راه اندازی شبکه جاسوسی برای کنترل ایرانیان در جمهوری آذربایجان


راه اندازی شبکه جاسوسی برای کنترل ایرانیان در جمهوری آذربایجان 
 

به گزارش آخرین نیوز ، اسناد منتشر شده توسط سایت جنجالی ویکی لیکس نشان می دهد آمریکا شبکه جاسوسی گسترده ای را برای زیر نظرگرفتن فعالیتهای ایرانیان در جمهوری آذربایجان راه اندازی کرده است . به راه انداخته است.

در اسناد محرمانه افشا شده از سوی ویکی لیکس 10 گزارش محرمانه سفارت آمریکا در باکو به چشم می خورد. در یکی از اسناد ، خانم "ان درسی" سفیر پیشین آمریکا در باکو در پیام مکتوب محرمانه ای به تاریخ ششم مارس2009 ، گزارش جامعی از فعالیت های ایرانیان در جمهوری آذربایجان را به وزارت امور خارجه امریکا ارسال کرده است. در این گزارش، سفیر پیشین آمریکا در باکو با درج نام برخی از تجار و بازرگانان ایرانی مقیم جمهوری آذربایجان و اطرافیان آنها همچنین تشریح ارتباط این اشخاص با شرکتها ، بانکها و شخصیت های مختلف جمهوری آذربایجان مدعی شده است ، این افراد از نیروهای ایران  بوده و در قالب فعالیت های تجاری و عمرانی اقدام به خرید تجهیزات، دستگاهها و مواد غیرمجاز برای ایران کرده اند و تحریم های سازمان ملل بر ضد این کشور را دور می زنند.

 روزنامه ها و پایگاههای اینترنتی ینی مساوات ، باکو خبر و بیزیم یول با درج این خبر نوشتند: در این گزارش، ضیا محمداف وزیر حمل ونقل ، رونق عبدالله اف رییس شرکت نفت و برادر وزیر آموزش جمهوری آذربایجان به عنوان شرکای تجاری مهم ایرانیان در این کشور معرفی شده اند.
در ادامه این گزارش با اشاره به اهمیت و نقش حجت الاسلام سید علی اکبر اجاق نژاد نماینده ولی فقیه در جمهوری آذربایجان از وی بعنوان محور هماهنگی نیروهای ایرانی وفادار به جمهوری اسلامی در جمهوری آذربایجان یاد شده است.اعلام برخی از فعالیتهای کمیته امداد امام خمینی (ره) در جمهوری آذربایجان و نشان دادن حساسیت نسبت به پرداخت حقوق نقدی به خانواده های نیازمند آذری از دیگر محورهای این گزارش محرمانه است.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.