آیت الله جوادی:آشپزخانه open اسلامی نیست

آیت الله جوادی:آشپزخانه open اسلامی نیست

آیت الله جوادی آملی با اشاره مشکلات جوانان گفت: عده‌ای از جوانان از بی‌مسکنی رنج می‌برند که همین امر موجب تاخیر در ازدواج می‌شود که این شرایط باعث بوجود آمد فساد در جامعه خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله العظمی عبدالله جوادی آملی ظهر پنج شنبه در دیدار اعضای کمیته تخصصی شهرسازی سازمان نظام مهندسی کشور با بیان اینکه در شهر سازی و معماری هر انچه که عقل آن را فهمید‌‌ همان ملاک است افزود: خانه نمور و تاریک جایی برای زندگی نیست.
 
وی افزود: معماری اسلامی بدان معنی نیست که آیه‌ای در قرآن باشد تا بر اساس آن عمل کرد اما اینگونه می‌توان عنوان کرد اگر هر چیزی از ابتدا تا انتهای آن محکم و علمی نباشد و بر این اساس عمل نشود آن امر اسلامی نیست.
 
عقل یکی از محوری‌ترین ادله دین است

وی با بیان اینکه عقل یکی از محوری‌ترین عدله دین است ابراز داشت: کمتر آیه‌ای درقرآن وجود دارد که مخاطب آن عقلا نباشند و خداوند بار‌ها در قرآن با عناوین مختلف عاقلان را خطاب قرار داده است.
 
آیت الله جوادی آملی عنوان کرد: ملتی که به پیشرفت‌های علمی در ابعاد مختلف دست نیابد نمی‌توان به آن مسلمان گفت و چیزی که عقل آن را نمی‌پسندد اسلامی نیست.
 
معماری اسلامی به معنای معماری عمیق علمی است

وی با تاکید بر اینکه معماری اسلامی یعنی معماری عمیق علمی افزود: در روایتی آمده است که پیامبر (ص) به شخصی که در حال کندن قبر بود تاکید کرد که قبری مستحکم بسازد و این امر نشاندهنده تاکید اسلام بر انجام کارهای اصولی است.
 
ساخت آشپزخانه open اسلامی نیست

استاد برجسته حوزه علمیه قم عقل، استدلال و برهان را عنصری‌ترین محور در ساخت و ساز اسلامی عنوان کرد و افزود: ساختن خانه‌های با آشپزخانه‌های به اصطلاح open که در آن صاحبخانه نتواند خود را از مهمان مصون و مستور نگه دار اسلامی نیست.
 
مفسر بزرگ قرآن کریم ادامه داد: زن باید هنگامی که در خانه مهمانی وجود دارد بتواند بدون آنکه در معرض دید مهمان باشد کارهای خود را انجام دهد و از نگاه دیگران مصون و محفوظ بماند.
 
خانه‌ها به گونه‌ای ساخته شوند که بر دیگر منازل مشرف نباشند

آیت الله جوادی آملی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به رعایت برخی از اولویت‌ها در ساخت و ساز اظهار داشت: نمای بیرون منازل باید طوری طراحی شود خانه ساخته شده بر دیگر منزل‌ها اشراف نداشته باشد و دیگران نیز نتوانند از بیرون داخل خانه را نگاه کنند.
 
وی اضافه کرد: منازل در کشورهای غربی دیوارخاصی ندارند و از طریق نرده از یکدیگر جدا می‌شوند و این به دلیل آن است که آن‌ها منزل را به جای پرورشگاه و دین‌گاه، آسایشگاهی می‌پندارند.
 
مفسر بزرگ قرآن کریم در ادامه با بیان اینکه باید در ساخت خانه‌ها دقت کرد تا اتاق‌ها رو به قبله باشد ابراز داشت: در معماری‌های اسلامی باید مکانی را در خانه برای اقامه نماز خانواده در نظر گرفت.
 
