خامنه‌ای: هر کس اصول را قبول ندارد از دایره خارج است


خامنه‌ای: هر کس اصول را قبول ندارد از دایره خارج است

رهبر جمهوری اسلامی در یک دیدار سه ساعته میزبان نمایندگان تشکل‌های مختلف دانشجویی بود. وی گفت که "فرار مغزها" ناشی از وعده‌های خارج از کشور است و عملکردهای متناقض دولت مسئله درجه دو نظام است.

آیت‌الله علی خامنه‌ای با اشاره به این پرسش که در شرایط فعلی کشور باید "سیاست وحدت" را پیش گرفت و یا ناخالصی‌ها را از دامن انقلاب زدود گفت: «خالص کردن جامعه با فشار و حرکتهای تند به وجود نمی‌آید و اسلام نیز کسی را مأمور نکرده است که اشخاص ضعیف‌الایمان را به بهانه خالص کردن جامعه، از دایره خارج کنند.»

وی افزوند: «باید دایره مخلصان را هرچه ممکن است گسترده کرد و این هدف هنگامی محقق می‌شود که هرکسی، افزایش خلوص را از خود، خانواده، دوستان و همراهان سیاسی و اجتماعی آغاز کند.»

رهبر جمهوری اسلامی منظور خود از تأکید بر وحدت را "اتحاد بر مبنای اصول" خواند و گفت: «با هرکسی به همان اندازه که اصول را قبول دارد متصل و متحدیم و هرکسی اصول را قبول ندارد طبعاً از این دایره وحدت خارج است.»

رهبران معترضان در ایران همچنان بر خواسته‌های خود تاکید می‌کنند

انتقاد از سیاست‌های فرهنگی دولت‌‌های پیشین

آیت‌الله خامنه‌ای تفاوت در مواضع رسمی و غیررسمی خود را تکذیب کرد و این تصور نادرست خواند و افزود اگر کسی چنین نسبتی دهد "گناه کبیره" مرتکب شده است.

رهبر جمهوری اسلامی با انتقاد از برخی دولت‌های گذشته در زمینه سیاست‌های فرهنگی گفت :«در برخی دولت‌ها زیرساخت‌های فرهنگی و اعتقادی تخریب هم شده است.»

دولت محمد خاتمی در طول هشت سال فعالیت خود با انتقادات جدی در زمینه‌ی فرهنگی روبرو بود. رهبر جمهوری اسلامی و اصولگرایان، اصلاح‌طلبان را متهم به "تساهل و تسامح فرهنگی" می‌کردند. همین اتهام‌ها بود که عطاالله مهاجرانی، وزیرفرهنگ و ارشاد دولت اول خاتمی را مجبور به استعفا کرد.

«فرار مغزها، نتیجه وعده‌های خارجی»

رهبر جمهوری اسلامی در مورد فرار مغزهای از ایران با اشاره به اینکه "برخی عملکردها در خروج بعضی نخبگان تأثیر داشته" مدعی شد که «بیشتر موارد ناشی از وعده‌هایی است که از خارج می‌دهند، ضمن اینکه در برخی از این وعده‌ها، انگیزه معارضه با جمهوری اسلامی هم دیده می‌شود.»
 
جامعه ایران شاهد مهاجرت بسیاری از دانش‌آموختگان و کارشناسان از کشور است. مهاجرتی که به باور کارشناسان سالانه میلیاردها دلار خسارت به کشور وارد می‌کند.

پرونده کوی دانشگاه و دفاع از برخوردهای انضباطی

حمله لباس‌شخصی‌ها به دانشگاه تهران

آیت‌الله خامنه‌ای درپاسخ به سوال یکی از دانشجویان درباره سرانجام پروند کوی دانشگاه، گفت که انگیزه لازم در برخی دستگاه‌ها برای همکاری در این مسئله وجود ندارد و این یکی از موانع در رسیدگی به این مسئله است. وی افزود: «روند این پیگیری کند بوده و آنچنان که باید پیش نرفته است اما این مسئله فراموش نشده و انشاءالله به پیش خواهد رفت.»

