تریاک‌ها چگونه از ایران به کانادا می‌رسید؟


تریاک‌ها چگونه از ایران به کانادا می‌رسید؟

تریاک‌ها به شکل خیار در آمده و در قوطی‌های خیارشور مخفی می‌شدند

سلام تورنتو می نویسد :

صبح پنجشنبه 27 ژانویه، خبری از رادیو تلویزیون‌های تورنتو و کانادا منتشر گردید مبنی بر کشف یک شبکه بزرگ قاچاق تریاک و دیگر مواد مخدر از ایران به کانادا. این خبر طی ساعات بعدی به شکل تکمیل‌تر همه جا منتشر گردید.
پلیس تورنتو در بیانیه خبری خود که عصر پنجشنبه منتشر کرد چنین اعلام کرد:
بخش پروژه‌های بزرگ واحد موادمخدر پلیس تورنتو با مشارکت پلیس منطقه یورک، پلیس منطقه پیل و آژانس خدمات مرزی کانادا، تحقیقات خود را به نام پروژه خیار درباره وارد کردن تریاک و دیگر موادمخدر غیرقانونی به منطقه تورنتوی بزرگ تکمیل کردند.
این تحقیقات حاکی است که:
- پلیس 190 کیلوگرم تریاک به ارزش 13 میلیون دلار و 44 کیلوگرم افدرین Ephedrine که یک ماده متشکله در تولید کریستال متامفتامین است و قدرت تولید تقریباً 40 کیلوگرم کریستال متامفتامین را دارد، به ارزش هشت میلیون و هشتصد هزار دلار را توقیف کرده است.
- پلیس همچنین چهار دستگاه اتومبیل لوکس را توقیف کرده است.
براساس این بیانیه خبری، پلیس در روز چهارشنبه 26 ژانویه 2011، 7 مرد و دو زن را به اسامی زیر دستگیر و چارج کرده است:
1- فردین آیتی غفاری، 47 ساله، ساکن ریچموندهیل، متهم شده به 16 فقره جرم از جمله: دسیسه چینی بین‌المللی برای وارد کردن تریاک، دسیسه چینی برای زیر پا نهادن قوانین.
2- سعید چگینی، 27 ساله، ساکن ریچموندهیل متهم به 21 فقره جرم از جمله: دسیسه چینی بین‌المللی برای وارد کردن تریاک، دسیسه چینی برای زیر پا نهادن قوانین.
3- منصور چگینی، 50 ساله، ساکن ریچموندهیل متهم شده به 7 فقره جرم از جمله: دسیسه چینی بین‌المللی برای وارد کردن تریاک، دسیسه چینی برای وارد کردن افدرین.
4- نعیم دهقانسای قهرمانلو، 27 ساله، ساکن ریچموندهیل متهم شده به 3 فقره جرم از جمله: دسیسه چینی برای وارد کردن تریاک، دسیسه چینی برای قاچاق تریاک.
5- سمیه فتح‌الهی - قوچه، 26 ساله، ساکن تورنتو متهم شده به 5 فقره جرم از جمله: دسیسه چینی برای ارتکاب دزدی، در اختیار داشتن کوکائین به قصد قاچاق.
6- شهین ازهدی، 38 ساله، ساکن ریچموندهیل متهم شده به 3 فقره جرم از جمله: دسیسه چینی برای زیر پا نهادن قوانین، در اختیار داشتن متادون به قصد قاچاق.
7- مهرداد برهی، 40 ساله، ساکن تورنتو متهم شده به 2 فقره جرم از جمله: در اختیار داشتن ماری‌جوانا به قصد قاچاق، در اختیار داشتن متامفتامین.
8- محسن روحانی اصفهانی، 44 ساله، ساکن تورنتو متهم شده به 7 فقره جرم از جمله: دسیسه چینی برای ارتکاب دزدی، در اختیار داشتن هروئین به قصد قاچاق.
