ناصر حجازی: مگر من بی‌غیرتم که مشکلات مردم را ببینم و عصبانی نشوم؟


ناصر حجازی: مگر من بی‌غیرتم که مشکلات مردم را ببینم و عصبانی نشوم؟

به من می گویند عصبانی نشوم، مگر بی غیرتم وقتی درد و مشکلات مردم را به چشم می بینم، با بی تفاوتی از کنار آن بگذرم. آمده اند و یارانه ها را قالب کرده اند. زندگی مردم بهتر نشده که بدتر هم شده است. خدمت به مردم یعنی فراهم کردن رفاه و آسایش آنها، اما متاسفانه شاهد نداری و سختی زندگی مردم هستیم. دولت می گوید چهل هزار تومان در ماه به مردم کمک می کنیم، مگر مردم گدا هستند؟...
ناصر حجازی، بازیکن پیشکسوت و سرشناس فوتبال، در گفت و گویی با وب‌سایت شخصی خود، از شرایط اقتصادی کشور و فشارهای موجود بر مردم به شدت انتقاد کرد.

وی گفت: به من می گویند عصبانی نشوم، مگر بی غیرتم وقتی درد و مشکلات مردم را به چشم می بینم، با بی تفاوتی از کنار آن بگذرم. آمده اند و یارانه ها را قالب کرده اند. زندگی مردم بهتر نشده که بدتر هم شده است. خدمت به مردم یعنی فراهم کردن رفاه و آسایش آنها، اما متاسفانه شاهد نداری و سختی زندگی مردم هستیم. دولت می گوید چهل هزار تومان در ماه به مردم کمک می کنیم، مگر مردم گدا هستند؟

حجازی با انتقاد شدید از سیاستهای اقتصادی دولت و هدفمندی یارانه‌ها گفت: آخر یک کارگر که ماهی سیصد-چهارصد هزار تومان حقوق می گیرد و کرایه خانه، خرج زندگی و…دارد و حال باید سه برابر مبلغی که دولت می دهد ، به آنها برگرداند، چطور زندگی کند؟ نتیجه اش می شود فقر و فقر یعنی فساد ، فحشا ، طلاق و…از کدام کارشناس صحبت می کنید؟ کارشناسی فقط بازی با آمار و ارقام و زندگی در برج نیست.کارشناسی یعنی زندگی با مردم و لمس کردن درد و مشکلات آنها از نزدیک.

وی افزود: کارشناسی یعنی بدنبال پیدا کردن راهی جهت مقابله با ورود کالاهای چینی و رونق بخشیدن به تولیدات داخلی.امروز شاهد هستیم که کارخانه های ما یا ورشکسته هستند یا صاحبان آنها جهت جلوگیری از ورشکستگی، کارخانه هایشان را تعطیل می کنند و نتیجه آن بیکاری و دربدری کارگر ها است و این مشکلات در پایان باعث از هم پاشیده شدن کانون خانواده ها و ایجاد مشکالات اجتماعی و اخلاقی می شود.

این فوتبالیست مشهور که که در بستر بیماری است، گفت: اینکه وضعیت جسمانی ام شرایط امروزی را دارد ، بدلیل شرایطی است که می بینم و نمی توانم در قبال این مسایل و مشکلات مردم بی تفاوت باشم. به قول گاندی که می گوید : درد من تنهایی نیست ، بلکه مرگ ملتی است که برایشان گدایی را قناعت ، بی عرضگی را صبر و با تبسمی بر لب ، این حماقت را حکمت می نامند.

متن کامل این گفت‌وگو را بخوانید:

شکست استقلال مقابل پاختاکور را چطور ارزیابی می کنید ؟
استقلال می توانست بازنده نباشد ، پاختاکور قدرت چندانی نداشت،نمی خواهم ایراد بگیرم اما گل برهانی یکی از بهترین گلهای تاریخ زندگی اش بود ، برهانی بسیار با هوش و حرفه ای عمل کرد و روحیه بالایی گرفت .دیدگاه فنی من اینست که عدم تعویض برهانی با آن شرایط روحی و سرعت بالا و همینطور فرهاد مجیدی که کماکان معتقدم نباید تعویض شود مگر دچار مصدومیت گردد ، می توانست کمک بیشتری به استقلال کند.با این حال ۲ بازی دیگر باقی مانده است و استقلال کماکان شانس صعود دارد.بایستی به کادر فنی و بازیکنان دلگرمی و امیدواری داد تا در ۲ بازی آتی با همت و یکدلی صعود از این مرحله را جشن بگیرند و به آنچه استحقاقش را دارند ، دست یابند.در ضمن بایستی به محمدی این تذکر را بدهم که توپهایی که از فاصله دور به سمت دروازه ارسال می شود ،گلر بایستی از دروازه خارج شود و توپ را دفع کند .دلیلی ندارد در مواقع ارسال چنین توپهایی روی خط دروازه ایستاد.البته نا گفته نماند محمدی چندین موقعیت خطرناک را از حریف گرفت.