وی همچنین به دفاع از برخوردهای انضباطی با دانشجویان پرداخت و تصریح کرد: «نمی‌شود محیط دانشگاه را که آماج توطئه‌های دشمن است، به حال خود رها کرد و طبعاً مسائل انضباطی لازم است.»

رهبر جمهوری اسلامی مباحث سیاسی، معارفی و اجتماعی در صدا و سیما را مناسب ندانست و مدعی شد باید این مباحث دردانشگاه‌ها پیگیری شود.

اسفندیار رحیم مشایی؛ مسئله درجه دو

آیت‌الله خامنه‌ای درباره سخنان یکی از دانشجویان در انتقاد از عملکرد نزدیکان محمود احمدی‌نژاد در دولت افزود: «من در این زمینه ورود و قضاوتی نمی‌کنم. البته ممکن است اشکال و ایراد وارد باشد اما باید مسائل را اصلی - فرعی کرد و مراقب بود که مسائل درجه دوم، جای مسائل اصلی و تعیین کننده را نگیرد. »

رهبر جمهوری اسلامی در مورد تجمع چندی پیش جمعی از دانشجویان مقابل مجلس، با اشاره به اینکه در این مورد اعلام نظر نخواهد کرد افزود: «شعارهای اکثر تجمع‌کنندگان بد نبود اما برخی شعارهای تند دادند که طبعاً این دانشجویان نیز باید نقدپذیر باشند.»

تجمع حامیان دولت مقابل مجلس

تجمع مورد اشاره رهبر جمهوری اسلامی در جریان تصویب قانونی در مجلس درباره دانشگاه آزاد رخ داد. این مصوبه به دانشگاه آزاد اجازه می‌داد که اموالش را وقف کند و از سوی دیگر، دخالت شورای عالی انقلاب فرهنگی در تغییر هیات امنا و مدیران این دانشگاه را محدود می‌‌کرد.
هواداران دولت در تجمعی در مقابل مجلس‌، نمایندگان را متهم کردند که تحت تاثیر عبدالله جاسبی و برای کسب منافع شخصی این مصوبه را تصویب کرده‌اند. مصوبه مذکور پس از چند روز توسط مجلس ملغی اعلام شد.

i.am.the.world - لوکزامبورک - اش
از دایره خارج است و به تنبک منتقل میشود!! مردک پشمک باف! شادباشید.
دوشنبه 1 شهریور 1389

togyan - انگلیس - لندن
خیلی سعی میکنی خودت را تو دل مردم بخصوص قشر دانشجو و روشنفکر جامعه یه جوری جا کنی و یه طوری از مردم دلجوی کنی, این را میشه از نمایش های خیمه شب بازیهایت در دایره مخلص های ساندیس بدستت به روشنی دید. ولی کورخوندی حرومزاده یک دست اگه فکر کردی با این دلقک بازیها می تونی دوباره مشروعیت خودتت وکثافتهای مثل خودت را پیدا کنی.
دوشنبه 1 شهریور 1389

اتیلا - ژاپن - توکیو
حقیقت را بیان کن ضحاک !!. بکًوکه دچا توهّم شدی مرتیکه الدنگ !!! ٣١ سال مدام مردم را به عزا نشوندید !! روزی نیست که در رسانه های دروغین خودتان از اعدام شدن انسانها که جرم مرتد یا خیانت ووووو بهشون نزید!!!' . مرگ بر اصل ولایت فجیح یا وقیج وفقیح...
دوشنبه 1 شهریور 1389

afshin7174 - ایران - تهران
ببخشید مگه جرج بوش پسر نگفت که هر کس با ما نیست بر ضد ما هست کسی اونو نقد نکرد. تازه آمریکا حمله کرد به هر جا که خواست بازم بده نشد!!! نه دیگه اینجوری خبر انتخاب کردن درست نیست دوستان
دوشنبه 1 شهریور 1389

