تهدید به تخریب مقبره استر در ایران در صورت صدمه دیدن مسجد الاقصی


تهدید به تخریب مقبره استر در ایران در صورت صدمه دیدن مسجد الاقصی

این مکان در شهر قدیمی بیت المقدس برای مسلمانان و یهودیان مقدس است

گروهی از کسانی که رسانه های دولتی ایران اعضای بسیج دانشگاه بوعلی سینای همدان خوانده اند با تجمع در مقبره استر و مردخای تهدید کرده اند که در صورت صدمه خوردن به مسجد الاقصی توسط اسرائیل این مقبره را ویران خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر این گروه روز یکشنبه در مقبره استر که یکی از مقدس ترین اماکن مذهبی یهودیان ایران است تجمع کردند.

معترضان در بیانیه ای نوشتند: "اما ای ملت مسلمان، آگاه باشید که اینان تخریب مسجدالاقصی دومین نماد اتحاد مسلمانان جهان را آغاز کرده اند، درحالی که دومین مکان مقدس اینان در جمهوری اسلامی و در شهر همدان به نام زیارتگاه استر و مردخای در آرامش کامل قرار دارد و از هیچ ایرانی مسلمانی صدایی در نمی آید."

در ادامه این بیانیه آمده است: "ما دانشجویان بسیجی و فرزندان ملت ایران به سران رژیم صهیونیستی هشدار می دهیم اگر به هر نحوی به مسجدالاقصی تعدی کنند، مقبره این قاتلان پست را ویران می کنیم."

آنها نوشته اند که استر و مردخای "کسانی هستند که با استناد به کتاب عهد عتیق 77 هزار ایرانی را در یک روز به قتل رسانده اند."

بنابه روایات تاریخی، استر یک زن جوان یهودی بود که پنج قرن پیش از میلاد مسیح به همسری خشایار پادشاه هخامنشی درآمد و او را قانع کرد به یهودیان اجازه دهد آزادانه در داخل مرزهای امپراتوری ایران سکنی گزینند.

چندین پروژه عمرانی و باستان شناسی در اطراف مسجد الاقصی که یهودیان آن را به عنوان قبه الصخره و مسلمان به عنوان حرم الشریف می شناسند، در جریان است. این پروژه ها باعث طرح این اتهام از سوی بعضی مسلمانان شده است که اسرائیل قصد تخریب این مکان مذهبی را دارد.

ساخت و سازها و پروژه های مرمت در داخل و اطراف بخش قدیمی بیت المقدس به شدت جنجال آفرین است و در گذشته باعث بروز خشونت هایی شده است.

مسجد الاقصی که براساس اعتقادات اسلامی محل عروج پیامبر اسلام بوده، یکی از مهم ترین اماکن مقدس برای مسلمانان است.

اما همچنین این یکی مقدس ترین مکان های مذهبی برای یهودیان است که بر این باورند که محل استقرار "معبد دوم" بوده که در سال 70 میلادی به دست رومی ها به آتش کشیده شد.

سیروس کمال - امارات - دبى
سنگها و قبرهاى مقدس !!! خرافات کافیه ..
دوشنبه 22 آذر 1389

bg_m - بلغارستان - صوفیا
دقیقا همون کاری که طالبان تو افغانستان کردن در پاسخ خراب کردن یک مسجد تو هند انها تندیس های بودا رو منفجر کردن . برای اینها تاریخ و مکان تاریخی اصلان ارزش نداره ، یاد سریال برره افتادم که میگفتن بریم اعتراض کنیم و شیشه های خونمون رو بشکنیم . خدا مارو از دست یک عده جاهل نجات بده
دوشنبه 22 آذر 1389

siyavash-irani - ایران - تهران
اینشتین می فرمایددو چیزانتهانداردیکی جهان جهان هستی و دیگری حماقت انسانهاکه من دراولی شک دارم.داستان اینگونه است که درجزیره ای انسانها می گرفتندوازپوست انهاقایق می ساختند روزی چند نفر راگرفته وبه مسلخ می بردندیکی ازانهاکاردی نزدخودداشت وبه جای رهانیدن خود کاردرابه شکم خودمیزد سبب راپرسیدند گفت قایق انهاراسوراخ میکنم. حکایت این نادانان بسیجی همانند ان مردابله است .
دوشنبه 22 آذر 1389

اتیلا - ژاپن - توکیو
بسیجی ابله اخه به تو چه ربطی داره که می خواهند تویله ع،ر، ب ها رو خراب کنند
دوشنبه 22 آذر 1389

feminism - انگلستان - لندن
هر دو رو با خاک یکسان کنید فقط فضا رو اشغال کردند و موجب در دسر و مکافات هستند !
دوشنبه 22 آذر 1389

borzoopersia - انگلستان - بیرمنگهام
محل عروج محمد....اگر قدرت دست من بود این ساختمان را چنان ویران میکردم که هیچ اثری ازش نماند.
دوشنبه 22 آذر 1389

فراز_نروژ - نروژ - تونسبرگ
اولا که مسجدالاقصی محل عروج نیست و ایشان از روی صخره کنار مسجد به فضا پرتاب شد. سوما بزنید مسجد و مقبره را با هم خراب کنید من هم روزی که دستم برسد ایستگاه آخر خط 1 مترو تهران را توالت عمومی می کنم! دوما اینهمه ساخت و ساز اطراف کعبه شده چی میشد یکی دوتا بار و دیسکو هم میزدند که علاوه بر حاجی، توریست های فرنگی هم هوس حج میکردند؟! ما هم اینهمه راه تا تایلند نمی رفتیم!
دوشنبه 22 آذر 1389

