ایران در بازی های آسیایی چهارم شد

 
ایران در بازی های آسیایی چهارم شد

کاروان ورزشی ایران با ۲۰ مدال طلا، ۱۴‌ نقره و ۲۵ برنز و کسب عنوان چهارمی به کار خود در شانزدهمین دوره مسابقات آسیایی پایان داد.

ایران با ۳۷۰ ورزشکار در ۳۱ رشته در بازی های آسیایی گوانگجو شرکت کرد و با ایستادن در رده چهارم جدول توزیع مدال ها، بهترین مقام را در رقابت های آسیایی پس از انقلاب به دست آورد.

ایران تاکنون در ۱۴ دوره مسابقات آسیایی حاضر بوده است و کسب مقام دومی در بازی های آسیایی ۱۹۷۴ تهران و مقام دهمی در بازی های آسیایی ۲۰۰۲ پوسان کره جنوبی، بهترین و بدترین نتایج ایران در تاریخ برگزاری این رقابت ها است.

در دوره گذشته بازی های آسیایی در دوحه قطر، ایران با ۱۱ مدال طلا در مکان ششم قرار گرفته بود.

ایران به فاصله یک روز مانده به پایان مسابقات آسیایی ۲۰۱۰ گوانگجو، عنوان چهارمی اش را قطعی کرد و با توجه به رقابت های رشته‌های باقیمانده، جایگاهش تغییر نمی ‌کند.

شانزدهمین دوره بازی های آسیایی شنبه با برگزاری دوی ماراتن زنان و مردان، فینال سپک ‌تاکرای زنان و مردان و دیدار فینال و رده بندی والیبال زنان به پایان می رسد.

اکنون چین با ۱۹۷ مدال طلا در مکان اول قرار دارد و کره جنوبی با ۷۵ و ژاپن با ۴۸ طلا در رده های دوم و سوم ایستاده اند. قزاقستان هم با ۱۸ طلا، پس از ایران در رده پنجم است.

هندبال ایران نایب قهرمان شد

تیم ملی هندبال ایران با شکست مقابل تیم کره جنوبی، نایب قهرمان مسابقات آسیایی گوانگجو شد.

هندبالیست های ایران که برای اولین بار به دیدار فینال بازی های آسیایی راه پیدا کرده بودند، این بازی را ۲۸ بر ۳۲ واگذار کردند و نشان نقره گرفتند.

هندبال ایران تاکنون چهار بار در بازی های آسیایی شرکت داشته و نایب قهرمانی در رقابت های گوانگجو، بهترین نتیجه ای است که بدست آورده است.

تیم هندبال ایران در دوره گذشته مسابقات آسیایی در دوحه، مدال برنز گرفته بود.

والیبال ایران طلا را از دست داد

تیم ملی والیبال ایران در دیدار فینال بازی های آسیایی سه بر یک به ژاپن باخت و نشان طلا را از دست داد.

تیم ایران در ست های اول، دوم و چهارم این مسابقه با نتایج ۲۵ – ۱۹، ۲۵ -۱۳ و ۲۵ - ۱۸ شکست خورد و تنها در ست سوم ۲۵ بر ۲۳ به برتری رسید.

ملی پوشان والیبال ایران در دیدارهای گذشته خود در رقابت های آسیایی گوانگجو، تیم‌های مغولستان، ترکمنستان، عربستان، اندونزی، تایلند، چین و قطر را با اقتدار شکست داده بودند و تنها در دیدار با قطر یک ست را واگذار کردند.

این سومین نایب قهرمانی والیبال ایران در مسابقات آسیایی است. ایران پیش از این در بازی های آسیایی ۱۹۵۸ توکیو و ۲۰۰۲ پوسان هم به دیدار نهایی صعود کرده بود، اما آن دو بار هم در رسیدن به مدال طلا ناکام بود.

تیم ملی والیبال ژاپن با پیروزی در فینال، شکست ماه گذشته خود برابر ایران در مسابقات جهانی ایتالیا را جبران کرد.

bg_m - بلغارستان - صوفیا
ضمن تبریک به همه دوستان به امید آرزوی هر چه بیشتر ایران و ایرانی در تمام عرصه ها
یکشنبه 7 آذر 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
شادباش برای پیروزیتان، چشم بد حسودان کور باد.
یکشنبه 7 آذر 1389

porharfi - هلند - آرنم
تو خودت نمره 20 یی!!!
یکشنبه 7 آذر 1389

Azadikhah - هلند - تکسل
افرین
دوشنبه 8 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.