مشایی: برخی دوست دارند به من فحش بدهند


مشایی: برخی دوست دارند به من فحش بدهند

اسفندیار رحیم مشایی، روز شنبه در واکنش به انتقادهای گسترده‌ای که به اظهارات اخیرش درباره «مکتب ایران» شده است، گفت  که وی حرف تازه‌ای نزده و در عین حال منتقدان خود را «به خدا واگذار» کرد.

اسفندیار رحیم مشایی، رئیس دفتر محمود احمدی‌نژاد، در جمع خبرنگاران گفت: «متاسفانه مثل همه صحبت‌های قبلی من برخی دوست دارند که فحشی به من بدهند خب، بدهند، اگر دوست دارند. اگر دوست دارند فحش بدهند، بدهند ولی من فکر می‌کنم ملت ایران انتظار دارد که حرف‌ها را منطقی بزند.»

رئیس دفتر محمود احمدی‌نژاد به تازگی در مراسم اختتامیه همایش ایرانیان خارج کشور گفته بود: «از مکتب اسلام دریافت‌های متنوعی وجود دارد اما دریافت ما از حقیقت ایران و حقیقت اسلام، مکتب ایران است و ما باید از این به بعد مکتب ایران را به دنیا معرفی کنیم.»

اکنون اسفندیار رحیم مشایی در توضیح گفته‌های خود می‌گوید:« این حرف من حرف جدیدی نبود، بارها گفته‌ام و این حرف، حرف امام(ره) است. امروز حرف‌های مختلفی در دنیا به نام اسلام زده می‌شود؛ آیا ما قبول داریم؟ ما قبول نداریم. ما اسلامی را قبول داریم که امروز در ایران مستقر است. در سخنرانی خود نیز تصریح کردم که اسلام ناب این است، اندیشه ناب این است. تعجب می‌کنم از برخی از صحبت‌هایی که در مورد این مطلب گفته می‌شود.»

پیش از این علی مطهری، احمد توکلی، دو نماینده اصولگرای مجلس و احمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران به شدت به سخنان رئیس دفتر محمود احمدی‌نژاد
واکنش داده بودند.

روز شنبه در ادامه این واکنش‌ها، محمد یزدی، عضو مجلس خبرگان گفت: «بار دیگر آقای مشایی در بحث‌هایی که در شان وی نیست، وارده شده و اظهارنظرهای غلط و نابه‌جا کرده است.»

محمد یزدی با اشاره به «مکتب ایرانی» که اسفندیار رحیم مشایی از آن یاد کرده بود، تاریخ ایران را زیر سئوال برد و گفت: «ایران شاهنشاهی در طول تاریخ، جز ظلم و ستم و وابستگی به شرق و غرب کار چشم‌گیری نداشته(است).»

روز شنبه نمایندگان دیگری نیز به جمع منتقدان رئیس دفتر محمود احمدی‌نژاد پیوستند و خواستار توضیح رئیس دولت دهم در این باره شدند.

زهره الهیان، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: «باید دکتر محمود احمدی‌نژاد به طور صریح نظرات خود را در خصوص اظهاارت رئیس دفتر خود بیان کند.»

وی افزود: «انتظار علما و امت حزب الهی از رئیس جمهور اصولگرا و ارزشی این است که نسبت به اظهارات شخصی در مقوله فرهنگ و اسلام برخوردهای قاطعی صورت گیرد.»

علی بنایی، نماینده قم در مجلس، نیز گفته است که اظهار نظرهایی که اسفندیار رحیم مشایی می‌کند «تعمدی» است تا به گفته وی «بازخورد» آن دیده شود.

این نماینده مجلس گفت: «آقای مشایی هر چند ماه یک بار حرفی را مطرح می‌کند اما پس از مدتی این اظهارات را فراموش می‌شود؛ در صورتیکه با در کنار هم قرار دادن این اظهارات محتوای آن کاملاً مشخص می‌شود .»