اختصاص محلی برای دعا و نماز در خانه

وی افزود: اتاقی در خانه به عنوان مصلا باید در نظر گرفته شود چرا که در هنگام نیازمندی انسان باید جایی را برای دعا و نیایش داشته باشد.
 
آیت الله جوادی آملی اضافه کرد: مکان دعا می‌تواند بسیار موثر باشد و از طرفی در روایات آمده است اگر کسی در هنگام جان دادن با دشواری روبه رو شده است او را به مکانی ببرید که در آن مکان نماز اقامه می‌کرد.
 
این مرجع تقلید در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: مرگ از پوست در آمدن است، انسان مرگ را می‌میراند و در صحنه مصاف با آن پیروز است لذا یک موجود ابدی باید کارهای ابدی انجام دهد و همین است که باید اتاقی به عنوان مصلا در منازل پیش بینی شود.
 
آیت الله جوادی آملی افزود: شهرسازان می‌باید علاوه بر علوم تخصصی خود بر علوم عمومی و پایه نیز مسلط باشند تا از ایجاد کارهای موازی و اضافه کاری در شهرسازی جلوگیری شود.
 
شهرسازان شهرداران با یکدیگر هماهنگ باشند برای دوری از دوباره کاری‌‌ها

وی با اشاره به اینکه یکی از مشکلات مردم در کوچه و خیابان کندن مکرر زمین به دلایل مختلف است ابراز داشت: شهرسازان و شهرداران باید با یکدیگر هماهنگ باشند تا از دوباره کاری‌ها جلوگیری شود چرا که این امر باعث آزرده شدن مردم خواهد شد.
 
مفسر بزرگ قرآن کریم افزود: شهرسازان باید شهر مورد نظر را به خوبی بشناسند، با کیفیت اداره شهر آشنا باشند، ساختمان سازی را شناخته و در علوم پایه اطلاعات کامل داشته باشند.
 
آیت الله جوادی آملی در ادامه با اشاره به بی‌مسکنی برخی از افراد جامعه به خصوص جوانان عنوان کرد: باید زمینه‌ای فراهم شود تا زمین‌های فراوانی که در دست زمین خواران است از آن‌ها گرفته شود و به افراد بی‌بضاعت داده تا آن‌ها بتوانند مشکل مسکن خود را حل کنند.
 
توجه به رفع مشکلات جوانان

وی ادامه داد: در اثر بی‌مسکنی عده‌ای از جوانان رنج می‌برند و نمی‌توانند ازدواج و تشکیل خانواده دهند و این شرایط باعث بوجود آمد فساد در جامعه خواهد شد که اگر در راستای حل این مشکل قدمی برداشته شود خدمت بزرگی به جامعه خواهد شد.
 
این مرجع تقلید با بیان اینکه اگر جامعه‌ای آسیب دید آنوقت همه در معرض خطر قرار خواهند گرفت افزود: امروز کشور ما دارای برکات و زمین‌ها فراوانی است و باید از این ظرفیت حداکثر استفاده را کرد.
 
در ابتدای این دیدار نیز مجید فارغیان قمی در سخنان کوتاهی به تشریح نشست کمیته تخصصی شهرسازی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در استان قم اشاره کرد و افزود: در راستای سفر رهبر معظم انقلاب در سال گذشته و تاکید ایشان بر رعایت شهرسازی و معماری اسلامی این نشست برگزار شد.
 
عضو کمیته تخصصی شهر سازی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور افزود: از دیگر اهداف برگزاری این نشست تاکید بر جایگاه تخصصی شهر سازی و تقویت این رشته در کشور و همچنین تاکید بر معماری اسلامی که از دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب و مراجع معظم تقلید به شمار می‌رود است.

