استقلال با شکست ذوب آهن به صدرجدول بازگشت

استقلال با شکست ذوب آهن به صدرجدول بازگشت


یازدهمین هفته از مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور با پیروزی خارج از خانه استقلال مقابل ذوب آهن و صعود این تیم به صدر جدول رده بندی رقابت‌ها به اتمام رسید.


در آخرین دیدار از هفته یازدهم مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور از ساعت 16:45 امروز شنبه تیم‌های ذوب آهن اصفهان و استقلال تهران به مصاف هم رفتند. استقلال در این بازی خارج از خانه که با قضاوت محسن ترکی برگزار شد، برتری 2 بر صفر را از آن خود کرد و با 23 امتیاز به صدر جدول رده بندی مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور بازگشت.
 
آبی پوشان تهرانی که پس از باخت به ملوان و توقف در مصاف با راه آهن شهرری چشم به سه امتیاز دیدار با ذوب آهن داشتند، خیلی زود در دقیقه 9 توسط حنیف عمران‌زاده به گل رسیدند. ارسال کرنر فریدون زندی از جناح چپ را عمران‌زاده، مدافع تیم استقلال به تور دروازه چسباند و تیمش را با یک گل پیش انداخت.

در ادامه تیم ذوب آهن یکپارچه حمله شد تا شاید نتیجه را به سود خود تغییر دهد اما بازهم این تیم استقلال بود که به گل رسید. در دقیقه 44 فرهاد مجیدی از جناح چپ توپی را روی دروازه فرستاد که میداودی در غیاب مدافعان ذوب آهن به راحتی و با ضربه سر آن را گل کرد.
 
استقلال نیمه اول را با برتری 2 بر صفر پشت سرگذاشت و در نیمه دوم حملات چشم بسته ذوب آهن را مهار کرد تا اینکه در نهایت به پیروزی رسید و سه امتیازی شیرین را از آن خود کرد. آبی پوشان در حالی مقابل ذوب آهن به برتری رسیدند که مجتبی جباری را به علت محرومیت در اختیار نداشتند.
 
قضاوت دیدار ذوب آهن اصفهان - استقلال برعهده محسن ترکی بود. او در این بازی به حسین ماهینی و قاسم حدادی فر از تیم ذوب آهن فرهاد مجیدی و فریدون زندی از تیم استقلال کارت زرد نشان داد.
 

مظلومی: از بازیکنانم دلگیرم که با ۲ گل سیر شدند

سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: از بازیکنانم دلگیر هستم که با ۲ گل سیر شدند.

پرویز مظلومی پس از پیروزی ۲ بر صفر برابر ذوب‌آهن گفت:‌ در این بازی به آنچه می‌خواستیم رسیدیم زیرا هدفگذاری کرده‌ بودیم. ما توانستیم بعد از چند سال در اصفهان به پیروزی برسیم و این به خاطر همت بچه‌ها بود.
 
سرمربی استقلال عنوان کرد: در نیمه اول با روش ۴ - ۴ - ۲ بازی کردیم و ۲ گل زدیم. در نیمه دوم که ذوب‌آهن از کناره‌ها حمله می‌کرد تغییر سیستم دادیم و با روش ۴-۲-۳-۱ بازی کردیم.
 
مظلومی افزود: از بازیکنانم دلگیرم که با ۲ گل سیر شدند. ما می‌توانستیم بیشتر گل بزنیم. ذوب‌آهن تیم بزرگی است و مربی بزرگی دارد اما ما خوب کار کردیم. تاکتیک آنها را خنثی و تاکتیک خود را تحمیل کردیم.
 
وی در مورد علت غیبت برهانی در این بازی گفت: آرش بازیکن بزرگی است اما نیاز نبود از او استفاده کنیم. او را تنبیه انضباطی نکردیم و در آینده او می‌تواند به ما کمک کند.
 
سرمربی استقلال در مورد حضور این تیم در صدر جدول گفت: از هواداران تشکر می‌کنم که امروز ما را تشویق کردند. داور هم خیلی خوب سوت زد. هفته گذشته من از داوری گلایه داشتم اما امروز داوری عالی بود. هر وقت داوری خوب قضاوت کند استقلال خوب نتیجه‌ می‌گیرد.
 