علی بنایی، با بیان اینکه «باید مشخص شود که این حرف ها متعلق به خود ایشان است یا نه»، گفت: «عده‌ای معتقدند که مشایی اینگونه مطالب را به احمدی‌نژاد خط می‌دهد که سرانجامش ایجاد فشار بر روی شخص رئیس جمهور و دولت است؛ عده‌ای دیگر نیز بر این باورند که احمدی‌نژاد نژاد نفر دوم کشور است و به دلیل زیرکی هیچ وقت از مشایی خط نمی‌گیرد. اما به هر حال در این موارد تنناقضاتی وجود دارد.»

مهدی کوچک‌زاده دیگر نماینده مجلس نیز در وبلاگ شخصی‌اش محمود احمدی‌نژاد را خطاب قرار داده و نوشت: «اگر ادعا شود همه خصلت‌های نیکو و علوم قدیم و جدید و . . . در وجود آقای مشائی جمع است،..اگر مصاحبت با آقای مشائی تا آن حد لذت بخش و مسرت آفرین باشد که انسان خود را در او ببیند و . . . همه اینها برای علاقه مندان شما که با نگرانی وقایع این روزها را آنهم در مسموم‌ترین فضای رسانه‌ای دنبال می کنند، نیاز به اثبات در عمل دارد و ممکن است زمانی طولانی برای اثبات این ادعاها مورد نیاز باشد که اگر بخواهید چنین زمانی را به این امر اختصاص بدهید ممکن است با خسارت‌های غیر قابل جبرانی مواجه شوید و شویم که پشیمانی از آن سودی نبخشد.»

اسفندیار رحیم مشایی در دولت نهم سمت ریاست سازمان گردشگری و معاونت رییس جمهوری را بر عهده داشت و پس از انتخابات رایست جمهوری ۱۳۸۸ و پیش از برگزاری مراسم تنفیذ و تحلیف، از سوی محمود احمدی‌نژاد به عنوان «معاون اول» انتخاب شد؛ با این حال این معاون اولی وی چند روزی طول نکشید و در پی مخالفت رهبر جمهوری اسلامی وی از سمت خود استعفا داد و محمود احمدی‌نژاد این بار وی را به عنوان ریاست دفتر خود انتخاب کرد.

اسفندیار رحیم مشایی در تیرماه ۱۳۸۷ گفته بود که «ایران امروز با مردم آمریکا و اسرائیل دوست است» که انتقادهای فراوانی در اصولگرایان برانگیخت و رهبر جمهوری اسلامی هم شخصا به این گفته واکنش نشان داد.

وی که سابقه آشنایی‌اش با رئیس دولت به دوران فرمانداری محمود احمدی‌نژاد در خوی برمی‌گردد، پدر عروس محمود احمدی‌نژاد نیز است.

به تازگی، مرتضی نبوی، از چهره‌های سرشناس اصولگرا، در مصاحبه‌ای، ابراز نگرانی کرده است که طیفی از اصولگرایان به دنبال اسلام منهای روحانیت هستند.

مرتضی نبوی در این باره گفت: «این طیف از اصولگرایان طرفدار کنار گذاشتن نقش روحانیت در جامعه در همه امور دینی، فقهی و سیاسی هستند. اینها به ولایت فقیهی که حضرت امام راحل تبیین کرده و ما به آن معتقدیم، اعتقادی ندارند.»

mehr47 - ایران - تهران
فقط به تو فحش بدن???? روزی چند کیلو گوشت می خورین? راستشو بگو.
یکشنبه 17 مرداد 1389

ciooc20 - ایران - تهران
آقای مشایی مکتبی که شما ارائه کردید همین بگیر و ببند و بکش و سانسوراست به این میگید مکتب ؟ این مکتب را می خواهید به دنیا معرفی کنید تو و اون احمدی نژاد دستتان تو یک کاسه است . بسه چقدرخون مردم را توشیشه کرده اید آبروی ایران را تو و اون رئیس جمهورت بردید بااون حرفهای صدتا یک غازتون . همه شما آقایون اصول گرا با رحیم مشایی و احمدی نژاد از یک قماش هستید و یکی به نعل می زنید و یکی به میخ .
یکشنبه 17 مرداد 1389