tanhaee - ایران - اصفهان
مردشور ترکیبت را ببره با این نظرت
پنج‌شنبه 5 خرداد 1390

sobhanjan - امارات - ابوظبی
اینو که این بنده خدا راست میگه خداوکیلی کی دوست داره ناموسش همسرش مورد چشم چرونی قرا بگیره یه خورده با انصاف باشید دوستان حریم شخصی حتی تو منزل هم از بین رفته مردم بی وجدان شدند همش فکر بد میکنند راجب هم موفق و پیروز باشید
پنج‌شنبه 5 خرداد 1390

khosh bavar - ایران - یزد
خوب اینکه کاری نداره که ! عوض خراب کردن اشپزخانه, وسطش یک حجاب ( پرده ) بکشید ! بچه های مومن سایت, شماها چه جوابی دارید بدهید ?! ایا با اینطرز فکر شاهد پیشرفت جاروبرقی, ماشین لباسشویی, یخچال, اتو و و و حتی اجازه ساختن اشپزخانه, حمام و مستراح را در داخل خانه را داشتیم !? از اختراع موبایل و اینترنت و چت روم بگذریم ! شاد و بیدین باشیم .
پنج‌شنبه 5 خرداد 1390

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
همون توالت عمومی برای پیش غذای آخوندها بهتره,,,لعنت بر پدر دروغگو.آیت الشیطانی کاکلی..جوانان از بی‌مسکنی رنج می‌برند یا از بیکاری که موجب تاخیر در ازدواج می‌شود.
پنج‌شنبه 5 خرداد 1390

bnajafi2003 - سوئد - گوتنبرک
خداوندا ما را از شر این ایت اله ها محافظت بفرما.شیطان با خودمان.
پنج‌شنبه 5 خرداد 1390

aliberlin - المان - المان
این دیگر روح خر از احمقی سفید کرده من فقط مانده ام که اینها دانش خود را از کجا اورده اند ایا خودش هم به این چرندیات باور دارد
پنج‌شنبه 5 خرداد 1390

halandon - کانادا - تورنتو
خفه شو مرتیکه بیشعور عقب افتاده شکاک عوضی.اشپز خانه اسلامی دیگر چه کوفتی است؟!! میشود نظر حضرتعالی رو در باره مستراح اسلامی بدانم!!!!!!!!!!!!!!
پنج‌شنبه 5 خرداد 1390

لیلی ایرانی - ایران - تهران
خجالت بکش اخوند بی مقدار.مردم ارزوی یه سقف بالای سرشونو دارن اونوقت تو میگی توی خونه باید یه اتاق مجزا واسه نماز به کمر زدن در نظر گرفته بشه؟!
پنج‌شنبه 5 خرداد 1390

PARVANE1 - انگلستان - برنموث
مردم از خنده. ....خنده امونم نمیده ادامه بدم
پنج‌شنبه 5 خرداد 1390

yahosen - ایران - تبریز
عالم فرزانه و استاد عالی مقام علامه جوادی آملی در صف عالمانی قرار دارد که هم از مردان علم می باشند و هم از مردان عمل .یکی از بزرگترین مشکلات جوامع امروزی دوری از قران میباشد
پنج‌شنبه 5 خرداد 1390

فضول میرزا - سوئد - استکهلم
اتفاقا ساکنین تمام کشورهای عقب افتاده دنیا همین مسلمانها هستند! آفت الله، شما لطف کن و یک کشور پیشرفته مسلمان معرفی کن!
پنج‌شنبه 5 خرداد 1390

ayoobirani - ایران - رشت
تو اگر گوشه محراب نشستی صنمی گفت چرا؟من اگر گوشه میخانه نشستم به توچه!!!ای بابا به همه چی کار دارن
پنج‌شنبه 5 خرداد 1390

hameshehbahar - انگلستان - لندن
والا با نظریات ایشان مساحت خانه 200 متری باید باشد که کو پولش تا دو تا جوان بخرند!! پس دوباره میشود برگشت به فساد اخلاقی!! گویا ارزانتر است.
پنج‌شنبه 5 خرداد 1390

rezashah1919 - ایران - تهران
فقط شما باید به این علم روحانیون دقت کنید. مردک حمار در آنجا نشسته و کشف کرده. آنهم چه کشفی. حیف اکسیژنی که به مصرف این احمق صرف میشود. مرگ بر اسلام و مرگ بر روحانیت
پنج‌شنبه 5 خرداد 1390

zartusht67 - المان - فرانکفورت
همه دنیا به فکر پیشرفت هستند این الاغ ها هر روز ایران بدبخت تر و بیچاره تر میکنند
پنج‌شنبه 5 خرداد 1390

