خوابیدن زن در کنار دیوار به دلیل مذکر بودن آن حرام است!

 
خوابیدن زن در کنار دیوار به دلیل مذکر بودن آن حرام است!

شیعه آنلاین: براساس جدیدترین فتوای یک چهره وهابی، خوابیدن زنان در کنار دیوار به دلیل مذکر بودن کلمه "دیوار" در ادبیات عرب، حرام است.

با اینکه این فتوا در روزنامه "الوطن" یک روزنامه غیر رسمی و محلی در سوریه منتشر شده است، اما جار و جنجال نسبتا وسیعی را در سطح محافل دینی و اجتماعی سوریه در ردّ و محکومیت این فتوای احمقانه و غیر درست برانگیخته است. این فتوا توسط یک زن مفتی «منیره القبیسی» صادر شده است.

دکتر «توفیق رمضان» رئیس گروه فقه اسلامی دانشکده دینی دانشگاه دمشق در رد این فتوا اعلام کرد: این سخنی بی ارزش است. من پناه می برم به خدا از آنچه خانم «منیره القبیسی» بر زبان آورده است.

این فتوا معضل بزرگی را در محافل دینی سوریه پدید آورده است. عده ای او را کافر خطاب می کنند و عده ای دیگر با اهتمام زیاد به جستجو در زندگی او پرداخته اند که بدست چه کسانی وی تربیت و رشد یافته است که چنین فتوایی را صادر نموده!

«توفیق رمضان» در مقاله خود به خانم «القبیسی» و پیروانش حمله کرده و می گوید: «او یک جمعیت دینی افراطی زنان» را اداره می کند که برخی اعضایش افکار بشدّت افراط گرایانه دارند.

شایان ذکر است «منیره القبیسی» از چهل سال پیش مکتب فکری تربیتی دینی بزرگی را به وجود آورده که هم اکنون تبدیل به سازمانی شده که ارتباطات هندسی مستقیم خود را دارد، بنابراین این استاد تأثیر زیادی بر طبقه فرهنگی وسیعی از دختران و زنان جامعه اسلامی سوریه دارد و تعداد زیادی از زنان و دختران و مادران مسئول در سوریه شاگرد مکتب فکری او هستند و بخش وسیعی از آنها متآثر از این مکتب فکری هستند.

مخالفان وی معتقدند این مسأله بر پایه وحدت وجود و تقدیس خانم «قبیسی» است به طوری که آنها در بوسیدن دست و پای وی بر یکدیگر سبقت می گیرند و معتقدند هر چه که او فکر می کند، در ذات خدا موجود است.

در همین حال «مجمع احمد کفتارو» از شیوخ سرشناس دینی سوریه نیز ضمن محکوم کردن فتوای مذکور، می گوید: این تفکر عجیبی است که تاکنون در تاریخ شریعت اسلامی اصلاً وجود نداشته است و نشأت گرفته از بت های فکری و ضلالت عقل است و هدف آن ایجاد فتنه در جهان عربی اسلامی از طریق تشویش حقائق دینی است.

گفتنی است خانم «القبیسی» که جنبش "القبیسیات" را تأسیس کرده است، در سال 1933 در دمشق متولد شد و لقب "آنسه" (دوشیزه) را بر خود نهاد. وی در مدارس پایتخت سوریه تحصیل کرد و در علوم طبیعی فارغ التحصیل شد و در اوایل دهه شصت فعالیت های تبلیغی و آموزشی خود را با هم همراه کرد.

