وزنه‌بردار ایرانی در کنار نماینده اسرائیل روی سکو ایستاد

 
وزنه‌بردار ایرانی در کنار نماینده اسرائیل روی سکو ایستاد

آفتاب: در یک اقدام برخلاف موازین جمهوری اسلامی ایران، نماینده وزنه‌برداری کشورمان در رقابت‌های بین‌المللی وزنه‌برداری پیشکسوتان، ضمن پیکار با نماینده‌ای از اسرائیل، در مراسم اهدای مدال، بر روی سکویی قرار گرفت که نفر اولش از اسرائیل بود. 


آخرین روز رقابت‌های جهانی پیشکسوتان که در تاریخ سوم مهرماه گذشته در لهستان برگزار شد، در وزن 105 کیلوگرم و در رده سنی 35 تا 39 سال، "حسین خدادادی" به عنوان یکی از هفت وزنه‌بردار اعزامی فدراسیون وزنه‌برداری، در گروهی شرکت کرد که نماینده‌ای از اسرائیل در آن حضور داشت. او در رقابت با حریفانش به مدال نقره مسابقه‌ها دست یافت و در حالی که نماینده رژیم اشغالگر قدس به مدال طلا رسیده بود، در مراسم اهدای مدال حاضر شد و در کنار نماینده این رژیم جعلی، بر روی سکو قرار گرفت. 

این اتفاقی است که در سال‌های پس از انقلاب و در چارچوب موازین نظام جمهوری اسلامی، تاکنون رخ نداده بود و این برای نخستین بار است که چنین رفتاری در یک رقابت رسمی صورت می‌پذیرد. 

سرپرست تیم: روی سکو نمی‌رفتیم، مدال‌های‌مان را می‌گرفتند 

میررسول رییسی، رییس کمیته پیشکسوتان فدراسیون وزنه‌برداری و سرپرست تیم اعزامی در مورد این اتفاق، گفت: «روزی که این مسابقه برگزار شد، آخرین روز رقابت‌ها بود و من برای انجام امور بازگشت به ایران، خارج از سالن رقابت‌ها بودم. بر این اساس مسوولیت را به "نجم‌الدین کرم‌اللهی"، نماینده حراست سپردم. پس از اینکه این اتفاق افتاد، به من خبر دادند و من هم تنها راهی که به فکرم رسید این بود که با سفارت تماس گرفته و کسب تکلیف کردم. من با "آقای کرمی" که مسئولیتی در سفارت ایران در لهستان داشت، تماس گرفتم و موضوع را گفتم. او نیز به ما گفت که مشکلی وجود ندارد. بنابراین اجازه دادیم که خدادادی به روی سکو برود.» 

وی ادامه داد: «وزنه‌برداری با سایر رشته‌ها از جمله کشتی متفاوت است. چرا که وزنه‌برداران با یکدیگر به صورت مستقیم رودررو نمی‌شوند. البته اگر ما به روی سکو نمی‌رفتیم،‌ همه مدال‌های روزهای پیش را هم پس می‌گرفتند.» 

رییسی با انتقاد از منتشر شدن این خبر مدعی شد: «در روز آخر، با یکی از همراهان تیم بحث‌مان شد و فکر می‌کنم همین مسأله باعث شده که وی با انتشار خبر، این مسأله را بوجود آورد. چون کسی آن جا نبود. کسی هم عکس نگرفت. ما همه عکس‌ها را از بین بردیم. حتی سی‌دی‌هایی که ما داده بودند را از بین بردیم. بنابراین فکر نمی‌کردیم که چنین اتفاقی بیفتد. البته آنها پرچم ما را داشتند و اگر روی سکو هم نمی‌رفتیم باز هم پرچم ما را خودشان بالا می بردند.» 

حسین خدادادی: نمی‌خواستم روی سکو بروم 

حسین خدادادی، نماینده وزنه‌برداری ایران در رقابت‌های جهانی پیشکسوتان که در کنار نماینده اسرائیل بر روی سکوی اهدای مدال ایستاد، علت این مسأله را تشریح کرد. 

نایب قهرمان وزنه‌برداری پیشکسوتان جهان در رده‌ سنی 35 تا 39 سال و در وزن 105 کیلوگرم، اظهار کرد: «من نمی‌خواستم روی سکو بروم. حتی پس از مسابقه آمدم تا لباسم را عوض کنم. بعد به من اعلام کردند که اگر روی سکو نروم، نه تنها مدال‌های تیم را پس می‌گیرند، بلکه ایران را از حضور در رقابت‌های دوره‌های بعد نیز محروم می‌کنند. از طرفی دیگر هم سرپرست تیم به من اعلام کرد که من با سفارت هماهنگ کردم و مشکلی وجود ندارد و می‌توانیم روی سکو برویم.» 