Royan - المان - المان
واقعا که جواد و امل است کلی خندیدم. روسری سرش کنید / اشپزخانه اسلامی دیگه نشیده بودم اگه نگه کدوم رنگ افتابه را اب کن ببر که نمیتونه ثابت کنه افتاب پر کن توالت است فردا میگه افتابه قرمز اسلامی نیست.
پنج‌شنبه 5 خرداد 1390

ARTEMIS-SW - /فرانسه - پاریس
اگر اینها ایرانی هستند //من/نیستم/ هیچ دینی در طی تاریخ چون اسلام حمار پرور نبوده
پنج‌شنبه 5 خرداد 1390

pelle - سوئد - استکهلم
ازجوک خنده داری که این آخوند گفته بگذریم ، کامنت بچه ها در جواب به او واقعا خیلی جالب و با حال بود.
پنج‌شنبه 5 خرداد 1390

single - ایران - شاهین شهر
ای ....تو با این تفکرت.
جمعه 6 خرداد 1390

A.ahooraei - آ لمان - کلن
. مرتیکه تو و پیامبرت در قبرسازی استادین نه خانمان برای انسان ها. مگه مهمونهای شما تموم وقت چشمشون در .... زنهاتون هست که زنت باید از چشم مهمون پنهون باشه! زنت رو یه باره بفرست تو توالت واست غذا درست کنه.
جمعه 6 خرداد 1390

zebelkhan - آمریکا - لوس آنجلس
کاش بجای فکر کردن در مورد آشپزخانه Open مقداری مغز عقب مانده و فسیل تو آخوند ابله Open میشد بلکه یک جو شعور و دانش و علم پیدا میکردی! اگر به این مغزهای از رده خارج و پر از مهملات و (بقول ولتر) دروغهای آسمانی به اندازه یک دانه ارزن علم و خرد وارد میشد که اینقدر هذیان و دروی وری به هم نمی بافتند. مرده شور ببرد آن تمدن و معماری را که اسلام نکبت بار بخواهد یاد بشریت دهد! همانطور که خود این مخبط هم گفته معماری اسلامی یعنی سنگ قبر ساختن و گنبد و بارو برای امامان و امام زادگان شیاد شیعه درست کردن تا مشتی خر را برای عبادت و سر کیسه کردن به آن دعوت کنند! شما یک کشور اسلامی را مثال بزنید که اسلام آباد کرده باشد و آنرا ما بتوانیم الگو و مدینه فاضله قرار دهیم و دست از عقاید ضد اسلامی خود بر داریم. دنیای بی خدا ها را ببینید و آنرا با یمن و سودان و افغانستان و پاکستان و بقیه نکبت سراهای اسلامی مقایسه کنید! ایران متمدن نیز به واسطه نفوذ آخوند و اسلام 30 سال است که به حال مرگ تدریجی افتاده. لعنت بر آخوند شیاد و لعنت بر این دین سراسر فریب و فرومایگی.
جمعه 6 خرداد 1390

ARTEMIS-SW - فرانسه - .پاریس
تولد اسلامی داشتیم مرگ اسلامی داشتیم فحشای اسلامی داشتیم ترور اسلامی داشتیم کودک نوازی!!! اسلامی داشتیم ..فقط اشپزخانه ی اسلامی جایش خالی بود//قابل توجه حماران/
جمعه 6 خرداد 1390

feminism - انگلستان - لندن
این مردک تقصیری نداره از کودکی دیده که مامش در زیر زمین خانه دیگ و دیگ برش را روی هیزم میگذاشته و با چراغ شبِ سوز طباخی میکرده ! و نقش درخشان اسلام نکبتی در این بوده که دری باز نبوده که روی باز و خدایی ناکرده نیش باز ننه عبدالله رو کَسی ببینه ! در ضمن آشپز خانه هم واژۀ اسلامی نیست باید بگویند "طعام گاه" .
جمعه 6 خرداد 1390

