آنتونی هاپکینز Anthony Hopkins

آنتونی هاپکینز Anthony Hopkins

سِر فیلیپ آنتونی هاپکینز ۳۱ دسامبر‌سال ۱۹۳۷ در ولز به دنیا آمد.

وی فرزند یک خانوادهٔ کارگر بود. پس از پایان دوران خدمت نظام در کالج هنرهای نمایشی کاردیف ثبت نام کرد و پس آن تحصیلاتش را در زمینهٔ بازیگری در آکادمی سلطنتی هنرهای نمایشی لندن ادامه داد.

آنتونی هاپکینز اولین بار در سال ۱۹۶۴ در لندن به صحنهٔ تئاتر وارد شد. در سال ۱۹۷۴ برای بازی در نمایشی به آمریکا رفت. او ده سال در آمریکا ماند و در این دوران در فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی فراوانی بازی کرد.
وی در سال۱۹۷۴ برای نخستین بار در برادوی روی صحنه رفت. در دومین فیلم بلند سینمایی خود شیر در زمستان در نقش ریچارد شیر دل بازی کرد و در تلوزیون نیز فعالیت داشت. برای بقایای روز و نیکسن کاندید دریافت اسکار بود و قبل‌تر برای سکوت بره‌ها همین جایزه را از آن خود کرده بود.
او که از تئاتر به سینما آمده بود خیلی زود موقعیتش را به عنوان یک بازیگر توانا تثبیت کرد و در نقش‌های متفاوت از ریچارد شیر دل گرفته تا لوید جرج و هانیبال؛ قاتل آدم خوار، کازیمودو، آدولف هیتلر، اسحاق رابین و نیکسن رئیس جمهور آمریکا با موفقیت ظاهر شد.
لارنس اولیور که نخستین بار در اتللو نقشی به او داده بود آنچنان تحت تاثیر بازی‌اش قرارگرفته بود که به ستایش او پرداخت. هاپکینز از تجارب تئاتری به عنوان زیر بنای بازی خود در سینما و تلوزیون سود جست و در نقش پی یر در مجموعه تلوزیونی جنگ و صلح (۱۹۷۳) بازی فوق العاده‌ای ارائه داد و به خاطر آن جایزه آکادمی سینما و تلوزیون انگلستان را دریافت کرد .
موفقیت هاپکینز در آمریکا همراه بود با بازی به یاد ماندنی او در محصول تلوزیونی پرونده آدم ربایی لیندبرگ و ایفای نقش ناخدا بلای در کشتی بونتی که تحسین مطبوعات را به دنبال داشت. استخوان بندی محکم و ظاهر همچون بوکسور او مناسب هم نقش‌های تاریخی و هم معاصر است. حضور، زمان سنجی و سبک هاپکینز روی پرده متمایز است.
وی توانست لقب سر را نیز در انگلستان به دست آورد. این بازیگر بریتانیایی برنده جایزه اسکار است و از ۱۲ آوریل سال ۲۰۰۰ شهروندی دوگانه بریتانیا و آمریکا را دارا است.
آنتونی هاپکینز در سال ۱۹۹۲ بخاطر بازی در نقش هانیبال لکتر در فیلم سکوت بره‌ها برندهٔ جایزهٔ اسکار شد.
● برخی از آثار و افتخارات آنتونی هاپکینز:
▪ دریافت اسکار بهترین بازیگر بخاطر بازی در سکوت بره‌ها، ۱۹۹۲
▪ دریافت لقب اشرافی «سِر» از ملکه الیزابت دوم، ۱۹۹۳
▪ نامگذاری یک ستاره به نام آنتونی هاپکینز در پیاده‌روی شهرت هالیوود، ۲۰۰۳
▪ جایزه گلدن گلوب برای یک عمر بازیگری، ۲۰۰۶
▪ هملت، ۱۹۶۹
▪ مرد فیل‌نما، ۱۹۸۰
▪ دراکولای برام استوکر، ۱۹۹۲
▪ سکوت بره‌ها، ۱۹۹۳
▪ بازمانده‌های روز، ۱۹۹۳
▪ افسانه‌های پائیزی، ۱۹۹۴
▪ نیکسون، ۱۹۹۵
▪ امیستاد، ۱۹۹۷
▪ نقاب زورو، ۱۹۹۸
▪ ملاقات با جو بلک، ۱۹۹۸
▪ هانیبال، ۲۰۰۰
▪ قلب‌ها در آتلانتیس، ۲۰۰۱
▪ رفیق بد، ۲۰۰۲
▪ اژدهای سرخ، ۲۰۰۲
▪ لکه ننگ بشری، ۲۰۰۳
▪ اسکندر، ۲۰۰۴
▪ بیو ولف، ۲۰۰۶

odin - بلژیک - انتورپن
اخرین فیلمی که از او بیرون اومده فیلم تور یا ثور هست که نقش اودین یعنی بنده رو بازی کرده. تا حدودی شبیه خودم شده. اما از فیلمهای بسیار خوبشه و نقشش واقعآ بهش میاد. یک خدای واقعی در اسگارد. خودمونیم سگش میارزه به الله و یهوه و این خداهای قاسم وجبار و انتقام کش و مداخله گر حتا در ازدواج کردن با عروس خود!!! الله و اکبر!!! چه چیزها که ما از این داستانهای خدایان نشنیدیم.اول با یعقوب کشتی میگیره و بهش لگد میزنه وجفتک پرونه، یه جا هم میگه اهای چی میگین ای زنها؟ چیزی رو که ما به پیغمبر حلال کردیم شماها چی کاره ایدکه حروم میکنید؟ هر چه میخواهد دل تنگت بکن مملی جان.اصلآ بکوری چشم اونای دیگه بکن. نوش جونت،گوشت بشه بچسبه به عضو شریفت.
جمعه 13 خرداد 1390

neda2oo7 - ایران - شیراز
عشقمه این بازیگر. صداش . نقششاش..چهره ش مخصوصا نگاهش. من خیلی فیلماشو دوس دارم . چرا فیلم the Rite رو به این لیست اضافه نکردن؟!
جمعه 13 خرداد 1390

zebelkhan - آمریکا - لوس آنجلس
odin - بلژیک - انتورپن. مثل همیشه از دیدن مطالب شما لذت میبریم. پاینده باشی دوست عزیزم.
شنبه 14 خرداد 1390

Azadikhah - هلند - تکسل
neda2oo7 - ایران - شیراز:احتمالا این مطلب قبل از ساخت فیلم the rite. نوشته شده.
شنبه 14 خرداد 1390

dannni - سوئد - استکهلم
odin - بلژیک - انتورپن . /zebelkhan - آمریکا - لوس آنجلس / هر دوتانون ول معطلین بنظرم اگر جایزه اسکار برای بی مغزها بزران شماها صاحب این جایزه میشویند/ وای خدای من دنیا پر از ادمهای ...
شنبه 14 خرداد 1390

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
زبلخان مثل اینکه دو هفته ( از روز جمعه ) در خدمتت نیستیم!
سه‌شنبه 17 خرداد 1390

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
( از شنبه منظورم بود )
سه‌شنبه 17 خرداد 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.