اروپا: رستم قاسمی می تواند به وین سفر کند

 

اروپا: رستم قاسمی می تواند به وین سفر کند

یک سخنگوی اتحادیه اروپا به بی بی سی فارسی گفت رستم قاسمی وزیر نفت ایران که نامش در فهرست تحریم هاست می تواند برای شرکت در یک نشست بین المللی به وین سفر کند.

سخنگوی کاترین اشتون، رئیس امور سیاست خارجی اتحادیه اروپا، در پاسخ به این پرسش که رستم قاسمی، فرمانده پیشین قرارگاه خاتم الانبیای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با وجودی که نامش در فهرست افراد تحریمی آمده آیا می تواند در نشست وین حاضر شود، چنین پاسخ داده است: "نام رستم قاسمی همچنان در لیست تحریمی هاست اما اجازه دارد برای شرکت در نشست اوپک در وین اقدام کند".

این سخنگو در توضیح علت این موضعگیری اعلام کرده که وین میزبان نشست اوپک به عنوان یک گردهمایی سازمان های دولتی در سطحی بین المللی است.

رسانه های ایران هم نوشته بودند که رستم قاسمی، وزیر نفت ایران که در لیست تحریم های اتحادیه اروپا و آمریکا قرار دارد، می تواند برای شرکت در اجلاس سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) وارد وین پایتخت اتریش شود.

آقای قاسمی از زمان حضورش در قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا سپاه و فرماندهی این قرارگاه به ظن ارتباط با برنامه اتمی و موشکی ایران به همراه شمار دیگری از مقام های ایرانی از سوی اتحادیه اروپا در فهرست تحریم قرار گرفته است.

نام وی در ضمیمه سند تحریم ایران و در ردیف مربوط به اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درج شده است. این سند از سوی اتحادیه اروپا در تاریخ ۲۶ جولای ۲۰۱۰ ( پنجم تیر ماه ۱۳۸۹ خورشیدی) منتشر شده است.

خبرگزاری مهر، پیش از این خبر داده بود که برخی کشورهای غربی "رسما رستم قاسمی را از فهرست تحریم مسافرتی خارج کرده اند" تا او بتواند به عنوان نماینده ایران در اجلاس وزیران اوپک در مقر این سازمان در وین، پایتخت اتریش، شرکت کند.

persianlover - انگلستان - لندن
فکر کنم این قضیه یه سند دیگه دال بر مزدور و دست نشانده بودن حکومت جیب بری اسلامی یه. لعنت بر آخوند و انگلیس پیر.
پنج‌شنبه 7 مهر 1390

winnie1987 - یوکی - بیرمنگهام
این رفتار دوگانه اروپا و امریکا دیگه کلا داره مشکوک میشه ها. چی میخواین بگین? که یکی از سران قاتل دولتی و فساد اقتصادی رو به عنوان مسافر به کشورتون راه دادید? یهو از فهرست تحریمها حذفشون کنید دیگه...سیاست سازش براتون جالب تره مثل اینکه, بلاخره هیولای خاوریانه لازمه چون سلاح هاتون رو باید به دشمن هاش بفروشید...... لعنت بر سیاست کثیف!
پنج‌شنبه 7 مهر 1390

winnie1987 - یوکی - بیرمنگهام
این اقا اسم رستم رو نجس کرده. اسم "خرسم" (خرس هستم!) براش برازنده تره!
جمعه 8 مهر 1390

بی خیال - ایران - کرمان
نتیجه اینکه ما ملت تحریمیم نه مزدوران دست نشانده
جمعه 8 مهر 1390

ژان-وال-ژان - آلمان - بن
اینها ملت ایران را تحریم کرده اند از اون طرف هر بانکی که با ایران معامله کنه تحریم میشه ولی بانکهای ترکیه تحریم نمیشوند چون عوامل ترکیه با دلالی و پرداخت رشوه این تحریمها را دور میزنند، حالا خرسم قاسمی معلوم نیست به کی پول داده تا اینجوری بی خیالش شدند.
جمعه 8 مهر 1390

Azadikhah - هلند - تکسل
اروپا نگاه به منافعش داره
شنبه 9 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.