neda2oo7 - ایران - شیراز
ای کاش بجای گفتن "اسلامی نیست" می گفت از لحاظ فنی یا از لحاظ آسایش صاحبخانه صحیح نیست. والا اولین جمله در توضیح المسایل اینه:"اول به عقل خود رجوع کنید". بنابراین ببینید عقلتون چی میگه.همه چیز رو با "اسلام چی میگه" حساس نکنید. متاسفانه علمای مذهبی ایران همه شئونات زندگی رو به دو قطب حلال/حرام تقسیم کردند. جایی سخن از آسایش،سودمندی،رفاه و...نیست.
جمعه 6 خرداد 1390

bita tehrani - کانادا - ونکوور
sobhanjan - امارات - ابوظبی/جناب این یارو راجع به حمام و دستشویی حرف نزده ها.یکهو غیرت ابگوشتی زد بالا?!!
جمعه 6 خرداد 1390

همه فن حریف - ایران - ایران
مردک برو تریاکتو بکش.احتمالا خودت خونه کسی میری خانمها رو تو اشپزخونه دید میزنی که فکرت اینقدر خرابه.
جمعه 6 خرداد 1390

رضا ایرانی - آمریکا - لس انجلس
sobhanjan - امارات - ابوظبی. برادر من (یا خواهر من) اگر ناموست با اومدن مهمون و اشپزخونه اوپن به خطر میوفته به معماری چه ربطی داره؟! مهمونات رو عوض کن!!. ولی خداییش معماری اسلامی یه چیز دیگست!! اون توالت اوپن تو مساجد که تا وارد مسجد میشی یا به عطر (با کسره بخوانید!) اسلام درگیرت میکنه یا از توش صدای *ا..ا..هن* میاد که یعنی در قفل نداره منم این توام منو کشته!!!!
جمعه 6 خرداد 1390

رضا ایرانی - آمریکا - لس انجلس
yahosen - ایران - تبریز. اولا که حسین یارت!! یه راوند زنجیر واسش بزنی رسیدم!!. دوما اینو خوب امدی ولی باید از افعال معکوس استفاده کنی!!. یکی از بزرگترین مشکلات جوامع امروزی نزدیکی به قران میباشد
جمعه 6 خرداد 1390

mamoti - ایران - کرج
ای خدا ما چه گناهی کردیم که گیر این نادانها افتادیم؟؟. دارم یواش یواش به وجود خدا هم شک میکنم. آخه ابلق جان به تو چه مربوطه که هرکسی خونه خودشو چه جوری میسازه؟؟؟
جمعه 6 خرداد 1390

gol andam - سویس - زوریخ
جوک روز بود مردم از خنده ,,,,,,,,,,وای دلم,,,,,, اینو از کجاش در اورده دیگه???????
جمعه 6 خرداد 1390

بانو شجاع - امارات - دبى
خسته نباشى حاج آقا
جمعه 6 خرداد 1390

dara20 - ایران - تهران
گور پدر تو و اون اسلام مهوع عربیت. اخه پدر سگ اجداد سگ پدر عربت که توی بادیه میان شوره زارهای عربستان ملخ کباب می کردند و می خوردن اشپزخانه نداشتند. مگر در این دنیای مدرن چیزی هم اسلامی می تونه باشه? مزخرفات 1400 ساله رو بکن توی گور امواتت روحشون شاد بشه.
جمعه 6 خرداد 1390