9- کریستال لی ادن، 31 ساله، ساکن تورنتو متهم شده به یک فقره جرم: اختیار داشتن Cannabis . در این بیانیه همچنین آمده است که پلیس در جستجوی سه نفر زیر است:1- لاخبیر شوکر Lakhbir Shokar، 46 ساله، بدون آدرس مشخص به اتهام سه فقره جرم از جمله: دسیسه چینی برای وارد کردن افدرین، وارد کردن افدرین.
2- محمد مهدی سجادی، 41 ساله، بدون آدرس مشخص به اتهام سه فقره جرم از جمله: دسیسه چینی برای وارد کردن موادمخدر، وارد کردن موادمخدر. 3- جمشید رویان، 41 ساله، بدون آدرس مشخص به اتهام سه فقره جرم از جمله: دسیسه چینی برای وارد کردن تریاک، وارد کردن تریاک. پلیس تورنتو سپس در این بیانیه از عموم مردم خواستار کمک شده که اگر هر گونه اطلاعاتی در رابطه با افرادی دارند که ممکن است بی‌خبر و به صورت غیرعمد مورد استفاده قرار گرفته‌ باشند تا محموله‌هایی از محصولات را از ایران دریافت کنند، با پلیس تماس بگیرند. منظور از این دسته افراد، کسانی است که ممکن است متهمین فوق با آنها تماس گرفته تا بسته‌هایی را که بدون اطلاع آنها، تریاک در آن مخفی شده را دریافت کنند. از کسانی که اطلاعاتی در این زمینه دارند خواسته شده که با شماره‌های زیر تماس بگیرند: به گفته پلیس، تریاک‌ها به شکل خیار درآمده و در داخل قوطی‌های خیار شور به کانادا وارد می‌شده‌اند. قاچاقچیان بعداً این موادمخدر را در داخل درهای یخچال مخفی کرده و یا آن را به شکل پیچ bolts در می‌آوردند. ماریو دی توماسو بازرس پلیس در یک کنفرانس خبری در بعدازظهر پنجشنبه گفت: «این گروه خیلی خبره بود.» تحقیقات پلیس که بر آن نام پروژه خیار گذاشته شده، از دسامبر 2010 و به دنبال دریافت اطلاعات توسط پلیس درباره تریاک‌هایی که به شکل خیار در می‌آید، شروع شد. گزارش‌ها حاکی است که محموله‌های موادمخدر از ایران سرچشمه گرفته و از طریق بنادر مختلف در اروپا سرانجام به کانادا حمل می‌شدند. به گفته پلیس، این مواد هیچگاه از مسیر یکسانی نمی‌آمدند. طبق گزارشهای دیگر، 20 الماس و مقادیری پول نقد نیز از متهمان کشف و توقیف شده است. ماریو دی توماسو به فراریان توصیه کرد که برای خود وکیل بگیرند و خود را تسلیم کنند. او گفــت: «دستگیری آنها حتمی است.» اولین محموله‌ای که توسط پلــیس توقیف می‌شود شامل بیش از 17 کیلوگرم تریاک مخفی شده در قوطــی‌های خیارشور بــوده. محمــوله دوم شامل بیش از 98 کیلوگرم در دیواره یخچالها مخفـی شده بوده. علاوه بر این، چهــار محموله دیگر تریــاک که مبدأ آنها ایران بوده و یک محمــوله از افدرین که منبع آن هنـد بوده توقیــف می‌شوند. همچنین تریاک مایع در داخل شربت آلبالو و افدرین در داخل حوله‌های حمام مخفی شده بودند. دی توماسو از واحد موادمخدر پلیس تورنتو می‌گوید: "ما حدس می‌زنیم که سود حاصل از این موادمخدر برای خرید الماس مورد استفاده قرار می‌گرفته تا به این طریق پولشویی شود."

