کشف علت طاسی در مردان


کشف علت طاسی در مردان

دانشمندان آمریکایی معتقدند با استفاده از سلول های بنیادی می توانند روند طاسی مردان را درمان کنند.

پژوهشگران بر این باورند علت اصلی طاسی مردان، مشکل رویش موی جدید است، به این معنا که تارهای موی جدید به صورت طبیعی در سطح پوست ظاهر نمی شوند و آنقدر نازک و کم رنگ هستند که با چشم غیرمسلح دیده نمی شوند و بنابراین سر فرد طاس به نظر می رسد.

دانشمندان آمریکایی امیدوارند با تغییر فعالیت سلول های بنیادی عامل تولید موی جدید و بازیابی روند طبیعی فعالیت آن ها بتوانند برای معضل طاسی در مردان درمانی بیابند.

پژوهشگران عملکرد غیرطبیعی سلول های بنیادی را عامل اصلی طاسی قلمداد می کنند.

نتایج تحقیقات این گروه آمریکایی حاکی است که تهیه نوعی کرم و ماساژ آن روی پوست سر، می تواند سبب نوزایی سلول های بنیادی و در نتیجه رشد طبیعی موی سر مردان شود.

در این پژوهش که در دانشگاه پنسیلوانیا انجام شده است، فولیکول های مو در بخش های طاس و مودار سر مردانی مقایسه شده است که مو کاشته بودند.

دانشمندان اطمینان دارند سلول های بنیادی را می توان دوباره احیا و جوان کرد، زیرا تعداد سلول های بنیادی مناطق طاس سر با تعداد سلول های بخش های مودار سر این افراد برابر بوده و فقط تعداد سلول های بنیادی طبیعی و بالغ که به آن «سلول نمونه» می گویند، در این بخش ها کمتراست.

دکتر جرج کوتسارلیز، مدیر این پروژه تحقیقاتی می گوید: «نتایج این تحقیق نشان می دهد که در مردان طاس، فعالیت سلول های بنیادی برای تبدیل به سلول های نمونه با مشکل روبرو می شود و این واقعیت که تعداد سلول های بنیادی سر افراد طاس طبیعی است، ما را به فعال کردن و احیای مجدد آن ها و درمان طاسی امیدوار می کند.»

هنوز علت اصلی الگوی طاسی در مردان کشف نشده است اما دانشمندان معتقدند میزان ترشح هورمون تستوسترون و موروثی بودن، دو عامل مهم و کلیدی طاسی مردان هستند.

دانشمندان امیدوارند با تولید نوعی کرم و یا شیوه ای برای احیای مجدد سلول های بنیادی و کاشت آن ها در پوست سر مردان، طی ده سال آینده بتوانند این معضل فراگیر را درمان کنند.

نتایج این پژوهش جدید در شماره اخیرا نشریه «Journal of Clinical Investigation» منتشر شده است.
hameshehbahar - انگلستان - انگلستان
تا حالا کسی اخوند طاس دیده? خوبه برای امتحان ژن اخوندها را به طاسها منتقل کنند شاید مو دار شن!!!!
چهار‌شنبه 15 دی 1389

togyan - انگلیس - لندن
امیدوارم روزی دانشمندها بتوانند داروی هم برای درمان بیمارهای روحی و روانی گیر بیاورند. تا دیگه این ادمها بخاطر عقده و عقب ماندگی و دیگر مشکلات خانوادگی نروند ساندیس بخوردند و با چوب و چماق به جون مردم بیدفاع بیافتند. ایا وقت اون نشده که ما این چماق بدستان ساندیس خور رژیم کثیف اسلامی را به چشم بیماران روحی و روانی نگاه کنیم تا به چشم قاتلان وحشی??
چهار‌شنبه 15 دی 1389