در طول دو دهه اخیر وی فعالیت خود را به صورت علنی و سری ادامه داد و توانست با همراه کردن دو بخش تبلیغی و آموزشی، فعالیت های خود را در مرحله اول در استان های مختلف سوریه گسترش دهد و سپس در مرحله بعد از مرزهای سوریه هم گذشت و به جهان عرب رسید، تا آنکه هم اکنون - و براساس ارزیابی های پیروان و شیوخ - پیروان او شامل 75 هزار دختر جوان می شوند.

khosh bavar - ایران - کرمان
عوض اینکه به مشکل زنان اواره که مجبورند در کنار دیوار میخوابند توجه کنند, باز اصل قضیه را کوچک میشمارنند و فکر مذکر / مونث بودن محل خواب انان را میکنند !? غم انگیز و جنون اوره این فکر و عملتان, ننگتان باد, شپشیها بو گندو .
چهار‌شنبه 5 آبان 1389

bavar88 - هلند - امستردام
از کی تا حالا وهابیون مسلمون بودند ما خبر نداشتیم...یک مشت منحرف که خودشون را ادم حساب کردند...دین فقط اسلام و مذهب فقط شیعه علی ع..بقیه یا جعلی هستند یا تحریف شده..
چهار‌شنبه 5 آبان 1389

طراوت - ایران - ایران
من فکر میکنم این خانم دوشیزه واسه اینکه که هر جسم مذکری میتونه احساس زنانگی درش بوجودبیاره این طرز فکر رو داره یعنی این خانوم ببخشیدا فکرکنم زیادی شهوتیه که البته این باید نوعی بیماری باشه برای همین گمان کرده بقیه خانمها هم همچین حسی نسبت به اشاء مذکر دارند و حرام اعلام کرده
چهار‌شنبه 5 آبان 1389

مشتعل - سوئد - استکهلم
ببخشید اونوقت این مراکز مقدس و دینی که از دیوار درست از دید این خانوم دور تا دورش چیه؟؟؟؟؟؟؟؟
چهار‌شنبه 5 آبان 1389

pandora - آلمان - کلن
خوبه زن بوده!گویا در تمام عمر سیاهش از 5 متری مذکری رد نشده که عقده به گلوش رسیده:))مرداااا حواستون باشه کنار دریا زیر خورشید خانم نخوابند,حرام است lo0o0ool
چهار‌شنبه 5 آبان 1389

ایران جاودان - ایران - اصفهان
احتمالا در جوانی نامزدش حالشو گرفته و حالا داره عقده هاشو خالی می کنه
چهار‌شنبه 5 آبان 1389

naslesookhteh - ایران - تهران
"این فتوا توسط یک زن مفتی «منیره القبیسی» صادر شده است" خداییش کرم از خود درخته. پس تو اتاق خودشونم باید چادر چاقچور کنن. چون ممکنه دیوارها با دیدنشون به گناه بیفتن. از این به بعد هم از حموم صحرایی استفاده کنن که دیوار نداشته باشه.
چهار‌شنبه 5 آبان 1389

shir o khorshid - ایران - اصفهان
بسم الله الرحمن الرحیم .تکلیف این رحیم و الله و رحمن که مذکرند چیه
چهار‌شنبه 5 آبان 1389

oldboy - انگلستان - لندن
این خانم القبیسی که این فتوا رو داده باید گذاشت بین دو دیوار بتونی.
چهار‌شنبه 5 آبان 1389

saman-uae - امارات - دبی
روانی دیوانه. بعضی ها از اون طرف افتادن این یکی از این طرف. راست گفتن که: عقل که در سر نیست جان در عذاب است.
چهار‌شنبه 5 آبان 1389

ContractorQatar - قطر - دوحه
خوب اگه کسی اینکار رو کرد مجازاتش چیه؟ باید به عقد نکاح دیوار دربیاد؟
چهار‌شنبه 5 آبان 1389

KOREA - کره جنوبی - سئول
خاک بر سرت با این فتوات سوسوماردخور قرن حجری.
چهار‌شنبه 5 آبان 1389

mazany - ایران - آمل
تجاوز در کهریزک چطور؟
چهار‌شنبه 5 آبان 1389

ARTEMIS-SW - .فرانسه - پاریس
با این دین حماقت در مغز نهادینه می شود و خوی توحش و قتل/ مرگ بر همه ی شما و تمام اخوندهای با عمامه و بی عمامه در ایران
چهار‌شنبه 5 آبان 1389