amirpooya - ایران - تهران
لابد فحش خورت ملسه. آخه منم خیلی دوست دارم می تونم حس بقیه آدمایی که فحشت میدن درک کنم. دل آدم قنج میره فشت میده.
یکشنبه 17 مرداد 1389

samin.s - ایران - تهران
اِ اِ اِ اِ اِ اِ اِ . من هم دوس دارم!!!!
یکشنبه 17 مرداد 1389

keyvan_1 - سوئد - کارلسکرونا
تعداد محدودی سعی دارند سرزمین مادری ما را از کشور ایران تبدیل کنند به کشور اسلام.مثل همین خاتمی وتمساح یزدی و رئیسشون سید علی چلاقه .ولی ما باید بدونیم ایران کشور یهودیان مسیحیان کومونیستها هم هست.این مسلمونا فکر میکنند چون جمعیت بیشتری دارن ایرن مالشونه و غیر مسلمونا از روی ترحم اینها دارن تو ایران زندگی میکنند.
یکشنبه 17 مرداد 1389

Pezhman - اتریش - وین
مکتب کهریزک, سربریدن آزادگان, کشتن داریوش فروهر و پوینده و رفتار غیرانسانی بازندانیان سیاسی, کشتن زهرا کاظمی...حالا میدانی چرا ملت ایران دوست دارند به تو و مموتی متقلب در انتخابات , فحش بدهند.تو وامثال تو وخانواده رانتخوارتان محاکمه ومجازات خواهید شد.این دست و پازدنها هم فایده ندارد.
یکشنبه 17 مرداد 1389

odin - بلژیک - انتورپن
بعضیها هم با دروغهایی که میگن و چرندیاتی که برای جنگ زرگری راه انداختن، بهم میبافن دوست دارن فحش بخورن، مرتیکه بیهمه چیز معتاد اصلآ شما برای ما بگو ببینم مکتب ایرانی که میگی یعنی چی؟ اخه بیهمه چیز یه چیزی بگو که در حد و در سطح معلوماتت باشه وقتی چیزی میخوری که از دهنت گنده تره معلومه که راه نفست رو میگیره و با دو تا افتابه زاپاس هم کارت راه نمیافته.بیشرفهایی مثل این که هنوز نمیدونن ایران رو با چه حروفی مینویسن، یه دونه دانشمند ایرانی نمیشناسن یا یک فیلسوف یا شاعر یا تاریخ این مملکت رو اونوقت میاد برای استفاده سیاسی اربابش از مکتب ایرانی حرف میزنه!مرتیکه معتاد،اندازه دهنت بخور مردک.
یکشنبه 17 مرداد 1389

Esfahan Nesfe Jahan - آلمان - برلین
دوستان عزیزی که در المان زندگی می کنند امشب ساعت 19:20 دقیقه به وقت محلی از کانال " ARD" حتما برنامه "Weltspiegel " را تماشا کنند برنامه ای از ایران با موضوع " Iran: Jugend in der Warteschleife" پخش میشه.
یکشنبه 17 مرداد 1389

homa-ir - المان - هامبورک
چرا دروغ میگی رمال - تو لیاقت فحش را هم نداری ...
یکشنبه 17 مرداد 1389

Neda02 - کانادا - اتاوا
برخی نه ولی اکثریت مردم چرا.
یکشنبه 17 مرداد 1389

maryam-germany-71 - المان - برلین
به تو و دارو دسته ات همه دوست دارن فحش بدن Mr. Been
یکشنبه 17 مرداد 1389

sargalesh - ایران - شیراز
مشایی:یکطوری " شیرین گوشته " ! میبینید, چقدر " ظاهر " باعث فریب میشه ! با وجودیکه اینهم جزو اوباشان هست, ولی یکطوری بخاطر " مدل رنگ " لباس ظاهر مطمئن تری از بقیه شپشوها داره که امیدوارم مردم " اگاه " فریب ملایم بودن ظاهری این Mr.Bean اسلامی نخورنند و " مانند " مردم جهان اول بهنگام رای دادن رئیس جمهوری به قیافه " ظاهری این کاندیای رئیس ج. ا. اهمیتی قائل نشوند !
یکشنبه 17 مرداد 1389

