نماینده دولت دهم، تندیس ۲۵۰۰ ساله هخامنشی را به اوپک اهداء کرد!!

در یک اقدام غیر قانونی و بی سابقه؛ نماینده دولت دهم،

تندیس ۲۵۰۰ ساله هخامنشی را به اوپک اهداء کرد!!

پارلمان نیوز : نماینده دولت دهم، در یک اقدام بی سابقه "تندیس ریتون" هخامنشی که قدمت آن به بیش از پانصد سال پیش از میلاد باز می گردد را به عنوان هدیه جمهوری اسلامی به سازمان اوپک اهداء کرده اند.

سفیر ایران در سازمان های بین المللی مستقر در وین طی مراسمی تندیس ریتون متعلق به 500 سال پیش از میلاد را به اوپک اهدا کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، بمناسبت انتقال مقر سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) به ساختمان جدید این نهاد بین المللی طی مراسمی با حضور دبیرکل و مقامات عالیرتبه اوپک، تندیس جام ریتون شیر ساخته شده از برنز با روکش طلائی مربوط پنچ قرن پیش از میلاد و همچنین دو قطعه تابلو فرش نفیس کرک و ابریشم با طرحهای پنجمین روز آفرینش اثر استاد محمود فرشچیان و سی و سه پل اصفهان، توسط سلطانیه سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد و دیگر سازمانهای بین المللی در وین به سازمان اوپک اهداء شد.

در این مراسم عبداله سالم البدری دبیرکل اوپک عنوان کرد که باعث افتخار است که جمهوری اسلامی ایران با داشتن فرهنگ و تمدن دیرینه و بعنوان عضو فعال اوپک آثار بسیار ارزشمندی را امروز به این نهاد بین المللی اهداء می کند.

متعاقبا سفیر و نماینده کشورمان در اوپک با تاکید بر عزم جمهوری اسلامی ایران بعنوان یکی از بنیانگذاران اوپک بر وحدت اعضای اوپک در جهت اجرای کامل اساسنامه و اهداف این نهاد بین المللی تاکید و اضافه کرد اهداء این آثار نمادی از فرهنگ و تمدن مردم فرهیخته ایران و همکاری با این نهاد بین المللی است.

تندیس ریتون چیست

"تندیس ریتون "ظرف یا جامی است که به شکل یک حیوان قوی چون شیر و یا عقاب توسط ایرانیان باستان ساخته می شد و عقیده بر این بوده که نوشیدن از این جام باعث می شود تا قدرت آن حیوان به انسان انتقال یابد.

"تندیس ریتون" اهداء شده توسط نماینده دولت دهم به سازمان اوپک متعلق، بیش از دو هزار و پانصد سال قدمت تاریخی داشته و ساخته شده از برنز با روکش طلایی است و یکی از با ارزش ترین اشیاء باستانی به جای مانده از امپراطوری هخامنشی در ایران باستان است.

به گزارش خبرگزاری مهر در این مراسم عبداله سالم البدری دبیرکل اوپک گفته است که « باعث افتخار است که جمهوری اسلامی ایران با داشتن فرهنگ و تمدن دیرینه و بعنوان عضو فعال اوپک آثار بسیار ارزشمندی را امروز به این نهاد بین المللی اهداء می کند.»

انتشار این خبر از سوی خبرگزاریهای ایران در شرایطی صورت می گیرد که برخی رسانه های حامی دولت، تندیس اهدا شده را تندیسی ساخته شده از روی تندیس اصلی هخامنشی عنوان کرده اند.

با این همه خبرگزاری مهر این تندیس را «متعلق به پانصدسال پیش از میلاد» عنوان کرده است.

اهداء غیر قانونی

نمایندگان دولت دهم در حالی به مناسبت انتقال مقر سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) به ساختمان جدید این سازمان، این شیء با ارزش باستانی را اهداء کرده اند که "تندیس ریتون" جزو اموال عمومی و اشیاء با ارزش باستانی محسوب می شود.

