شرایط جدید خروج موقت دانشجویان مشمول از کشور

 
شرایط جدید خروج موقت دانشجویان مشمول از کشور

معاون اجتماعی سازمان نظام وظیفه از شرایط جدید خروج موقف دانشجویان مشمول از کشور خبر داد.

سرهنگ حجت الله واعظی نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به شرایط خروج موقت دانشجویان مشمول از کشور افزود: در سفرهای علمی که صرفاً ‌شامل ارائه مقاله در کنفرانسهای بین‌المللی و فرصت مطالعاتی برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری است مشمول باید مبلغ ودیعه 50 میلیون ریال به صورت نقد پرداخت کند.

وی ادامه داد: در سفرهای نیمه علمی شامل شرکت در آزمونهای زبان، شرکت یا بازدید از نمایشگاهها، شرکت در کارگاههای آموزشی حداکثر یک ماهه، ثبت یا نمایش اختراعات و سفرهایی که مرتبط با رشته تحصیلی است مشمول باید مبلغ ودیعه 50 میلیون ریال نقد و 10 میلیون ریال به صورت چک بپردازد.

معاون اجتماعی سازمان وظیفه عمومی با بیان اینکه این قوانین از اول آذرماه امسال اجرایی می شود افزود: در خصوص سایر سفرها نیز مرجع تائید واحد دانشگاهی دانشجو خواهد بود که برابر قوانین درخواست دانشجو را اعلام می کند.

bluestar - ایران - تهران
در این موارد تو کشور ما بین دختر و پسر به نفع دخترها تبعیض میگذارند. یعنی دخترها چون هیچ وقت مشمول خدمت وظیفه نمیشن به راحتی میتونند از کشور خارج بشن. بعد از تحصیل بدون وقفه 2 ساله وارد بازار کار بشن و .. چه خوب بود گروههای فمنیستی ایرانی به این موارد هم توجه میکردند. اگر قرار به تساوی حقوقه باید در همه زمینه ها باشه. یعنی دخترها هم به محض رسیدن به 19 سالگی بدون هیچ شرایطی مانند پسرها به خدمت نظام فراخوانده بشن و بدون کارت پایان خدمت اجازه خروج نداشته باشند
جمعه 23 مهر 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
بهتون تخفیف دادن. از گروگانهای امریکایی 500 میلیون گرفتن.
جمعه 23 مهر 1389

N1002 - کانادا - تورنتو
این بحثا نیست. میخوان تحصیل کرده ها رو بندازن بیرون چون همینا در آینده براشون خطرناک میشن
جمعه 23 مهر 1389

Hoja Verde - ایران - تهران
bluestar - ایران - تهران. تبعیض علیه دخترها به مراتب بیشتره. شما توجه داشته باشید که دختر یا زیر دست پدرش است و یا زیر دست شوهر. همیشه یک دختر برای خروج از کشور باید از پدر یا شوهر اجازه ی خروج داشته باشه وگرنه نمی تونه.
شنبه 24 مهر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.