وزیر آموزش و پرورش :آنقدرمی مانم تابا زور بیرونم بیاندازند!


وزیر آموزش و پرورش :آنقدرمی مانم تابا زور بیرونم بیاندازند!

مهر نوشت:

سخنرانی دو ساعته آقای وزیر در مراسم روز امور تربیتی، تکذیب آمار معلمان دیپلم و زیر دیپلم، تکذیب وجود دانش آموزان بزهکار، اجرای نظام 6-3-3 از سال آینده، تصویب تعطیلی مدارس ابتدایی در روز پنجشنبه و... بخشی از عناوین مهم اخبار آموزش و پرورش در این هفته بود.

برنامه های تکراری در روز امور تربیتی

امسال نیز همچون سالهای گذشته در روز امور تربیتی مصادف با هشتم اسفند ماه، مراسمی به مناسبت این روز برگزار شد با این تفاوت که امسال برخلاف سالهای گذشته که یک مراسم متمرکز در تهران با حضور معاونان و مربیان پرورشی برگزار می شد، چندین برنامه تکراری و روتین اجرا شد. به طور مثال، روز هشتم اسفند مراسمی در سالن حجاب با میزبانی آموزش و پرورش شهر تهران و سخنرانی وزیر آموزش و پرورش برگزار شد و روز نهم آموزش و پرورش شهرستانهای تهران مراسمی را با همین موضوع و همان مدعوین و سخنرانان در سالن وزارت کشور برگزار کرد.

نکته جالب در اینکه "زکریا یازرلو" معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش در این مراسم حضور نداشت و برای شرکت در مراسم دیگری به همدان رفته بود.

رکورد سخنرانی وزیر آموزش و پرورش

در مراسم روز امور تربیتی که در سالن حجاب برگزار شد، وزیر آموزش و پرورش پس از قرار گرفتن پشت تریبون، نزدیک به دو ساعت سخنرانی کرد که در نوع خود جالب بود. این سخنرانی آنقدر طولانی شد که برخی از مدعوین صندلی های خود را ترک کردند.

تکذیب آمار افروز توسط حاجی بابایی

وزیرآموزش و پرورش در این مراسم، از سخنان "دکتر غلامرضا افروز" رئیس سازمان نظام روانشناسی کشور که عنوان کرده بود"بیش از 50 درصد بزهکاران کانو‌نهای اصلاح و تربیت شهرهای تهران، شیراز، اهواز، مشهد و زاهدان بازماندگان از تحصیل دوره راهنمایی و اخراج شدگان این دوره هستند" انتقاد و به شدت آن را تکذیب کرد.

حاجی بابایی با اعلام اینکه باید یک هفته مدارس را تعطیل کنیم تا همه جامعه قدر آموزش و پرورش را بدانند، گفت: چنین آماری دروغ است و اشاعه آن توسط رسانه ها آن هم در آستانه هفته امور تربیتی اشتباه است.

وی ادامه داد: چرا یکی از کارشناسان آموزشی از افتخارات هسته ای و المپیادهای علمی و عملکرد آموزش و پرورش طی 30 سال گذشته که میلیونها معلم آن را رقم زدند، سخن نمی گوید و به یکباره همه اینها را کنار گذاشته و به آمار دانش آموزان بزهکار اشاره می کند.

تکذیب آمار وجود 100 هزار فرهنگی دیپلم و زیر دیپلم

تکذیبیه های آقای وزیر به سخنان دکتر افروز در هفته جاری ختم نشد و وی رسمی ترین آمار وزارتخانه خود را که به گفته اسدی گرمارودی رئیس مرکز آمار و فناوری آموزش و پرورش دقیق ترین آمار در طول تاریخ آموزش و پرورش است، نیز تکذیب کرد.

موضوع از این قرار بود که هفته گذشته مرکز آمار و فناوری وزارت آموزش و پرورش اعلام کرده بود که 100 هزار نفر از فرهنگیان این وزارتخانه دارای مدرک دیپلم و زیر دیپلم هستند.

خبرنگاری وقتی این آمار را به وزیر آموزش و پرورش ارائه داده است، دکتر حاجی بابایی به سرعت و با صراحت آن را تکذیب کرده و گفته است:" این آمار غیرواقعی است."

بد نیست آقای وزیر از رئیس مرکز آمار خود بخواهد آماری را که در اختیار رسانه ها قرار داده در اختیار وی هم قرار دهد.

حاجی بابایی: از آموزش و پرورش به زور هم نمی روم

حاجی‌بابایی که این هفته، روزهای پرکاری را بایت سخنرانی داشت در همایش امور تربیتی آموزش و پرورش شهرستانهای تهران گفت: «آنقدر در آموزش و پرورش می‌مانم تا به زور مرا بیرون بیندازند و به هیچ چیز جز آموزش و پرورش فکر نمی‌کنم بنابراین همه به آموزش و پرورش کمک کنند تا به اهدافش برسد».

حاجی بابایی برای بار چندم در طول وزارت خود این تفال خود به حافظ را در زمانی که پیشنهاد وزارت به او شده بود خواند که" «یا کار به کام دل مجروح شود / یا مُلک تنم مَلِک بی‌روح شود/ امید من آن است به درگاه خدا / که ابواب سعادت همه مفتوح شود».

