بی کفایتی وزارت بهداشت و هلال احمر در انتقال هوایی ۳ دانش آموز سوخته

بی کفایتی وزارت بهداشت و هلال احمر

در انتقال هوایی 3 دانش آموز سوخته

در حالی که آتش سوزی در خوابگاه دانش آموزی دبیرستانی در چابهار جان دو نفر از دانش آموزان را گرفته ،‌ فقدان امکانات امدادی در این شهر ،‌ سه دانش آموز دیگر این دبیرستان را در معرض خطر مرگ قرار داده است.

به گزارش خبرنگار عصرایران ،‌ صبح امروز  - بعد از نماز - اتصال سیم در خوابگاه دانش آموزان باعث ایجاد یک آتش سوزی مهیب شد که طی آن 5 دانش آموز دچار سوختگی بسیار شدند.
شدت سوختگی به حدی زیاد بود که دو دانش آموز به نام های "قاسم حیرتی" و "قنبر قریب"در همان ابتدای کار جان خود را از دست دادند.

اما دانش آموزانی که دچار سوختگی قریب به صد در صدی شدند به نامهای 'برهان الدین بلیده، فرشید درزاده و جمال رییسی'   از صبح امروز در بلاتکلیفی مفرط بودند و مظلومانه درد کشیده اند.

در پی این حادثه ،‌به دلیل فقدان امکانات بیمارستانی برای بستری کردن این دانش اموزان ،‌ پزشکان چابهاری ابراز داشتند که مصدومان باید هر چه سریع تر به مرکز استان منتقل شوند. با اعلام این اضطرار ،‌تلاش ها برای انتقال هوایی این افراد به زاهدان آغاز شد ولی برغم تماس های مکرر والدین و مسوولان محلی با مراکز امدادی از جمله هلال احمر در زاهدان و تهران ، هیچ هلی کوپتر و هواپیمایی برای انتقال این دانش آموزان که در درد ناشی از سوختگی بسیار شدید به خود می پیچیدند پیدا نشد.

عبدالسلام بلیده ،‌از بستگان نزدیک یکی از این دانش اموزان در گفت و گو با خبرنگار عصرایران در این باره گفت:‌ از صبح امروز تا حوالی ظهر به هر دری زدیم ولی نه هواپیمایی فرستادند و نه هلی کوپتری. حتی از هلال احمر تهران به زاهدان هم دستور دادند که بچه ها را با هلی کوپتر هلال احمر منتقل کنند ولی مسوولان زاهدان گفتند رئیس جمهور هم زنگ بزند نمی توانیم چون هلی کوپتر نداریم.

وی افزود:‌ما حتی حاضر شدیم 100 میلیون تومان هم بپردازیم تا یک هواپیمای اختصاصی بفرستند و بچه هایمان نجات یابند اما باز هم نفرستادند.

بلیده گفت:‌مسوولان بیمارستان امام علی(ع)‌چابهار هم حاضر نشدند تا بعد از ظهر بچه ها را نگه دارند تا بلکه بتوانیم هواپیمایی برای انتقال آنها به شیراز یا تهران پیدا کنیم ؛ مسوولان این بیمارستان به ما گفتند که در کل این بیمارستان حتی یک اتاق ایزوله هم نداریم و اگر بچه ها را بستری کنیم قطعاً‌ دچار عفونت می شوند.
وی افزود:‌ بچه های ما صبح سوختند و تا ظهر دنبال هواپیما بودیم و آخر سر هم بعد از ظهر با آمبولانس های قدیمی آنها را به زاهدان فرستاند .

بلیده در حالی که نگران و مضطرب بود گفت: آنها باید همان اول صبح با هواپیما منتقل می شدند ولی الان باید 8-7 ساعت در راه باشند و خدا می داند که در طول مسیر چه خواهد شد ؛‌آن هم با امکانات کم آمبولانس ها و مسیر پر پیچ و خم جاده چابهار به زاهدان.

بلیده گفت: انتقال زمینی از شهری مانند قم به تهران به واسطه نزدیک بودنشان معقول است اما متاسفانه مسوولان هیچ فکری برای شهرهای دور در مواقع اضطراری نکرده اند و وزارت بهداشت هم که در این باره کاملاً فشل و درمانده است به طوری که توان انتقال 3 دانش اموز که دچار سوختگی وحشتناکی هم شده اند را ندارد اما ادعایشان زمین و زمان را کر کرده است

این در حالی است که جهانشاهی از مسوولان سازمان آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرگزاری مهر مدعی شد که این سه دانش آموز با اولین پرواز به عازم مرکز استان شده اند.