بابک میهندوست - ایران - تهران
با درود به تمامی دوستان گرامی. اگر خدایی باشد و به حرف بنده گوش سپارد،، از خداوند منان!!! تقاضا میکنم که این جناب جوکر اعظم!! حضرت!! آیت الله!!! جوادی آملی را سالیان سال زنده و سلامت نگاه دارند از برای انبساط!! خاطر عزیزان مومن و غیر مومن!!!!!. ایشان با این سخنان عالمانه!!! خودشان ما را به خنده درآوردند و باعث شدند که فکمان گیرپاژ نماید از شدت خنده و کارمان به شکم درد رسید بسکه از خودمان خنده در کردیم !!!!. هه....هه....هه.....هه....هه....هه..... . جالب این جاست که این جناب جوادی آملی از خودشان حکم در وکرده اند!! که: خانه ها باید حتما رو به قبله باشند!!!!!. خوبست که شرکتهای بزرگ خانه سازی در جهان و معماران و آرشیتکت های نامدار جهانی از نظریات کارشناسانه!!! و ت....می!! تخیلی!! ایشان در جهت بهبود امور در امر خانه سازی جهانی بهره برند!!!!!. هه.....هه.....هه.......هه.....هه........
جمعه 6 خرداد 1390

baran828 - ایران - تهران
البته ایشون برای رفت وآمد صنف خودشون با همدیگه دارن درست میفرمایندچرا که واقعاودائما تو همین فکرا هستن.حق باایشونه!
جمعه 6 خرداد 1390

عرصه سیمرغ - ایران - تهران
مرزهای ایران رو هم اوپن کردند تا بسان غربال هر کس ژنش ناخالصی داره خوش گلدین. شما همون راجع به ابرقدرت بلا قراضه تان صحبت کنید. به قول ولتر اگر دین ندارید لا اقل وطنفروش نباشید (آزاده مرد باشید) . ابرقدرت ایران , مرکزجهان
جمعه 6 خرداد 1390

nader46 - انگلیس - لندن
وی با تاکید بر اینکه معماری اسلامی یعنی معماری عمیق علمی افزود: در روایتی آمده است که پیامبر (ص) به شخصی که در حال کندن قبر بود تاکید کرد که قبری مستحکم بسازد و این امر نشاندهنده تاکید اسلام بر انجام کارهای اصولی است./معنی معماری عمیقعلمی را باش .واسه همین قبرستان های ایران عمیق وعلمی گسترش یافته.مرده شور خودت و راهنما ورهبر های سوسمارخورت.لندن
جمعه 6 خرداد 1390

zartusht67 - المان - فرانکفورت
راستی تو بشکه open رفتن حلاله یا نه
جمعه 6 خرداد 1390

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
یک از یک بیسواد تر و پس افتاده تر! با ان نظرهای ابلهانه و دیوانه گونه و بی معنی. در کجای دنیا به استایل خانه سازی و چیدمان درونی خانه ومبلمان و ...ایراد میگیرند؟ اصلا اسلام هزار و چهارسد سال پیش چگونه اشپزخانه اوپن امروزی را پیش بینی کرده و برای آن دستور نوشته است؟!!! هرچه میکشیم از خودمان است که به این موجودان قرون وسطایی رو دادیم هرچه میخواهند بگویند و بکنند و اعتراضی نکردیم. در کدام کشوری به جوانان به پیراهن آستین کوتاه و مدل مو و ریش و شلوار گیر میدهند؟ در کدام کشور پس افتاده اسلامی با چوب بر سر زنان میکوبند چرا روسری بر سر ندارند؟ چرا باید مردم زبان برکشیده و این بی احترامی ها را بپذیرند؟ جهان غرب و آسیای خاور دور به کجا میرود و این خاورمیانه ای ها و قفقازیها و آسیای میانه ای ها و در بالای این لیست ایران به کجا!
جمعه 6 خرداد 1390

1k adame sadegh - کانادا - تورنتو
چون این اقا خودش open یعنی انقدر کار نکرده گشاد شده. مفت خور بی همه چیز
جمعه 6 خرداد 1390

رضا ایرانی - آمریکا - لس انجلس
بابا مردم ایران دارن یواش یواش با عروس خانم اوپن کنار میان این اخوندای مغز فندقی با اشپزخونه اوپن کنار نمیان!!!
شنبه 7 خرداد 1390

payman_270 - ایران - سربندر
این که پرفسورشونه شعورش اینقده ... وای به حال بقیه شون...
شنبه 7 خرداد 1390

