جولین آسانژ، مدیر سایت ویکی لیکس، در لندن بازداشت


جولین آسانژ، مدیر سایت ویکی لیکس، در لندن بازداشت

جولین آسانژ، بنیانگذار ویکی‌لیکس

پلیس بریتانیا روز سه شنبه اعلام کرد که جولین آسانژ، مدیر سایت ویکی لیکس را بر اساس حکم جلب دادگاهی در سوئد بازداشت کرده است. مدیر سایت ویکی لیکس که در روزهای اخیر اسناد فراوانی از مکاتبات وزارت امور خارجه آمریکا را منتشر کرده به آزار جنسی متهم شده است.

جولین آسانز ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه به وقت لندن از سوی پلیس بازداشت شد و قرار است تا اواخر امروز در دادگاه وستمینستر حضور یابد.

آسانژ ۳۹ ساله که اصلیت استرالیایی دارد پیشتر اعلام آمادگی کرده بود تا درباره حکم جلب او با پلیس اسکاتلند یارد همکاری کند.

مارک استفن، وکیل آقای آسانژ، در این زمیه گفته بود که موکل او از زمان انتشار اسناد وزارت امور خارجه آمریکا در جایی نامعلوم در بریتانیا مخفی شده است و به زودی با افسران پلیس اسکاتلند یارد گفت و گو خواهد کرد.

پلیس بین‌الملل روز سه شنبه، ۱۰ آذرماه، با صدور «اخطار قرمز» برای بنیانگذار ویکی‌لیکس اعلام کرده بود تمامی افرادی که به نوعی آقای آسانژ را می‌شناسند باید وی را به پلیس محلی معرفی کنند.

این اخطار پس از آن صادر شد که روز ۱۸ نوامبر دادگاهی در سوئد، حکم بازداشت آقای آسانژ را به اتهام «تجاوز جنسی» صادر کرده بود.

بنیانگذار ویکی لیکس این اتهام را بی ‌اساس خوانده و می گوید که این اقدام ها برای مخدوش کردن چهره او انجام می شود.

وب سایت ویکی لیکس که توسط جولین آسانژ پایه گذاری شده چند ماه پیش اسناد محرمانه وزرات دفاع آمریکا درباره جنگ های عراق و افغانستان را منتشر کرد.

این سایت طی ده روز گذشته بیش از ۲۵۰ هزار سند محرمانه وزات امور خارجه آمریکا را منتشر کرده است. بیشتر این اسناد مربوط به گفت و گوهای خصوصی دیپلمات های آمریکایی با مقامات بلند پایه کشورهای مختلف جهان است و انتشار آنها بازتاب های گسترده ای در سطح جهان داشته است.

سایت ویکی لیکس در روزهای اخیر با مشکلات زیادی روبرو شد و پس از اینکه مورد حملات اینترنتی وسیعی قرار گرفت از صفحه اینترنت محو شد ولی پس از انتقال دامنه آن به سوئیس بار دیگر فعالیت خود را از سر گرفت.

همزمان با افزایش فشارها بر این وب سایت، دولت سوئیس یک حساب بانکی ویکی لیکس را به اتهام دادن اطلاعات غلط مسدود کرد.
danial nabi - سوئد - استکهم
دولت سوئد دروغ میگوید .جولین مال این حرفها نیست که به دو زن تجاوز کرده .امریک از سوئد خواسته که انگی به وی بزنند و حکم بازداشت وی را صادر کنند .درست زمانی که افشای سیاست مداران رخ می دهد .و از ترس رو شدن همکاری CIA با دولت سوئد برای ترور بزرگ مرد تاریخ اولوف پالمه.کسی که باعث بیرون راندن نژاد پرستان افریقای جنوبی و ازادی نلسون ماندلا از زندان سفیدپوستان انگلیسی وامریکائی شد. روحش شاد.
سه‌شنبه 16 آذر 1389