lisa - امریکا - کالیفرنیا
کله پوک برخی نه بلکه اکثرا دوست دارن به تو فحش بدن
یکشنبه 17 مرداد 1389

mr_mojtaba - ایران - تهران
نه خیر آقا!!!. همه دوست دارند به شما و بقیه آقایان فحش بدهند!. شما هم که سرتان در برف هست!!!. اما تا همین حد هم خوبه که می دونی ...لطفا به انتری نژاد و بقیه قصابان ایران نیز بگویید چقدر مرذم از ایشان متنفرند!
یکشنبه 17 مرداد 1389

kamia1 - المان - کلن
نوش جان , فقط فحش?! ما که از خدامونه سر به تنتون نباشه !!
یکشنبه 17 مرداد 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
حیف فحش ...
یکشنبه 17 مرداد 1389

Afshin London - انگلستان - لندن
نه فقط به تو.به رییس جمهورت به رهبر قاتلت به همه بسیجیهای ساندیس خور به همه لباس شخصی ها و همه اطلاعاتی ها از اون بالای بالا تا پایینیها به وزیران کابینتون به نمایندگان مجلس اسهالی به همه مشاورانتون به جدتون به آبادتون
یکشنبه 17 مرداد 1389

shahab46 - المان - هانوفر
اره والا اونم چه فحش هایی .نه تنها به تو بلکه به تمام دارو دسته کثیفتون.
یکشنبه 17 مرداد 1389

sam78 - سوئد - لینشوپینگ
مردک بخاطر نشست ایرانیانخارج از کشور 80 میلیارد به جیب زده با همدست های دزدشون حالا جنگ زرگری راه انداخته مسخره های عوضی
یکشنبه 17 مرداد 1389

nikiniki12 - المان - ماینز
لایق فحشهم نیستی!مزدور
یکشنبه 17 مرداد 1389

pelle - سوئد - استکهلم
وجود تو خودش بزرگترین فحش است.
یکشنبه 17 مرداد 1389

farzad_s - ایران - تبریز
فحش که برات خیلی کمه ممکن بود سنگسارت کنن
یکشنبه 17 مرداد 1389

khosrow60 - سوئد - سوئد
لیاقت شماادمخواران بیشتراز فحش است.
یکشنبه 17 مرداد 1389

alexxx - اتریش - وین
گرچه کاملا واقعی هم نیست, ولی یه جورایی باحال و تماشایه وقتی اینها پاچه همدیگه رو میگیرن. از دید حفاظت از حیوانات , جایگزین بدی نیست بجای ( جنگ خروس و یا سگ بازی و.. ) دیگر رقابتهایی که بین حیوونها برگذار میشه. .  
دوشنبه 18 مرداد 1389

OnLine. - ایران - تهران
ببین مستر بینه مشنگی برخی نه همه دوست دارن فحشت بدن گاگول.
دوشنبه 18 مرداد 1389

shnasahand - دوبی - الاهلی
متاسفانه هیچکس دوست نداره هموطن یهودیشو فحش بده ویا لعنت کنه ولی وقتی این به اصطلاح هموطن جاسوس اسراییل میشه وبا بقیه همدستاش وطن رو به مرز فلاکتوجنگ میکشونه فحش کمه براش به تو یکی ادم نمیفهمه چی باید بگه انت کالانعام بلهم اضل
دوشنبه 18 مرداد 1389

hovakhshatare - ایران - تهران
نکبت خان ببین علت از کجاست. کسی دوست نداره به مسئولین مملکت خودش فحش بده چون وقتی کسی فحش نده معنیش اینه که مسئولین دارن کارشونو درست انجام میدن شماها آدمو مجبور میکنید فحش بده! تو بیا عین آدم رفتار کن ببین کسی بهت فحش میده؟! البته اگه بتونی عین آدمیزاد رفتار کنی!
دوشنبه 18 مرداد 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.