رهبر ایران: عده ای بر اثر بی بصیرتی ادعای تقلب را مطرح کردند


رهبر ایران: عده ای بر اثر بی بصیرتی ادعای تقلب را مطرح کردند

رهبر ایران وقایع انتخاباتی سال ۸۸ را حاصل برنامه ریزی دراز مدت دشمنان انقلاب ایران خواند

آیت الله علی خامنه ای، رهبر ایران، در ادامه دیدار خود از شهر قم، گفت: "برخی از افرادی که اکنون از مسیر انقلاب اسلامی جدا شده و در خدمت ضد انقلاب هستند، در دوره ای به صورت افراطی انقلابی بودند اما به عللی گرفتار وضع فعلی شدند."

آقای خامنه ای که از هفته گذشته به شهر قم سفر کرده است، امروز (سه شنبه چهارم آبان) با اشاره به وقایع پس از انتخابات سال گذشته ایران گفت: "برخی از افراد حقایق را می دانند ولی عزم و تصمیم لازم برای بیان حقایق و دفاع از حق را ندارند."

او "عافیت طلبی، منافع شخصی، لجاجت و شهوات" را دلایل این افراد برای بیان نکردن حقایق برشمرد.

رهبر ایران که در جمع دانشجویان دانشگاه های قم سخن می گفت، "بصیرت" را رمز پیشرفت ایران دانست و "بی بصیرتی" را زمینه ساز تحولات سیاسی ساهای گذشته و وقایع پس از انتخابات بحث برانگیز سال ۱۳۸۸ برشمرد.

او با اشاره به این وقایع گفت: "عده ای بر اثر بی بصیرتی و به اشتباه، ادعای تقلب را مطرح کردند؛ طبیعی است که مدعیان این ماجرا باید دلیل می آوردند و پس از ارایه دلیل از راهی که قانون مشخص کرده، مسئله را شکایت و پیگیری می کردند تا پس از بازرسی و بازبینی، حقیقت مشخص شود اما مدعیان تقلب راه قانونی و مشخص را طی نکردند."

آیت الله خامنه ای همچنین به دستور خود برای تمدید زمان قانونی شکایات انتخاباتی در تابستان سال گذشته اشاره کرد و گفت: "تاکید شد که آرای مردم در مقابل چشمان نمایندگان نامزدهای معترض بازبینی شود اما آنها این شیوه قانونی را قبول نکردند و مشخص شد که از قانون تمرد می کنند.

رهبر ایران از هفته گذشته به شهر مذهبی قم سفر کرده است.

به نظر می رسد اشاره رهبر ایران به آقایان موسوی و کروبی است که در جریان وقایع پس از انتخابات با متهم کردن اعضای شورای نگهبان به جانبداری از محمود احمدی نژاد، حاضر به شرکت در جلسه ویژه این شورا برای بررسی شکایات انتخاباتی نشدند.

آقای خامنه ای در سخنان امروز خود همچنین شکل گیری وقایع مربوط به کوی دانشگاه تهران در سال ۷۸ و وقایع انتخابات سال ۸۸ را ناشی از برنامه ریزی طولانی مدت "دشمنان" انقلاب اسلامی ایران دانست و گفت که بعضی از چهره های سیاسی داخل ایران هم "بدون آنکه متوجه شوند که این فتنه همان براندازی است، وارد جنجال شدند."

وی چند روز پیش هم در جمع مردم قم، شرکت ۴۰ میلیون نفر در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته ایران را "رفراندوم ملی در ابراز وفاداری و اعتماد به نظام اسلامی" خوانده و اعتراضات پس از انتخابات را ناشی از "فتنه گری دشمن" دانسته بود.

او گفت: "فتنه سال ۸۸ کشور را در برابر میکروب های سیاسی و اجتماعی واکسینه کرد".