leila leila - سوئد - گوتنبرگ
حتی با دیوار هم ?????????????
چهار‌شنبه 5 آبان 1389

black chador - امریکا - ولدن
این زنه خوب بهشون زده. با منطق بی منطق خودشونزده تو پوزشون. سوال مهم اینجاست که ایا مسلمونها از حالا باید ایه صیغه را بین زنشون و خانه رو بخونن یا نه.
چهار‌شنبه 5 آبان 1389

black chador - امریکا - ولدن
وای اگر هنر نقاشی داشتم چه کاریکاتورهایی میشد از روابط دیوار و کلاغ سیاها کشید. تجسم کنید وقتی حاج اقا خونه نیست دور از چشمش چه اتفاقاتی در خونه اش اتفاق میافته?
چهار‌شنبه 5 آبان 1389

آپامه - استرالیا - سیدنی
پناه بر خدا! فکر کنم این زن کثیف و منحرف برای خالی شدن از عقده های جنسی خودش را به دیوار میمالد و بخاطر حسادت به مردها و زنهایی که رابطه جنسی سالم دارند این فتوا را برای یکعده احمق تر و عقده ای تر از خودش صادر کرده. نمیدانم پیروان این زن روانی دیگر چه موجودات نفهمی هستند!
چهار‌شنبه 5 آبان 1389

ehsan_2nd_time - یوکی - لندن
البته اکثرا پشت به دیوار می خوابن مثل همین عکسی که اینجاست که این دیگه خیلی حرامه. اصلا چه معنی داره زن پشتش رو بچسبونه به جنس مذکر اونهم به سختی آجر ؟! راستی مردها هم از این به بعد نباید برن دستشون رو بکنن تو چاه. بعضا حتا با کله میرن توش که آب بکشن بیرون. اینها فکر می کنن که اسلام نمی فهمه که چرا دستشون رو می کنن تو چاه؟
چهار‌شنبه 5 آبان 1389

black chador - امریکا - ولدن
bavar88 - هلند - امستردام . . ادم باهوش به تو میگن. واقعا این واهابیا دینشون مثل پیغمبرشون و کتابشون تقلبی هست.
چهار‌شنبه 5 آبان 1389

dkdk - دانمارک - اسلیس
واقعا بیشعوری تا به این حد?یک مسلمان میشه این وهابی احمق.یک مسلمان میشه پرفسور خدادوست که ایشان را خدای چشم دنیا مینامند.هرگز یک مذهب را نباید با عملکرد یک یا چند فرد سنجید.مثلا در یک خانواده 5 نفری اگر یکیشون بد باشه دلیل نمیشه همه خانواده بد باشند.مانند پدر گوشت نخور و پسر قصاب.بحرحال همه ادیان معتقدان خوب و بد دارند.پس قضاوت ناعادلانه نکنید.
چهار‌شنبه 5 آبان 1389

ehsan_2nd_time - یوکی - لندن
bavar88 - هلند - امستردام - باز اومدی و جوک گفتی. اون از رهبر شیعه ات که از قطار مثل جکی چان می پره بیرون و اون هم از مکتب شیعه که خود عربستان هم قبولش نداره و ایرانی ها رو اصلا مسلمان نمیدونن. تو و جکی چان و شامپانزه احمدی هم بقول خاتمی خود گویید و خود خندید و خود مرد هنرمندید. واسه ما سنگ شیعه و اسلام به سینه میزنه آقای امستردام انگار ما خودمون شیعه نیستیم و نمیدونیم چه گندی که شیعه به دنیا نزده
پنج‌شنبه 6 آبان 1389

