فرماندار شیراز : اگر تدبیر استاندار نبود، تخت‌ جمشید را هم می‌فروختند!


فرماندار شیراز : اگر تدبیر استاندار نبود، تخت‌ جمشید را هم می‌فروختند!

فرماندار شیراز بار دیگر به موضوع زمین‌خواری و مشکلاتی که به‌واسطه این معضل دامن‌گیر کلانشهر شیراز و بخش‌های مختلف شده است پرداخت و گفت: با کدام مجوز یک مسئول در مقابل فساد سکوت می‌کند، از همه می‌خواهم در مقابل فساد سکوت نکنند.

به گزارش ایسنا، حسین قاسمی در پنجمین همایش مشترک اعضای شوراهای اسلامی و دهداران بخش مرکزی شیراز افزود: یک معضل بزرگ که شهرستان شیراز و خصوصا بخش مرکزی را رنج داده، زمین‌خواری است.

وی با بیان اینکه زمین‌خواران در تمام نقاط شهرستان به زمین‌های منابع طبیعی و اراضی ملی چنگ‌اندازی کرده‌اند، گفت: هیچ نقطه از شهرستان شیراز و حتی استان فارس از این موضوع در امان نبوده است.

فرماندار شیراز با تاکید بر اینکه هر کس مسئولیتی دارد، شرعا و قانونا نباید در مقابل ظلم و فساد سکوت کند، گفت: برای خوش‌آمد زورگویان زرسالار نباید حق و حقوق پیرمرد و پیرزن و جوانان پایمال شود و ما هم سکوت کنیم.

قاسمی تصریح کرد: در جلسه آینده شورای اداری شهرستان شیراز به موضوع زمین خواری پرداخته و از نظر فقه حکومتی، به تشریح نظرات حضرت امام(ره) که در صحیفه نور قید شده خواهم پرداخت.

وی با بیان اینکه وقوع ظلم در گذشته موجب فراموشی ظلم نخواهد شد، گفت: من قصه ظلم برخی‌ها را در شیراز خواهم گفت، اینکه چه کسانی خود را به ‌خواب زده و به خاطر اینکه افرادی با آنها درگیر نشوند، سکوت کردند.

قاسمی با بیان اینکه کلاهبردار که شاخ و دم ندارد، گفت: برخی‌ها با ظاهری آراسته و با یقه‌های بسته کلاهبرداری کرده‌اند، زمین جاهایی را فروخته‌اند که وجود خارجی ندارد.

فرماندار شیراز اضافه کرد: برخی‌ها از زمین‌های کنار تخت‌جمشید هم نگذشته‌اند، اگر تدبیر و هوشیاری استاندار محترم و برخورد قاطع ایشان نبود، تاکنون تخت‌جمشید را هم تصرف و تقسیم کرده، فروخته بودند.

وی با بیان اینکه زمین‌خواری‌ها مربوط به 5 یا ده سال قبل بوده است، گفت: ما سعی کردیم بازدارندگی داشته باشیم، اگر هزینه زمین‌خواری بالا برود، برخی به ‌خود اجازه ورود به این عرصه را نمی‌دهند.

فرماندار شیراز با تاکید براینکه زمین‌های تصرف شده در شیراز بسیار زیاد است، تصریح کرد: با حضور دکتر خداییان در راس دستگاه قضایی روحی تازه به سیستم قضایی دمیده خواهد شد و حضور ایشان از منظرهای مختلف مایه برکت است، اعضای شوراها و مسئولان بخش‌های مختلف در شهرستان هم باید مبارزه با زمین‌خواری را در دستور کار خود قرار دهند.

قاسمی در ادامه از بخشدار مرکزی شیراز خواست تا روزهایی را در هفته به دیدار با دهداران و نمایندگان شوراها اختصاص داده و برنامه‌ریزی مناسبی برای انتقال خواسته‌ها به فرماندار شیراز نیز انجام دهد.

قاسمی با بیان اینکه دولت نهم و دهم خدمات فراوانی را به مردم خصوصا مردم روستاها و نقاط دورافتاده ارائه کرده است، گفت: وجود برخی مشکلات نافی انجام خدمات نیست، عمق زیاد و بی‌توجهی فراوان به مشکلات در برهه‌ای از زمان باعث شده که اقدامات گسترده دولت نهم و دهم هم نتواند ریشه معضلات را بخشکاند.

فرماندار شیراز از مسئولان سازمان تبلیغات درخواست کرد تا با برنامه‌ریزی بستر لازم را برای حضور روحانیون در روستاهای مختلف فراهم کند و گفت:تنها ده تا پانزده روستای بخش مرکزی با بیش از 100 روستا و 85 دهیاری، روحانی و امام جماعت دارد.

وی تصریح کرد: توسعه در کشور ما و شهر ما برمبنای روحانی محوری و مسجد محوری است، جریان عظیم فرهنگی با حضور روحانیون در روستاها به‌جریان خواهد افتاد.

