اجیر شدن یک کلاهبردار از سوی دوست زندانی

اجیر شدن یک کلاهبردار از سوی دوست زندانی

چندی پیش، پسر جوانی که مغازه فروش لاستیک خودرو دارد با مراجعه به دادسرای شهید محلاتی ادعا کرد در جریان فروش لاستیک عمده فریب خورده و با دستان خودش 10 میلیون تومان پول به حساب ناشناسی واریز کرده است.

وقتی با دستور بازپرس پرونده، مرد لاستیک‌فروش پیش‌روی تیم پلیس قرار گرفت، گفت: «دیروز مردی با مغازه‌ام واقع در افسریه تماس گرفت، ادعا کرد پیش از این با برادرم خرید و فروش داشته و خود را نماینده یک ارگان در زمینه خرید عمده لاستیک معرفی کرد و خواست لاستیک‌هایی به ارزش 10 میلیون تومان را آماده کنم تا پس از واریز پول به حسابم آن را بار زده و برای خریدار بفرستیم. از این خرید خوشحال بودم خیلی زود جنس‌ها را آماده بار زدن کردم، وقتی آن مرد باز تماس گرفت شماره حسابم را به او دادم چند دقیقه بعد تماس گرفت و ادعا کرد پول را از یک حساب ارزی ویژه به حساب من واریز کرده است».

این مالباخته افزود: «برای اینکه مطمئن شوم حسابم پر پول شده است شاگردم را به نزدیک‌ترین عابربانک فرستادم، وی پس از بررسی‌ زنگ زد و گفت هنوز پول واریز نشده است. بلافاصله با آن مرد تماس گرفتم، وی با شنیدن ماجرا گفت به‌خاطر مشکلات انتقال پول از حساب ارزی به حساب عادی بانک این اتفاق افتاده و خواست شماره‌ام را به شاگردم بدهم تا وی را راهنمایی کرده و پول را به حساب واریز کند. من نیز غافل از نقشه کلاهبرداری این کار را کردم، چند دقیقه‌ای نگذشته بود که شاگردم تماس گرفت وقتی شنیدم چه بلایی به سرم آمده شوکه شدم؛ 10 میلیون تومان از حسابم برداشت شده بود».

شاگرد مغازه نیز گفت: «آن مرد خواست وارد سیستم زبان انگلیسی دستگاه عابربانک شوم و هرچه او می‌گوید را انجام بدهم. من که سواد کافی ندارم، هر روشی وی گفت را وارد دستگاه کردم و بعد رسید گرفتم، باور نمی‌کردم که به جای واریز شدن پول از حساب صاحبکارم پول برداشت شود».

مرد لاستیک‌فروش در ادامه حرف‌های شاگردش گفت: «خیلی زود با شماره مرد کلاهبردار تماس گرفتم وقتی گوشی را برداشت می‌خندید، هنوز قهقهه‌هایش را به ذهن دارم، خونسردانه مسخره‌ام کرد و خواست سوادم را زیاد کنم تا در دام نیفتم بعد گوشی‌اش را خاموش کرد و دیگر تماسمان قطع شد».

پلیس که از مدت‌ها پیش با چنین شگرد‌هایی مواجه بود دست به اقدامات اطلاعاتی و مخابراتی زد و همزمان خود را در برابر کلاهبرداری‌های دیگر این باند سازمان‌یافته دید. با شناسایی کلاهبردار خونسرد وی در شرق پایتخت دستگیر شد و با وجود سعی برای گمراه کردن پلیس چاره‌ای جز اعتراف ندید.

این مرد به ماموران گفت: «من یک مغازه کوچک لاستیک‌فروشی و تعویض روغنی در تهرانپارس داشتم تا اینکه دوست قدیمی‌ام به من زنگ زد، می‌دانستم کلاهبرداری کرده و در زندان است. فهمیدم از زندان با من تماس گرفته و پیشنهاد عجیبی داد، ابتدا نپذیرفتم، از من خواست خیلی زود تصمیم نگیرم و فرصت داد یک هفته به این شگرد فکر کنم، وسوسه به جانم افتاد تا اینکه پذیرفتم، کار راحتی بود و گمان نمی‌کردیم دستگیر شویم، دوستم داخل زندان بود و قاطعانه می‌گفت هیچ ردپایی نمی‌ماند. چندبار نخست خیلی سخت بود اما بعد عادی شد تا جایی که وقتی طعمه‌هایمان زنگ می‌زدند مسخره‌شان نیز می‌کردم».

با اعترافات این مرد کلاهبردار، همدستش در زندان نیز ردیابی شد و این مرد که به‌خاطر اتهام سرقت طلا از خانه‌ای بازداشت شده بود اعتراف کرد هم‌سلولی‌ای داشته که این روش را به کار ‌گرفته و پول زیادی به جیب زده و وی نیز با آزادی همین راه را ادامه داده و از دوست قدیمی‌ا‌ش خواسته همراهی‌اش کند.

بنابه این گزارش، 2 مرد تبهکار در کمتر از 6 ماه حدود 80 میلیون تومان پول بادآورده به جیب زده

Geelongcat - استرالیا - سیدنی
کاربر های محترم - هیچ وقت هنگام خرید از ebay به حساب فروشنده پول واریز نکنید. - هیچ وقت --- بجاش از Paypal استفاده کنید چرا که امن است و پولتان بیمه میشود. . یکی از همکارای من اینجا هفتصد دلار یک IPHONE خرید و به حساب فروشنده پول واریز کرد. نه IPHONE اومد و نه پولش برگشت. شماره موبایل فروشنده هم یک Prepaid بود که دیگه جواب نداد.
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

bawafa1385 - المان - هامبورگ
طمع و باز طمع سبب همه این گرفتاریها میشود مضافا باینکه بسیاری از کلاهبردار ها با طرح مسائلی مانند نماینده یک ارگان هستم یا از شخص مهم خاصی در نهادی نمایندگی دارم سراغ اینگونه کاسب ها نه تجار کاسب حبیب خدا میروند چون ان حبیب خدا صبح که از منزل میزند بیرون. میگوید الهی بامید تو . یعنی خدا تو کمک کن که هم جیب مردم را بزنیم و هم ما را درمقابل دزدان و کلاهبردار ها حفظ کن. چون حبیب خدا از شعور خودش کمک نمیگیرد از کسانیکه کمک میگیرد که وجود خارجی ندارند اره نازنین ها. حبیب خدا. کاسب حبیب خدا است. در صورتیکه خمس و زکوت و مال امام را بموقع بدهی و نماز تو را هم سر وقت بخوانی. اره حبیب خدا
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.