برکه خونین جهنم در ژاپن


برکه خونین جهنم در ژاپن

برکه خونین جهنم برای قرن ها یکی از مشهور ترین نقاط توریستی به شمار می رفته است

آیا شما تا به حال به برکه خونین جهنم در ژاپن رفته اید؟ واقعا جای بی نظیری برای بازدید است. آنجا ردیفی از قیق ها نیز وجود دارد. اکثر طرفداران کارتون توپ اژدها Dragon Ball به خوبی برکه خونین جهنم را می شناسند اما فکر می کنید واقعا چند نفر از این طرفداران ممکن است که این برکه را با چشم خود دیده باشند؟

Chinoike Jigoku و یا همان برکه خونین جهنم در حقیقت چشمه ای است که در شهر بپو در استان اوئیتای ژاپن وجود دارد و تقریبا یکی از قدیمی ترین پدیده های ژاپن است که از 700 سال پیش از میلاد مسیح در این کشور وجود داشته است. Chinoike Jigoku به صورت ( چی- نو- ایکای- جی- گوه- کو) تلفظ می شود بیشترین نکته قابل توجه در آن همان آب قرمز است که با دمای 200 درجه می جوشد.

ظهور این آب قرمز رنگ مردم ژاپن را به این باور رسانده بود که دقیقا جهنمی در زیر زمین وجود دارد که به این صورت به روی سطح زمین غلیان می کند و به جوش می آید. این طرز باور دقیقا سیستم باور های بودا بوده است که نسل به نسل انتقال پیدا کرده است، این باور که می گوید: جهنم از لایه های مختلفی تشکیل شده است و هر کدام از این لایه ها طبیعت مختص خود را به خود دارد.

در شهر بپو دقیقا 8 چشمه دیگر به همین ترتیب وجود دارد که جز جذابیت های توریستی به شمار می آیند و هر کدام طبیعت خاص خود را دارند مثلا یکی به صورت گل خاکستری رنگ جوشان است و دیگری آب آبی رنگ جوشان دارد و بعضی به صورت آب شیری رنگ هستند که در حال جوشیدن می باشند و در آخر هم چشمه آب گرمی وجود دارد که هر 20 الی 30 دقیقه فوران می کند.

حال چرا این خون قرمز رنگ است؟ این چشمه به شدت قرمز رنگ است چرا که میزان یون اکسید آهن در آن بسیار است که به صورت رسوب در ته چشمه رسوب کرده اند. جالب است که بدانید که کلمه هماتیت (نوعی سنگ آهن) از واژه قدیمی یونانی گرفته شده است که به معنی خون بوده است. در این یک مورد این آهن تمامی آب را در بر می گیرد و رنگ آن را به قرمز تغییر می دهد و زمانی که این تغییر با دمای بسیار بالا تلفیق می شود واقعا صحنه ای از جهنم را برای شما تداعی می کند!

برکه خونین جهنم برای قرن ها یکی از مشهور ترین نقاط توریستی به شمار می رفته است. همچنین اینجا مکانی بوده است که مردم را اعدام و شکنجه می کردند!

منبع : مجله اینترنتی فریا


parilvlan - کانادا - تورنتو
مرسی بسیار زیبا بود
جمعه 1 بهمن 1389

کیمیاگر - ایران - شاهین شهر
واقعا زیباست خوش به حال کسانی که اینجا اعدام و یا شکنجه میشدند.
جمعه 1 بهمن 1389

ariobarzan - انگلستان - آکسفورد
جل الخالق. دیگه آب 200 درجه نشنیده بودیم
جمعه 1 بهمن 1389

افسانه - قطر - دوحه
چه جالب بود
جمعه 1 بهمن 1389

khosh bavar - ایران - یزد
بسیار زیبا چه از نظر طبیعت و چه از نظر توضیح واژه " جهنم " در فرهنگ بودای ژاپنی ! منو بیاد واژه " جهنم " از دیدگاه قران انداخته که بتازگی در این سایت بطور مفصل از پیدایش واژه جهنم سخن گفته که محلی دور افتاده در اسرائیل بوده ! راستی, خیلی تعریفها از صفت " بیخیالی و Crazy بودن " نسل جوان ژاپنی شنیدم, پس کاربر گرامی اتیلا , خوب حال کن با فرهنگ جوان crazy ژاپنی, شاد و crazy باشید !
جمعه 1 بهمن 1389

avareh swed - سوئد - بوروس
خودمانیم اگر جهنم باین زیبائی باشد .منکه دلم میخواهد بجهنم بروم .
جمعه 1 بهمن 1389

hamid415 - ایران - اردبیل
والا آب که تو 100 درجه می جوشه و بخار میشه، این چه جوری که تا 200 درجه بخار نمیشه؟ این ژاپنی ها کلا حرفهای تخیلی زیاد می زنند شما جدی نگیرید...
جمعه 1 بهمن 1389

aria-aria-nl - هلند - روتردام
arigato gozai mashtaبه ژاپنی یعنی مرسی.
جمعه 1 بهمن 1389

bigbang - ایران - زنجان
این آبه چطور به 200 درجه میرسه و بخار نمیشه؟. لطفا واحدش رو هم بگین. فارنهایت،سلسیوس...
جمعه 1 بهمن 1389

