رئیس پلیس ایران: شبکه های ماهواره ای اتاق عملیات علیه کشور هستند


رئیس پلیس ایران: شبکه های ماهواره ای اتاق عملیات علیه کشور هستند


در ماه های اخیر، پلیس در ایران با حمله به ساختمان های مسکونی و بدون اجازه مالک، به برداشتن دیش های ماهواره ای مبادرت کرده است

فرمانده پلیس ایران گفته است که "بسیاری از شبکه های ماهواره ای به عنوان پایگاه و اتاق عملیاتی علیه کشور ما فعالیت د ارند و اهدافشان سیاه نمایی، شایعه و دروغ پراکنی، تهمت، برچسب اغتشاش و ایجاد معضلات اجتماعی است."

سرتیپ اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده پلیس این کشور روز جمعه ۸ مهر (۳۰ سپتامبر) در عین حال گفته است که "کشور ما آسیب پذیری کمی در برابر رفتار سیاسی شبکه های ماهواره ای دارد و بیشتر بعد اخلاقی این امر است که بسیار مخرب است" و افزوده که خانواده هایی هم که از ماهواره استفاده می کنند، به مشکلات حاصل از آن اذعان دارند.

به گفته آقای احمدی مقدم، "ماهواره بنیان خانواده را فاسد می کند و آن را فرو می ریزد و با تغییر الگو، حیا و مذهب را در خانواده کمرنگ می کند."

پیش از این آقای احمدی مقدم گفته بود که "در سه ماهه نخست سال جاری کشف ادوات ماهواره سه برابر افزایش یافته است. در مواردی که مردم جدیت برخورد پلیس را مشاهده کرده اند همکاری لازم را با ماموارن داشتند و پس از برخورد پلیس ۹۰ درصد خانه ها از دیش و تجهیزات ماهواره پاک شده اند."

طرح جمع آوری ماهواره و منع استفاده آن در ایران از سال ۱۳۷۳ مطرح شد و آیین نامه اجرایی آن در فرودین ۱۳۷۴ در هیئت وزیران به تصویب رسید. براساس ماده ۲ این قانون وزارت کشور موظف شد با استفاده از نیروی انتظامی اقدام به جمع آوری ماهوراه ها کند، اما برای ورود به خانه افراد مجوز دستگاه قضایی در نظر گرفته شد..

با این همه در بسیاری از موارد به نظر می رسد که ظاهرا به این بخش از قانون توجه چندانی نمی شود.

امسال نیز مقابله با آنتن‌های ماهواره ای بار دیگر در دستور کار نیروی انتظامی قرار گرفته است. بر اساس گزارشها از ایران مقابله با دیشهای ماهواره ای بر اساس طرحی جدید و به عنوان بخشی از طرح امنیت اخلاقی و براساس لایحه استفاده مدیریت شده از ماهواره که در سال ۱۳۸۵ به تصویب رسیده است، اجرا می‌شود.

غلامحسین محسنی اژه ای، سخنگوی قوه قضائیه اخیرا با اشاره به جمع‌آوری ماهواره‌ها در ماه‌های اخیر اعلام کرد که استفاده از تجهیزات ماهواره‌ای ممنوع است و با متخلفان برخورد می‌شود.

او افزود که در موارد آشکار نیروی انتظامی نیاز به حکم ندارد، ولی در مواردی که مستلزم ورود به خانه باشد باید حکم قضایی باشد؛ شدت و ضعف‌ها بنا به دلایل مختلفی ممکن است صورت بگیرد، اما تا زمانی که قانون پابرجاست باید اجرا شود.

وی همچنین تاکید کرد که حضور نیروی انتظامی با مجوز قوه قضائیه تجاوز به حریم مردم محسوب نمی‌شود و بلامانع است

حکومت ایران طی سالهای گذشته و به ویژه پس از انتخابات جنجال برانگیز ریاست جمهوری و ناآرامی های پس از آن، حساسیت ویژه ای روی شبکه های ماهواره ای فارسی زبان پیدا کرده است.

به غیر از جمع آوری ماهواره ها، ارسال پارازیت توسط ایران که با هدف اختلال در دریافت شبکه های تلویزیونی خارج از ایران اخیرا شدت یافته با انتقادهای گسترده بین المللی روبرو شده است.

ژان-وال-ژان - آلمان - بن
یکی نیست از این مرتیکه احمقی مقدم بپرسه تو که میگی "کشور ما آسیب پذیری کمی در برابر رفتار سیاسی شبکه های ماهواره ای دارد و بیشتر بعد اخلاقی این امر است که بسیار مخرب است!! پس چرا روی کانالهای خبری مثل بی بی سی و آمریکا پارازیت پخش میکنید و کانالهای قر و آواز و فیلم واسه خودشون فعالند. این اتاق عملیات لابد تبلیغ قر و آواز کرده که تو حالا نگران شدی.
جمعه 8 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.