م ر - ایران - تهران
حالا من نه کاری به حرفهای این آقا دارم نه شما دوستان ولی من خودم معماری ایران قدیم را واقعا خیلی دوست دارم شما اگه الان خانه کلنی 50 سال پیش را ببینید احساس میکنی واقعا تو ایران داری زندگی میکنی الانه هم واقعا آشپزخانه ها خیلی بد شده یکذره غذا درست میکنی بو و چربی غذا کل ساختمون رو میگیره بو حالا هیچی ولی چربیش ستمه ولی من کلا خانه های به سبک معماری اصیل ایرانی رو خیلی دوست دارم و به آپارتمانهای مدرن امروزی ترجیح میدم من اگه پول دار بشم حتی اگه شده 100 متر زمین هم گیر بیارم یه خونه به سبک ایرانی با معماری ایرانی درست میکنم . دعا کنید خدا پولشو بده
شنبه 7 خرداد 1390

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
بابک میهندوست - دوست گرامی میهن دوست، در تاپیک پیشین که بسته شد، اشاره ای کردید به پیروان پورپیرار بیسواد و نادان و دشمن ایرانی، که حتی یک سال هم در دانشگاه درس نخوانده است و جاسوس پیشین سفارت روسیه. اینها اگر سواد درستی داشتند که جزوه های این ناصر بن کنعان عرب را نمیخواندند. جدای از دروغ آمیز بودن نوشته های این مردک، دانشمندان تاریخ شناس و ایرانشناس ایرانی با دلیل ده ها تناقض و دروغ را در سراسر نوشته های ننگین این موجود پیدا کرده و نوشته اند. اما بسیجی های نازی آباد و پیروان اسلام ناب عن غلابی ولایت مانند همان کاربر معلوم الحال، اچ کی، این نوشته ها را دستاویز خود قرار داده تا به ایران و ایرانی بتازند و فرهنگ ما را به هیچ انگارند. دوست گرامی من و شما از کسانی هستیم که به اینها اجازه خودنمایی نخواهیم داد، باشد که اکثریت خاموش روزی به خود بیاید.
شنبه 7 خرداد 1390

پویا استانبول - ترکیه - استانبول
به نظر من این اخوند ها برای خراب کردن اسلام حتی به قاشق چنگال هم رحم نمی کنند
شنبه 7 خرداد 1390

amir_honda - ایران - شاهرود
حاج آقا گلستانی که زن کارمند آخوندشو می برد خونه و .. کارش اسلامی بود.
شنبه 7 خرداد 1390

PARVANE1 - انگلستان - برنموث
خوب پر بیراه نمیگه بنده خدا. حتما زن و دخترش مجبورش کردن اینو بگه. خوب نمیشه که موقع طباخی با اخوندای دیگه در طعام خانه لاس زد گناه داره. اینه که حتما باید پشت در بسته با خیال راحت روبندرو باز کردو.........حاج اغا(منظورم دقیقا همینه, اشتباه ننوشتم) امر دیگهای نیست.?????? منکه میگم خاک بر سرت. نه نه خاک نه. سرگین. هرچند که سرگین هم از سرت زیاده.چون ارزشش بسیار بالاتر از اون ریش و پشمته.
یکشنبه 8 خرداد 1390

PARVANE1 - انگلستان - برنموث
بد بخت حالا اگر میگفتی بهداشتی نیست یه چیزی. ولی یادت نره حتما باید با حدیث و روایت باشه ها.
یکشنبه 8 خرداد 1390

Royan - آلمان - آلمان
م ر - ایران - تهران واقعا راست گفتی
یکشنبه 8 خرداد 1390

بابک میهندوست - ایران - تهران
جناب آرش بهدین. درود بر شما. متاسفانه تاپیک پیشین بسته شد و گرنه هنوز سخن بسیار بود . زنده باشید و تندرست و همیشه کوشا و پرتوان در مسیر ایراندوستی .
یکشنبه 8 خرداد 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.