ابوالفضل جعفری امریکایی - سوئیس - زوریخ
لطفا کشف کنید که ایا مردان طاس هوشمند هستند یا نه
پنج‌شنبه 16 دی 1389

manenarenji - المان - اسن
togyan - انگلیس - لندن مردم از خنده دوست عزیز.شاد وسربلند باشی.
پنج‌شنبه 16 دی 1389

kiarash2020 - ایران - تهران
یک عکس بهتر میگذاشتین اینکه اصلا کچل نیست فقط موهاشو از ته کوتاه کرده
پنج‌شنبه 16 دی 1389

persia_64 - ایران - تهران
این بنده خدا که تو عکس هست که طاس نیست / فقط از ته زده !
پنج‌شنبه 16 دی 1389

آذربهدخت - ایران - تهران
داروی طاسی در مردان در بسیاری از نقاط جهان درمان شده و دارو هم دارد ولی مافیای قدرتمند شرکتهای بزرگ داروسازی، اجازه ورود اینگونه داروها را به بازار نمی دهند. کشورهای قدیمی که دارای گیاهان محلی هستند در این زمینه پیشتازند. کافیه دل و جرات به خرج بدهید و یک جستجوی اساسی در بازار عطاریهای مراکش و چین داشته باشید. البته استرالیا هم بهترین و با کیفیت ترین داروهای شیمیایی پوست و مو را دارد.
پنج‌شنبه 16 دی 1389

khosh bavar - ایران - یزد
مردهای طاس مانند مردهای ختنه شده هستند, که دیگر امکان برگشت ان غیر ممکن میباشد °!°
پنج‌شنبه 16 دی 1389

بی خیال - ایران - کرمان
پژوهشگران بر این باورند علت اصلی طاسی مردان، مشکل رویش موی جدید است. خودشون رو کشتن با این کشف
پنج‌شنبه 16 دی 1389

آذربهدخت - ایران - تهران
ببخشید در آغاز نوشته نخست، واژه "داروی" اشتباه و اضافه است.
پنج‌شنبه 16 دی 1389

ساعت 12 - ایران - تهران
hameshehbahar - انگلستان - انگلستان ،دوست عزیز نمی توان ژن چنین حیوانات 48 کروموزومی را به انسان منتقل کرد .
پنج‌شنبه 16 دی 1389

shaki59 - ایران - ملاط اباد
khosh bavar - ایران - یزد ..خیلی نامردی.حالا ما که کچلیم چه گناهی کردیم؟خوب امکانات نبوده کچل شدیم.بهتر از این بوده که بریم ساندیس خور بشیم.!!!! درضمن میدونی که نفرین کچلها بشدت گیرایی داره؟نفرینت کنم تو هم کچل بشی؟علت طاسی هم بیشتر به عواملی چون قد.رنگ پوست.عضلات .امراض دوران کودکی و خیلی چیزهای دیگه ربط داره.اینو تو مجله طبی خوندم.داروشم علمای قم کشف کردن اینه:ترکیبی از دعای تقویت مو+پنج بار استغفرا..+غسل میت+سه رکعت نماز به نیت جلوگیری از ریزش مجدد مو.نیت اگه پاک باشه این دارو بهترین درمانه.ولی اگه این اثر نکرد میشه مثل من از داروی الپسین استفاده کرد.روی من که جواب داده.الان یکساله مصرف میکنم موهام شده مثل موهای جوونیهای اندی..لول..
پنج‌شنبه 16 دی 1389

khosh bavar - ایران - یزد
shaki59 - ایران - ملاط اباد : ای کاش من هم کجل بودم = امام خوش باور !° بدینجهت من خیلی حسودیم میشه که فقط مردهای روشن سر زیباترین خانمها را دارند ! شاد و مودار باشید °(^!^)°
جمعه 17 دی 1389

cyrus0007 - استرالیا - بریزبن
hameshehbahar - انگلستان - انگلستان, تو از کجا دیدی که اخوندها طاس نمیشن. lol اینا که هیچ وقت عمامه رو بر نمی دارن
جمعه 17 دی 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.