پنج زبان مشکل برای یادگیری


پنج زبان مشکل برای یادگیری

زبان‌شناسان با مقایسه عناصر مختلف زبان‌های دنیا مانند دستور زبان، صرف افعال و تعداد الفباها به دسته‌بندی زبان‌های زنده دنیا بر اساس میزان دشواری آموختن آنها کرده‌اند و پنج زبان عربی، چینی، ژاپنی، کره‌ای و مجارستانی را به عنوان مشکل‌ترین زبان‌های دنیا دسته‌بندی کرده‌اند.
به گزارش دادنا و به نقل از وب سایت ThirdAge، اگر تا پنجاه سال پیش "باسواد بودن" به معنای سواد خواندن و نوشتن و بلد بودن چهار عمل اصلی ریاضیات بود اما در دنیای مدرن معیارهای دیگری نیز به آن افزوده می شود تا با سواد بودن سخت تر از دهه های گذشته باشد. دانستن یک زبان خارجی یا بلد بودن کار با کامپیوتر و استفاده از اینترنت را می توان از دیگر معیارهای باسواد بودن به حساب آورد.
با این حال یکی از کارهای زمانبر و نسبتاً مشکل آموختن زبانی به غیر از زبان مادری است و هیچ زبانی برای یادگیری آسان نیست اما آموختن همه زبان ها به یک اندازه مشکل نیستند و برخی از زبان شناسان پنج زبان زنده دنیا را جزو مشکل ترین زبان ها برای آموختن انتخاب کرده اند. اینکه چرا این زبان ها به عنوان مشکل ترین زبان های زنده دنیا برای آموختن انتخاب شده اند به فاکتورهایی مانند میزان دوری و اختلاف با زبان مادری، نحوه نگارش الفبای و گویش اصوات آن بر می گردد. این زبان مشکل دنیا  عبارتند از:
 
1
- زبان عربی

زبان عربی شباهت بسیار کمی به زبان های هندی و اروپایی دارد. اصوات در این زبان بسیار مهم هستند اما شباهت بسیار زیادی بهم دارند به نحوی که با اندکی تغییر صوت ممکن است معنای جمله به کلی عوض شود. زبان عربی بزرگ‌ترین عضو از شاخه زبان‌های سامی است و با زبان‌های عبری و آرامی هم‌خانواده‌است و یکی از شش زبان رسمی سازمان ملل است. این زبان، زبان رسمی 25 کشور جهان است و حدود 320 میلیون نفر گویشگر دارد.  


 
2- زبان چینی
 
زبان چینی اصطلاحاً یک زبان تونال "Tonal Language" است به این معنا که با تغییر زیر و بم صدا معانی واژگان نیز تغییر می کند. همچنین وجود هزاران کارکتر و سیستم پیچیده خط چینی به دشوارتر شدن آموختن این زبان منجر شده است. زبان مادری حدود یک پنجم مردم جهان یکی از انواع زبان چینی است.
 
3- زبان ژاپنی
 
برای آموختن زبان ژاپنی نیز باید مانند زبان چینی هزاران کاراکتر را به ذهن سپرد. سه سیستم متفاوت نوشتن و دو سیستم هجابندی برای این زبان وجود دارد که یادگیری این زبان را مشکل تر کرده است. این زبان حدود 130 میلیون گویشگر دارد.
 
4- زبان کره ای

 برای کسی که پیشینه آسیای شرقی ندارد آموختن زبان کره کار واقعاً مشکلی است. ساختار بسیار متفاوت دستور زبان و نحوه تغییر افعال در زمانهای مختلف براستی گیج کننده است. برای نوشتن به این زبان نیز باید همان هزاران کاراکتر مشابه زبان خط چینی را آموخت. این زبان حدود هشتاد میلیون گویشگر دارد.
 
5- زبان مجارستانی

در زبان مجارستانی اسم در هفت حالت مونث و مذکر و خنثی و ... صرف می شود. زبان مجارستانی همچنین جزو "زبان های مستقل" محسوب می شود بدین معنا که واقعاً هنوز مشخص نشده است که ریشه های این زبان از کجاست و برخلاف بقیه زبانهای رایج در اروپا ریشه لاتین ندارد. این زبان 13 میلیون گویشگر دارد.


jengir - کره - سئول
ولی من زبان کره ایی را ظرف 8 ماه بلد شدم که فقط عامی صحبت کنم و بعد به مدرسه رفتم و دستور زبان کاملشون رو ظرف یکسال توپ شدم .......اصلا هم سخت نیست جانم....
سه‌شنبه 28 تیر 1390

shahryar-khan - کانادا - مونترال
در تعجبم چرا یادی از زبان الاغی!! ( زبان اخوند) نشده??
سه‌شنبه 28 تیر 1390

omidomid - هلند - آمستردام
هلندی رو یادتون رفت.
سه‌شنبه 28 تیر 1390

sankari - فنلاند - هلسینکی
باید زبان فنلاندی هم بهش اضافه شود چون این زبان هم یکی از زبانهای مشکل دنیاست.
سه‌شنبه 28 تیر 1390

yashainiran - ایران - ایران
زبان ترکی آذری هم از مشکل ترین زبان هاست که همانند زبانهایی که اشاره شد دارای اصوات گوناگونی بوده و با کوچکترین تغییرات در هجی کردن مفهوم کلمات عوض می شود و معانی دیگری را می دهد. در دوران دانشجویی همیشه دوستان فارسی زبان از من می پرسیدند که چگونه زبان ترکی آذری را یاد گرفته اید چون برایشان واقعا مشکل بود تا صحبت بکنند. یک مثل است که می گوید ترکی هنر است و فارسی شکر منظورش یادگیری زبان ترکی است که خیلی مشکل است و هنر می خواهد.
سه‌شنبه 28 تیر 1390

بنده ی تنهای خدا - قطر - دوحه
عربی سخته!!!! اصلا!!! فکر کنم زبان فرانسه سخت باشه!
سه‌شنبه 28 تیر 1390

porharfi - هلند - آرنم
زبان پارسی هم .اینک با %95 زبان عربی !. در آمیخته در آن از زبانهای سخت شده!!...
سه‌شنبه 28 تیر 1390

Davidoff - اوکراین - خارکوف
به نظر من زبان روسی یکی از مشکل ترین زبانهای دنیاست!
سه‌شنبه 28 تیر 1390

zartusht67 - المان - فرانکفورت
زبان تازی مال ادمیزاد نیست
سه‌شنبه 28 تیر 1390

Royan - آلمان - آلمان
زبان آلمانی یادتون رفت .
سه‌شنبه 28 تیر 1390

zas - ایران - طهران
من شنیدم زبان یونانی هم سخته.
چهار‌شنبه 29 تیر 1390

zartusht67 - المان - فرانکفورت
پارسی شکر است.
چهار‌شنبه 29 تیر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.