بر اساس قوانین مکتوب جمهوری اسلامی اشیاء و ابناء تاریخی جزو اموال عموم مردم ایران محاسبه می شود و هیچ دولتی نمی تواند بدون مجوز قانونی در آن دخل و تصرف نماید.


mehrdad.n.l - هلند - امستردام
خاک بر سر هر چه حـ... ی وطن فروش خائن. تفت به روحت خمینی اشغال و هر چه اسلام خواه خائن ایران
دوشنبه 25 مهر 1390

ukguy4u - بریتانیا - لندن
امکان نداره !!! وای باورم نمیشه.
سه‌شنبه 26 مهر 1390

saeid.j - انگلستان - کاونتری
مملکت امام زمان همینه دیگه تو قرن 21 منتظریم امام زمان با اسب و شمشیر بیاد امریکا هم یه بمب میزنه تو سرش که شمشیرش از اینورش بره از اونورش در بیاد.
سه‌شنبه 26 مهر 1390

ایران بانو - ایران - تهران
با عرض معذرت از سایت ایرانیان انگلستان و کامنت گزاران ...یاد حرف ان پیرمرد افتادم که گفت قرم...ق ..مگه مال بابات بود که بذل و بخشش میکنی .بیشرفها دختر و زن ایرانی را که در خلیج فارس به فروش گزاشتند خاک ایران را که صادر میکنند ..اثار باستانی را در داخل که یکی یکی از بین میبرند ان چیزی را هم که نمیشود خراب کرد به حراج و هدیه میگزارند ..لعنت به روح خمینی و اشوب گران قادسیه دوم ..لعنت به کسانی که این حکومت و دولت را سر کار اوردند
سه‌شنبه 26 مهر 1390

سید ابوالقاسم واعظ - جاکارتا - اندونزی
من که اشکالی نمی بینم. می رود در موزه اپک برای همیشه آنجا می ماند. بازدید کنندگان هم (در شرایطی که ایران هیچ توریستی ندارد) با تمدن ما آشنا می شوند. مگر محمدرضا شاه نبود که این همه اشیا باستانی (حتی یک سرستون عظیم تخت جمشید) را به لوور و سایر موزه ها اهدا کرد.
سه‌شنبه 26 مهر 1390

fetneh.gharn - امریکا - سیاتل
هم وطنان به خود نگیرد به خودم میگم : خاک عالم توی سر من که یک همچنین آدمهایی بر مملکتم حکومت میکنند و بنده هم از ترس جان با ارزش هیچ جرات اعتراضی ندارم ، خوب هر چی باشه من هم از نسل اون دلیرانی هستم که اعراب تا رختخوابهایشان نظارت داشتند و از ترس مرگ جرات اعتراض نداشتند.
سه‌شنبه 26 مهر 1390

pelle - سوئد - استکهلم
اگر تندیس خجسته خانم را هدیه بهشون میدادید بیشتر خوششون می آمد .
سه‌شنبه 26 مهر 1390

Öresund - دانمارک - ارهوس
این یک شوخی هستش واصلا باورم نمیشه.جدی که نیست?
سه‌شنبه 26 مهر 1390

mg42 - ایران - قزوین
وای نهههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههه
سه‌شنبه 26 مهر 1390

zpirooz - آلمان - آخن
نامردیه برای اینکه میخوان جلوی تولید بیشتر عربستان و کاهش قیمت نفت رو بگیرن از هر جنایتی دریغ نمی کنند. از گنجینه مردم بدبخت بذل و بخشش می کنند
سه‌شنبه 26 مهر 1390

Öresund - دانمارک - ارهوس
امیدوارم که اصل نباشه ومولاژ باشه.
سه‌شنبه 26 مهر 1390

aminmdn5 - ایران - تهران
اخه احمق تو مادرت هم همینطوری اهدا میکنی لعنت به روحت خمینی رذل
سه‌شنبه 26 مهر 1390

freedom-is-not-free doom - استرالیا - ملبرن
سید ابوالقاسم واعظ - جاکارتا - اندونزی. بهت تبریک میگم! چون یکی از فکاهی ترین شخصیت های این سایت هستی! نظرت چیه تو جواب عربستان سنگ حجرالاسود رو بده اوپک اونجا باهاش تیله بازی کنن!؟
سه‌شنبه 26 مهر 1390

پریستوک - ایران - تهران
اشغالا دم رفتنشون به هیچی رحم نمی کنن، می خوان مطمئن شن که این مملکت رو کامل به باد فنا دادن که دلشون کمتر بسوزه!
سه‌شنبه 26 مهر 1390