h_64 - ایران - تهران
این است سند آزادیخواهی و دمکراسی دروغین در کشورهای مدعی حقوق بشر و دمکراسی در دنیا. حاضرم ممکلتم توسط آخوند اداره بشه ولی سربازان مملکتم در مقابل آمریکاییها گریه نکنند. مرگ بر اختاپوس اطلاعاتی آمریکا و ایادی اش. زنده باد ایران. https://www.youtube.com/watch?v=u2SisW5B2bw
سه‌شنبه 16 آذر 1389

h_64 - ایران - تهران
https://www.youtube.com/watch?v=u2SisW5B2bw. گریه سربازان عراقی درمقابل سربازان آمریکایی. درود بی پایان به تمام سربازان و بسیجیان هشت سال دفاع مقدس. زنده باد ایرانی قدرتمند و سرکش درمقابل زورگویان بین المللی. انرژی هسته ای خواست تمام پارسیان واقعی.
سه‌شنبه 16 آذر 1389

khosh bavar - ایران - یزد
نه تنها Julian Assange بازداشت شد, بلکه ازادی بیان و مطبوعات در جهان اول هم بازداشت شد ! روز سیاهی برای جهان اول و یک خوشرقصی زشت دولتمردان دول اول برای دولتمردان دول سوم, که با مخالفشان اینطور برخورد میکنند !?
سه‌شنبه 16 آذر 1389

danial nabi - سوید - استکهم
دولت سوئد دروغ میگوید .جولین مال این حرفها نیست که به دو زن تجاوز کرده .امریک از سوئد خواسته که انگی به وی بزنند و حکم بازداشت وی را صادر کنند .درست زمانی که افشای سیاست مداران رخ می دهد .و از ترس رو شدن همکاری CIA با دولت سوئد برای ترور بزرگ مرد تاریخ اولوف پالمه.
سه‌شنبه 16 آذر 1389

aria-aria-nl - هلند - روتردام
پس معلوم شد سانسور همه جا هست ایشان داشت سیاست کثیف دولتهای دنیا رو میکرد و این بنده خدا را به جرم تجاوز تحت تعقیب قرار دادند انگار تو همین اروپا تجاوز هر روز صورت نمیگیره که این بابارو تحت تعقیب قرار دادند بیعدالتی همه جا بیداد میکنه.
سه‌شنبه 16 آذر 1389

saeed1 - کانادا - تورونتو
سایت ویکیلیکس چند روزی است که فیلتر شده!
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

benjamin86 - انگلیس - اکسفورد
h_64 - ایران - تهران بسیج و سپاه ایران همون نیست که تروریست میفرسته شهرهای عراق برای درست کردن درگیری بین شیعه و سنی ؟ یا ایران همون نیست که هر روز مرزهای کردستان عراق رو به توپ میگیره و مردم رو اواره میکنه ؟ از آب گل آلود ماهی نگیر که ایران با اون مذهب شیعه و امامیش داره عراق رو به گند میکشه . این هم یه نمونه به زبان فارسی . https://www.aknews.com/fa/aknews/4/147831/
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

andyjapan - ژاپن - ناگویا
پس مشاهده میکنید که فرقی بین حکومت ایران وبقیه حکومتها نیست همه جای دنیا یک عده ای برسرحکومتها نشسته اند ویکسری قوانینی وضع کرده اند فقط برای منافع شخصی وادامه بقای خودشان یعنی همان راز بقا.در ایران سیاسیون را به جرمهای بی اساس زندان یااعدام میکنند جاهای دگر به نحوی دیگر پس هر جا بری اسمان یکرنگه زیادی حرص نخوریم.
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

sepher - استرالیا - سیدنی
همه جا دنیا تا حرف زیاد بزنی چندتا زن صادق !!در دادگاه ظاهر میشن و اتهاماتی بهت میزنن که خودت براشون اظهار دلسوزی کنی یه عده ای هم بگن مردک کثیف و هوس باز خائن! :-).
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

bawafa1385 - المان - هامبورگ
تا حالا این بزرگوار با نرم افزار کار میکرد حالا در زندان مامورین با سخت افزار بایشان خدمت خواهند کرد . یعنی خدمتشان خواهند رسید . بابا مسئله امنیتی است داداش .
پنج‌شنبه 18 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.