مظلومی یادآور شد :‌ دو هفته‌ای که ناکام شدیم به دلایل مختلف بود. در انزلی در باتلاق گیر کردیم و بازی با راه‌آهن شرایط خاص خودش را داشت. خیلی‌ها تلاش کردند استقلال را به بحران ببرند اما نتوانستند و ما مانع این کار شدیم.
 
وی در مورد اینکه بازیکنان استقلال از نظر روحی بهتر از ذوب‌آهن بودند زیرا شارژ مالی شدند، گفت:‌ این مسئله را قبول ندارم. بازیکنان ذوب‌آهن ۲ بازی را قبل از ما برده بودند و روحیه بهتری داشتند.
 
سرمربی استقلال در مورد اینکه ذوب‌آهن می‌تواند در ادامه لیگ مدعی باشد یا نه تصریح کرد: ذوب‌آهن یک مدعی است و هیچ کم و کسری ندارد و بازیکنان فصل گذشته را در اختیار دارد. من به ابراهیم‌زاده علاقمندم، او یک تئوریسین فوق‌العاده است.
 
مظلومی در مورد استفاده از خسرو حیدری گفت: این بازیکن مصدوم بود اما وقتی خودش ابراز تمایل کرد از او استفاده کردیم.
 
وی در مورد انتقال آرش برهانی به تراکتورسازی گفت: قرار نیست بازیکنی از استقلال جدا شود و یا بازیکن جدیدی جذب کنیم.

مظلومی در مورد علت افت مجیدی در گل‌زنی گفت: هر گل‌زنی یک غروری دارد و من هم زمانی گل‌زن بودم و در برخی بازی‌ها نمی‌توانستم گل بزنم. ضمن اینکه سن و سال مجیدی را در نظر بگیرید. او یک بازیکن مثال‌زدنی است و در چند بازی اخیر بیشتر سازندگی کرده تا گل‌زنی.


ابراهیم‌زاده: استقلال مانند راه‌آهن بازی کرد
چرا به استقلال پول دادند اما به ما نه؟

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان گفت: استقلال امروز مانند راه‌آهن بازی کرد.

منصور ابراهیم‌زاده  پس باخت خانگی ۲ بر صفر برابر استقلال گفت: به بازیکنانم خداقوت می‌گویم. آنها با تمام وجود تلاش کردند. قبل از آنکه بخواهم در مورد بازی صحبت کنم باید یک نکته را بیان کنم. استقلال یک تیم صددرصد دولتی است و ذوب‌آهن هم تقریباً یک تیم دولتی محسوب می‌شود اما می‌خواهم بدانم چه اتفاقی افتاده که ۲ روز قبل از بازی با ذوب‌آهن بازیکنان این تیم شارژ مالی می‌شوند و به آنها پول می‌دهند در حالی که بازیکنان ما یک ریال هم در این فصل نگرفته‌اند. ما حتی نتوانستیم پاداش به آنها بدهیم. شارژ مالی در این برد بی‌تأثیر نبود.
 
وی در مورد بحث فنی مسابقه گفت: سؤالم از شما این است آیا استقلال به غیر از دو فرصتی که روی اشتباه محرز خط دفاعی به دست آمد فرصت گلزنی دیگری داشت؟ این در حالی است که ما چند موقعیت خوب گلزنی را توسط صادقیان و قاضی از دست دادیم. ما باختیم و این باخت را توجیه نمی‌کنم اما تیم ما را با تیم پرمهره استقلال مقایسه کنید. من به استقلال تبریک می‌گویم. من امروز بیشتر از بازیکنان جوان خود استفاده کردم و اگر برخی از بازیکنان تیم ما مانند صادقیان تجربه بیشتری داشتند نتیجه را تغییر می‌دادند.
 
سرمربی ذوب‌آهن افزود: استقلال باهوش بازی کرد و بعد از آنکه ۲ گل زد در نیمه دوم بازی را خواباند. آنها هفته گذشته درباره نوع بازی راه‌آهن صحبت‌هایی را مطرح کردند و به نظر من استقلال به دلیل نیازی که داشت مثل راه‌آهن بازی و از هر روشی برای خواباندن بازی استفاده کرد. آنها در نیمه دوم فقط به ضدحملات دل بسته بودند. ما تیم برتر میدان بودیم. استقلال بازیکنی مانند فرهاد مجیدی دارند که یک استثنا است.
 