بلیده در واکنش به این ادعا با عصبانیت گفت:‌ کدام هواپیما؟‌ چرا اینها دروغ می گویند. بچه های ما تازه از چابهار راه افتاده اند به سمت زاهدان آن هم با آمبولانسهای زمینی.

وی افزود:‌حالا که کاری نکرده اند چرا دارند دروغ می گویند و نمک به زخممان می پاشند؟ لااقل راستش را بگویند تا مسوولانی که در استان و تهران نشسته اند بدانند که چه مشکلاتی داریم و برای دفعات بعد چاره اندیشی کنند نه این که همه چیز را عالی جلوه دهند و مسوولان بالا هم به خیال این که مشکلی نیست کاری نکنند.

خبرنگار ما در ادامه پیگیری های خود با تلفن همراه پدر یکی دیگر از مصدومان تماس گرفت تا قضیه انتقال دانش اموزان با هواپیما یا آمبولانس را جویا شود.
مولابخش درزاده ،‌پدر فرشید با تاکید بر دروغ بودن خبر انتقال هوایی دانش آموزان گفت:‌اینها همه حرف است ، کدام هواپیما؟‌ من هم اکنون درون آمبولانس ،‌در جاده و بر بالین فرزندم هستم  و 750کیلومتر باید راه برویم.

وی افزود:‌سه آمبولانس در مسیر زاهدان هستند ؛ حال بچه ها هم اصلا مساعد نیست و آنها را با آمپول های مخصوصی فعلاً آرام و بی حرکت نگه داشته اند تا ببینیم چه اتفاقی می افتد.

nanzi66 - انگلستان - ایستبورن
حالا هی برید رای بدید
چهار‌شنبه 4 آبان 1390

delmorde - سوئد - یوتوبوری
اگر بخواهد از این هزینها کنند از کجا میلیارد میلیارد اقایان و بزمجه هایشان بچاپند ودر خارج کشور سرمایه گذاری کنند. ای بابا شما از این دغلبازان حریص ازاین خائنین بیوطن بی هویت چه انتظارها داری هنوز متوجه نشده اید دسته الکاپون در لباس دین حکومت می کنند و از خوش باوری ملت ساده دل متعصب بدین اسلام بقولشان ناب محمدی دارند سواستفاده و کیسه اخوندی پرمیکنند. ان دو و سه تا هواپیما و هلی کوپتر هم مال خودیهاست و گاهی تبلیغاتیست. از اخوند و حامیانش بیشرافتر و بی حیثیت تر وجود ندارد. نگران نباشید اینها دارند زور اخر را میزنند مانند دزدی که فهمیده پلیس در راست ومیخواد هرچه دمدست مانده بردارد و بزندبچاک.دلسوز نیستندبابا.دزدندبیوطن.
چهار‌شنبه 4 آبان 1390

kabootar - پاکستان - لاهور
فقط باید تاسف خورد.
چهار‌شنبه 4 آبان 1390

sunami - ژاپن - فوکوشیما
یاد حادثه چند ساله پیش افتادم, که خبرگزاریهای ژاپن منعکس کردن. خلاصه داستان: اتومبیلی گرفتار سیلی نه چندان بزرگی قرار میگیره, علارغم تلاش ماموران اتشنشانی نتوانستن خانومی که داخل این خودرو بوده است رو نجات بدن...!! و این خانم وقتی دید که دیگه نجات پیدا نمیکنه, اخرین تماسش"موبایل"رو با مادرش میگیره "خداحافظی". صبح روز بعد فکر میکنید چه اتفاقی افتاد?? در کمال ناباوری, رئیس اتشنشانی ان شهر "خودکشی" کرد...!!!
چهار‌شنبه 4 آبان 1390