امروز بذر پاشی چمن طبیعی کمپ اختصاصی استقلال با دستان شما انجام گرفت، روند ساخت کمپ را چطور دیدید؟
فتح اله زاده کار خود را بلد است و استقلال را علیرغم شرایط سختی که ابتدای فصل داشت، بخوبی جمع و جور کرد.روند ساخت کمپ نیز بخوبی پیش میرود .با ساخت کمپ هزینه های استقلال نیز کاهش پیدا می کند و حتی باشگاه می تواند با برنامه هایی که فتح اله زاده دارد، درآمدزایی خوبی داشته باشد و از سازمان کمتر کمک گیرد. امروزه از تیمسار خسروانی بدلیل ساخت مجموعه های ورزشی بسیار برای استقلال و مردم به نیکی یاد می شود.

فتح اله زاده نیز با پیگیری و اقدام در جهت نهایی شدن ساخت کمپ می تواند بیشتر از گذشته در یاد و قلب هواداران استقلال باقی بماند ، هر چند امیدوارم اجازه دهند تا او بخوبی کارهایش راپیش ببرد.معمولا عادت کرده اند کسانی که قصد خدمت به مردم را دارند ، بر کنار کنند و من شخصا امیدوارم این اتفاق برای فتح اله زاده نیفتد.در ضمن از سعیدلو می خواهم اجازه دهد تا فتح اله زاده به تنهایی استقلال را مدیریت کند .همانطور که تا به امروز موفق بوده است.استقلال نیازی به هیات مدیره ندارد.

در ایران رسم بر این است که یک عده بیکار که دوست و رفیق مقامات هستند ، بعنوان اعضای هیات مدیره انتخاب می شوند وگرنه در تیمهای مطرح دنیا اعضای هیات مدیره بر اساس تخصص و تواناییهایشان انتخاب می گردند و از هیچ کوششی برای موفقیت تیم دریغ نمی کنند.

اگر بر اساس قوانین کنفدراسیون آسیا در انتخاب اعضای هیات مدیره اجباری است ، اجازه دهید فتح اله زاده این انتخاب را انجام دهد تا در کارش دخالت نشود و در غیر این صورت ، عده ای را بصورت صوری انتخاب نمایید ، رستورانی خوب را هر از گاهی برایشان انتخاب کرده تا آنجا چلوکبابشان را صرف کنند و بروند دنبال زندگی اشان و در کار مدیرعامل و زیر مجموعه وی دخالت نکنند.

علی کریمی در متنی احساسات خود را همانطور که حتما می دانید نسبت به شما بیان کرده است، در این ارتباط صحبت خاصی دارید.
علی کریمی بازیکنی مردمی است که همسو بودنش با مردم را اثبات کرده است. فقط می توانم از این بازیکن که در دل مردم جای دارد و از راه دور احساسات خود را صادقانه نسبت به من ابراز داشته است، قدردانی کنم و برای وی در تمامی مراحل زندگی آرزوی موفقیت نمایم.

در مراسم هایی از شما تجلیل و قدردانی کردند و هنرمندان، اهالی فوتبال و مطبوعات با شور و شوق خاصی در این مراسم شرکت کردند ، از پوری بنایی گرفته تا مدیران استقلال و پرسپولیس علیرغم مشغله های کاری بسیار.دلیل محبوبیت و توجه توده مردم به ناصر حجازی را در چه می دانید؟
مردم نسبت به من لطف دارند، ناصر حجازی همواره سعی کرده تا از مردم جدا نباشد، همیشه با مردم بوده ام و هر چه دارم از خدا و سپس لطف و محبت مردم است.

من و امثال من مدیون مردم هستیم.آنها مرا حجازی کردند.اینها شعار نیست یا از روی تظاهر نمی گویم.خوشبختانه همه مرا به صراحت لهجه میشناسند. این که از مردم می گویم حرف دلم است.از اینکه می بینم بعضیها با زدن چند گل یا مورد توجه قرار گرفتن توسط مردم ، از همه طلبکار هستند ، ناراحت می شوم.

