دولت آمریکا: عامل سرشناس القاعده در ایران فعال است


دولت آمریکا: عامل سرشناس القاعده در ایران فعال است

وزارت خزانه داری آمریکا مسئول اجرای تحریم های ایران است

وزارت خزانه‌داری آمریکا طی بیانیه‌ای که روز پنجشنبه (۲۸ ژوییه) منتشر کرد ایران را متهم به انجام معامله‌ای مخفیانه با القاعده و دادن اجازه فعالیت به یکی از اعضای "سرشناس" القاعده در این کشور کرده است.

این وزارتخانه می‌گوید که ایران یکی از گذرگاه‌های مهم برای تامین مالی شبکه القاعده در افغانستان و پاکستان است.

ایران هنوز به این اتهام واکنشی نشان نداده است.

دیوید کوهن، معاون وزیر خزانه‌داری در امور تروریسم و اطلاعات مالی گفت: "ایران امروز بزرگترین دولت حامی تروریسم در جهان است. ما با افشا کردن معامله مخفی ایران با القاعده که به آن گروه اجازه می‌دهد منابع مالی و عواملش را از طریق (ایران) منتقل کند، یکی دیگر از جنبه‌های حمایت بی همتای ایران از تروریسم را روشن می کنیم."

این بیانیه در مجموع از شش فرد که می‌گوید عضو القاعده هستند نام می برد و می‌گوید که یک نفر از آنها با آگاهی ایران در این کشور فعالیت می کند.

عزالدین عبدالعزیز خلیل، عطیه عبدالرحمان، امید محمدی، سلیم حسن خلیفه رشید الکواری، عبدالله غانم معفوظ مسلم الخوار و الحسن علی الاجمی افرادی هستند که این وزارتخانه از آنها نام می برد.

براساس این بیانیه عزالدین عبدالعزیز خلیل از تسهیل کنندگان ارشد القاعده است که هم اکنون با آگاهی دولت ایران در این کشور کار و زندگی می کند.

در این بیانیه آمده است: "مقام های ایرانی روابط با خلیل را حفظ می کنند و به او اجازه داده اند از سال ۲۰۰۵ در داخل مرزهای این کشور کار کند."

"خلیل پول و نیروی تازه را از سراسر خاورمیانه به ایران و سپس به پاکستان منتقل می‌کند که برای تامین منافع رهبران ارشد القاعده از جمله عطیه عبدالرحمان انجام می شود."

بنابه این بیانیه، عطیه عبدالرحمان فرمانده کل القاعده در نواحی قبیله نشین پاکستان است و تا اواخر سال ۲۰۱۰ رهبر القاعده در وزیرستان شمالی و جنوبی بود. این بیانیه می گوید که رحمان را اسامه بن لادن به عنوان فرستاده القاعده در ایران منصوب کرده بود.

این بیانیه در مورد یکی از افراد مورد تحریم به نام "امید محمدی" می نویسد: "محمدی یکی از تسهیل کنندگان القاعده و حامی مهم القاعده در عراق است. محمدی به نمایندگی از سوی القاعده از مقام های ایرانی خواسته است عوامل بازداشت شده (این گروه) را در ایران آزاد کند."

در این بیانیه درباره سلیم حسن خلیفه رشید الکواری آمده است: "الکواری تامین کننده حمایت مالی و لجستیکی برای القاعده، عمدتا از طریق تسهیل کنندگان القاعده در ایران است."

این بیانیه الکواری را متهم می‌کند که آزادی بازداشتی های القاعده در ایران و سایر کشورها را تامین کرده است.

این بیانیه از شخص دیگری به نام "عبدالله غانم معفوظ مسلم الخوار" نام می برد و می نویسد: "الخوار برای تحویل پول، پیام و سایر مواد در حمایت از عناصر القاعده در ایران با الکواری کار می کند."

نفر ششم که این بیانیه از آن نام می برد "علی حسن علی الاجمی" است که می‌گوید از همکاران خلیل در کویت است و حمایت مالی به القاعده، القاعده در عراق و طالبان ارائه می کند.

اسامه بن لادن رهبر القاعده در ماه مه سال جاری توسط کماندوهای آمریکایی در ویلایی در شهر ابیت آباد پاکستان کشته شد.

مقام های آمریکایی گفتند که ذخیره بزرگ و ارزشمندی از اطلاعات مربوط به القاعده را در آنجا کشف کرده اند.

دولت آمریکا در دوره جورج بوش ایران را متهم به پناه دادن به بعضی از اعضای خانواده اسامه بن لادن می کرد اما بیانیه روز پنجشنبه یکی از مشخص ترین اتهامات علیه ایران در ارتباط با همکاری با القاعده است.