Royan - المان - بوخوم
چی بگه آدم چقدر بگیم تو روحت خمینی چقدر بگیم لعنت به آنهائی که با یک ندانم کاری و ادعای انقلابی بودن و روشنفکری بچه های ما را به این روز انداختن ,چقدر بگیم الهی قلم پاتون خورد میشد و نمی رفتید راه پیمائی الهی لال میشدید مرگ بر شاه نمی گفتید , چقدر بگیم که ازماست که برماست حقمون است ,چقدر بگیم تف تو شرف نداشته ات خامنه ای دزد جنایتکار , چقدر بگیم خاک بر سر ساندیس خورتون که از این حکومت دزد مال مردم خور دفاع میکنید ,چقدر بگیم؟.
چهار‌شنبه 4 آبان 1390

ukguy4u - بریتانیا - لندن
یک زمان نه چندان دور امیر کشوری فقیر و عقب افتاده که خودشو در حد پادشاه کشور پیشرفته و قدرتمند همسایه نمدونست از رییس اداره بهداشت اون کشور درخواست کرد گاهی کشتی های بهداشتی کشور پیشرفته برای بازدید از این کشور فقیر سر بزنه و از کودکان بیمار وفقیر اونجا معاینه کنه. اون کشور ثروتند هم قبول کرد هر چند مدت برای سرکشی و واکسن زدن به اون کشور فقیر به اونجا سر بزنن. اون کشور فقیر اسمش امارات و اون کشور ثروتند ایران بود و این درخواست از امیر دوبی از رییس شیر و خورشید سرخ ایران صورت گرفت.
چهار‌شنبه 4 آبان 1390

malek-welkin - کانادا - کلگری
بیچاره این دانش اموزا با این همه درد تازه دارند به جایی میروند که همین ۴۰ روزبیش آقای فریدون مالکی (معاون صنایع و معادن استان) که با پای خودش به بیمارستان میروند را با یک آمپول مرفین می کشند و مسولین فقط اقدام به تعویض رئیس بیمارستان و معلق کردن چند نفر از پرسنل را میکنند (دستشان درد نکند) ولی هیچ فکری به حال خانواده مرحوم نکردند.
چهار‌شنبه 4 آبان 1390

a.ahooraei - المان - کلن
دنباله/شما میخواید بگید ، صمد بهرنگی ها و یا صادق هدایت و یا خسرو گلسرخی و خیلی های دیگه حالیشون نبوده ، جز یک مشت کاسه لیسهای شاه که الآن در اطراف این رژیم هم ازشون فراوان هست و نون را به نرخ روز میخورند؟ قشر روشنفکر آن زمان الآن همگی یا فرار کردند و از کشور خارج شدند و یا اعدام شدند و یا از این ملت سرخورده و دچار پشیمانی شده و گوشه عزلت گزیده اند. شاه اگر قدری با مردم می بود، هرگز خمینی و امثال ملا راهی و جایی در ایران نمی یافتند. شاه خود بدست خود این اسلامیون را پرورش داد ، برای آنها مستمری برید به آنها جا و مکان داد، آنها را تا دربارش برد و مقام داد. یکعده بیسواد راجع ش به شاه چنان سرخود شکنی میکنند و جوانان را فریب میدن که زمان شاه همه چیز اکی بود. نه! شاهی که میاد توی تلویزیون و ... ادامه دارد.  
چهار‌شنبه 4 آبان 1390

a.ahooraei - المان - کلن
میگه: من دیشب خواب دیدم که افتادم در چاهی و یک سوار عمامه سبز به سر ، دست مرا می گیرد و از چاه بیرون میکشد، بعد فهمیدم که ابوالفضل است، این شخص جز یک خرافاتی و بیسواد چه میتونه باشه؟ فردای آنروز مجله توفیق یک بیلاخ می زنه روی جلد مجله و می نویسه؛ ابوالفضل که دست نداشت! و در نشریه را می بندن و تمام دست اندرکاران را ساواک واسه معالجه احظار میکنه. این فقط یک مثال بود واسه اونایی که بی اطلاع هستند و زحمت خوندن دو تا کتاب را به خودشون نمیدند و همیشه منتظر یک موعود و ناجی هستند که نجاتشون بده، رهایی خودشون را یا با داشتن شاه و یا بکمک نیروی غریبه ممکن می بینند. من هیچگونه وابستگی بهگروه خاصی نداشته و ندارم و فقط دمکراسی و حکومتی از بطن مردم عاقل و روشنفکر و دلسوز ایران و ایرانی مد نظرم بوده و هست. بیشتر نمیگم چراکه از موعظه متنفرم.
چهار‌شنبه 4 آبان 1390