در این جلسه نمایندگانی از دهستان‌های مختلف بخش مرکزی، مسایل و مشکلات را عنوان کرده و خواستار پیگیری مطالباتشان شدند.

توسعه جاده‌ها، گازرسانی، اجرای طرح هادی در روستاها، حل مشکل زمین‌های تصرف شده منابع طبیعی، حمل و نقل، ایجاد خانه عالم، ایجاد خانه‌های بهداشت و درمانگاه‌ها و مراکز اورژانس، آب شرب بهداشتی، تلفن، ایجاد فضاهای فرهنگی ورزشی و اینترنت پرسرعت،‌عمده‌ترین مشکلات مطرح شده بود.

وی ابراز امیدواری کرد که سال آینده با افزایش سهم دو درصدی نفت و گاز، حجم اعتبارات افزایش قابل قبولی پیدا کرده و شاهد عمران آبادانی بیشتر شهرستان خصوصا بخش مرکزی و دهستان‌های مختلف در این بخش باشیم.

م ر - ایران - تهران
آقای فرماندار شکایت دزد را برای شاه دزد بردن کتابی از جوک است شما میخواهید که مسئولین جلوی چه کسی را بگیرند مردم عادی نمیتونند که زمین ها را مال خود کنند جز دار دسته مقام عظمای زورکی
سه‌شنبه 10 اسفند 1389

divone azadi - مالزی - کوالالامپور
سلام دوستان،من برگشتم چندروزی داغدارزن دایی مامانم بودم نشدبیام.
سه‌شنبه 10 اسفند 1389

experthoney - بحرین - منامه
برید حائری رو بگیرید، اگر هم کس یگه ایی زمین خواری کرده باشه خودش میاد پس میده، شکا سر دسته رو ول کردین
سه‌شنبه 10 اسفند 1389

saitama - ژاپن - توکیو
قاسمی تصریح کرد: در جلسه آینده شورای اداری شهرستان شیراز به موضوع زمین خواری پرداخته و از نظر فقه حکومتی، به تشریح نظرات حضرت امام(ره) که در صحیفه نور قید شده خواهم پرداخت. پس فاتحه تخت جمشید هم خوانده شد
سه‌شنبه 10 اسفند 1389

sama128 - ایران - شیراز آزاد
شما به دین و ایمان ملت رحم نکردید و دین و ایمان مردم را هم فروختید اگر ردیف شه تخت جمشید که چه عرض کنم تخت ننه خودتون .. را هم می فروشید
سه‌شنبه 10 اسفند 1389

khosh bavar - ایران - یزد
به امید خدا و به یاری هم و با همدلی و همصدایی خود, فرهنگ و اداب و رسوم فروخته شده مردم ایران را از این ضحاکان اسلامی پس خواهیم گرفت. به امید پیروزی نور بر تاریکی. شاد و کاوه زمان باشیم و چه زیباست که روح بزرگمرد ایران کوروش با حضور منشورش مهمان ماست و ما مردم ایران به مهماننوازی معروفیم و با تمام قدرت از این مهمان عزیز و روح ازادمنش ان دفاع خواهیم کرد.
سه‌شنبه 10 اسفند 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
ان وقت همتون را میسوزاندیم گویی اینکه اول شورش 57 ان ملعون جنایت کار بیمار روانی خلخالی میخواست تخت جمشید را با لودر ویران کند که عشایر غیور جلویش ایستادند که عقب نشینی کردند
سه‌شنبه 10 اسفند 1389

bawafa1385 - المان - هامبورگ
اقای فرماندار یک سری به پاریس و موزه لور بزن و نگاهی بینداز انگاه اظهار نظر کن
سه‌شنبه 10 اسفند 1389

fesgeli - سوئد - لوند
به گور باای هر چی اخوند حرومزاده این اخوندها خودشون رو هم می فروشند تخت جمشید که جای خود داره تازه تخت جمشید یادگار نسل پاک ایرانییان است نه اخوند سومار خور پس برا اخوند جماعت تخت جمشید معنا نداره ولی از دیدن طویله اسب فلان امام خر کیف میشه و جفتک می اندازه چون ریشه ابا و اجدادش تو همون طویه بوده خوب حق داره بدبخت بیش تر از این شعورش نمی رسه
سه‌شنبه 10 اسفند 1389

AM1R - هلند - هاردرویک
متاسفم برای مردمی که در دزدخانه زندگی میکنند.هاردرویک
سه‌شنبه 10 اسفند 1389

farzad145 - ایران - شیراز
آقای استاندار و فرماندار شیراز اگر راست میگفتند حق 400 نفر را از شرکت صادق سازان فردوس که در صدرای شیراز اقدام به ساخت آپارتمان می کردند از آنها میگرفتند و به مردم تحویل می دادند
سه‌شنبه 10 اسفند 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.