shaki59 - ایران - ملاط اباد
خداوند بزرگ مرتبه ...واقعا آدم با دیدن این منظره های شگفت انگیز به یاد یک چیز میوفته:عظمت پروردگار.در ضمن این سیلست آخوندی است که با برنامه ریزی سالیان سال است که با واژه جهنم مردم را میترسانند.همه فکر میکنند که اسلام یعنی جهنم. شکنجه. عذاب قبر.آب جوشان ووو.فقط میخواهند با این سیاست عوام را بترسانند واهداف شوم خودرا پیاده کنند.درصورتیکه در قران هرجا صحبت از جهنم شده درکنار ان از بهشت هم یاد شده وگفته که این خود شما هستید که جایگاهتان را انتخاب میکنید.ولی این سیاست اخوندی است که فقط میخواهنئ مردم را از عذاب جهنم بترسانند.اسلام کجا اینچنین است؟همه اینها نتیجه سیاست این کفتارهاست والا بخدا اسلام دین مهربانی و پاکیست.
جمعه 1 بهمن 1389

فضول معرکه - کانادا - ونکور
خوبه برکه جهنم رو هم قبل اینکه ببرنمون اونجا دیدیم.
جمعه 1 بهمن 1389

pesareirani - نروژ - اسلو
اگه تو ایران بود میشد امامزاده. میگفتن خون شهدا کربلاست.
جمعه 1 بهمن 1389

odin - بلژیک - انتورپن
shaki59 - ایران - ملاط اباد -جناب مبلغ اسلام «عزیز» در طول 1400 سال گذشته و در 51یا 52 کشور اسلامی چیزی خلاف ادعای شما ثابت شده خوب شما یه گوشه از این تاریخ درخشان اسلامی رو در یکی از این کشورها که اقایون فتح کردن بما نشون بده که بفهمیم این بهشت شما چه جوریه؟ همش که با حرف نمیشه.شما در دینتون دروغ یا تقیه قانونیه برای همین هم بحرف هیچ مسلمونی نمیشه اعتماد کرد.سند تاریخی نشون بده.ابن خلدون یا طبری؟ واقدی یا مردوخ؟ کدوم؟شاید هم قران و احادیث رو میگی؟ شاید منظورت دستور قطع دست چپ و پای راست کسانیست که شتر از محمد دزدیدن بوسیله«شیر خدا!!!» علی اقاست؟ عزیزم این چرندیات و تبلیغات شما هر جایی جواب بده اینجا نمیده.چون نویسنده های اینجا همه اهل مطالعه و خوندن هستن نه دنباله رو و طوطی صفت،مثل بعضیها!
جمعه 1 بهمن 1389

zebelkhan - آمریکا - لوس آنجلس
shaki59 - ایران - ملاط اباد. دین اختراعی محمد یا آخرین مجموعه از دروغهای آسمانی را نمی توان با ماله کشی تطهیر کرد. پایه این بر دروغ استوار است و اصولا تمام ادیان ساخته ذهن بشر هستند. پرورگاری که شما و سایر مذهبیون از آن دم میزنید نیز وجود خارجی ندارد. جهان خلقت بدون نیاز به دلیل وجود و از هیچ خلق شده است. اگر در ملاط آباد شما دسترسی به یوتیوب امکان پیذیر است میتوانید مغز خود را اگر توسط مذهب شستشو داده نشده و همچنان به روی حقایق علمی باز است از طریق مشاهده ویدئو های زیر جلا دهید و فکرتان را به روی یافته های جدید علمی باز کنید تا بفهمید که الله وجود خارجی ندارد و اختراع محمد است. با اجازه مسئولین محترم وب سایت: (جهانی از هیچ سخنرانی فیزیکدان معروف Lawrence Krauss) . https://www.youtube.com/watch?v=7ImvlS8PLIo و همچنین نحوه پیدایش جهان خلقت از هیچ: https://www.youtube.com/watch?v=3Gy1e2olvMw
جمعه 1 بهمن 1389

zebelkhan - آمریکا - لوس آنجلس
shaki59 - ایران - ملاط اباد. اضافه میکنم در مورد واژه جهنم (گهنم در زبان عبری) در همین وب سایت مقاله ای منتشر شده و البته پیش از آن بنده بارها در مورد واژه های جهنم و بهشت کامنت گذاشته ام. جهنم یا گهنم دره ایست در جنوب شرقی اورشلیم فعلی و بیابانی بی آب و علف و سوزان است که در قدیم تبعید گاه عده ای بخت بر گشته و همینطور مجرمین بوده است. حالا این مکان چطور سر از کتب آسمانی درآورده و وسیله ترساندن بشر از عذاب خداوند خیالی شده معلوم نیست و خودتان میتوانید پرتقال فروش را پیدا کنید! بهشت هم مکانی واقعی بر روی زمین بوده و در مورد باغهای معلق بابل Babylon و باغ عدن و مکان دقیق آن مطلب بسیار است. بنابر این داستان حور بهشتی و چشمه شیر و حوض کوثر و غیره مهملات اختراعی دین اسلام و بخصوص مذهب شیعه است. امیدوارم تمام ایرانیان خرد را فرا راه خود قرار دهند تا زودتر بتوانیم از طاعون مذهب رهایی یابیم و به سعادت واقعی برسیم.
شنبه 2 بهمن 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.