نسرین ستوده به ۱۱ سال زندان و ۲۰ سال محرومیت از وکالت محکوم شد


نسرین ستوده به ۱۱ سال زندان و ۲۰ سال محرومیت از وکالت محکوم شد

به گفته خانم ستوده بازجوها تاکید داشتند اجازه نمی دهند حکم زندان او کمتر از ده سال باشد

نسرین ستوده، وکیل دادگستری و پرونده های سیاسی و حقوق بشری به ۱۱ سال حبس تعزیری، ۲۰ سال محرومیت از وکالت و ۲۰ سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده است.

رضا خندان، شوهر خانم ستوده که خود نیز به دادگاه احضار شده در مصاحبه با بی بی سی فارسی گفت اتهام های همسرش اقدام علیه امنیت ملی، تبانی و تبلیغ علیه نظام و عضویت در کانون مدافعان حقوق بشر بوده است.

وی با تاکید بر اینکه به این حکم اعتراض خواهد شد، گفت رای دادگاه سقف مجازاتی است که برای این اتهام ها تعیین شده است.

خانم ستوده که از ۱۳ شهریور ۱۳۸۹ در بازداشت بوده، وکالت تعدادی از پرونده های سیاسی و حقوق بشری از جمله وکالت شیرین عبادی، عیسی سحرخیز، کیوان صمیمی، محمد صدیق کبودوند، عاطفه نبوی، خدیجه مقدم، احمد نجاتی کارگر، از کشته شدگان پس از انتخابات و آرش رحمانی پور، از اعضای انجمن پادشاهی ایران را که در سال ۸۸ اعدام شد، بر عهده داشته است.

بازداشت او واکنش ها و اعتراضات افراد و سازمان های داخلی و خارجی زیادی به دنبال داشته است.

شیوا نظرآهاری، فعال حقوق بشر نیز به چهار سال حبس، تبعید به زندان کرج و تحمل ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده است.

آقای خندان گفت که او و وکلای همسرش انتظار چنین حکمی را نداشتند و "قطعا" به رای بدوی دادگاه اعتراض خواهد شد.

وی افزود خانم ستوده گفته بوده که بازجوها تاکید داشتند اجازه نمی دهند حکم زندان او کمتر از ده سال باشد.

آقای خندان خود نیز احضاریه ای دریافت کرده تا بعنوان متهم جهت ادای پاره ای توضیحات ظرف هفت روز به شعبه یک دادسرای مستقر در اوین مراجعه کند.

وی گفت عنوان اتهام توضیح داده نشده است.

نسرین ستوده از سوم مهر ماه در اعتصاب غذا بود. او پس از ۲۸ روز اعتصاب غذایش را برای مدتی شکست اما بار دیگر در اعتراض به شرایط زندان به مدت ۹ روز دست به اعتصاب خشک زد و تا روز برگزاری دادگاهش در تاریخ ۲۴ آبان، به رغم شکستن اعتصاب غذای خشک، کماکان در اعتصاب غذا بود.

پس از وخیم شدن حال خانم ستوده و انتقالش به بهداری زندان اوین، او اعتصاب خود را شکست.

آقای خندان که آخرین بار پنجشنبه گذشته با همسرش ملاقات کابینی داشته گفت که او از روحیه بسیار خوبی برخوردار است، اما وضعیت جسمی او بدلیل چندین مرحله اعتصاب غذای طولانی "فوق العاده ضعیف" شده و وزنش از ۵۸ کیلو به ۴۴ کیلوگرم کاهش پیدا کرده است.

وی گفت خانم ستوده ظاهرا هنوز از حکم خود اطلاعی ندارد و در اولین تماس خود و یا وکلایش وی را در جریان آن خواهند گذاشت.

خانم ستوده دو هفته پیش نیز به اتهام بی حجابی محاکمه و بدلیل اعتراض به روند دادگاه به پنج روز حبس تعزیری محکوم شد.

pelle - سوئد - استکهلم
نمیدانستیم وکیلی که از موکلش دفاع میکند مرتکب جرم !!!!!میشود و باید برود وهمنشین موکلش در زندان بشود.واقعا که جمهوری اسلامی نوبر است. هر چند تعجبی ندارد حکومتی که تریبون مفت در اختیار یکی مثل جنتی ریغو میگذاره تاساعتها هو.هو. کنه و چرند بگه بایدم یکی مثل ستوده در زندان باشد.
دوشنبه 20 دی 1389

