ایرلندی ها با تخم مرغ و لنگه کفش به استقبال بلر رفتند


ایرلندی ها با تخم مرغ و لنگه کفش به استقبال بلر رفتند

تونی بلر برای امضای کتاب خاطرات خود به دوبلین رفته است

مخالفان خشمگین جنگ عراق، از تونی بلر نخست وزیر سابق بریتانیا که به دوبلین رفته است، با پرتاب تخم مرغ، بطری و لنگه کفش استقبال کردند.

آقای بلر برای شرکت در مراسم امضای کتاب خاطرات خود که به تازگی منتشر شده به پایتخت جمهوری ایرلند رفته است.

اشیایی که به طرف آقای بلر پرتاب شده بود به او اصابت نکرد ولی صاحبان چندین مغازه هنگامی که درگیری مخالفان با ماموران پلیس شروع شد، مغازه های خود را تعطیل کردند.

بیش از 300 نفر از صبح زود برای دریافت کتاب امضا شده تونی بلر در محوطه خارج کتاب فروشی ایستونز، در خیابان اوکانل، صف کشیده بودند.

تظاهرکنندگان که سعی می کردند محاصره کتاب فروشی توسط پلیس را در هم شکسته و وارد کتاب فروشی شوند، با ماموران پلیس درگیر شدند.

پلیس راه چندین خیابان را مسدود کرده بود.

تظاهرکنندگان مخالف جنگ عراق در شعارهای خود تونی بلر را متهم می کردند که به یک جنگ غیر قانونی علیه عراق دست زده است.

کتاب خاطرات آقای بلر (A Journey ) هم اکنون به صورت پرفروش ترین کتاب خاطراتی که اخیرا نوشته شده، درآمده است.

در این کتاب تونی بلر به تفصیل در باره اتفاقات دوره نخست وزیری اش از جمله جنگ عراق، حملات یازده سپتامبر در آمریکا و مرگ پرنسس دیانا همسر سابق ولیعهد بریتانیا صحبت کرده است.

وی همچنین به اختلافاتش با گوردون براون، وزیر دارایی وقت بریتانیا و جانشین خود پرداخته است.

یک فصل از این کتاب نیز به تلاش های تونی بلر برای برقراری صلح در ایرلند شمالی و رابطه او با بازیگران اصلی این روند، اختصاص یافته است.

poriyaye_vali - قطر - دوحه
حیف لنگه کفش
شنبه 13 شهریور 1389

shemiranian - ایران - تهران
تازه اینا که بهش حمله کردن از مردم بریتانیا هستند جرات داره به یه کتابفروشی توی بغداد سر بزنه تا ببینه مردم خودشو میگیرن ازش کتاب میسازن بعدش ورق ورقش میکنن.ورقهاش هم میدن به مغازه های عطاری بغداد تا وقتی (پشگل ماچه الاغ )میفروشن توی اون بپیچن.
شنبه 13 شهریور 1389

khosh bavar - ایران - کرمان
دمکراتی به معنای واقعی ! بلر از طزش تعریف و تمجید میکنه و کتابی مینوسه و از مشکلات شخصی خودش از مشروب گرفته تا مشکلات حزب و همکارش بروان, و طرف مقابل ( مردم ) با تخم مرغ و کفش ازش استقبال میکنند ! نه دستگیری و نه زندانی و نه تجاوزی در کاره !!
شنبه 13 شهریور 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
آقای بلر حرفی از دست پرورده های دولت فخیمه انگلیس (منظورم رژیم ولی وقیحه) توی خاطراتش نزده؟!!! البته خجالت میکشن اعتراف کنن که این حکومت ننگ رو سالها حمایت کرده اند. ممنون از پذیرایی مردم ایرلند از این کثافت.
شنبه 13 شهریور 1389

parnar - ایرلند - لیمریک
ها؟؟؟؟
شنبه 13 شهریور 1389

porharfi - هلند - آرنم
تو کتابش هم از همان شیره های مَردُم فریبی "!! به خوانندگانش خورانده؟؟!!..
شنبه 13 شهریور 1389

