فرمانده نیروی انتظامی: پلیس در رابطه دختر و پسر دخالت نمی کند

فرمانده نیروی انتظامی:

پلیس در رابطه دختر و پسر دخالت نمی کند

آقای احمدی مقدم می گوید که پلیس در روابط دختر و پسر دخالت نمی کند

 آقای احمدی مقدم می گوید که پلیس در روابط دختر و پسر دخالت نمی کند
سرتیپ اسماعیل احمدی مقدم فرمانده پلیس ایران راه اندازی "گشت نسبت" را تکذیب کرده و گفته "پلیس در رابطه دختر و پسر دخالت نمی کند و هیچگاه برای پرسیدن نسبت افراد ایست و بازرسی راه اندازی نمی کنیم."

آقای احمدی مقدم گفته که همانطور که "قبلا گفتیم سرک کشیدن در زندگی شخصی مردم به پلیس مربوط نمی شود."

وی در عین حال اضافه کرده که نیروی انتظامی از سایتی که "فعالیت گشت نسبت" را منتشر کرده بود، شکایت کرده است.

آقای احمدی مقدم این سایت را وابسته به "جریان انحرافی"معرفی کرده و گفته که این سایت "وجود گشت نسبت و جریمه های چند هزارتومانی برای ناخن های بلند" را منتشر کرده بود و با شکایت نیروی انتظامی بسته شد.

اصولگرایان منتقد دولت، نزدیکان آقای احمدی نژاد را که چهره شاخص آنها اسفندیار رحیم مشایی رئیس دفتر رئیس جمهور است، به نام "جریان انحرافی" می شناسند.

فرمانده نیروی انتظامی گفت که "خانواده های باید بر روابط دختران و پسران خود نظارت کنند و پلیس در این گونه روابط دخالت نمی کند."

در سالهای گذشته همواره انتقادهایی به پلیس و برخی نیروهای بسیج وارد شده که در خیابانها جلوی دختران و پسران را می گرفتند و از آنها در باره ارتباط شان می پرسیدند.

بسیاری از دختران و پسران به دلیل همراه بودن با جنس مخالف حتی پایشان به اداره اماکن رسیده است.

اعتراض به انتشار آمار دوستی دختران و پسران دبیرستانی


فرمانده نیروی انتظامی آماری که اخیر در باره میزان بالای دوستی دختران و پسران دبیرستانی مطرح شده بود را با "امنیت روانی جامعه در تضاد" دانست و گفت که "اگر کسی این آمار را اعلام کرده است قصد مشتنج کردن افکار جامعه را داشته است."

اخیر محمد گلزاری عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی با انتشار پژوهشی اعلام کرده بود که هشتاد درصد دختران دبیرستانی با یک پسر دوست هستند و حتی ممکن است که ارتباط جنسی هم داشته باشند.

این سخنان با واکنش تند وزارت آموزش و پرورش رو به رو شد و حمید رضا حاج بابایی وزیر آموزش و پرورش گفت که "نمی دانم چطور عده‌ای می‌توانند این آمار را ارائه کنند؟ من فکر می‌کنم اگر خودم این حرف را زده بودم، گناهش برای تمام عمرم، کافی بود. ۷۰درصد دانش آموزان دختر ما در شهرها و ۳۰ درصد در روستا هستند. وقتی گفته می‌شود ۸۰ درصد دختران، دوست پسر دارند، یعنی تمام دختران شهری و یک سوم دختران روستایی، چنین روابطی دارند. من عقلم نمی‌رسد چرا عده ای این حرف‌ها را می‌زنند."

آقای حاج بابایی حتی در باره آمار اعتیاد دانش آموزان نیز گفت که "هیچ گاه آموزش و پرورش اعتیاد دانش آموزان را تکذیب نکرده، ولی نباید این آمار را اعلام کرد."

بعد از این سخنان آقای گلزاری توضیح داد که جامعه آماری وی شهر تهران بوده و نه تمام ایران اما "مایه تاسف است که مسئولان ارشد وزارت آموزش و پرورش انگیزه‌ای برای بررسی دقیق و روشن آسیب‌ها و مهم‌تر از آن برنامه‌ای برای تدوین متون دوره‌های آموزشی برای مواجهه با مسائلی مانند اعتیاد و رابطه با جنس مخالف ندارند."

اکنون فرمانده نیروی انتظامی که ظاهرا به روش وزارت آموزش و پرورش باور دارد، می گوید که "رسانه ها نباید این گونه تحقیق ها را که آن را کسی تائید نکرده است، منتشر کنند."

آقای احمدی مقدم آمار بعضی ناهنجاری ها را غلط دانست که به عقیده وی باعث نگرانی خانواده ها می شود ولی تاکید کرده که حاضر است در میزگردی این آمارها را بررسی کند و "اگر آمارهای اعلام شده از سوی منابع غیر رسمی تائید شد، من از فرماندهی نیروی انتظامی استعفا می دهم."

کیارش 88 - کانادا - تورنتو
کشت نسبت که خیلی وقت هست راه افتاده از اول انقلاب بوده ولی به این نام نیست کشت کمیته کشت ارشاد ولی همیشه بوده
یکشنبه 17 مهر 1390

sourena.de - آلمان - اشتوتگارت
.. قبلا گفتیم سرک کشیدن در زندگی شخصی مردم به پلیس مربوط نمی شود." ؟!!! آغای احمدی مقدم خواهش میکنم شکسته نفسی نفرمایید. شما چه بگی و چه نگی هر کاری دوست داشته باشی میتونی بکنی. نیازی به ایست بازرسی هم ندارید. فعلا بتازید تا نوبت مردم هم برسه. مرگ بر خامنه ای و مزدورانش
یکشنبه 17 مهر 1390

amir-amir - کانادا - تورنتو
هیچکس به ارکان جمهورى اسلامى اعتماد ندارد هرچه که بگویند معکوس آن درست است
دوشنبه 18 مهر 1390

toloo-khorshid - ایران - تهران
ای کاش کمی‌ به این فکر میکردید که چرا فرهنگ و ادب و رسوم رو به زوال میرود، و در پی‌ چاره برای حفظ و نگه داری اصالت اصیل ایران و ایرانی‌ بودید.‌ای کاش کمی‌ حس انسان دوستی‌ را درک میکردید،‌ای کاش دین خدا را به میل خود تعبیر نمیکردید،‌ای کاش حرمتها را حفظ میکردید،‌ای کاش به حق و حقوق مردم تجاوز نمیکردید،‌ای کاش کمی‌ منطق داشتید،‌ای کاش ذره‌ای از عقل خود را به کار میگرفتید،‌ای کاش به جای زور از زبان خوش استفاده میکردید،‌ای کاش خود بهترین الگویی بودید برای حفظ اصل انسانیت و.......... آنوقت نیازی به این همه لشکر و لشکر کشی‌ برای کارهای بی‌ اساس نبود.
دوشنبه 18 مهر 1390

golly47 - المان - فونکشتاد
اینطوری میگن که بیشتر بتوانند دستگیر کنند بعدش هم تجاوز و پاپوشو و اعدام
دوشنبه 18 مهر 1390

bita tehrani - کانادا - ویکتوریا
بیزحمت امار قتل و جنایت و دزدی و رشوه و....را هم چک کن,بلکه جای استعفا خودکشی کردی اقای رییس پلیس!
دوشنبه 18 مهر 1390

resalat - فنلاند - هلسینکی
یه مشت حرف مفت .
دوشنبه 18 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.