Nader Jahanbani - کانادا - تورنتو
به خوکان پلید اسلامی هشدار میدهم ....., زیرا تقاص این جنایتشان را به شدیدترین وجهی خواهند داد. توجه این غلامان خانه زاد انگلیس را به سخنانی از چرچیل یعنی جد اعلای خود آخوندها در باره یهودی ستیزی جلب میکنم:. میتوان شروع به اذیت و آزار یهودیان پرداخت و آنان را تحت تعقیب و سرکوب قرار داد, ولی مطمئناً نمی توان این درگیری و جنگ را به نفع خود به پایان برد.!! خوکان اسلامی:. اولین آثار این جنایتتان را در به توبره کشیدن خاک جنوب لبنان و در هم کوبیدن مواضع خوکان پلید و حرامزاده حزب الله لبنان با قدرت آتشی که تا کنون هرگز آنرا تجربه نکردید! بمبهای نیرومند ضدّ بونکر و اجساد پودر شده حسن نصرالله و باند های جنایتکار همراه وی و در صورت ادامه شرارت, مینی بمبهای اتمی. مطمئن باشید که در همان قدم اوّل ...های رژِیم سوریه کشیده خواهد شد! و باند اسد زمینگیر خواهد گشت. حال در آن شرایط قیافه غلامان خانه زاد استعمار انگلیس که تمامی این فتنه انگیزی تاریخی ضد یهود زیر سر این استعمار پلید و حرامزاده است, تماشایی خواهد بود. این خط و اینهم نشون!!
دوشنبه 22 آذر 1389

ramin55 - ایران - شاه رود
خاک تو سر ما که یه سری بچه بسیجی که معلوم نیست پدرو مادرشون کین دارن واسه ما تصمیم میگیرن
دوشنبه 22 آذر 1389

h.k - دانمارک - اودا
سلام هموطن.کورش کبیر هم ,,زنش ووزیرش ,,ازیهود بودند.جه اشکالی دارد.زیبایی ودانایی مربوط افرننده است.واختیاری یااکتسابی نیست.ملییت هم نمیشناسد.انسانهادرکل یکی هستند.ازهردینی که باشند.انسانیت مهم است.وخدمت به جامعه بشری هرکسی ازهردینی باشدمن دستبوسش هستم.
دوشنبه 22 آذر 1389

خرمگس سبز - ایران - تبریز
bg_m - بلغارستان - صوفیا و siyavash-irani - ایران - تهران. دوستان عزیز ، کامنت های بسیار زیبائی نوشتید. شاد و سرافراز باشید.
دوشنبه 22 آذر 1389

Pezhman - اتریش - وین
مسجد عمر بما ربطی نداره. میگی نه نگا کن.(می گویید خیر. پس خوب تماشا کنید) https://www.youtube.com/watch?v=so62J4NxJJM
دوشنبه 22 آذر 1389

فضول میرزا - سوئد - استکهلم
چون زورشان به خر نمیرسد، پالانش را می کشند!
دوشنبه 22 آذر 1389

shahram khosh maram - ایران - تهران
همدان دومین شهر مقدس یهودیان هست و مقبره استر (ستاره) که کلمه استار در انگلیسی از ان امده, یکی از اثار تاریخی کشور ماست. استر خشایارشاه را که میخواست تعدادی از یهودیان را به قتل برساند, منصرف کرد و از انوقت مقدس شد. داستان استر از داستانهای مذهبی مهم یهودیان هست. من جریان 77 هزار ایرانی را نشنیده ام و بعید میدانم که استر تا ان حد قدرتمند بوده باشد انهم در حضور شاه قدرتمندی چون خشایارشاه. ارامگاه استر و مردخای از نظر تاریخی برای ما ایرانیان بسیار ارزشمند هست و همه ما باید در حفظش بکوشیم. بیانیه بالا هم بیشتر شعار هست.
دوشنبه 22 آذر 1389

venoosi - بلژیک - ورویر
خاک بر سرتون کنن ..مقبره استر تو همدان هست خیلی هم جای زیبایی هست.اخه این اعراب زادهای زبون نفهم چه میدونن اثار ملی یعنی چه.
دوشنبه 22 آذر 1389

bluestar - ایران - تهران
بسیجیها میخواهند ثابت کنند برادران صهیونیست خود را در خریت تنها نمیگذارند. مسجد الاقصی و معبد استر هر دو از بناهای ارزشمند و تاریخی با قابلیت جذب توریست هستند. خدایا! ایران و فلسطین را از دست این خرمقدسها نجات بده.
سه‌شنبه 23 آذر 1389

a.ahooraei - المان - کلن
تازه اینها یعنی بسیج دانشجوهای مسلمان هستند, حالا حساب کن اونایی که مسلمانن و دانشجو نیستند چه جوری فکر میکنند.
سه‌شنبه 23 آذر 1389

bawafa1385 - المان - هامبورگ
اولا داداش بگذار من واقعیت را بتو بگم. ابن مسجد اقصی که شما مدعی مستاجر بودن یک گوشه ای از ان هستید مالک اصلی ان اولا خدا است .( شما تا حالا پشت کامیون ها نخواندید در حقیقت مالک اصلی خدا است ). بعد از ان هم همین یهودی های دنیا که متفکرین دنیا هم هستند و صاحبان اصلی انجا . اینها بهتر از من تو میدانند که چطور انجا را حفظ کنند . اینها همه بهانه های مشهدی عروس خانم هاست که حرف برای گفتن ندارند .
سه‌شنبه 23 آذر 1389

nader46 - انگلیس - لندن
shahram khosh maram-تهران دوست عزیز خشایار شاه نیست.بلکه شاه خشایار شا میباشد. با درود به همه ایرانیان.
چهار‌شنبه 24 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.