سوء قصد به جان دو استاد فیزیک دانشگاه شهید بهشتی


سوء قصد به جان دو استاد فیزیک دانشگاه شهید بهشتی

تصویری که خبرگزاری نیمه رسمی فارس از خودروی فریدون عباسی، استاد فیزیک دانشگاه شهید بهشتی، ساعتی پس از انفجار منتشر کرد.

صبح روز دوشنبه بر اثر انفجار دو بمب در دو نقطه از تهران، دو استاد فیزیک دانشگاه شهید بهشتی تهران مورد سوء قصد قرار گرفتند که در اثر این دو حادثه یکی از اساتید که محقق پروژه سزامی بود، کشته و دیگری مجروح شد.

حسین ساجدی‌نیا، فرمانده انتظامی تهران بزرگ در گفت‌و‌گو با خبرگزاری‌ها در شرح این دو حادثه اعلام کرد که دکتر مجید شهریاری، استاد فیزیک و عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی و همچنین محقق جمهوری اسلامی ایران در پروژه سزامی، صبح روز دوشنبه زمانی که به همراه راننده و همسرش به سمت دانشگاه در حرکت بود، در حوالی میدان ارتش در اثر انفجار بمب کشته شد.
 
دکتر شهریاری پس از مسعود علی‌محمدی، دومین محقق ایران در پروژه سزامی بود که به قتل رسید.

همچنین در این سوء قصد همسر و راننده آقای شهریاری نیز مجروح و روانه بیمارستان شدند.

این در حالی است که به گفته آقای ساجدی‌نیا، دکتر فریدون عباسی، دیگر استاد دانشکده مهندسی هسته‌ای دانشگاه شهید بهشتی نیز صبح دوشنبه زمانی که به همراه همسرش در حال پارک خودروی خود در خیابان ولنجک و در نزدیکی دانشگاه بود، مورد سوء قصد قرار گرفت، اما به گفته خبرگزاری مهر وی متوجه بمب‌گذاری شده و از محل حادثه فاصله گرفت اما مجروح شد.

پس از این انفجار دکتر عباسی و همسرش به بیمارستان طالقانی منتقل شدند و تحت مداوای سرپایی قرار گرفتند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در این مورد گفت که هر دو سوء قصد توسط افراد موتورسوار صورت گرفته است و در هر دو مورد، بمبی با آهنربا به بدنه ماشین نصب شده است.

وی همچنین افزود که تا کنون هیچ گروهی مسئولیت این بمب‌گذاری را بر عهده نگرفته و هیچ کس نیز در این زمینه شناسایی نشده است و تأکید کرد که پیگیری‌های پلیس و دستگاه قضائی برای مشخص شدن عاملان این بمب‌گذاری‌ها ادامه دارد.

این در حالی است که خبرگزاری نیمه رسمی فارس، آمریکا و اسرائیل را عامل این ترور معرفی کرده است.

ساعاتی پس از این انفجار علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی نیز در واکنش به این بمب‌گذاری‌ها اعلام کرد: «دشمنان بدانند تیرشان به سنگ خورده است و عاقبت بدی منتظر آنهاست... (دشمنان) با آتش بازی نکنند، صبر ملت ایران هم حدی دارد و اگر این کاسه صبر لبریز شود، عاقبت بدی نصیب دشمنان خواهد شد، البته ما صبر خود را نشان خواهیم داد.»

وی همچنین با اشاره به این که دکتر شهریاری، «سال‌ها» دانشجوی وی بوده است اضافه کرد: «قول می‌دهیم که شهریاری‌های فراوانی تحویل ملت ایران دهیم... و حرکت هسته‌ای ملت ایران را چند برابر می‌کنیم.»

دکتر مجید شهریاری، پس از دکتر
مسعود علی‌محمدی، استاد فیزیک دانشگاه تهران که در دی ماه سال گذشته در اثر یک اقدام «تروریستی» کشته شد، دومین محقق جمهوری اسلامی ایران در پروژه سزامی بود که مورد سوء قصد قرار گرفت.