وی ادامه داد: «من جزیی از تیم بودم و کاری را نمی‌توانستم با میل خودم بکنم. البته راضی نبودم که روی سکو بروم. چه من می‌رفتم و چه نمی‌رفتم، پرچم ایران در کنار پرچم رژیم صهیونیستی بالا می‌رفت.» 

حسین خدادادی با تاکید بر اینکه به هیچ وجه قصد ایستادن در کنار نماینده رژیم صهیونیستی را نداشتم، یادآور شد: «من لباسم را عوض کرده بودم، اما وقتی قرار شد روی سکو بروم با یک لباس غیررسمی و حتی با دمپایی روی سکو رفتم. از این موضوع خیلی ناراحت بودم. حتی با نماینده رژیم صهیونیستی دست ندادم. او دستش را دراز کرد، اما من دست ندادم. این در گزارش حراست هم ثبت شده است. فیلمش هم هست.» 

نایب قهرمان وزنه‌برداری پیشکسوتان جهان با اشاره به ارائه گزارش این اتفاق به حراست سازمان تربیت بدنی، تصریح کرد: «به محض اینکه به ایران برگشتم، به حراست اداره کل تربیت بدنی همدان رفتم و موضوع را به صورت کتبی گزارش دادم. خوشبختانه نماینده حراستی که با ما در لهستان بود، از اداره کل همدان بود و او نیز در این زمینه کمک کرد.»
وی در بخشی دیگر از سخنان خود افزود: « پیش از اینکه مراسم اهدای مدال انجام شود، تلاش کردیم پرچم ایران را از سالن ناپدید کنیم، اما دیدیم چند پرچم دیگر هم در سالن وجود دارد. با این حال با دمپایی و با لباس غیررسمی روی سکو رفتم تا حداقل حضور ما رسمیت نداشته باشد. به هر حال اعلام می‌کنم که من به هیچ وجه نمی‌خواستم روی سکو بروم.»
 
مدیرکل حراست: اطلاعی ندارم 

تاجیک، مدیرکل حراست سازمان تربیت بدنی نیز در رابطه با این خبر اظهار کرد: «من در این زمینه اطلاعات کاملی ندارم و نمی‌توانم اظهار نظر کنم. یادم می‌آید که گزارش‌هایی به ما داده شد، اما به طور کامل از قضیه خبر ندارم و موضوع را در روزهای آتی پیگیری می‌کنم.» 

پیش از این بارها نمایندگان ورزشی جمهوری اسلامی ایران چه در رقابت‌های مستقیم مانند جودو، کشتی یا تکواندو و چه در رقابت‌های غیر مستقیم مانند شنا، از مسابقه دادن و یا حتی ایستادن بر سکویی که نماینده اسرائیل در آن حضور داشت، بنا بر موازین جمهوری اسلامی، خودداری می‌کردند. این برای نخستین بار است که این اتفاق در تاریخ ورزش ایران پس از انقلاب اسلامی رخ داده است. 

تیم ملی وزنه‌برداری پیشکسوتان زیر نظر فدراسیون وزنه‌برداری با هفت وزنه‌بردار در رقابت‌های جهانی سال 2010 در لهستان شرکت کرد و همه نمایندگان اعزامی ایران به مدال دست یافتند.
khosh bavar - ایران - کرمان
حالا چی شده مگه ?! دیدید صاحب زمان ظهور نکرد ! از جنگ یأجوج و مأجوج هم خبری نبود !
جمعه 30 مهر 1389
 
ben 15 munich - المان - مونیخ
یکجوری سرشو انداخته پائین انگار چکاربدو فحاشی کرده مگه اسرائیلیها چکار بما کردن زنده باد اسرائیل.
جمعه 30 مهر 1389
 
behnam2009 - انگلستان - لندن
آفرین بهش.
جمعه 30 مهر 1389
 
milanahwaz - سوئد - نورشپینگ
خوب که چی‌.فردا هم رسانه‌های اسرائیل هم دیگه شروع به تحلیل و موفقیت خود را جشن میگیرند.این اسرائیل اگر آدم بود و دست از وحشی گری بردارد.دنیا گلستان میشود. در تمام دنیا نفرت از اسرائیل وجود دارد حتی در سوئد!
جمعه 30 مهر 1389
 
