بالاخره زنان بیشتر حرف می‌زنند یا مردان؟

بالاخره زنان بیشتر حرف می‌زنند یا مردان؟
محققان انگلیسی بعد از مطالعه توانایی زبانی زنان و مردان به این نتیجه رسیدند که زنان در طول روز کمتر از مردان صحبت می‌کنند؛ اما توانایی برقراری ارتباط در آنها قوی‌تر از مردان است

بر اساس نتایج این تحقیق که توسط گروهی از محققان دانشگاه منچستر انجام شد، مردان در طول روز کلمات بیشتری را نسبت به زنان به کار می‌برند، با این حال تسلط کمتری بر کاربرد زبان در موقعیت‌های اجتماعی دارند و کلمات را به صورت تکراری به کار می‌برند و از تعارف‌هایی استفاده می‌کنند که طرف مقابل را قانع نمی‌کند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، این تحقیق همچنین نشان داد: زنان و مردان زمانی که درباره امور جاری صحبت می‌کنند، زبان مشابهی را به کار می‌برند؛ اما در زمان صحبت در موقعیت‌های اجتماعی، از زبان متفاوتی بهره می‌برند.

«جفری بِتی» استاد دانشگاه منچستر و پژوهشگر این موضوع درباره نتایج تحقیق خود می‌گوید: مردان در موقعیت‌های اجتماعی، بیشتر از زنان به استفاده از زبان حشو و جملات تکراری روی می‌آورند.

نتایج این تحقیق، باورهای قدیمی را درباره این‌که زنان بیشتر از مردان صحبت می‌کنند، به چالش می‌کشاند
sepherdad - استرالیا - سیدنی
موش کور بخوره این محققین رو :)) از بس که خود شیرین تشریف دارن!.
شنبه 7 آبان 1390

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
من که میگم خانمها ....
شنبه 7 آبان 1390

katrina - بریتانیا - لندن
سپهرجان حقیقت تلخ هست ..:))مرسی جفری جون..:)
شنبه 7 آبان 1390

a.ahooraei - المان - کلن
این محققان هم همه زن ذلیلند و فقط بنفع زنان تحقیق میکنند. لوووووول.
شنبه 7 آبان 1390

khosh bavar - ایران - یزد
*Fanoos* محترم, شما حق دارید, زیرا طبق تحقیقات, جنین مونث بیشتر فک خود را تکان میدهد !
شنبه 7 آبان 1390

amir-amir - کانادا - تورنتو
این موضوع که تحقیق کردن نمى خواد طبیعى است که خانمها بیشتر از آقایان صحبت مى کنند
یکشنبه 8 آبان 1390

ekman - ‫ایران - شیراز
‫گروه تحقیق یا اشتباه فرمودند و یا همگی آنان زن تشریف داشتند،چون خانم ها ماشاءالله همیشه در حال فک زدن و صحبت کردن بوده و هستند و حتی در هنگام زندگی جنینی هم در شکم مادر در حال فک زدن هستند،طفلکی جنین پسر که اگر در دوران زندگی جنینی ،همسفری دختر بعنوان قلی در شکم مادر در کنارش باشد !!!.
یکشنبه 8 آبان 1390

zador - کانادا - اتاوا
چه عجب یه بار یه چیزی گفتن که برخلاف لاف زدن مرد ها بود. همیشه شعبون یه بارم رمضون.
یکشنبه 8 آبان 1390

sepherdad - استرالیا - سیدنی
katrina - بریتانیا - لندن. هر چی تلخ هست عزیزم لزوما حقیقت نیست! ایا زنان منچستر به اندازه زنان ایتالیایی یا عرب یا هندی حرف میزنن? ایا میزان حرف زدن به فرهنگ وابسته است یا به جنسیت? کاش یکمی به فاکتورهایی دیگر هم توجه میکردیم وهم چیزو رو جنسی نمیدیدیم!.
یکشنبه 8 آبان 1390

katrina - بریتانیا - لندن
. sepherdad - درود سپهر جان, درجواب کلام شیواتون باید بگم: حرف حساب جواب نداره ..تسلیم :)
سه‌شنبه 10 آبان 1390

sepherdad - استرالیا - سیدنی
katrina - بریتانیا - لندن. کاترینا جان, نکته دیگرکه بخاطر کمبود وقت ننوشتم, تفاوت در زبان هم هست, زبان پارسی و فرانسه زبان ایما و اشاره و کنایه های لطیف برای انتقال و بیان احساس یک فرد از یک موقعیت است درحالیکه در زبان انگلیسی و المانی انچه روی داده مهم است نه احساس فرد از انچه روی داده, بهمین دلیل در مقایسه, افراد انگلیسی و المانی زبان کمتر حرف میزنن, علاوه بر فاکتورهایی که گفتم, عواملی دیگری باید در نظر گرفت, به عنوان مثال من عقیده ندارم که مثلا مادر بهتر است کم حرف باشد! صدای مادر به کودک ارامش می بخشد و مادر با حرف زدن با کودکانش ارتباط احساسی برقرار میکند, زنانی ومردانی که احساسی هستند در مواقعی بیشتر حرف میزنند . که دلیلش سختی توضیح دادن یک "احساس" است, منهم متاسفم که تحقیقات و مراکز علمی بازیچه دست بیسوادان دکتر ماب شده. سرفراز باشید.
سه‌شنبه 10 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.