موضوع طرح سزامی، بهره‌برداری از یک دستگاه شتابگر سینکروترون برای تحقیقات و علوم کاربردی در خاورمیانه است که قرار است با همکاری کشورهای منطقه از جمله پاکستان، ایران، اسرائیل، ترکیه و مصر و تحت نظارت یونسکو، در اردن راه‌اندازی شود.
khosh bavar - ایران - یزد
امیدوارم با تاریخ مصرفیشان ربطی نداشته باشه, روحشان شاد !
دوشنبه 8 آذر 1389

danial124 - کانادا - ونکوور
روحش شاد.ان شاالله هر که برای آبادانی ایران و سربلندی ایرانی قدم بر میدارد سلامت و پیروز باشد.
دوشنبه 8 آذر 1389

zamanphp - ایران - اصفهان
دوستان ،خیالتون رو راحت کنم ، نه تنها این ترورها ، بلکه اگه فردا ، هدفمندی یارانه ها هم با شکست مواجه بشه ، می گویند کار آمریکا و اسرائیل بود . از ما گفتن بود ، حالا خودتون خواهید دید
دوشنبه 8 آذر 1389

nader46 - انگلیس - لندن
حتمامیخواستن از ایران خارج بشن ویااطلاعات با ارزشی داشتن.کار کاره خود رژیمه.ازیک طرف اونارو حذف میکنه واز طرفی هم ژست سیاسی میگیره که بعله ببینید ما هم قربانی ترور و تروریست هستیم. این رژیم ودولت کثیف تر و وحشی تر از این حرف هاست.لعنت به کوچک وبزرگتون.
دوشنبه 8 آذر 1389

black chador - امریکا - ولدن
حالاگیرم اسرائیل و یا امریکا اینکار را کرده, چکارشون مخواهید? شما فقط رجز میخونید.
دوشنبه 8 آذر 1389

فرارسی دیجیتال - ایالات متحده آمریکا - واشینگتن دی سی
خوانندگان عزیز،. ما همواره عملیات خشونت آمیز را در هرجا و علیه هر کس محکوم می کنیم. این روشها غلط و مختص افراطیون است. ما حملات امروز به دو استاد دانشگاه در تهران را که منجر به کشته شدن یکی از آنها و زخمی شدن شماری از افراد شد محکوم می کنیم. ما دعاهای خود را به سوی آنها که از این حملات آسیب دیده اند می فرستیم.طرح ادعاهای بی اساس و مضحک توسط حکومت و رسانه های حکومتی ایران علیه آمریکا امر تازه ای نیست. هرگاه حادثه ای در ایران رخ می دهد حکومت ایران با انتخاب مسیر ساده تر سریعا دولت آمریکا را مقصر اصلی معرفی می کند. ترساندن ایرانیان از "دشمن خارجی" ترفند کهنه و بی اثر حکومت ایران است برای منحرف کردن اذهان ایرانیان از مشکلات متعدد داخلی و خارجی ای است که با آن دست به گریبان است. ما به حکومت ایران توصیه می کنیم به جای مقصر دانستن دیگران و از زیر مسوولیتها شانه خالی کردن با ضعفهای مدیریتی خود روبرو شود و مشکلات موجود را حل کند. .
دوشنبه 8 آذر 1389

hovakhshatare - ایران - تهران
کار که کار خودشونه اما من که ناراحت نشدم. بذار اینقدر همدیگه رو بترکونن تا همه شون به درک واصل بشن
دوشنبه 8 آذر 1389

ماهی سیاه کوچولو - ایران - تهران
چه میکنن سربازان کمنام امام زمان!!!!
سه‌شنبه 9 آذر 1389

dara20 - ایران - تهران
رژیم منفور اسلامی دوباره سربازان امام زمان را بای قتل عام مدم و مخالفان و روشنفکران جامعه از نو فعال نموده. خامنه ای جنایتکار. مطمئن باش خونهائی به زمین می ریزی گریبانتان را به طرز فجیهی خواهد گرفت.
سه‌شنبه 9 آذر 1389

zayandehroodi - دانمارک - کبنهاک
هیچکس غیر از دشمنان ایران این کار را نمیکند و دشمنان ایران را از بچه کوچولوها هم بپرسی میدونن کیه. امیدوارم نسل همه دشمنان ایران قطع شود.
سه‌شنبه 9 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.