dkdk - دانمارک - اسلیس
من نمیدونم که چرا اغلب ایرانیهای عزیز مخ و کله و عقلشان بطور شگفت انگیزی در کارهای خلاف اکتیو و هوشیار است.ارسن لوپن در پیش این خلافکاران خلاق ایرانی پادوئی بیش نیست.و حال فکر کنید این تیزهوشی و خلاقیت اگر در راه درست بکار گرفته میشد چه پیشرفتی ایران میکرد.اما.....
جمعه 15 بهمن 1389

1k adame sadegh - کانادا - تورنتو
این افراد تماما دست نشاندگان نظام اسهالی هستند که میخواهند با ابروی ایرانیان خارج از کشور بازی کنند. ودر سرتا سر کانادا به نام ایرانین گنگ جولان میدهند و هر جنایتی مثل نظام اسهالی انجام میدهند.
جمعه 15 بهمن 1389

اتیلا - ژاپن - توکیو
در ژاپن هم دوستان عزیزمان بودند و هنوز هم هستند که به شغل شریف مواد مخدر مشغول هستند ..! به امید روزی که همه این انگلهای فاسد را به جهنم بفرستند .!!؟
جمعه 15 بهمن 1389

گوش آزاد - ایران - تهران
تریاک مایع ، داخل شربت آلبالو .. ها ها ها ها ..چه شود ....!!!!؟؟؟
جمعه 15 بهمن 1389

majid63 - فرانسه - پاریس
هر چه می کشید از آخوند میکشید از این طریق می خواهند ضربه بزنند به . کشورهایی که مخالف رژیم آخوندی هستند ! مگر برای اینها کاری داره مثل عده ای. می فرستند با پاسپورت مصری در مصر برای رهبری کردن گروهای مختلف.خیلی جالب که میشه اینها را شناخت !حالا بماند که چطوری..!
جمعه 15 بهمن 1389

bita tehrani - کانادا - ونکوور
تا وقتی دولت استفن هارپر سیتیزنشیپ کانادا را به پول میفروشد (مهاجرت بروش سرمایه گذاری در زمان هارپر سه برابر شده) حدس بزنید چه کسانی به کانادا سرازیر شده اند....بخور اقای هارپر.نوش جوونت.
جمعه 15 بهمن 1389

homa-ir - المان - هامبورگ
الان رژیم اسلامی تنها مبتکر صادرات مواد مخدر به خارج است چون مستقیم. زیر سلطه سپاه پاسداران است. و صادرات دوم این رژیم عوامل نفوذی خودش. بخارج و چوب حراج بیت المال مردم" نفت" باج دادن بکشورهای حامی رژیم. دیگر این رژیم چه صادراتی دارد ? تمام صادرات میهنم منجمله فرش که از برکت این رژیم وتمام امتیازات و ابرو و حیثیت ایرانی از اخر بدست این رژیم اخوندی از اخر اول درسراسر دنیا شده است . ننگ برشما ای اخوند پا منبر.
جمعه 15 بهمن 1389

avareh swed - سوئد - بوروس
اب از سر چشمه گل الود است .رهبر تریاکی واطرافیان تریاکی .حاصلی جز این ندارد .وقتی فرمانده نیروی انتظامی پخش کننده مواد مخدر باشد .دیکر چه انتظاری از بقیه جیره خواران بارگاه رهبری باید داشت .هردم از ابن باغ بری میرسد تازه تر ی از تازه تری میرسد ..
جمعه 15 بهمن 1389

نیایش - ایران - تهران
یکسال پیش وقتی از ایران بیرون می امدم توی فرودگاه خ خانم سپاهی که بدن ما رو می گشت به من گفت پوتین هات رو درآر من هم این کار رو کردم وقتی کارش تموم شد از اونها پرسیدم پس چرا با این همه گشتن بازهم از این کشور مواد مخدر بیرون می ره و در کشورهای اروپایی در روزنامه ها می نویسند که ایرانیها مواد مخدر وارد کردند می دونید چی گفت ؟ گفت وظیفه ما پیدا کردن مواد مخدر نیست ما برای چیز دیگه اینجا هستیم ما با مواد کاری نداریم !!!!!!!!!!!!!!!!! البته حق داشت چون سپاه از طریق پخش مواد مخدر در ایران وچهان کسب درآمد میکنه
جمعه 15 بهمن 1389

danial nabi - سوئد - استکهلم
تر یاک از افغانستان میره اینور انور ودولت امریکا در این قضیه دست دارد.فقط گیر دادند به ایران این زالوها.
جمعه 15 بهمن 1389

sourena.de - آلمان - اشتوتگارت
ای بابا.. چرا جلوی مدیریت جهانی مموتی رو میگیرن!!!
جمعه 15 بهمن 1389

nilofar_uk - انگلستان - لندن
توی ژاپن هم کلی ایرانی به جرم مواد مخدر دستگیر شدند. اینجوری که از فامیلهای اینا میشد فهمید اکثرا مال جنوب کشور هستند. چون من خودم جنوبی هستم
جمعه 15 بهمن 1389

mehrgan_irani - انگلستان - بیرمینگهام
اون وقت یک بسته گز از ایران می خوان واسه ما پست کنن کارمندان پست نمی ذارن می گن این آردش ممکنه مواد باشه !!!!!!!
جمعه 15 بهمن 1389

poriyaye_vali - قطر - دوحه
mehrgan_irani - انگلستان - بیرمینگهام..خوب بگو پسته بفرستند
شنبه 16 بهمن 1389

hasti.farzin - ایران - تهران
با ترانزیت رهبری بدون هیچ اعتراضی تریاک ولایت فقیه مهرشو ببینید میتی کمان ببخشید علی گدا احترام بزارید
یکشنبه 17 بهمن 1389

م ر - ایران - تهران
از طریق بیت رهبری !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
یکشنبه 17 بهمن 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.