a.ahooraei - المان - کلن
Royan/ عزیز و محترم این چه ربطی داره به اون قشری که انقلاب کرد؟ عزیز جون این انقلاب بوسیله این مردک جاهل و حقه باز و دست اندرکاری یکعده دزد و دو رو مانند بنی صدر و رجوی و طباطبایی ها و یزدی ها و دیگر عمال دور و بر خمینی و قشر بیسواد مذهبی جامعه که نا آگاه بودند ، دزدیده شد و به انحراف رفت. شما اگه بگید ایران هنوز آمادگی یک تحول نو را نداشت به شما صد در صد حق میدم و میگم که شما حق دارید. اما خمینی از نا آگاهی اقشار سوءاستفاده کرد و دقیقاً رفتار و کردار محمد را در زمان زندگانی در مدینه و تا بقدرت رسیدن در مکه انجام داد و بیسوادهای دور از آگاهی های لازمه هم دنبال او و یکعده هم مانند روباه مکار و کلاغه پنیر به دهان با او همکاری کردند و اون تونست انقلاب را بطرفی سوق بده که خواستارش بود. شما مگه فراموش کردید یا نمودونید که شاه اون مملکت ٣٥ سال سرباز غرب بود و روبروی روسیه کمونیستی بنفع غرب می ایستاد و پول مملکت را صرف خرید اسلحه های گوناگون میکرد و ملت بدبخت و زحمتکش جز عده ای قلیل در فقر و بی چیزی دست و پاه میزدند.
پنج‌شنبه 5 آبان 1390

bita tehrani - کانادا - ویکتوریا
وزیر مقتدرر بهداشت که رییس بیمارستان تجریش را برکنار کرد,چون ''روحانی'' زخمی را پذیرش نداده بود,لابد الان بعد از شنیدن این خبر از صداوسیما پا شده رفته تمرین مسواک زدن و نخ دندون کشیدن میکنه!رعایای سید علی خدا که این حرفها را ندارند.جوان درسخوان کمتر,کار بسیج دانشجویی و اطلاعاتی ها سبکتر
پنج‌شنبه 5 آبان 1390

alirezaperspolisi - ایران - بندرعباس
تو روح اغا در گذشته و نگذشته و کلهم ..
پنج‌شنبه 5 آبان 1390

Royan - آلمان - بوخوم
https://www.childrenofcyrus.com/-به بهانه ی زادروز محمد رضا شاه: درس هایی که می توان از مرگ و زندگی او گرفت
پنج‌شنبه 5 آبان 1390

Royan - المان - بوخوم
a.ahooraei - المان - کلن دوست عزیز,صمد بهرنگی صادق هدایت و دو تا آدم افسرده بیشتر نبودنداگر منظورت هم از دوتا کتاب کتابهای اینهاست که من باید بگم که اکثر کتابهای صمد بهرنگی ویکی دوتا کتاب صادق هدایت را خوندم یه عده که احساس روشنفکری بهشون دست میده بلافاصله اسم اینها راپشت سر هم ردیف می کنند و یا خسرو گلسرخی خوش هم نمی دونست که کی هست و ایده اش چیه و چی میخواد, کمونیستی که الگوش حضرت علی بود, تو رو دربایستی موند و خودش رو به کشتن داد. اون کسی که شما بهش میگی بیسواد, خودش و پدرش بیشترین خدمت را به ایران کردن , تنها اشتباهی که شاه کرد این بود که تاج شو تو سر ملت گذاشت, و آبروئی برای ملت ایران تو دنیا دست و پا کرد, یه سری به لینکی که گذاشتم بزن وبا چکیده ای از خدمات پهلوی آشنا بشو, هیج حکومتی را نمیتوانی پیدا . کنی که خوب مطلق باشه همه حکومتها منتقدو مخالف سیاسی دارندو این ایرادی برحکومت پهلوی نیست.
جمعه 6 آبان 1390

Royan - المان - بوخوم
2-اگه شاه پولی خرج خرید اسلحه نکرده بود الان تو یکی از استانهای عراق زندگی میکردی و ایران شده بود فلسطین, خیلی خوبه که آدم شجاعت داشته باشه و به اشتباهی که کرده اعتراف بکنه اگر رفتی برای انقلاب 57 قدم برداشتی خوب یک کلام بگو اشتباه کردم چرا دیگه مطالب قدیمی و از دور خارج شده 33 سال پیش را مطرح میکنی اینهائی که گفتی 33 سال پیش رونق داشت باعث فریب ملت شد الان از دور افتادن در ضمن کمونیست و توده ای تو ایران جائی باز نمیکنه پشت گوششون ببینن و حکومت کردن را تو ایران ببیند, این حرف من نیست اغلب ایرانیها اینو میگن تازه یه نگاه به کشورهای چین و روسیه ثابت میکنه که چه ایده پوچی و مزخرفی بوده ولی هنوز هم بعضی ها نمیخواهند باور کنند.
جمعه 6 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.