ContractorQatar - قطر - دوحه
bavar88 - هلند - امستردام // از کی تا حالا اسلام هم هم جزو ادیان آسمانى حساب شده که ما خبر نداریم! در ضمن تو شیره علی هستی نه شیعه!
پنج‌شنبه 6 آبان 1389

romano - ایران - تهران
کاشکی حجیه خانم حکم بر زیر سقف، روی زمین، تماس هوایی که بدن مرد در آن بوده، زیر پتو روی پتو و .. را هم می‌دادند تا خیال مسلمین و مسلمات همه حل شه. پدر سوخته حالا خوبه مایو دوتیکشم خارجی. آخه توکه لباس زیرتم از دست اجنبی تهیه می‌شه زر مفت نزن. .... مردشور خودتونو دینو ایمونتون ببرن.
پنج‌شنبه 6 آبان 1389

borzoopersia - انگلستان - بیرمنگهام
من آنم که در پای خوکان نریزم-------مر این قیمتی در لفظ دری را. ..
پنج‌شنبه 6 آبان 1389

ContractorQatar - قطر - دوحه
با این حساب باید پرسید خانومهایی که به ضریح امامان آویزون میشن در واقع به چه چیزی آویزون شدن؟؟!! یا خانومهایی که توی حرم امامان به دیوار تکیه میدن در واقع به چه چیزی تکیه دادن؟؟!!
پنج‌شنبه 6 آبان 1389

bita tehrani - کانادا - ونکوور
خود شیفتگی این جماعت مسلمان را ببین.وهابیها هیچ ...همین مشت نمونه خروار.اون از جماعت سنی که شیعه را رافضی و گمراه میداند...شیعیان را هم که نگو اصلا در اسمان باز مانده و اینها امدند روی زمین.همین باور خان را هموطناش هم قبولش ندارن چه دوری برداشته.من فقط نگران خالی ماندن جنت و بی شوهر ماندن اون هفتاد تا باکره هستم.این ها کدومشون بهشتی اند بالاخره?????
پنج‌شنبه 6 آبان 1389

asir@.P - فرانسه - پاریس
در کل اگر زن بخوابد حرام است.. نه!! اصلا خود زن به خودش هم حرام است.این هم یک فتوا.زن باید زن نباشد وگرنه حرام است....زن در اصل یک انسان نیست پس حرام است...در کل حرام است یک چیزی در همین مایه ها......یک ملتی سرش گرم باشد همین حلال است.....
پنج‌شنبه 6 آبان 1389

tuti_lol - ایران - تهران
دیوار خونه من که دوجنسه هستش یعنی اکر کنارش بخوابی با یک تکانی یا رویت میافتد له میشی یا می افتد روی همسایه مان لووووووووول
پنج‌شنبه 6 آبان 1389

ehsan_2nd_time - یوکی - لندن
dkdk - دانمارک - اسلیس - بجای داستان بافی شما خودت بقول خودت عاقلانه قضاوت کن و یه مسلمان خوب به ما معرفی کن. اون پرفسوری هم که گفتی نمیشناسیم ولی شرط می بندم حتا یکی از پنج نماز روزانه رو هم نمی خونده. یعنی مسلمان خوب نبوده مثل خود تو. مثل من. شما یه نفر رمسلمان خوب تو کل دنیا معرفی کن اگه پیدا کردی. ((( در دنیا هر فرد مسلمان زاده ای اگر بخواد انسان بمونه و احمق و یا جانور نشه باید به دستورات اسلام عمل نکنه مثلا نماز نخونه یا روزه نگیره ))) هر مسلمان خوب که روزی پنج بار نماز خونده و روزه گرفته و غیره ، حتمن آخرش یا به انسانیت ضرر میزنه یا اگه زورش نرسه مثل این زنیکه پرت و پلا میگه
پنج‌شنبه 6 آبان 1389

ContractorQatar - قطر - دوحه
bita tehrani - کانادا - ونکوور //کدوم هفتاد تا؟ واسه چی وعده الله مدینه رو کمرنگش میکنی؟ میدونی چه عواقبی وخیمى داره؟ مثلا ممکنه همین فردا که دارى با seabus از downtown میرى به north vancouver یکی از همون حوری ها کف کشتی رو گاز بگیره سوراخش کنه و نتبجتا شناسنامه ات باطل بشه!! مرد مسلمان به هنگام ورود به بهشت یک قصر تحویل میگیره که هفتاد تا مدخل داره و هر مدخل هفتاد تا حجره داره و هر حجره هفتاد تا غرفه(اتاق) داره و در هر غرفه هفتاد تا فرش پهن شده که روی هر فرش هفتاد تا تخت قرار داره و در روی هر تخت هفتاد تا حوری همیشه باکره بى صبرانه اتتظار میکشن که اون مرد مسلمان با تقوای خداجوی عابد و زاهد و با اخلاق و نیک نفس و مجاهد وارد بشه تا بریزن سرش باباش رو بسوزونن!!
پنج‌شنبه 6 آبان 1389