razmandeh - سوئد - استکهلم
امریکا خبر نداره که خامنه ای شده رهبر طالبان و داره حکومت طالبانی را شدیدا به اجرا در میاره !!! البته همه مردم ایران میدونند که همیشه مشهد یکی از مخفیګاه های طالبان در ایران بوده وهست
پنج‌شنبه 6 مرداد 1390

mehrdad.n.l - هلند - امستردام
. اندیشه های سپاه و القاعده و طالبان یکی است و ان بر پایی حکومت سیاه اسلا می متعصب عربی و عباسی است . سالهاست ایران با طالبان همکاری دارد . همان طالبانی که هزاران شیعه هزاره افغان را گردن زدند .دولت ایران شریک این جنایت انهاست . شما تازه فهمیدید ؟ خلیفه خامنه ای عباسی است که نقش منصور عباسی را داد و خمینی هم همان عبدالله سفاح بود .انان سودای خلافت اسلامی دارند و برای رسیدن به ان همه کاری می کنند . تا روزی که دو دولت احمق ایران و عربستان در خاورمیانه وجوددارند جهان ارام نخواهد بود .زنده باد سکولاریسم و ملی گرایی وخرد ورزی ایران اینده
جمعه 7 مرداد 1390

shahdeg - ایران - تهران
تادنیااین جانوران برخاسته ازدوره ماقبل تاریخ روبشناسه خیلی مونده .واقعامردم دنیا روزی تاوان این سازش احمقانه روبااین موجودات خواهندپرداخت.دنیای امروزومن جمله خود ما ایرانیان فقط یک گزینه پیش روداریم واونم نبردنظامی ومسلحانه تاازبین بردن تمامیت این رژیم فاشیستیه.مارهای شانه های این ظحاک باخوردن مغزجوانهای ماروزبروز خونخوارتروقویترمیشن وکندن ریشه شون سختتر.به من بگین ایااشتباه میکنم.ایاراه دیگه ای همست
جمعه 7 مرداد 1390

Royan - المان - المان
پس این مرتیکه ابو شریف کیه ؟ خودشه دیگه, خامنه ای هم هست ههمشون از یه توبره میخورند بزنید اینها را هم نابود کنید دل ملت را شاد بشه.
جمعه 7 مرداد 1390

amir223 - ایران - تهران
آخه یکی نیست به این مردک بگه القاعده رو کی به وجود آورد؟ خودشون یه غلطی میکنن و بعد میگن کی بود کی بود.
جمعه 7 مرداد 1390

بابک - ایران - سبزوار
القاعده کل نفت ایران را در دست دارد. حوزه قم دست القاعده است.حکومت ایران دست القاعده می باشد. سپاه پاسداران توسط القاعده ساخته و پرداخته شد.
جمعه 7 مرداد 1390

Artosh - ایران - تهران
به به.. یواش یواش اسم وطنی هم داره بین اعضای القاعده دیده میشه...! امید محمدی..!؟ ننگ بر شما اسلامیون که به زودی مردم ایران رو درگیر جنگ خواهید کرد. آبرو واسه ایران و ایرانی نمونده دیگه.
جمعه 7 مرداد 1390

morid - ایران - بوشهر
القاعده ساخت خود امریکا و عربستان است جهت کارهای تروریستی علیه ایران بوجود امد شش دیپلمات ایرانی را در کنسولگری ایران در مزار شریف را سر بریدند.کار خداست که حا لا علیه خود امریکا عمل میکنند.دقیقا عین صدام به نمایندگی ازامریکا وعربستان با ایران وارد جنگ شد وبعد هشت سال با خود انها جنگید وامریکا مجبور است بیست سال در عراق بماند و هر روز کشته دهد.
جمعه 7 مرداد 1390

gol andam - سویس - زوریخ
این کثافتها میخوان ایران رو مثل افغانستان کنند ..عزیزان افغانی سالهاست شلاق این جور وستم رو بر پیکرشان با گوشت وپوست وروان حس کردن.. اینها هدفی جز چپاول به تمامیه معنا در ایران ندارن ...دلشون برایه کسی نسوخته ...تا ابله به جهان است مفلس در نمی ماند...طالبان هم فهمیده شتر هاشو کجا بخوابونه...
جمعه 7 مرداد 1390

romano - ایران - تهران
mehrdad.n.l - هلند - امستردام با شما موافق نیستم اینها حتی تعصب مذهبی ندارند باور کنید همش فیلمه. من 3 سال خودم باهاشون با کله گنده‌هاشون ارتباط زورکی کاری از طرف شرکت داشتم هرزه‌تر بی دینتر، زنباره تر پول دوست تر از اینها فقط خودشونن هرچی هم بزرگتر بدتر این حکومت چکیده چرک 30 ساله این ملته بر خواسته از ابن الوقتها و دلالهای محبت شهرنو و تیغ کشهاست. به هیچ چیز اینها اعتقاد ندارن هیچ چیز. انسان اگر به گیاه هم که اعتقاد واقعی داشته باشه ممکنه برای حفظ اون خودشو بکشه. حتی جاهلهای قدیم هم برای خوشون مسلکی داشتن. اینها بجز معدود که حتی 1 درصد هم نمی‌شن اونهم در کوره روستاها به هیچ چیز اعتقاد ندارند و تظاهر در واقع دین اینهاست اصلا جزو خونشون شده. اینها گذشته کلیسا در قرون وسطا در اروپا هستن اگر 600 سال دیگه ببینیشون قشنگ عمامه طلا و عصای مرصع نشان و قصر امام زمان خواهند داشت. پدرم میگه بچه بودم یک دزد کیف پیرزنیو زد پیره زن زد زیر گریه تو بازار یک هوشنگ دزده بوده که میاد میگه ننه مرگ من فقط گریه نکن من خودم کیفتو میارم در خونت فقط گریه نکن!
جمعه 7 مرداد 1390

Shamamai - ایران - کوردستان
بعدها و به مرور زمان روشن خواهد شد که اتاق فکر و متفکرین القاعده و تمام شاخه های این گروه در این ترسیم کننده عملیاتهاشون بودن البته با رضایت کامل ج.ا.ا
جمعه 7 مرداد 1390

zartusht67 - المان - فرانکفورت
تازه فهمیدید
جمعه 7 مرداد 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.