mohsen_raja - ایران - تهران
خوب تو که می‌خواستی با لباس غیر رسمی بری تا مراسم رو از رسمیت بندازی، با شرت‌ مامان‌دوز و یه پلاستیک تخمه ژاپنی می‌رفتی رو سکو! اینجوری هم غنای فرهنگ اسلامی رو به جهانیان نشون می‌دادی و هم مجبور نبودی اون شکم کوچولو رو نیم متر بدی جلو!
جمعه 30 مهر 1389
 
fv007 - المان - دوسلدورف
باعث افتخار که در کنار یک اسرایئلی قرار گرفته .اگر کنار یک اخوند قرار میگرفتئ انوقت باید خودت رو می کشتی. الان هم سرت را بالا بگیر......زنده باد اسرائیل...لعنت بر اخونده مرده خور...... المان دوسلدورف
جمعه 30 مهر 1389
 
surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
ترا بخدا ببینید که برای ایستادن در کنار یک ورزشکار اسرائیلی چه مجوزهایی لازم داره!!! بجای این مسخره بازیها و شعارهای پوچ و بی سر و ته باید فکری به حال فقر، فحشا، اعتیاد، ... مردم باشید. ورزشکار ایرانی سر به زیر و بفکر پاسخگویی به انواع و اقسام مدیران و حراست های تربیت بدنی و ورزشکار اسرائیلی با غرور و کسب افتخاری دیگر برای کشورش.
جمعه 30 مهر 1389
 
sam-antwerpen - بلژیک - انتورپن
بس کنید این مسخره بازیها رو. اسراییل خیلی منافع مشترک با ایران داره. بین اعراب و اسراییلیها کی رو انتخاب میکنید?. ضمنا ورزش سیاسی نیست.
جمعه 30 مهر 1389
 
zagros_finland - فنلاند - هلسینکی
این شکم گنده هم دو روز دیگه اسمش در میاد برای دوپینگ کردن. تو فیلمش هست این اسرائیلی بهش دست میده او نمیده میترسه از تیم بیرونش کنند. حالا سرت رو واسه چی انداختی پائین ،پایین تر از اسرائیل وایستادی علی چکه ای که دارت نمیزنه.؟؟؟
جمعه 30 مهر 1389
 
amirbenz - ایران - تهران
خاک بر سرت کنن با اون لباست و طرز وایستادنت. اینا ورزش رو هم به لجن کشوندن. تو که بلاخره اومدی روی سکو اقلا مثل آدم میومدی که آبروی کشورت رو حفظ کنی به اون طرف چیکار داشتی !!
جمعه 30 مهر 1389
 
safih - ایران - اصفهان
ورزش سیاسی نیست ولی اسراعیلی جماعت هم آدم نیست !
جمعه 30 مهر 1389
 
benjamin86 - انگلیس - اکسفورد
بجا ابن کارا و حرفها بهتر بود تلاش میکردید که پرچم ایران اول باشه و اون اسراییلیه مجبور میشد کنار شما وایسه , نیازی هم به فحش دادن به اسلام نیست چون این قانون مسخره فقط تو ایران اینجوری اجرا میشه ما هم مسلمونیم اما اینقدر دیگه جو سازی نمیکنیم ( با احترامات برا تمام دوستان ایرانی )
شنبه 1 آبان 1389
 
mashady - انگلیس - منچستر
safih - ایران - اصفهان چرا ادم نیست داداشم عیسی به دین خود موسی به دین خود جمهوری اسلامی می خواد بگه ملت و دولت ایران شعارهاشون یکییه در حالی که اینطور نیست تو راهپیمایی بعد از انتخابات مردم در جواب مرگ بر اسرائیل میگفتند مرگ بر روسیه . حالا اگه این قهرمان نا پهلوان حسابشو از ملت جدا کنه میشه یکی مثل دستمال رضازاده
شنبه 1 آبان 1389
 
sajad_1963 - ایران - شیراز
چرا اینقدردر اشتباهیم ما با مردم اسرائیل سر جنگ وعناد نداریم بلکه سیاستهای رژیم صهیونیستی برامون قابل قبول نیست ضمن اینکه مسائل ورزشی رو از این فضا. دور کنیم منطقی تر
شنبه 1 آبان 1389
 
بابک - ایران - سبزوار
ورزش که این حرفا نداره
یکشنبه 2 آبان 1389
+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.