Darvish101 - انگلیس - لندن
با درود , بر خلاف بعضی از دوستان که ناسزا به این 2 نفر بوش و بلر میدهند اما بنده با خیلی از کارهای این دو موافقم و خواهم بود اول اینکه دشمن ایران را که ما 8 سال جونهای کشورمون را بخاطرش از دست دادم رو در عرض 3 ماه نابود کردند و نگذاشتند طالبان هم قدرت بگیره , اما جای شگفت است که اینهائی که نمی دونند یا بچه شون یا دوستشون یا درست براشون توضیح ندادند برای اینها مثل زنهای بدکاره کفشو دمپائی پرت میکنند و موهاشونو میکنند اما شما که ایرانی هستید و میدونید که این عربهای بو گندو دشمن ایرانو ایرانی هستند چرا ؟ لطفآ مواظب النگوهاتون باشید نشکنه بسکه دستونو به زمین میزنید ! شاید هم سیدید که ناراحتید یا ایرانی نیستید , بدرود
یکشنبه 14 شهریور 1389

Darvish101 - انگلیس - لندن
با عرض معذرت اونجایی که نوشتم ( یا بچه شون یا دوستشون ) این جمله رو از جا انداختم که یا بچه شون یا دوستشون در جنگ ( از دست دادن ) و یا انهایی که مخالف حمله به عراق اند درست براشون توضیح ندادند که این عربها چه جنایتکارایی هستند که به مادر خودشونم هم رحم نمیکنند همینطور که صدام میدونست که این بلا به سرش می یاد و باعث از بین رفتن خانوادشم شد اما ما که اسیایی هستیم و عراق هم همسایمونه میدونیم که اینها چه اشغالایی هستند , و یه عده فکر نمیکنند که کشور عراق اگر قدرت میگرفت شاید حاظر به نابودی امریکا اروپا و دنیا بود همینطور که از سلاح شیمیایی برای از بین بردن مردم شهرهای ایران هم استفاده کرد , به کشور کویتم حمله کرد , شاید میگید که سلاح شیمیایی نداشت ولی استفاده که کرد شاید هم اگر جلوش نمی گرفتند در اینده به مشکلی بزرگتر بر میخوردند , مثل جمزوری اسلامی .
یکشنبه 14 شهریور 1389

shemiranian - ایران - تهران
جناب درویش. هرگز فراموش نکن که بزرگترین دشمن مردم ایران همانا رژیم کثیف ملا هاست.شما حتی اگر به هردلیل این عقیده نژادپرستانه ضد عربی را دارید باز هم باید ببینید که دومین حمله عرب که بسیار بسیار از حمله اولشان مخرب تر هست ظهور جمهوری اسلامی و اشاعه خرافات و مزخرفات دینی در ایران امروزی است بنا بر این نوک تمامی حمله های ما اگر به وطنمان و مردم و فرهنگ امان عشق میورزیم باید در راستای نابودی این جنایتکاران باشد که حتی دختران معصوم ایرانی را هم به اعراب میفروشند......مثل بعضی ها نباشیم که بنا به هر دلیل از رویارویی با رژیم وحشت دارند و فقط برای اینکه بگویند ما هم وجود داریم دلشان را خوش کرده اند که شاهنامه میخوانند (تازه اگر سوادش را داشته باشند) و یک فروهر به گردنشان اویزان میکنند و دل اشان خوش است که زنده هستند.باور کنید که ملا ها از خدا میخواهند ما ایرانیان با این جور چیز ها مشغول باشیم و خودشان کار خودشان را بکنند.
یکشنبه 14 شهریور 1389

HADIRM - ایران - خوزستان
مسلما ایرلند ی ها انگلیسیهای روباه صفت و پست منافق را خوب میشناسند . انان که مانند سایر ملل از نفاق و دو دستگی که همین مکاران در بین مردمشان انداختند سالهاست که در عذابند . نفاقی که با جدایی کاتولیک و پروتستان آغاز شده ترفندی که در سایر ادیان استفاده شده به امید روزی که ریشه تمام منافقان ازجمله انگلیسیهااز دنیا کنده شود .
یکشنبه 14 شهریور 1389

nikiniki12 - المان - ماینز
سالیان سال ایرلندهم جزوامبراتوری بریتانیابودوبه ایرلندیهاخیلی ظلم شدودرراه ازادی ایرلندخیلی ازایرلندیهابه خاک وخون کشیده شدندقسمتی ازاین تنفرریشه تاریخی داره مثل مابااعراب.
یکشنبه 14 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.