ARTEMIS-SW - فرانسه - /پاریس
این حکومت غیر ایرانی شاهکار عنقلاب 1357/ روزبروز بر قطر طلای گنبد امامان در داخل و خارج افزوده در داخل بذل و بخشش اثار باستانی و خشک شدن رودها دریاچه ها و و و و/تا کی سکوت???باز پول بی زبان را به عربهای عربستان عراق سوریه هدیه دهید بر ضریح امامان در داخل پول بریزید و صندوقهای ///قرض الجیب ملا// و دم از ایرانیت بزنید/ننگتان باد
سه‌شنبه 26 مهر 1390

winnie1987 - یوکی - بیرمنگهام
سید ابوالقاسم واعظ - جاکارتا - اندونزی اگه شاه هم همچین کاری کرده باشه بدان که در موزه ها ی اروپا از این اشیا به حد جان خود حفاظت و مراقبت میکنند. دادن این اشیا به اوپک که اکثریت اعضای ان اعراب هستند - همان هایی که در حمله به ایران از مرغ و خروس مردم نگذشتند - یک توسری به ملت ایران و تحقیری برای ایشان محسوب میشه.. 1400 ساله شیعه و سنی سر دو متر زمین بی اب و علف فدک دعوا دارند, اونوقت تنها هستی باقیمانده ملت که یادگار دوران عظمت این سرزمین محسوب میشه و نور امیدی برای پیشرفت در اینده رو دو دستی میدن دست اوپک..
سه‌شنبه 26 مهر 1390

winnie1987 - یوکی - بیرمنگهام
ایران بانو - ایران - تهران کاملا با شما موافقم. مگه مال بابات بود که هدیه میدی? چند وقت پیش یکی از شاهزاده های بریتانیا یک دست چای خوری که اهدایی از ملکه الیزابت به شخص خودش بود رو فروخت, بلافاصله روزنامه ها واکنش نشان دادند و گفتند این متعلق به ملت انگلیسه - حتی با اینکه یک هدیه شخصی از جانب ملکه بوده - چون ملکه که از خود پولی نداشته و این سرویس چای خوری رو از پول ملت خریده.. خلاصه طرف مجبور شد پول سرویس چای خوری رو به صندوق دولت بریزه! اینا کجان و ما کجا??
سه‌شنبه 26 مهر 1390

Azadikhah - هلند - تکسل
از یک دولت ضد ایرانی اسلامی انتظاری بیش از این نیست.ننگتان باد!
سه‌شنبه 26 مهر 1390

Royan - المان - بوخوم
تمام موهای تنم راست شدند و زبونم خشک شد , من نمیدونم این چه آفتی بود که به جان ایران افتاد امیداوارم که به زودی روی جنازه آخوندا رژه بریم ای تو به اون شرف نداشته اتون که ایران را ویران کردید این ملت ایران است که با یک مبارزه منطقی و عدم رضایت از این بخشش باید تندیس را به ایران برگردانند مثل تغییر نام خلیج فارس این که پشت قباله ننه آنها نیست مال ملت است سرمایه ملی است با اجازه کی از کیسه خلیفه می بخشند؟ ای ملت تو سری خورده و بی عرضه ایران که خودم هم شامل آن میشوم حق تون است زمانی از خواب بیدار میشوید که روی زمین نمک زده بی ارزش زندگی میکنید.
سه‌شنبه 26 مهر 1390

Larkiden - لوکزامبورگ - لوکزامبورگ
این دیگه آخر حروم زادگی این حیوانات پست کثیفه.. آب مملکت رو که دادین رفت. خاکش رو که اصلا اهمیتی براتون نداره.. حالا گیر دادین به فرهنگ پیش از حمله تازیان و ورود فرهنگ پستی. دیگه در ایران هیچ چیزی برای هیچ کس نمونده که قابل حراج نباشه. مردم راضیند به رضای خدا. خاک
چهار‌شنبه 27 مهر 1390

farzad145 - ایران - شیراز
بر پدرتان لعنت که ایران را غارت کردید
چهار‌شنبه 27 مهر 1390

Royan - آلمان - بوخوم
خاوری را ول کنید در خواست برگرداندن این تندیس را از سازمان های مسئول بکنید 3 هزار میلیارد تومان پول است سوخت و سوز دارد ولی اثری که وابسته به نیاکان ما است و هویت مارا معرفی میکنند دوباره بدست نمی آید و قابل ساخت مجدد نیست. البته آخوندا این کار را کردن که به مرگ بگیرند تا ملت تب را قبول بکنند و دائم باید بگیم ای وای بدتر از بد نیاد.
چهار‌شنبه 27 مهر 1390

sepherdad - استرالیا - سیدنی
Royan - آلمان - بوخوم. تخمین قیمت این جام بالای 30 میلیارد دلار است و اوپک هم که سازمان معتبری نیست.
چهار‌شنبه 27 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.