nader46 - انگلیس - لندن
به هر حال یارو مسلمان بودهوذاین فتوا را داده حالامیخواد شیعه باشه یا سنی یارصوفی یا وهابی یا جعفری یا وهابی همشون از ابشخور یک دین وکتاب هستند.مذهب همینه دیگه همشون اموزهای بدرد نخورشون خیلی یبشتراز اموزه های انسانی وبه دردخورشون بیشتره..انگلیس لندن
پنج‌شنبه 6 آبان 1389

Pezhman - اتریش - وین
دیدن صحنه های غم انگیز زبان وقلم راعاجزازگفتن ونوشتن میکند.این ملای گردن کلفت را باید به کار کشاورزی گمارد تا حالش سرجایش بیاید.
پنج‌شنبه 6 آبان 1389

sepher - استرالیا - سیدنی
میخواست معروف بشه که شد! از 1993 این دوشیزه جون کند برای معروفیت تا اینکه دیوارنجاتش داد( دیوار اسم پسر همسایشونه)! :-). ---- صد سال اگر درس بخوانی همه هیچ است! در مدرسه یک عمر بمانی همه هیچ است! خود رابه حقیقت برسانی همه هیچ است! رو مسخرگی پیشه کن و مطربی اموز!!!!!!!!!!.
پنج‌شنبه 6 آبان 1389

bita tehrani - کانادا - ونکوور
ContractorQatar - قطر - دوحه ...مطمئنی حوریها دندون دارن???????اگه خبر داری بگو!من seabus نمیگیرم.راننده ام با مرسدس میاد دنبالم...lol
پنج‌شنبه 6 آبان 1389

Ahoora Mazda - نیوزیلند - آوکلند
عجب جوکی شده این اسلام هاهاهاها
پنج‌شنبه 6 آبان 1389

nishfa - ایران - تهران
لطفا" مشخص فرمائید در ادبیات عرب چه چیز هایی مونث است تا از خوابیدن کنار آن خوداری نمائیم
پنج‌شنبه 6 آبان 1389

saaami - سوئد - استکهلم
shir o khorshid - ایران - اصفهان . وای خدا مردم از خنده...خیلی باحال بود کامنتت.
پنج‌شنبه 6 آبان 1389

ContractorQatar - قطر - دوحه
bita tehrani - کانادا - ونکوور//1 - خیلی پرتی که نکته کامنتم رو نگرفتی 2 - آدم تازه به دوران رسیده که seabus سوار شدن برات عاره! بدون که توى همون seabus کسانى هستن که مدیران بانک ها نگران بسته شدن حسابهاشون هستن! اصولا آدم ندید بدیدى مثل تو نمیتونه بفهمه که seabusسوار شدن بخاطر فقر نیست بلکه ترافیک - زمان - پارکینگ و عدم استفاده غیر ضرورى از خودرو مطرحه 3 - ماشین دودى ات رو به رخ من نکش که فقط با مبلغ قرارداد یکی از پروژه هام کل زندگی و دار و ندار خودت و پدرت و قوم و خویشت رو میخرم و میریزم توی English Bay تا خوراک ماهى ها بشن 4 - تو اگه مکنتی و کرامتى داشتی اسمت رو بیتا تهرانی نمیذاشتی و معلومه که جزو مهاجرانی هستی که تازه پات به تهران رسیده و از سر کمبود شخصیت خیالاتى شدى که تهرانى بودن شخصیت میاره! من پدرم بچه سنگلج و پدربزرگ و پدر پدربزرگم بچه اشتهاردن و خودم هم بچه دروسم و برخلاف تو که تازه واردی ما حداقل 140 ساله که اونجاییم ولی من اسمم رو انوشیروان تهرانی نذاشتم چون کرامت انسانها به تهرانی بودن نیست بلکه معیارهاى دیگری مطرحه که صد البته فهمش براى تو غیر ممکنه بیتا تهرانی!!!!
پنج‌شنبه 6 آبان 1389