متاسفانه اینها وقتی توسط همین مردم بزرگ می شوند ادا در می آورند و فراموش می کنند که از کجا و چطور به چنین جایگاههایی رسیده اند .نمی دانند که فقط مشهور هستند و با این خصوصیات ا خلاقی محبوبیتی بین مردم ندارند.تختی به دلیل مدالها و قهرمانی هایش تختی نشد که اگر این طور بود،موحد یا حبیبی مدالهای بیشتری داشتند.تختی بدلیل مردمی بودنش تختی شد. از قدیم گفته اند که درخت هر چه پربارتر، افتاده تر.وقتی بیشتر مورد توجه قرار گرفتیم ،باید سر به زیر تر شده و ادبیات و رفتارمان را بهتر کنیم.

بعد از مبتلا شدن ناصر حجازی به بیماری، روند مناسبی در راستای بهبودی شما می دیدیم اما بیکباره در طی ۲-۳ ماه اخیر افت و ضعف بدنی واضح و مشخصی را در شما شاهد هستیم، توضیح می دهید؟
به من می گویند عصبانی نشوم، مگر بی غیرتم وقتی درد و مشکلات مردم را به چشم می بینم، با بی تفاوتی از کنار آن بگذرم.آمده اند و یارانه ها را قالب کرده اند.

زندگی مردم بهتر نشده که بدتر هم شده است .خدمت به مردم یعنی فراهم کردن رفاه و آسایش آنها اما متاسفانه شاهد نداری و سختی زندگی مردم هستیم.

دولت می گوید چهل هزار تومان در ماه به مردم کمک می کنیم، مگر مردم گدا هستند؟ مردم ایران روی گنج خوابیده اند، نفت، گاز و… دولت حق ندارد به مردم کمک کند،دولت باید کار کند، خدمت کند و زحمت و دسترنج مردم را دودستی تقدیم آنها نماید.چهل هزار تومان در ماه به مردم می دهند و بعد ….

برای من قبض گاز می آمد چهل هزار تومان و حالا می آید یک میلیون تومان. گاز به کشور همسایه با مبلغی بمراتب کمتر از آنچه از مردم می گیرند، صادر می شود.با دیدن این شرایط نباید عصبانی شوم؟ نباید حرص بخورم و شرایط جسمانی ام مثل امروز شود.

من این حرفها را برای خودم نمی زنم. به هر حال از آنجایی که چهره شناخته شده ای هستم و مردم به من لطف دارند، زندگی ام می گذرد حتی با اینکه بیماری ام بسیار پر هزینه است با لطف مسوولین بیمارستان کسری، مالک گسترش فولاد تبریز و اندوخته پس اندازم روزگار سپری می شود اما اگر مردم عادی شرایط امروز من را داشتند و با یک بیماری پر هزینه روبرو شوند ، چه باید بکنند؟بروند بمیرند؟

من ناصر حجازی هستم ، سرد و گرم روزگار را چشیده ام . عمری از من گذشته است… حرفهایم از سر دلسوزیست.کمی مراعات مردم را کنید..مردم را دوست داشته باشید تا آنها هم شما را دوست داشته باشند.مردم معنای خدمت را می دانند و اگر آن را احساس نمایند پا به پای دولت می ایستند و اگر نمی توانید رفاه مردم را فراهم سازید ، بروید .من ۴ سال قبل و در اواسط فصل وقتی دیدم اعضای هیات مدیره با دخالتهایشان اجازه نمی دهند تا در تیم مردمی استقلال علیرغم توانایی ام کار کنم و ماندنم فایده ای ندارد بخاطر مردم در حالی که مرا می خواستند ، رفتم تا شاید دیگران بتوانند موفق باشند.مردم ایران قدرشناس هستند.قدر این قدرشناسی را بدانید.