مدارس 6-3-3

ماه اسفند گویا زمان تصویب طرح ها و برنامه های آموزش و پرورش است، پس از تصویب تعطیلی روزهای پنجشنبه مدارس ابتدایی در شورای عالی آموزش و پرورش، نظام آموزشی 6-3-3 نیز در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شد و قرار است از سال تحصیلی آینده اجرا شود.

البته تا کنون هیچیک از مسئولان آموزش و پرورش درباره جزئیات اجرای آن سخنی نگفته اند.

*پسر شجاع* - ایران - تهران
به این میگن اخلاص در کار ...خدا اجرتون بده انشاالللله....
پنج‌شنبه 12 اسفند 1389

sobhanjan - امارات - ابوظبی
مرتیکه گوسفند کثافت زد به سیستم اموزشی کشور هرچی بی سواد و بچه شهید و جانباز بود با یک ازمون ت... استخدام کرد اونم در مقطع دبیرستان و پیش دانشگاهی بدون تجربه با حداقل مدرک دیپلم اونوقت چهل هزار دبیر دبیرستانها را که حق التدریسی بودند را اموزگار ابتدیی کرده اندازه گاو نمی فهمه اگر میفهمید دو ساعت زررررررر نمیزد
پنج‌شنبه 12 اسفند 1389

h.k - دانمارک - اودا
دردنیای امروزی کشوروملت ایران دربدترین شرایط قرارگرفته است.سرمایه وعلم دوبال پرنده برای هرکشوراست.که بدون انهازمینگیرمیشود.متاسفانه سرمایه ملی ماباعث رونق دربازار اقتصاد کشورهای دیگروتحصیلکرده های مادرحدمت ملل دیگرقرارگرفته اند.وماهنوزنفهمیده ایم.که گناه ازماست.وبه جای اینکه حس ملی گرایی ودست دردست هم زنجیره قدرتمان رامحکمتروقدرتمندتر کنیم.هرگروه یک,, ساز,,تهیه کرده وبااشعاروعقایدموهوم دلخوشیم.وسازناکوک خودمان رامیزنیم.وفضارابرای عده ایی,,ناهموطن وناجوانمرد,,بازکذاشته که هیچ.یاریشان هم میکنیم.بیاییم, همدیگررا,کشورمانرا,,دوست داشته باشیم.واین ماییم که نیاز به,جنبش,داریم.جنبش نیازبه ما.حمایت واقعی کنیم.جلوضررراازهرجابگیریم.دراینده گذشته تلخمان جبران کنیم.مامیتوانیم صادقانه باهم باشیم.,,حق گرفتنیست,,هموطن.
پنج‌شنبه 12 اسفند 1389

h.k - دانمارک - اودا
اقای محترم.المپیاد,,وتیزهوشان,,و,,,,,,,همه درخدمت کشورهای وملل دیگری هستند.سهمیه های بیسوادهم برای خودمان,,زحمت شماراعقایدتان به نابودی کشاند.کشوری که 200000 هزارلیسانس به بالاان فرارکرده مسلم,سیدعلی,جنتی,اژه ای و...... هامیمانندبرای خدمت.
پنج‌شنبه 12 اسفند 1389

purelove_31 - ایران - مشهد
خدا آجرتون بده ایشالله که همچین حرفی نزنی
پنج‌شنبه 12 اسفند 1389

borJ - ایران - بوشهر
گور پدرت...کثافت.روزی که تو به درک واصل شی روزیِ که من جشن میگیرم
پنج‌شنبه 12 اسفند 1389

kamina - کلمبیا - بوگوتا
خوب گفتی امارات
پنج‌شنبه 12 اسفند 1389

گوش آزاد - ایران - تهران
دکتر غلامعلی افروز " نه غلامرضا " ! . بسیار انسان شریف ، فاضل ، عالم و دلسوز فرزندان ایران زمینه .. من ایشونو از نزدیک می شناسم.. حرف بیخود نمیزنه .. آمار و اطلاعاتش درسته ..
پنج‌شنبه 12 اسفند 1389

saitama - ژاپن - توکیو
تکذیب آمار معلمان دیپلم و زیر دیپلم، تکذیب وجود دانش آموزان بزهکار، .و.و.وووو. واقعا که پرروئی و نکبت از سر و روشون میباره
پنج‌شنبه 12 اسفند 1389

zebelkhan - آمریکا - لوس آنجلس
اسلام مساویست با دروغگویی و ریا. سران اسلامی تنها دارند انجام وظیفه میکنند که همان گسترش فرهنگ دروغ است. هر چه بیشتر دروغ بگویی و تملق و چاپلوسی کنی در نظام اسلامی عزیزتری! در ژاپن مدیری اشتباه میکند و مردم دچار زیان یا صدمه میشوند آن مدیر از عذاب وجدان و شرم خودکشی میکند پیش از آنکه او را بازخواست کنند! آنوقت در ایران مدیران وقیح و شیاد را با اردنگی هم نمیتوان از پشت میز بیرون آورد! نظام ولایت وقیح همین است دیگر! وقاحت در حد اعلا در تمامی ارکان نظام زیر نظر ولی وقیح! بقول خودتان تفضل الله!!! خدا قوت! ادامه بدهید تا این ملت جانشان به لب برسد و شماها را به صلابه بکشند و از درختهای خیابان آویزان کنند.
جمعه 13 اسفند 1389

کاسیت - ایران - خرم اباد
اونقد بمون تا جونت دراد
جمعه 13 اسفند 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.