وبسایت دفتر حفظ و آثار آیت الله خامنه ای چند روز بعد طی مقاله ای از نحوه پوشش اخبار سفر او به قم در رسانه های خارجی انتقاد کرده و نوشت که او همه معترضان و منتقدان را "میکروب سیاسی" نخوانده است.

omid var - کانادا - تورنتو
هر کاری میخواهی بکنی بکن که اخراشه. با این حرفها نمیتوانی جنایات خودتو پوشش دهی. lt;<< خامنه ای قاطله - ولایتش باطله gt;>>.
چهار‌شنبه 5 آبان 1389

massoudoslo - نروژ - اسلو
من یه کمد کهنه دارم که اندازه اون ۲ متر در ۱ متر و پهنا ی ۶۰ سانت هستش .میخام این کمد رو بذارم دقیقا رو اون تیزی برج میلاد!!!! البته برای کسانی که در حکومت ایران دروغ میگن و شخصیت های شکست خورده مذهبی که حرف مفت میزنند!مردک بی ابرو داره پوست هندوانه های زمان قاجار رو میده به حلق گوسفندای پرواری خودش!.
چهار‌شنبه 5 آبان 1389

فضول میرزا - سوئد - استکهلم
چلاقعلی باید بداند که با ماله کشی نمیتوان حقایق را پنهان کرد.
چهار‌شنبه 5 آبان 1389

khosh bavar - ایران - کرمان
یک درس خوبی بهت دادیم که هنوز داری مینالی و ترست گرفت که از سر فکر و نقشه پلیدیت که پسرت را جانشین خود کنی بیرون بیای و احمقی نژاد پهلوان پنبه دیگه هوس تغییر دادن قانون اساسی را نداره که بتونه باز خودشرا کاندید رئیس جمهوری بکنه ! پس فعلا مردم بر نقشه شیطانیت پیروز شدند که باعث افتخار و سرافرازی مردم عزیزم هست .
چهار‌شنبه 5 آبان 1389

bavar88 - هلند - امستردام
تنها فرد فرزانه و با لیاقت در این دوره رهبر عزیز است که سکان انقلاب را برعهده دارد. بترکه چشم حسود و بخیل....
چهار‌شنبه 5 آبان 1389

Afshin London - انگلستان - لندن
خامنه ای آخوند پنجزاری گاو پیشش پرفسوره
چهار‌شنبه 5 آبان 1389

Neda-ye-Iran - انگلستان - لندن
آره بابا! چشم بصیرت می خواهد!!!!!!!!!
چهار‌شنبه 5 آبان 1389

yool - انگلستان - لندن
من از اول هم نظرم این بود که مساله بعد از انتخابات یک جنگ قدرت بین جناحهای موجود در جمهوری اسلامی بود که یک طرف قدرت و اسلحه رو در دست داشت طرف دیگر هم با تجربیات خود از زمان انقلاب و اشراف به نقاط زائف سیستم وارد زور آزمائی شدند که یک گروه مغلوب شد و متاسفانه تعدادی از جوانان این مرز و بوم رو هزینه جنگ قدرت کثیف خود کردند.
چهار‌شنبه 5 آبان 1389

1k adame sadegh - کانادا - تورنتو
bavar88 - هلند - امستردام اره تو بمیری پس تو امستردام چکار می کنی. برو پیش عزیزت زیر عبای افت الله فجیح اسهالی ببین جه خبره.
چهار‌شنبه 5 آبان 1389

ساعت 12 - ایران - تهران
اتفاقاً برعکس گفته:تنها عده ای بر اثر بی بصیرتی ادعای صحیح بودن انتخابات را مطرح کردند ،خامنه ای بمیری که اینقدر مثل سگ دروغ نگی و مردم را مثل خودت خر حساب نکنی؟
پنج‌شنبه 6 آبان 1389

sobhe omid - امریکا - لوس آنجلس
آخه پیره خرفت، ...بابا ۳۰ ساله که گذشته، اون رهبره انقلابتون هم که گور به گور شدش رفت، کدوم انقلاب؟ کدوم ملت؟ بابا پیره سگ از رو نمیری؟ دیگه چه قدر قدرت و پول و منال میخای؟ شماها کی سیر میشین؟ همتون سر تا پا یه کرباسن ! از تو گرفته تا ان موسوی و کهروبی که مسله خاتمی نقشه ونتیل رو بازی کردن، فقط این جوونای ما بودن که کشته شدن، حالا هم افتادین به جونه هم و زورآزمایی میکنین، به خدا اگه اون ایران رو دسته گرگها میدادن اینجوری نمیچبیدان، ... ...
پنج‌شنبه 6 آبان 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.