اما دولت در ارتباط با بحث یارانه ها حتما از نظر کارشناسان بسیاری استفاده کرده است .
اتفافا برای من هم جای سوال است که مگر اینها کارشناس ندارند؟از کجا این یارانه ها را آورده اند.اگر کشور های دیگر چنین کاری انجام دادند ، ابتدا شرایط و بستر کار را فراهم کردند و بعد اجرا نمودند. آیا در ایران این بستر فراهم بود؟ اینکه بگوییم مصرف نکنید ، فلان چیز را نخرید ، هزینه نکنید تا برایتان پس انداز شود ، هنر است؟

آخر یک کارگر که ماهی سیصد-چهارصد هزار تومان حقوق می گیرد و کرایه خانه، خرج زندگی و…دارد و حال باید سه برابر مبلغی که دولت می دهد ، به آنها برگرداند، چطور زندگی کند؟ نتیجه اش می شود فقر و فقر یعنی فساد ، فحشا ، طلاق و…از کدام کارشناس صحبت می کنید؟ کارشناسی فقط بازی با آمار و ارقام و زندگی در برج نیست.کارشناسی یعنی زندگی با مردم و لمس کردن درد و مشکلات آنها از نزدیک.

کارشناسی یعنی بدنبال پیدا کردن راهی جهت مقابله با ورود کالاهای چینی و رونق بخشیدن به تولیدات داخلی.امروز شاهد هستیم که کارخانه های ما یا ورشکسته هستند یا صاحبان آنها جهت جلوگیری از ورشکستگی، کارخانه هایشان را تعطیل می کنند و نتیجه آن بیکاری و دربدری کارگر ها است و این مشکلات در پایان باعث از هم پاشیده شدن کانون خانواده ها و ایجاد مشکالات اجتماعی و اخلاقی می شود.

ما کارشناسان واقعی و افراد تحصیلکرده و با دانش کم نداریم.حتی در مسافرتهای خارج از ایران وقتی با این افراد روبرو می شوم ، می گویند حاضریم با رقمی نصف آنچه در خارج از ایران به ما می دهند در خاک خودمان کار کنیم ، به عشق ایران اما امکانات و شرایط برای ما فراهم نیست.

می خواهم از دولت بپرسم که اجرای طرح یارانه ها اهمیت دارد یا یافتن راهی جهت جلوگیری از فرار مغز ها.هر چند مغزها بایستی فرار کنند که اگر باشند بسیاری از افرادی که به نا حق و بر اساس زدوبند در راس کارند ، خانه نشین خواهند شد. .همانطور که سطح علمی دانشگاهها را پایین آوردند تا افرادی که سلیقه ای وارد دانشگاه شده بودند، بتوانند فارغ التحصیل شوند.

اینکه وضعیت جسمانی ام شرایط امروزی را دارد ، بدلیل شرایطی است که می بینم و نمی توانم در قبال این مسایل و مشکلات مردم بی تفاوت باشم.به قول گاندی که می گوید : درد من تنهایی نیست ، بلکه مرگ ملتی است که برایشان گدایی را قناعت ، بی عرضگی را صبر و با تبسمی بر لب ، این حماقت را حکمت می نامند.

- از این بحث خارج شویم و بعنوان آخرین سوال اینکه از امیر رفیعی بعنوان مدیر برنامه های شما در برخی محافل یاد می شود ، اینطور است؟
من هیچگاه مدیر برنامه نداشته و نخواهم داشت.خودم قدرت و توانایی فکری جهت انجام کارهایم را داشته و دارم.امیر رفیعی مثل پسرم است و فردی با شخصیت و تحصلیکرده که در بسیاری از موارد با هم مشورت می کنیم.به رفیعی اعتماد دارم و او نیز به دلیل علاقه و رفاقت با من ، مدیریت پرتال شخصی ام را بر عهده گرفته است.در ضمن ایشان مشاور فتح اله زاده و دستیار من در کمیته فنی باشگاه استقلال است.

- و حرف پایانی.

یا رب روا مدار که گدا معتبر شود
گر معتبر شود ز خدا بی خبر شود

Artosh - ایران - تهران
زنده باد ناصرخان عزیز.در این فضای بسته که ریز و درشت رو در زندان میکنند و بدترین مجازات ها را بر منتقدان و مخالفان اعمال میکنند این همه شجاعت ستودنی است : (.....اگر نمی توانید رفاه مردم را فراهم سازید ، بروید)
شنبه 3 اردیبهشت 1390

red.boy - ایران - تهران
درود بر ناصرخان حجازی. تا چشم بعضی ها در بیاد. ناصرخان حجازی قبلا هم به مردم اظهار لطف کردن ولی این بار گل کاشتن. درود بر حجازی و درود بر علی دایی و درود بر علی کریمی جادگر فوتبال اسیا درود بر مهدوی کیا و درود بر شجاعی و نکونام درود بر کعبی و نثرتی درود بر عادل فردوسی پور و باز هم درود بر ناصر حجازی و ننگ بر رضازاده.
شنبه 3 اردیبهشت 1390

