جزئیات اولین ملاقات مبارک با رهبر یک کشور خارجی: بی اختیار گریه کرد

جزئیات اولین ملاقات مبارک با رهبر یک کشور خارجی:

بی اختیار گریه کرد

پادشاه بحرین:پزشک مخصوصش را بیاورید، پولش را من می دهم

مبارک در هنگام ملاقات با پادشاه بحرین، زیر گریه زد و نتوانست جلوی گریه خود را بگیرد.

به گزارش عصر ایران، روزنامه مصری "روزالیوسف" در گزارشی به شرح نخستین دیدار رئیس یک کشور با مبارک پس از سرنگونی وی در روز 11 فوریه پرداخت.

در این گزارش، آمده است: حمد بن عیسی آل خلیفه پادشاه بحرین در سفر هفته گذشته خود به قاهره، با حسنی مبارک رئیس جمهور سابق مصر دیدار کرد.

حسنی مبارک با حکم دادستانی مصر زندانی شده است اما به دلیل بیماری، در یکی از بیمارستان های قاهره، تحت نظر و در وضعیت شبه حبس قرار دارد.

این ملاقات در محل حبس مبارک در مرکز جهانی پزشکی در قاهره برگزار شد و نیم ساعت به طول کشید. پادشاه بحرین به صورت انفرادی با مبارک دیدار کرد. وقتی مبارک پادشاه بحرین را دید او را در آغوش گرفت و بی اختیار گریه کرد.

دیدار قبلی این دو مقام ارشد فعلی و سابق بحرین و مصر، حدود یک سال پیش در منامه بود.
مبارک در آن ملاقات به عنوان رئیس جمهور وقت مصر اعلام کرده بود قاهره از ثبات ، استقلال و حاکمیت بحرین بر تمامی بخش های سرزمین خود در مقابل هر تهدید منطقه ای یا خطر خارجی حمایت می کند.

روزنامه مصری روز الیوسف در این باره می نویسد: روز چهارشنبه گذشته کارکنان مرکز جهانی پزشکی در قاهره با رفت و آمد غیر عادی در این مرکز  و استقرار نیروهای امنیتی روبه رو شدند تا این که پادشاه بحرین به همراه کاروانی از خودروهای تشریفاتی وارد این بیمارستان شد.

پادشاه بحرین برای انجام این دیدار، از مقامات ارشد مصری، مجوز گرفته بود. پیش بینی می شود دیگر مقامات ارشد جنوب خلیج فارس نیز به دیدار با مبارک بپردازند.

مبارک به اتهام فساد مالی و دخالت در کشتار بخشی از معترضین در انقلاب اخیر این کشور تحت محاکمه است.
قبل از این سوزان همسر مبارک تماس های خود را با برخی از سران کشورها افزایش داده و از آنها خواسته بود به حمایت از مبارک بپردازند به ویژه که او در شرایط مناسب جسمی نیست.

برخی از منابع خبری هم گفته اند که دلیل اصلی ملاقات پادشاه بحرین با مبارک،تشدید بیماری او بوده است.

پادشاه بحرین پس از ملاقات نیم ساعته با مبارک خواستار ارتقای سطح مراقبت های پزشکی ویژه از مبارک شد. او همچنین مبالغ مالی را به عنوان کمک انسان دوستانه ارائه کرد و از جمله بخشی از هزینه های مالی معالجه مبارک را پرداخت کرد.

پادشاه بحرین گفت که آماده است هزینه انتقال پزشک آلمانی مخصوص مبارک به قاهره و استقرار دائمی او در کنار مبارک را بپردازد.

پادشاه بحرین همچنین به خانواده مبارک وعده داد دوباره به دیدار رئیس جمهور سابق مصر برود.او به سفیر بحرین در قاهره هم ماموریت داد تا وضعیت جسمی و بیماری مبارک را به صورت متوالی پیگیری کند.

در روزهای اخیر نمایندگانی از سفارتخانه های آمریکا و انگلیس نیز به دیدار با مبارک رفته اند.
قرار است در هفته های آینده هم هیات بین المللی از سازمان حقوق بشر وابسته به سازمان ملل متحد نیز از مبارک در بیمارستان ملاقات کنند.

پادشاه بحرین در حالی به دیدار با مبارک رفته بود که این کشور نیز از چند ماه پیش تاکنون با موجی از اعتراضات مردمی و سرکوب دولتی آنها روبه رو است.

barzani - نروژ - کریستیانساند
علت اصلی دیدار پادشاهه بحرین در رابطه با فیلم روابط غیر اخلاقی اوبا زنهاست و سوزان زن مبارک تهدید کرده که اگر سران عرب از مبارک حمایت نکنند فیلم سی ساعتی را که تمامه سران عرب را در بر میگیرد را پخش کند حالا یکی یکی آقایون تشریف فرما میشند
یکشنبه 15 آبان 1390

romano - ایران - تهران
نازک نارنجی نباش نازک نارجی نباش! دیکتاتورها بعد از دستگیری چقدر لطیف می‌شوند اما قبلش اگر از راه دور به سخنرانیهایشان گوش کنید فارغ از زبان و لهجه همه شبیه هم چیزی در مایه‌های پارس سگ هستند و سگها چه بی صدا و در تنهایی می‌میرند.
یکشنبه 15 آبان 1390

man-malaysia - مالزی - کوالالامپور
جک سالتو بزار برای نظام ولایت وقیح 30 ساعت فیلم از سران عرب!!. اون هم دست زن مبارک!!
یکشنبه 15 آبان 1390

seven11 - مجارستان - بوداپست
barzani - نروژ - کریستیانساند زیاد منطقی به نظر نمیاد این سران عرب هر کدوم تو حرمسراهاشون صد تا زن و کنیز دارند و هر وقت بخواهند براشون فراهمه حالا این فیلمی که تو میگی من نمیدونم در مورد چه زنیه؟
یکشنبه 15 آبان 1390

lucas71 - سوید - اوپسالا
seven11 - مجارستان - بوداپست. چقدر ذهن شما خراب است. مگر فقط در ان مورد می شود افشا کرد ..........
یکشنبه 15 آبان 1390

raha1984 - المان - هامبورگ
lucas71 این اقا seven11 وکیل مدافع اعراب هستند و دشمن اروپایها و امریکای جهانخوار بقول خوشون !!!هر چیزی بر ضد اعراب باشه بهشون برمیخوره !!!!!
دوشنبه 16 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.