ابراهیم‌زاده با اشاره به نتایج ذوب‌آهن عنوان کرد: اگر در ادامه لیگ وضعیت همینگونه
 باشد به مشکل برمی‌خوریم و شاید نتوانیم نتایج خوبی بگیریم. ما احتیاج به ترمیم روحی، مالی و ترمیم بازیکن داریم. اگر این ترمیم‌ها انجام شود ذوب‌آهن به صدر برمی‌گردد.
 
وی در مورد علت حضورش در بین تماشاگران در اواخر نیمه اول گفت: ابتدا باید بررسی کنیم که چرا در جایگاه ویژه و پشت نیمکت ذوب‌آهن برخی از طرفداران استقلال می‌نشینند. من امروز آدم‌هایی را دیدیم که خیلی از سال‌ها ندیده بودم. من پیش آن تماشاگر رفتم و با او صحبت کردم ضمن اینکه تصور می‌کردم داور سوت پایان بازی را داده و بازی تمام شده است. می‌خواستم با یکی از دوستان و بچه‌اش صحبت کنم که پیش او رفتم.
 
سرمربی ذوب‌آهن در مورد اینکه آیا آن تماشاگر به شما فحاشی کرده بود گفت: او به من فحاشی نکرده بود بلکه یک اظهارنظری کرد که من رفتم به آن اظهارنظر جواب دهم.
 
وی در مورد اینکه اظهارنظر آن تماشاگر مربوط به محمد قاضی بود، گفت: خیر ربطی به قاضی نداشت.
 
ابراهیم‌زاده در پاسخ به سؤال خبرنگاری که آیا با حرف‌هایی که زدید جای ما بودید قانع می‌شدید و قبول دارید که امروز اشتباه کردید، گفت: دلیلی ندارد شما را قانع کنم. در مورد اشتباه نیز شاید با اظهارنظر شما موافق باشم گاهی اوقات آدم کاری می‌کند که وقتی در خلوت خود می‌نشیند شاید قبول کند که اشتباه کرده است.
 
سرمربی ذوب‌آهن در مورد اینکه قبول دارید که طبق خواسته استقلال بازی کردید، گفت: این حرف را قبول ندارم. اگر ارسال‌های ما درست انجام می‌شد شرایط فرق می‌کرد. من در نحوه ارسال‌ها بحث دارم.
 
ابراهیم‌زاده در مورد شایعه بازیکن دوپینگی گفت:‌ صادقی به دلیل آنکه در یک تمرین شرکت نکرد از او استفاده نکردم اما عباس قاسمی مدتی است در تمرینات ما شرکت نمی‌کند و می‌توانید این مسئله را از باشگاه بپرسید.
 

 

پس از شکست برابر استقلال

بازیکنان ذوب‌آهن با یکدیگر کتک‌کاری کردند-  ختم درگیری با دخالت پلیس

بازیکنان تیم فوتبال ذوب‌آهن پس از شکست برابر استقلال و هنگام ترک رختکن با یکدیگر کتک‌کاری کردند.

بازیکنان تیم در پایان مسابقه با استقلال که ۲ بر صفر شکست خوردند، هنگام ترک رختکن با یکدیگر درگیری فیزیکی پیدا کردند.

آن طور که شاهدان عینی می‌گویند فیلیپ دسوزا هنگام ترک رختکن با یکی از هواداران استقلال عکس یادگاری می‌گرفت که برادر قاسم حدادی‌فر به او اعتراض کرد که بعد از باخت  ۲ بر صفر عکس یادگاری می‌گیری.
 
 این جملات باعث درگیری دسوزا با علیرضا حدادی‌فر شد. سپس حسین ماهینی به طرفداری از دسوزا وارد معرکه شد و سایر بازیکنان نیز مانند ایگور کاسترو در این درگیری شرکت و با یکدیگر کتک‌کاری کردند.
 در نهایت با دخالت پلیس و نیروی انتظامی این ماجرا فیصله پیدا کرد.
 

daniall - فرانسه - نانت
تبریک به همه ی تاجیهای گل.
یکشنبه 1 آبان 1390

ashkan_m2013 - ترکیه - استانبول
کهکشانیها ترکوندن تو اصفهان..صدر جدول آبی:)چه تیمی داریم..عشق است استقلال...بعضی ها هم دارن می سوزن به شدت.بوش میاد:)))
یکشنبه 1 آبان 1390

آبی ترین - ایران - تهران
تهران عروسیه اصفهان ....سوزیه
یکشنبه 1 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.