(tirdad)e dash jamshidina - ایران - تهران
امیدوارم بقیه دوستانه هنرمند و ورزشکار یک رنگی و شجاعت رو از ناصرخان حجازی یاد بگیرن که هیچ وقت از ظلم دفاع نکرد و برایه دو روزه دنیا خودش رو نفروخت. درود بر شرفت
شنبه 3 اردیبهشت 1390

sourena.de - آلمان - اشتوتگارت
امیدوارم آقای ناصر حجازی هرچه زودتر بهبود پیدا کنند و بابت این انتقادها هم مزاحمتی برای ایشان از طرف حکومت ولی وقیح ایجاد نشود. مرگ بر خامنه ای و مزدورانش
شنبه 3 اردیبهشت 1390

ufo - دانمارک - وایله
عزیزم امیدوارم حالت هرچه زودتر خوب بشه وبه اغوش خانواده ات بر گردی من یک پرسپولیستی قدیمی هستم ویک طرفدار پروپا قرس ناصرخان حجازی.
شنبه 3 اردیبهشت 1390

ufo - دانمارک - وایله
باشرمندگی پروپاقرص را اشتباه نوشتم.لطفابهم حمله نکنید.شاد باشید.
شنبه 3 اردیبهشت 1390

89562389 - ایران - نجف آباد
حجازی دوست داریم .حجازی دوست داریم. تا خون در رگه ماست.موسوی رهبره ماست.
شنبه 3 اردیبهشت 1390

m_r - آلمان - آخن
سلام و درد با آقا ناصر عزیز و اسطوره‌های ورزش هنری اقتصادی علمی‌ و و و امید و آرزوی شفا و سلامتی‌ کامل آقا ناصر عزیز. قبول مسئولیت یکی‌ است از عهده بر آوردن آن و در قران ۲۱ با زمان پیش رفتن و سر خود را مثل کبک نکردن زیر برف آن هم یکی‌. آقا ناصر عزیز تمام صحبت‌های شما کامل صحیح و خداوند امسال شما‌ها شجریان‌ها و دیگر عزیزان که در ایران هستند و ریسک زندگی‌ خود و خانواده و با باز کردن دهان و زدن حرف مردم مسئولیت خود را انجام میدهند خدایا نام ناصر حجازی‌ها شجریان‌ها و دیگر عزیزان مردمی را عزت و کامل و طول عمر ادا بفرما.
شنبه 3 اردیبهشت 1390

nader46 - انگلیس - لندن
زنده وپاینده باشی. دردوبلات , به سر هرچی اخوندو بسیجی بی پدرومادرهست بخوره.خیلیییییییییییی کاردرست هستی.
شنبه 3 اردیبهشت 1390

aria-aria-nl - هلند - روتردام
ناصرخان دوستت داریم این تو استایوم بانک میزدیم . ولی حالا میفهمم که بیخود نمیگفتیم ناصر خان دوستت داریم مردی خیلی هم مردی تو این زمانه درهم و برهم که همه حرف مردی میزنن ده کیلو ریش و سیبل اویزون کردن حرف از معرفت و مردانگی میزنن از زن هم بدترند . واقعا حال کردم مرد هم مردهای قدیم هیچوقت خودتت را برای این جماعت زر و زور و تزویر کوچک نکردی و تو اوج ماندی و خواهی ماند توی فوتبال ایران ابزیرگاها دارند جولان میدند و از این سفره پهن مردم و فوتبالیستها را میچاپند و این تو بودی که سرفراز ماندی مرد سیاست ایران که هیچ اصلا سیاست مدارها با ده من ریش بعد سی و چند سال نمیدانند چه ... باید بخورند در اخر خیلی مردی و امیدوارم خدای بزرگ سلامتی کاملت را بهت بازگردانه . عزیز خیلی باحالی خیلی مردی .
شنبه 3 اردیبهشت 1390

