طرز تهیه فریتاتا کدو حلوایی

طرز تهیه فریتاتا کدو حلوایی
مواد لازم
کدوی سبز نازک حلقه شده= سه پیمانه
تخم مرغ کمی زده شده= 4 عدد
آرد= دو قاشق سوپخوری
نمک و فلفل = یک چهارم قاشق چایخوری
آویشن تازه خرد شده= دو قاشفق چایخوری
پونه کوهی (اورگانو) تازه خرد شده ه= دو قاشق چایخوری
ریحان تازه خرد شده= یک قاشق چایخوری
نعنا تازه خرد شده= دو قاشق چایخوری
روغن زیتون = دو قاشق سوپخوری
حلقه گوجه فرنگی به قطر 1 سانتی متر = یک عدد
پپرونی به قطر نیم سانتی متر = یک عدد
پنیر موتزارلا ریز خرد شده = 120 گرم

فریتاتا، در واقع کوکوی ایتالیایی است. در این فریتاتای فوری، کدو، گوجه فرنگی و سبزیجات معطر، طعمی به یاد ماندنی ایجاد کرده اند.

کدو، گوجه فرنگی و سبزیجات معطر، طعمی به یاد ماندنی به این غذ می دهند.

طرز تهیه

کدوها را در یک ظرف مناسب و اندکی آب جوش به مدت 3 دقیقه میپزیم و سپس در آبکش قرار میدهیم تا آب آن گرفته شود. تخم مرغ، آرد، نمک و فلفل را در یک کاسه بزرگ مخلوط کرده، سبزیجات معطر و کدو را به آن اضافه میکنیم و کنار میگذاریم.

روغن زیتون را در یک ماهیتابه مناسب که بتوان آنرا در فر قرار داد، داغ میکنیم و مخلوط کدو را با احتیاط در آن مییزم. در حدود 15 دقیقه بدون هم زدن روی شعله ملایم میپزیم تا تخم مرغها کمی سفت شوند.

سپس گوجه فرنگی، پپرونی و پنیر را روی این مخلوط قرار داده و 1 تا 2 دقیقه در فر یا توستری که از بالا حرارت داشته باشد قرار میدهیم تا پنیر آب شده و پپرونی داغ شود.
*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
عجب اسم سختی داره این غذای امروز !!! حتی برخی از مواد غذایش هم نا آشنا و به چشم نخورده است
سه‌شنبه 19 مهر 1390

shiva safapour - ایران - تهران
تا‌ سحر ای‌ شمع‌ بر با‌لین‌ من‌ . امشب‌ از بهرخدا بیدار با‌ش _____ سا‌یه‌ غم‌ نا‌گها‌ن‌ بردل‌ نشست‌ . رحم‌ کن‌ امشب‌ مرا غمخوار با‌ش‌ ______ کا‌م‌ امیدم‌ بخون‌ آغشته‌ شد. تیرها‌ی‌ غم‌ چنا‌ن‌ بر دل‌ نشست‌ ______ کا‌ندر این‌ دریا‌ی‌ مست‌ زندگی‌ ..کشتی‌ امید من‌ بر گل‌ نشست‌ _____ آه‌! ای‌ یا‌ران‌ به فریا‌دم‌ رسید . ورنه‌ امشب‌ مرگ‌ بفریا‌دم‌ رسد _____ گریه و فریاد بس کن شمع من . بر دل ریشم، نمک دیگر مپاش _____قصّه ی بی تابی دل پیش من . بیش ازین دیگر مگو خاموش باش _____همدم‌ من‌ ، مونس‌ من‌، شمع‌ من‌ . جز تواَم‌ دراین‌ جها‌ن‌ غمخوار کو؟ ______ واندرین‌ صحرای‌ وحشت‌ زای مرگ‌ . وای‌ بر من،‌ وای‌ بر من،‌ یا‌ر کو؟____اندر این‌ زندان‌، من‌ امشب‌، شمع‌ من‌ . دست‌ خواهم‌ شستن‌ ازاین‌ زندگی‌ _____ تا‌ که‌ فردا همچو شیران‌ بشکنند ..ملــتـــــم‌ زنجیــرها‌ی‌ بنـــدگی .........‌ ایران تهران
سه‌شنبه 19 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.