Pezhman - اتریش - وین
جای تاسف است.حکم اسلامی !!!
دوشنبه 20 دی 1389

Gladyatoor - المان - کلن
مرگ بر رژیم کثیف دیکتاتوری مخصوصا از نوعه اخوندیش.
دوشنبه 20 دی 1389

babak.irani - ایران - تهران
وای بر ما اگر ساکت بشینیم
دوشنبه 20 دی 1389

rojina9000 - ایران - تبریز
چقدر این بدبختها خوش بین هستند. مگر چند سال می خوان عمر کنن که به نسرین ستوده 20 سال زندان دادند؟؟؟ جیره خورهای عوضی... به خدا قسم می خورم اگر فردا حکومت عوض بشه همین احمق ها دستورات اون حکومت ولو مغایر با تمام چیزهایی که تا امروز مثلا به عنوان عقایدشون داد می زدند رو اجرا می کنند.
دوشنبه 20 دی 1389

farhad352 - ایران - تهران
این جنایتکاران اجنبی تنها با قلع و قمع وطن پرستان باخت بزرگ خود را در تحمیق ایرانیان و ادامه ضحاک گونه حاکمیت می جویندو از تجاوز و کشتار و فحاشی و ریاکاری هیج ابایی ندارند. باید برای برقراری عدالت در ایران ریشه تازی و دین جهل و جنایت را خشکانید و ملا ها را با طناب دار به رقص مرگ واداشت. انوقت است که دوباره ایرانی روی آزادی و طعم عدالت را بدور از دین جایت و غرت و آخوند های خونخوار خواهد چشید. روز آخوند مرگی را با پشتبانی یکدیگد نزدیکتر سازیم.
دوشنبه 20 دی 1389

گل دختر عاشق رهبر - ایران - اهواز
هر چند ما از این واقعه خوشحال نیستیم ولی خان ستوده برای مشهور شدن دست به هر کاری زد.اون عفتش را هم زیر پا گذاشت.خربزه هم زیاد خورد.
دوشنبه 20 دی 1389

Nani2008 - انگلستان - لندن
بیچاره بخاطر یک لقمه نون حلال به چه روزی افتاد. جرمش این بود که به برقراری عدالت در جمهوری اسلامی امیدوار بود در حالی که قانون جنگل را هنوز باور نمی‌کرد.
دوشنبه 20 دی 1389

sourena.de - آلمان - اشتوتگارت
.. دختر عاشق عنتر - ایران - اهواز .. تو برو برای آغا رهبرت سینه چاک کن و راجع به انسانهای بزرگ و آزاده حرف نزن. خانم ستوده شخصیتش رو از سر راه نیاورده که امثال تو در موردش حرف بزنن!!! حد و اندازه تو و امثال تو همون ولی وقیح و مموتی هستند و نه انسانهای شریف و باشخصیت. تو رو چه به این حرفها!!! برو سر سفره بی بی سکینه بشین و برای خودت مفاتیح بخون و گریه کن.
دوشنبه 20 دی 1389

rojina9000 - ایران - تبریز
گل دختر عاشق رهبر - ایران - اهواز !!. چقدر راحت داری در مورد یک نفر که نه دیدیش و نه می شناسیش اظهار نظر می کنی. دوست عزیز منظورت از "عفت" چی بوده که نسرین ستوده زیر پا گذاشته؟؟ چه کرده که این چنین راحت بهش تهمت می زنی؟؟ شک دارم به اعتقادت نسبت به زندگی پس از مرگ . برایم جای بسی سوال است که چرا در پست مربوط به سقوط هواپیما در ارومیه حتی کوتاهترین جمله که یک تسلیت هم باشد نگفتی. ولی این جور جاها خیلی راحت زبان می چرخانی. متاسفم برای تو و امثال تو . نه به خاطر زندگی مصیبت باری که دارین بلکه به خاطر آینده ای که عذاب وجدان به گند کشیدن مملکت و ریختن خون جوانان و تهمت و افترا به دیگران رهایتان نخواهد کرد.
دوشنبه 20 دی 1389

pariha - کویت - کویت
گل دختر عاشق رهبر - ایران - اهواز فکر کنم هنوز معنی کلمه عفت رو نمی دونی اگه منظورت یک متر حجاب هست شماها همتون دارید ولی نجابت ندارید چون در آیین رهبرت اینجوری بار اومدید - این خانم بزرگوار با راهی که پیش گرفته و تلاشهایی که برای زندانیها تا حالا انجام داده به تو و رهبرت و اون اعتقادات مزخرفت می ارزه - برایش سلامتی -استقامت - آرزو دارم - ننگ برتو و مرگ بر رهبرت
سه‌شنبه 21 دی 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.