bache shapoor - سوئد - یوسدال
ناصر خان اگه راستش را بخواهی من بخاطر گل روی تو تاجی(استقلالی) شدم و کم کم خون ابی در رگهایم جریان پیدا کرد. هیچوقت این خاطره ی زیبا و دوست داشتنی را فراموش نمیکنم که سال 67 در خیابان فردوسی سر خیابان منوچهری کار میکردم با بهمن و حمید حاجیلو و مهدی سیاحی و اصغر حاجیلو امد پیش ما و ظهر من رفتم و در یک قابلمه بزرگ چلو کباب گرفتم و موقع شروع به غذا خوردن شما هم رسیدید و هر کاری کردیم که بروم و یک پرس دگه بگیرم شما نگذاشتید و خاکی وار شش نفری به قابلمه حمله کردیم و واقعا در جوار شما چه لذت و حالی داد غذا خوردن.حقا که لقب عقاب اسیا برازنده ات است و بعد از شما فدراسیون فیفا هنوز این لقب را به کسی نداده. گذشته از عقاب بودن در اسیا و ایران مربیگری شما بی نقص و با کلاس هست. زنده و پاینده باشید. دوستت دارم با تمام وجودم.
شنبه 3 اردیبهشت 1390

محموداحمدی نژاد - ایران - گنبدکاووس
ناصرجون دوستت داریم
شنبه 3 اردیبهشت 1390

saeed.fn - بلژیک - ورنه
درود بر تو که به مرم کشورت فکر میکنی نه جا و مکانت
شنبه 3 اردیبهشت 1390

zartusht67 - المان - فرانکفورت
شما نخیر ولی حزب الهی های کثافت چرا
شنبه 3 اردیبهشت 1390

8888016400 - هنروستان - ناسیک
خدا حفظت کناد مرد با غیرت
شنبه 3 اردیبهشت 1390

poriyaye_vali - قطر - دوحه
به عنوان یه پرسپولیسی عاشق منش واخلاق وجوانمردی ناصر خان حجازیم..درود برتو..برای سلامتی ناصر خان همگی دعا میکنیم
شنبه 3 اردیبهشت 1390

boofe koor - ایران - تهران
درود بر تو اسطوره بزرگ فوتبال ایران
شنبه 3 اردیبهشت 1390

شمبلیله - انگلیس - لندن
دوست داریم ناصر خان . مردی به خدا. ابیته...
شنبه 3 اردیبهشت 1390

hana-shiraz - ایران - شیراز
یا رب روا مدار که گدا معتبر شود. گر معتبر شود ز خدا بی خبر شود. دقیقا مصداق این نظام جمهوری اسلامی هست. زنده باشی آقای حجازی.
شنبه 3 اردیبهشت 1390

m-parsi - ایران - ملایر
حالا می فهمم چرا به ناصرخان میگن اسطوره!
شنبه 3 اردیبهشت 1390

gol andam - سویس - زوریخ
در حال حاضر مملکت از سوی اراذل و اوباش اداره می‌شود و لباس‌شخصی‌ها با پول و پست و مقام خریده می‌شوند. خدا پشت و پناهت ناصر جان حرف دل مردم و زدی
شنبه 3 اردیبهشت 1390

سمانه خانم - ایران - تهران
شما برو فکر اون شهلا خانم زن صیغه ایت باش که زنتو کشت و اعدام شد حالا نمیخواد به مشکلات مردم فکر کنی.خدا رو شکر وضع اقتصادی مردم داره یواش یواش بهتر میشه فقط کمی فرصت لازمه مثل یک جراحی که تا مدتی طول میکشه حال ادم خوب بشه
شنبه 3 اردیبهشت 1390

feminism - انگلستان - لندن
درود بر دلاورانی که آواز بلند و فریادِ مردم ستمدیده شده و همدردی و غمخواری خود را بدونِ در نظر گرفتن موقعیت فردی و اجتماعی خود بیان میکنند. و باز از سخنانِ گاندی آزاد اندیش است که میگوید : A man is but the product of his thoughts what he thinks he becomes. یک انسان بطور محض حاصل و فراوردۀ افکارو اندیشه های خویش میباشد و متناسبِ آنچه که فکر میکند میشود !
شنبه 3 اردیبهشت 1390

karaji - سوئد - گتنبرگ
مگر ناصر حجازی حرفی بزند , نمایندگان و سیاسیون و خلاصه همه کسانی که مسئول انتقاد وحرف زدن هستند یا دنبال پولند یا سرشون زیر ابه یا زندونی هستند یا تو سوراخ موشند و ...
شنبه 3 اردیبهشت 1390