ali bidin - ایران - تهران
bavar88 - هلند - امستردام: شما با این حرفت داری به 7 میلیارد آدم توهین می کنی دوست گرامی.50 میلیون شیعه عقیدشون برا خودشون محترمه و 1 میلیارد گاوپرست هم تو هند عقیدشون بنظر خودشون خودشون قطعا و صد در صد درسته.
پنج‌شنبه 6 آبان 1389

bita tehrani - کانادا - ونکوور
ContractorQatar - قطر - دوحه عزیز جوشی نشو.من شوخی کردم.اتفاقا تو نگرفتی....تیکه من به دوستان محترمی بود که لاف در غریبی میزنن.به هر حال از مکنت و کرامت من گویا خیلی خبر داری.این اسم واقعی منه .یعنی قبل از تهرانی یه اسم اضافه دارم....یه بار دیگه کامنتم را خوندم.نه به شما بی احترامی کردم نه به اهالی دیگر شهرها.از لطف شما به خودم بسیار سپاسگذارم ....در ضمن اگه کمکت میکنه اقوام من هم از خیابان ادیب تهران بلند شده اند.بنز هم تو خواب ببینم.
جمعه 7 آبان 1389

zayandehroodi - دانمارک - کبنهاک
باید این زن خل و چل بره لا جرز.
جمعه 7 آبان 1389

ContractorQatar - قطر - دوحه
bita tehrani - کانادا - ونکوور // با درود! بنده مطلع نیستم که نقطه چین های موجود در کامنت سرکار از سانسور است و یا غرض خلاصه نویسی بوده؟ ولی ترجیح میدم که نیمه پر لیوان رو ببینم. عرضم اینه که پیش فرض مطالب کامنت بنده که موجب رنجش خاطرتان را فراهم آورده نکات مذکور در کامنت سرکار بوده ولى گویا برداشت بنده از کامنت شما منطبق بر واقعیت نبوده بنابراین عمیقا پوزش میطلبم.
جمعه 7 آبان 1389

ContractorQatar - قطر - دوحه
bita tehrani - کانادا - ونکوور // با درود! بنده مطلع نیستم که نقطه چین های موجود در کامنت سرکار از سانسور است و یا غرض خلاصه نویسی بوده؟ ولی ترجیح میدم که نیمه پر لیوان رو ببینم. عرضم اینه که پیش فرض مطالب کامنت بنده که موجب رنجش خاطرتان را فراهم آورده نکات مذکور در کامنت سرکار بوده ولى گویا برداشت بنده از کامنت شما منطبق بر واقعیت نبوده بنابراین عمیقا پوزش میطلبم.
جمعه 7 آبان 1389

sepher - استرالیا - سیدنی
bita tehrani - کانادا - ونکوور . . مگه بنز چند اونجا?!!? اینجا اخرین مدلش 50 تاست ! هر بچه ای 5 ساله میتونه پرداختش کنه, سالی 10 تا تقریبا میشه ماهی 700 تا! ماشین بیخودیه bye teh way! .
جمعه 7 آبان 1389

bita tehrani - کانادا - ونکوور
ContractorQatar - قطر - دوحه نقطه چینها از خودم بود و هیچ سانسوری نشده بود.از شما ممنونم که با ارامش و احترام پاسخ مرا دادید.موفق باشید و خواهش میشه...sepehr جان خدا را شکر خیلی توی خط ماشین نیستم.یعنی همینکه ماشین تمیز و روبراه داشته باشم کافیه برام.
جمعه 7 آبان 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.