ContractorQatar - قطر - دوحه
ای که بخوره توی ملاجت اون دایره زنگی.شما به جای آویزون شدن به دایره یه فکری به حال منحنی شخصیتت کن که بدجوری افت پیک پیدا کرده ابوالهندسه!
دوشنبه 1 شهریور 1389

marsel - ایران - تهران
سید علی آقا: اون روزو میبینم که میکنمت توی زندان اوین بند 209 و میگم باید برای ذوب شدگان در ولایتت روزی 20 تا نان بپزی و روزانه کریدور رو نظافت کنی و یک شلوار جین پات میکنم و میندازمت توی قفس و هفته ای یکبار نمایش میدم باهات و یک سیرک با حال راه میندازم باهات و کلی هم بلیط میفروشم اینجوری! آخه تو نمیدونی چقدر جمعیت توی ایران منتظر اون روز هستن. صبر کن اون روز زیاد هم دور نیست!
دوشنبه 1 شهریور 1389

ahmad shah niazy - افغانستان - کابل
بهترین سخن این است که مسلمانان باید متحد باشند تا پیروز گردند.
دوشنبه 1 شهریور 1389

ciooc20 - ایران - تهران
از نظر شما اصول یعنی ولایت فقیه که فتوای شما این است که ولایت فقیه جزء اصول الدین است نه فروع الدین هرکس عمل نکند محارب خداست باید کشته شود مگه نه ؟ . آقای خامنه ای مردم ما خلوص نیت دارند نمی خواد جوش مردم رو بخوری برو کمی تقواپیشه کن که خیلی جاه طلب شدی و می خواهی که کشوررا هرطورشده به جنگ بکشانی تا قدرت خود را حفظ کنی بدان زهی خیال باطل . ما مردم ایران نمی گذاریم در کشورمان جنگ پیش بیاید و بدنبال صلح و آرامش و پیشرفت برای کشورمان هستیم تو احمدی نژاد و دیگر هم پیمانانت بجای اینکه با دنیا تعامل داشته باشی هی برطبل جنگ می کوبید .
دوشنبه 1 شهریور 1389

vezveznazi - ایران - تهران
ولایت مطلقه پلید جایی در ایران نداره و رژیم اشغالگر اسلامی هم محکوم به رفتن به زباله دان تاریخ ست.
دوشنبه 1 شهریور 1389

khosh bavar - ایران - کرمان
خامنه‌ای: هر کس اصول را قبول ندارد از دایره " وحشت " خارج است !
دوشنبه 1 شهریور 1389

mamad672000 - روسیه - مسکو
"فرار مغزها" آخه اگه مغزها نباشن که به سود نظامه...
دوشنبه 1 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
حتما همه اصول به تو ختم میشه فروع هم به دزدی، قتل، دروغ ، ریا، مدح ،کبر و خشونت. درست است اصول دین و فروع این دین من در آوردی تو و امثال تو همین است. در رفتن به منجلاب شیطانی فساد و کفر هر روز از روز قبل موفق تر و رستگارتر باشید.
دوشنبه 1 شهریور 1389

1k adame sadegh - کانادا - تورنتو
ای افت الله فجیح اسهالی علی چلاق کی اصول انسانیت مبنی بر راست گوئی عدالت و ازادی تفکر و عقاید راقبول ندارد توئی که به زوره چماق بدستانت حکومت کثیفت را به پیش میبری یا انسانهای بیگناهی که جز ازادی جیز دیگری نمیخواهند. مثل اینکه خود مفلوکت از دایره این کره خاکی باید بروی بیرون نه دیگران
سه‌شنبه 2 شهریور 1389

golagha - ا - منچستر
خود خوا حسوذ
سه‌شنبه 2 شهریور 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
i.am.the.world - لوکزامبورک - اش . با پوزش از کپی کاملش کنید.//از دایره خارج است و به تنبک منتقل میشود!! و بعد رقص شکم عفریته عنتری نژاد// تا فیلم ترسناک کامل شود جایزه یک روسری رنگی!!!
سه‌شنبه 2 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.