h.k - دانمارک - اودا
چه مردانه صحبتش رامیکندومردانه حرفشرامیزند.درودبرابرمردفوتبال ایران.ملاحظه ومحافظه کاری تاکی?حرفی که,گاندی,کبیرکفته چه بامعناست.ناصرخان دستتان خودت وپدرومادرت که توراتربیت کرده اندمیبوسم.اگرمردان وزنان سرشناص ایران مثل ناصرخان بودندوترسونبودند.چه خوب بود.....من ازبینوایی نیم روی زرد......غم بینوایان رخم زردکرد.ولی افسوس وصدافسوس.بظاهرمردان زیادی داریم که میتوانستندالگوباشند.ولی یاترسوشدندیاخائن.دلشانراخوش کرده اند.به صبوری.اگراینرانگویند.چه بگویند??
شنبه 3 اردیبهشت 1390

saitama - ژاپن - توکیو
پایدار باشی که غم مردم داری اگر ذره ای از انسانیت تو در اسلام وجود داشت مردم ما با اینهمه ثروت به این فلاکت و بدبختی دچار نمی شدند
شنبه 3 اردیبهشت 1390

ashkan_m2013 - ترکیه - استانبول
اسطوره به امثال حجازی میگن نه به اینایی که با زدن چند گل یا مورد توجه قرار گرفتن توسط مردم از همه طلبکار هستند متاسفانه اینها وقتی توسط همین مردم بزرگ می شوند ادا در می آورند و فراموش می کنند که از کجا و چطور به چنین جایگاههایی رسیده اند .نمی دانند که فقط مشهور هستند و با این خصوصیات ا خلاقی محبوبیتی بین مردم ندارند...و به هر قیمتی برد میخواهند در رمین یازی:)))))))))من که نفهمیدم کیو میگه ولی حتما طرف خیلی ادم مزخرفیه:))))))))))
شنبه 3 اردیبهشت 1390

Don Mario - کلمبیا - بوگوتا
دمت گرم قهرمان ؛ با آرزوی سلامتی هر چه زودتر ناصر خان حجازی
شنبه 3 اردیبهشت 1390

shown - امریکا - دیترویت
به خاطر همین مرامت دوست دارم ناصر خان
شنبه 3 اردیبهشت 1390

shervin-iran - ایران - خرم آباد
ای ول داش ناصر باغیرت خودمون...........فقط آبی!!!!!!!!!
شنبه 3 اردیبهشت 1390

payman_270 - ایران - سربندر
من پرسپولیسی دوآتیشم.. اما اسطوره هایی مث حجازی متعلق به ما هم هستن چون از بطن مردمن.. برای ایشون طول عمر و سلامتی مسئلت دارم.
شنبه 3 اردیبهشت 1390

iranynab - ایران - تهران
ما که نشنیدیم. در ضمن هرکسی غلط زیادی بکنه هرکسی میخواد باشه از ما نیست و از شما خارجی هاست. شما هم هول ورتون نداره. تو هر مملکتی بالاخره مخالف هم پیدا میشه خوب. شما ذوق نکنید چیزیش به شما نمیرسه
شنبه 3 اردیبهشت 1390

فندق - روسیه - مسکو
سمانه خانم از ایران - بیسواد اون که زنش شهلا بود ناصر محمدخانی بود نه ناصر حجازی - تو چرا ناراحتی حالا- چون نیومد تورو صیغه کنه ناراحتی !
شنبه 3 اردیبهشت 1390

pendare nik - ایران - تهران
سمانه بسیجی - ایران - تهران- شما اول فرق آبی با قرمز را یاد بگیر بعد بیا کامنت بده عزیزم! اگر هم کلا کور رنگی داری چرا بیخود اظهار فضل می کنی! اون بابایی که زن صیغه ای داشت یکی دیگه بود از تیم قرمز! ناصر خان اصلا مال این حرفها نیست!
شنبه 3 اردیبهشت 1390

bita tehrani - کانادا - ونکوور
بهترین و محبوبترین رهبران قدرتمندترینشان نیستند,بلکه کسانی هستند که دل بر مردم میسوزانند و از درد مردم بیخوابی میکشند....کاش یه ذره از غیرت تو توی وجود بی وجود این جماعت حاکم بود ناصر خان! حاکمانی که عربده های حریف طلبشان گوش دنیا را کر کرده ولی از بی غیرتی به هیچ چیز نمیشود تشبیه شان کرد!
شنبه 3 اردیبهشت 1390

