه بیماران روانی روحی هستن که اکثرا از شدت شهوت به جنون رسیدن. دختر و پسر در ایران همه بیماران روحی هستن که هیجانات جنسی‌ خود را این گونه تخلیه میکنند. کاش این قوم بیمار فکری به حال خود میکردند تا سیاست،
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 02:36
oshtoleshang - مشهد - ايران
کثافت ها. اینها همه کار خودتونه . یه مشت سپاهی کثیف به اسم دانشجو
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 04:09
mortimer - اصفهان - ایران
بسیج:"دانشجویان بسیجی فقط شیشه مشروب را سر کشیدند و دیگر هیچ!"
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 04:17
مهدیار - تهران - ایران
اینا بسیجی نیستن نون به نرخ روز خورن بسیجی واسه مردمش میسوزه نه اینکه مثل حیوون کار مردمش رو خراب کنه. دست من بود همه رو اعدام میکردم تا هر کسی به نام بسیج هر غلطی نکنه
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 04:36
adsi - شانگهای - چین
درووووووووووووووووغ میگه مثل سگ , کثافت حرامی
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 05:17
keyvan_aria - لوزان - سوئیس
nikroo - لوس آنجلس - آمریکا. کاملا با شما موافقم ... بیمار هستند این افراد و باید تحت نظارت کامل باغ وحش تهران قرار بگیرند
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 05:48
gol andam - زوريخ - سويس
این اشغال‌ها فرهنگ کثیفه عرب رو وارد ایران کردن ،،،مرگ،،نابودی ،،،فحشا ،،،فقر،،،دروغ،،،دزدی،،،مظلوم کشی،،،دشمنان ایران
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 08:15
ای ایران - یوته بوری - سوئد
دروغ که استخوان نداره حلق ادمو بگیره !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 08:43
(KaViR) - ماستریخت - هلند
از قوم تازی هیچ توقعی جز این نیست *شاد باشید
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 11:28
alexxx - وين - اتريش
amir-amir.تورنتو -کانادا دوست عزیز دقیقا همینطور که شما هم گفتین، جام زهر رو نمی‌خواد به این راحتی سر بکشه سعی‌ میکنه جنگ راه بندازه، چون فکر میکنن در صورت در گرفتن جنگ مردم ساکت میشن و اینها به حیاتشون ادامه میدن، فقط خدا کنه مردم بیدار باشن و گول این تازیها رو نخورند.
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 13:44
Azadikhah - تكسل - هلند
از این جماعت پرو تر دیده نشده!مهدیار - تهران - ایران:اون بسیجیهأی که شما میگید دیگه یک دونشم پیدا نمیکنید اون بسیجی جان بر کفّ مخلص کجا این اراذل اوباش جیره خوار ولایت خامنه‌ای کجا!
‌پنجشنبه 10 آذر 1390 - 14:49
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
دینتان راه را برای شما آشغالها باز گذاشته.......تقیه دروغ رسمی‌ در دینتان!!!!!!! مرگ بر شما جانوران بی‌ همه چیز!!!!!!
جمعه 11 آذر 1390 - 17:14
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.