۳۰ درصد ویتامین B گوشت‌های فریز شده از بین می‌رود


30 درصد ویتامین B گوشت‌های فریز شده از بین می‌رود

گوشت فریز شده تا 6 ماه و حتی یک سال قابل مصرف است و ارزش غذایی طی این مدت تغییری نمی‌کند اما حدود 30 درصد از ویتامین گروه B آن بر اثر فریز شدن کاهش پیدا می‌کند

سلامت نیوز: یک متخصص تغذیه گفت: گوشت فریز شده تا 6 ماه و حتی یک سال قابل مصرف است و ارزش غذایی طی این مدت تغییری نمی‌کند اما حدود 30 درصد از ویتامین گروه B آن بر اثر فریز شدن کاهش پیدا می‌کند.

زهرا عبداللهی در گفت‌و‌گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، افزود: تاریخ تولید، بسته بندی مناسب بدون پارگی و مجوز بهداشتی درج شده روی گوشت‌های چرخ شده ضروری است و حتماً باید این محصولات در یخچال نگهداری شوند.

وی گفت: گوشت چرخکرده حداکثر یک یا 2 روز در یخچال سالم می‌ماند و در صورتی که مصرف نشد، حتماً باید آن را در فریزر نگه داشت.

این متخصص تغذیه افزود: نگهداری از گوشت در فریزر نیز اصولی دارد. گوشت فریز شده تا 6 ماه و حتی یک سال قابل مصرف است و ارزش غذایی آن که مهمترین آن پروتئین و اسیدهای آمینه است طی این مدت تغییری نمی‌کند اما حدود 30 درصد از گروه ویتامین های B در اثر فریز شدن کاهش پیدا می‌کند.

عبداللهی اضافه کرد: بهترین نحوه مصرف گوشت این است که آن را از فریزر خارج کرده و داخل یخچال بگذارند تا کم کم از حالت انجماد خارج شود.

وی گفت: گوشت پس از خارج شدن از حالت انجماد خونابه‌ای دارد که در واقع مواد مغذی، املاح و ویتامین‌هاست و بهتر است آن را دور نریزند و در پخت غذا استفاده کنند.

یک متخصص تغذیه افزود: به هنگام انجماد گوشت هم لازم است به اندازه هر وعده گوشت را بسته بندی کنند و دقت کنند که هوای داخل نایلون مخصوص فریز کردن مواد غذایی کاملاً خارج شده باشد.

عبداللهی اضافه کرد: گوشت چرخ کرده بهتر است بیش از 2 تا 3 ماه در فریزر نگه داشته نشود و زودتر مصرف شود و بهتر است روی تمام بسته‌های گوشتی تاریخ ورود به فریزر را بنویسیم تا گوشت‌های قبلی در فریزر زودتر مصرف شوند

dokhtare_ariaei - ایتالیا - میلان
اینو که میدونستم
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

khosh bavar - ایران - کرمان
خنده داره ! ما که نباید مثل مایکل جکسون زندگی کنیم ?! بعنوان مثال: با بریدن میوه با کارد 20 درصد ویتامین از بین میرود !! یک نخ سیگار کشیدن یا یک پک به قلیان زدن, معادل 100 برابر کم شدن کیفیت غذایی از این طریق. دم خوش باش ! و گرنه اخر و عاقبت ما مثل مایکل خواهد بود ?!
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.