gggfff - ایران - ایران
سمانه خانم - ایران - تهران. سوکا . اون ناصر محمد خانی بود مشنگ معلومه تازه از زیره لحاف اومدی بیرون حواست نیست
شنبه 3 اردیبهشت 1390

red.boy - ایران - تهران
سمانه خانم - ایران - تهران_ گویا شما ناصر حجازی رو با ناصر محمدخانی اشتباه گرفتین. حالا فهمیدم بر چه اساس رای میشورید بر چه اساس ساندیس میخرید. اقایون و خانوما خودتون سواد بر و بچ حیدری رو ببینید و قضاوت کنید.
شنبه 3 اردیبهشت 1390

mamadjoon128 - ایران - یزد
مافوق تصور عمل کردی ناصرجون. دوستت داریم.
شنبه 3 اردیبهشت 1390

poriyaye_vali - قطر - دوحه
. سمانه خانم - ایران - تهران...حیف نون.
شنبه 3 اردیبهشت 1390

feminism - انگلستان - لندن
سمانه _ سوهان روح_ سمانۀ خانمی به خود ندیده اول برو غسل جنابتت را که دیشب در کنار حاجی بودی انجام بده بعد هم اگر حاجی حسّی برات گداشته بیشتر تحقیق کن و کشکی وار سخن نگو ! ناصر محمد خانی نامَرد را با "ناصر حجازی پاک مَرد" اشتباه نگیر !!
شنبه 3 اردیبهشت 1390

Hamed irani - کانادا - تورنتو
سمانه از ایران -شما بسیجی های بیسواد حرف نزنید بهتره بوئ گندتون همه جارو گرفته
شنبه 3 اردیبهشت 1390

ashkan_m2013 - ترکیه - استانبول
red.boy - ایران - تهران..باز تو علی دالیو اسطورش کردی واسه خودت..اون خودشو نشون داد تو بازی با استیل..دیگه همه شناختنش..همینطور که ناصر خان گفت:)راستی تو کامنتت بعد از کعبی نوشتی نصرتی دیگه:))) نصرتی با ث نیست:))))))
شنبه 3 اردیبهشت 1390

zartusht67 - المان - فرانکفورت
سمانه خانم شعور حزب الهی ات تا همین حد میباشد اقای حجازی را با محمد خانی اشتباه گرفتی امثال تو در ایران شدن همه کاره.......
شنبه 3 اردیبهشت 1390

Artosh - ایران - تهران
iranynab - ایران - تهران/ مردک اگه این نظامی های مملکتمون یک ذره شرافت همچون نظامیان مصری داشتند میفهمیدی که درصد مخالفان چقدر از شما موافقان بیشتره. در ضمن من موندم تو کار ایرانیان یوکی. کلمهء چرندیات رو توهین و حرف زشت میدونه و فیلتر میکنه در کامنت ها(حداقل در کامنت من) اما این غلط زیادی که این کاربر بی شرم میگه رو فیلتر نمیکنه....!
شنبه 3 اردیبهشت 1390

azad azerbayjan - ایران - تبریز
درود بر ناصر خان افتخار می کنم اسطوره ای مثل ایشون داریم با وجود اینکه استقلالی نیستم ولی چون دلش برا مردم میسوزه از ته قلب دوستش دارم
شنبه 3 اردیبهشت 1390

hafeze shirazi - ایران - تهران
الهی که درد و بلات بخوره تو سر هر کس که باعث گرفتاری و فقر و اعصاب خردی مردم است . انشاالله در نهایت سلامت زنده باشی و رهایی و خوشی مردم رو ببینی و سالها با اعصاب آرام زندگی کنی
شنبه 3 اردیبهشت 1390

poriyaye_vali - قطر - دوحه
. ashkan_m2013 - ترکیه - استانبول...تو این زمینه باهات موافقم...امثال علی دایی از لحاظ اخلاقی فراووونه...اما ناصر خان حجازی تکه
یکشنبه 4 اردیبهشت 1390

sourena.de - المان - اشتوتگارت
سمانه خانم .. ایندفعه هم مثل همیشه زائیدی که!!! از ساندیس خورهای بیسواد بیش از این توقعی نیست. مثل اون دکتر مموتی تیرخلاص زن. مرگ بر خامنه ای
یکشنبه 4 اردیبهشت 1390

shahram khosh maram - ایران - تهران
ناصر خان همیشه کارش درست بوده. امیدوارم بیماری سخت این ورزشکار محبوب و مردمی بهتر شود.  
یکشنبه 4 اردیبهشت 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.